На пазар в Лозенград и Одрин - 11

  • 172 385
  • 758
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 72
Момичета, благодаря за съветите Simple Smile Решихме да отидем тази сряда до Одрин. Освен LC Waikiki какви други магазини за детски дрехи има? Има ли някаква тяхна марка прах за пране, която е за предпочитане? На тези пазари, за които пишете, има ли нещо по-различно, по-интересно от тези в магазините им?

# 301
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 731
Ивче,
Магазина е точно под Селимието, като излезеш от закрития базар, посока запад и завиваш наляво и надолу
към центъра.
Там е магазинчето, като на витрината му има много от техните типични сувенири- порцеланови панички,
ибрици, метални тасчета за баня, абе типичните турски нещица. И трябва да влезеш вътре и ще видиш
вече щендерите със накачените на закачалки кожени якета.
Собственика говори български!!!
Моето яке също е от агнешка кожа и както ти писах много мекичко, чудесен шев и модел. Като твоето което
показваш имаше почти същите. Моето както писах е със асиметрично закопчаване. Спортно елегантно.

Много ти благодаря. Дано си намеря и аз нещо. Искам точно такова късо спортно-елегантно, което да мога и с ток, и със спортна обувка да сложа. Аз се чудя друго. Защо тук са толкова скъпи. 600 лв при нас, с при комшиите наполовина? Кожата ни ли е по-качествена?

И като сте заговорили за прахове, да се изкажа и аз. От година вече и нагоре пера само с Персил за цветно, в пъти по-добър е от Первола. За тъмни имам половин туба ABC и почти пълна Perwol, но от втория не сме доволни. Майка, едни познати които често ходят и аз включително. Вие какви ползвате? От омекотителите съм доволна от лилавия на Вернел с лавандула.


 Дрехите си ухаят на чисто, свежо и са чудесно ароматизирани. Даже смятам да взема още някакъв, нищо че имам една голяма туба от този на ABC:

Последна редакция: пн, 11 сеп 2017, 21:24 от iv4enceto_91

# 302
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Абе, при комшиите във Маргито, в коженият магазин бая скъпичко и там.
За нас, предполагам, че внасяме кожата. Нямаме толкова животинки...оф, сЯ ми стана мъчно
пък за животинките, като ги споменах Embarassed

Ивче,
Ако бяхме градски, щях да ти покажа якето си и да видиш колко е качествена кожата на якето.
Моят мъж разбира от кожи и като го видя, че и чу цената ми каза, да не се моткам, а да го грабвам.
Моето яке мога да го нося и със дънки и със прави, тесни поли. Също така много яко върви, ако
полата е пепит. Нося го и със черна или сива пола. Абе, черно яке всичко му върви.

Пожелавам ти късмет, да си намериш точно това което търсиш и да му се радваш Hug

# 303
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 731
Дано, стига да можем да отидем след 20-ти както плануваме. В derimod наистина не е много евтино също. Като слушам твоето за колко си го взела. 200 лв ще ги дам с кеф и ще се похваля непременно като се върнем. Разглеждах пак подробно в De Facto онзи ден и набелязах есенни тунички и рокли, а и в Koton ми се ще да отида. Не се натроших на пари, ма*ка му стара. Като луд с картечница съм.

А такива елеци да има там? Умирам за туркосин цвят и точно такова от кога ми е легнало на сърце. Само ме тревожи да не изглеждам като прасчо в него, но ще пробвам. В този въпросния магазин Рони, пролетта гледах на витрината, само че не беше толкова дълго и обемно. Аз съм нисичка и неособено слабичка, затова ми трябва по-прибран модел.

# 304
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Ивче,
В това магазинче, има само от лицева кожа облекла. Няма с дълъг косъм.  Ти сигурно
предполагаш, че са доста, доста по-скъпи. Това магазинче, не е чак за толкова луксозна стока,
като това показано на снимката.
Не мога да ти кажа тази година какви пари ще ти искат за яке.  То от преди година
доста се промениха нещата и....цените. Но не вярвам да е скъпо като в Маргито.

# 305
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 731
Аз ще си запаметя снимка на телефона и ще потърся, но може би някаква реплика.
Мда, ще да е нещо изкуствено.
Направо ми падна ченето от цената

http://massimozardi.com/erd-0116-mdn-n-sin-80-sm.html

Видях и реплика в някакъв сайт на елек от лисица - беше 220 лв. До нас на пазара пролетта гледах точно късички, каквито харесвам и бяха по 60-70 лв. Не са такива дебели естествено, но за гъзария над поло или коженото яке толкова. Grinning

# 306
  • Ст.Загора
  • Мнения: 695
Привет и от мен! Да споделя за моето пътуване в петък - 8 септември.
 .....
За следващото пътуване ми се ще да идем в събота. Ще се радвам на впечатления от Синия пазар зад Маргито. Зареден ли е откъм дрехи както на петъчния или повече се набляга на хранителните стоки?
Онзи ден, в събота имаше една тараба с дънки, може би две с детски дрехи, една със спортни екипи, една със сутиени и бикини, още две с чорапи и бельо, една с чаршафи, покривки, завивки, две с чанти, две с пердета(но бяха старомодни, така да се каже), две с дом. потреби, една с покривки, една с килими, пътеки и т.н. Може и повече да са били, но общо взето това запомних. Simple Smile
  Абсолютно същото беше и по средата на август , все едно си на бит пазар . Нооо зеленчуковия е много добре зареден , от там си взех  подправки , червена леща и булгур . На 22 ри септември петък ще ходя отново и смятаме да отделим повечко време на петъчния пазар . Дали ще има вече нещо есенно , като якета , анцузи , обувки  или е същата картинката като на Синия пазар .

