На пазар в Лозенград и Одрин - 11

  • 172 218
  • 758
  •   1
Отговори
# 315
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 848
Макс 30-40 мин нормално ходене. Главната улица не е много дълга. 2 часа за пазара са повече от достатъчни. При все че ние не бързаме, а особено аз се мотая доста, за по-малко от час го обикаляме и си купуваме каквото ни е нужно.

# 316
# 317
  • у нас
  • Мнения: 5 732
Макс 30-40 мин нормално ходене. Главната улица не е много дълга. 2 часа за пазара са повече от достатъчни. При все че ние не бързаме, а особено аз се мотая доста, за по-малко от час го обикаляме и си купуваме каквото ни е нужно.

На мен и 4 часа не ми стигат.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 318
  • Мнения: 4 214

Благодаря!
На този не съм била, със сигурност.
Понеже до сега винаги съм била в ролята на куфар, никога не съм се заглеждала и старала да запомня пътя или характерни обекти за ориентация. Сега ще съм без транспорт и настанена в някакъв супер краен хостел. Ще джиткам само по  D 100.

# 319
  • Мнения: 49
Пазарът е голям, но пък не е необятен. Два часа са приемливо време за разглеждане и пазаруване. Особено ако сте по-рано там, примерно към 8,30-9 часа. почти няма хора, а търговците вече са разпънали и подредили масите.

# 320
  • у нас
  • Мнения: 5 732
Към 8.30 доста сергии са затворени.

# 321
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 848
Ние ходим към 9, обикновено някои точно редят стоката, други са отворили, а има и затворени. След 10-11 става съвсем алъш-вериша.

# 322
  • Мнения: 249
   Някой ходил ли е тази седмица до Одрин, намаляха ли колите на границата?

# 323
  • Русе
  • Мнения: 7 077
   Някой ходил ли е тази седмица до Одрин, намаляха ли колите на границата?
Зависи коя граница имаш предвид. Ние ходихме в събота и на Лесово си беше добре. Навръщане минахме за 25 минупи двата ГКПП.

# 324
  • Мнения: 637
Ей, супер Simple Smile
Много полезна информация, а така с картите е голямо улеснение.
Ако сложите сега и едно за Синия пазар, направо си ги разпечатвам и маршрута е ясен Simple Smile

# 325
  • Русе
  • Мнения: 7 077
Ей, супер Simple Smile
Много полезна информация, а така с картите е голямо улеснение.
Ако сложите сега и едно за Синия пазар, направо си ги разпечатвам и маршрута е ясен Simple Smile
Синия пазар е точно зад Марги аутлет. Като увеличиш картата се вижда.

# 326
  • Мнения: 4 418
Записвам се в темата. Имаме намерение да отидем към Одрин в някой от следващите уикенди на пазар и разходка. Била съм много отдавна (2005 г.) и имам смътни спомени, така че темата ще ми е много полезна.
Извинявам се за тъпия въпрос, но от пазарите какво пазарувате предимно? Flushed
Хубави заведения за хапване на традиционна храна и все пак не твърде туристически да препоръчате? В Истанбул бяхме попаднали на една верига преди няколко години - нещо като бюфет с готвена храна, от който си избираш и после ти го сервират. Има ли подобно и в Одрин?

# 327
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 727
Аз от много време искам да пробваме Mado, че съм чела похвали тук и особено за кюнефето им. А и в новия мол също го има, освен в Марги. Ще следя и за други предложения.

# 328
  • Мнения: 4 418
Mado не е ли сладкарница? Или има и тип ресторант? Аз имам предвид заведение за обяд. Лахмаджун, искендер, мусака. Такива работи вкусни.... Blush

# 329
  • Димитровград
  • Мнения: 810
Ето и синия пазар:
https://www.google.com/maps/place/Pazar+Yeri/@41.6621941,26.5802 … d26.5818125?hl=en

А това е другата българска църква :Св. св. Константин и Елена"

https://www.google.com/maps/place/K+o+n+s+t+a+n+t+i+n+V+e+E+l+e+ … d26.5642709?hl=en

Общи условия

Активация на акаунт