# 307
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 916
На петъчния са основно дрехи, обувки, домашни потреби, килими, пердета и от този сорт. Отделно до него има и за плодове и зеленчуци, но той е много по-малък. Доста голям е самия пазар и обикновено е пълен.

# 308
  • Русе
  • Мнения: 7 090
Момичета, благодаря за съветите Simple Smile Решихме да отидем тази сряда до Одрин. Освен LC Waikiki какви други магазини за детски дрехи има? Има ли някаква тяхна марка прах за пране, която е за предпочитане? На тези пазари, за които пишете, има ли нещо по-различно, по-интересно от тези в магазините им?
От Уайкики напазарувахме доста дрехи за децата. Цените са по-ниски от тези в нашите магазини Уайкики. Специално ходих предната седмица на проучване Smile В Де факто имаше хубави детски дрешки. Купих от там на дъщеря ми суитчър и тениска от тези с лутурките, дето, като са обърнати надолу е една картинка, а като се обърнат нагоре, картинката се променя. Имаше същите блузи с дълъг ръкав с емоджитата, но ме спря това, че бяха изцяло бели. С бели ръкави на училище... В Ераста има и Н&М, но цените са както у нас, да речем със стотинки до лев да е по-евтино. Купих на дъщеря ми суитчър - тип колежански, който в Н&М Русе струва 45,99 лв., там беше 90 лири. В Русе нямаше нейния номер, та се беше "поболяла" да го мисли. А мен глава ме заболя, като си откри номера, хич не ми се даваха толкова пари.
За прах за пране, по-добре заложи на Ариел, Персил или ОМО. Турсил и Апта са турските наименования на Рекс и Тайд. Первол въобще не препоръчвам, тъй като е за много слабо замърсени дрехи, а и дозировката му е за 2,5 кг. пране, т.е. не е изгоден.
...........
Булгур и аз си купих, но цените на лещата, ориза и нахута бяха като на пазара в Русе. Нямаше смисъл да ги нося оттам. И на нашия пазар ги зареждат от Турция.
...........
Есенни дрехи имаше и на съботния пазар и по магазините. Дори и зимни якета имаше.

# 309
  • Мнения: 637
Здравейте,
обмисляме една разходка на 22 / петък/ или на 23 / събота/ до Одрин, с цел посещение на забележителности, и дребни покупки. Според вас - дали има значение кой ден сме там: петък или събота?
Разбрах, че има една главна улица и по нея главните магазин,. Разбрах де е Джамията и Синия пазар.
Само не мога да се ориентирам, къде е Одринската крепост, как да стигнем до нея?

Ще съм благодарна да ме насочите.

# 310
  • Димитровград
  • Мнения: 813
Заповядай:

https://www.google.bg/maps/place/%C5%9E%C3%BCkr%C3%BCpa%C5%9Fa+M … 2859!4d26.5753672

От кръговото до Карфур тръгвате на север - търсите Шукри паша -мемориал! Има безплатен паркинг почти до входа. Пазят войници и трябва да оставите документ за самоличност при тях докато разглеждате.

41.675065, 26.575244 - gps координати.

На малко повече от километър оттам е  българската църква Свети Георги:

https://www.google.bg/maps/@41.6803464,26.5700151,144m/data=!3m1!1e3

https://www.google.bg/maps/@41.6804361,26.5700591,3a,75y,91.42h, … 00!7i13312!8i6656

41.680451, 26.570066 - gps координати.

Последна редакция: ср, 13 сеп 2017, 21:47 от papaone

# 311
  • Пловдив
  • Мнения: 1 014
Хей,на 22,09 дане се юрнем всички,че много ще чакаме на границата  Mr. Green Ние този път ще сме с една нощувка. Някой назад питаше за пазарите - на мен лично Синия пазар въобще не ми хареса. Няма нищо общо с петъчния  Peace Гледам,че коментирате кожени якета,ще следя,че и аз се ослушвам за нещо хубаво и на добра цена  Mr. Green Надявам се,че ще са заредили вече есенно-зимните колекции.
Ще мина и през някоя аптека. Я кажете какво купувате за гърло,простуда,витамини и подобни  Rolling Eyes Взимала съм Тантум верде спрей,но ако има и нещо за смучене искам да взема. А бе да се подготвя за есенно-зимни настинки като цяло  Wink

# 312
  • Мнения: 4 216
Оф, припомнете ми къде се намираше петъчния пазар?
Синия го знам, но май за друг иде реч? newsm78

# 313
  • Димитровград
  • Мнения: 813
Заповядай!

https://www.google.com/maps/place/Ulus+Pazar+Yeri/@41.6700184,26 … d26.5520903?hl=en

Последна редакция: чт, 14 сеп 2017, 11:06 от papaone

# 314
  • Ст.Загора
  • Мнения: 695
Чудесно , за първи път се ориентирам по карта . От предишното ми ходене запомних само WK къде е , от картата разбрах че пазара е накрая на тази улица . Аз ще ходя с автобус и ще ни дадат два часа за този пазар , време което ще ми е недостатъчно . Правя си планове директно да отида на паркинга на Селимето  в уречения час за тръгване . Някой ако може да подскаже колко време е пътя ( горе-долу), пеша от пазара до Селимето ?

Общи условия

Активация на акаунт