Януарки 2018 - тема 2

  • 55 769
  • 776
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 414
Само Токуда и Майчин дом имат неонатологични отделения и само там може да се ражда преди 36 седмица(недоносени). Разбрах, че и в новата Вита ще е така. Но ако не я отворят, а се наложи да раждам преди 36 седмица, ще съм в Токуда. Много близък  мой приятел е анестезиолог там, но не мога да дам информация.
Знам, че при проблем с доносено, пак го пращат от Вита в Токуда, защото там имат отделение.

# 226
  • Мнения: 857
Момичета, до кога се пиеше фолиевата киселина, върти ми се 14г.с., но вече не помня?
Аз я спрях в 12 г.с по препоръка на лекаря.Не знам по какво преценяват кога да се спре?

# 227
  • Мнения: 414
Защото се пие за предотвратяване на дефекти на невралната тръба като спина бифида и аненцефалия. В края на трети месец невралната тръба се затваря и се приема, че е изградена. Затова се пие до тогава задължително. Но аз ще продължа до края на бременноста, все пак е витамин B9. Чувала дъм, че е по-добре фолит, но така и не пробвах.

# 228
  • Мнения: 715
Доколкото съм информирана и Свети Лазар имат неонатологично отделение. Информацията ми е от близка приятелка която другия месец живот и здраве ще ражда там. Не мога да потвърдя на 100 процента все още, но след обстоен ден на отворените врати след месец-два ще съм с по-точна информация Simple Smile

Dogsy и аз имам болки и неразположение ако трябва да преместя едната страна на другата. Много неудобно, а и гърдите ми нараснаха ужасно много и ми пречат и те при сън и не само. Ужас е сякаш съм в чуждо тяло Grinning

# 229
  • Мнения: 414
Неонатологични отделения има, където се ражда, но такива където може преди 36 седмица са само Токуда и МД за София. Иначе за доносени деца има навсякъде, където има родилно. Но при проблем, дори да е доносено, ги местят в МД или Токуда, защото апаратурата и специалистите са други, имало нива на необатология и там са най-високото. В другите болници не приемат преди 36 седмица за раждане, защото нямат разрешителни.  
Това е информацията, която намерих, когато избирах къде да раждам и разбира де, не твърдя на 100%, че е вярна, просто това е резултат от дълго четене:)

# 230
  • Мнения: 16
Фростед, следи ми Богословова, при нея искам да раждам, дано не е в отпуска тогава Simple Smile А теб? Ти да не би да не си доволна от Вита? Четох, че ще я местят някъде близо до нас и това също е причина, но не основна. Щом си раждала, разкажи за там? Мерси Hug

Хриси, аз ходих веднъж в Свети Лазар, но нещо не беше моето място. Иначе това с корема и спането,  и при мен е така. Даже взехме накаква по-ниска възглавница, но и с нея не ми е удобно. Някак в средата тежи, а в двата края няма вътре нищо и виси към тях и е много неприятно. Все едно ще ми падне корема. Много тъпо го обясних, но не знам как... Confounded
И като спя на едната посока, като реша да се обърна и ме заболява, всичко се размества и е много гадно. Disappointed Relieved
Вчера ми беше много лошо, тези дни главата адаки ме боли, кръвното пак ми е много ниско, вече не знам как да го вдигам.. Защото то е ниско, а си имам едно състояние на висока кръвна захар на гладно, не трябва да се тъпча със сладко, а заради кръвното трябва. Омагьосан кръг.. Frowning
Аз съм при Хафузова и от нея съм доволна много, но имам лоши спомени от отношението и хигиената във Вита. Но имам време да мисля. Simple Smile
Иначе главоболието при мен е много силно и е всекидневно. Засилва се следобед много и едвам издържам без лекарства. Вече втори месец съм така. Дано отмине скоро, че не се издържа.

# 231
  • Мнения: 414
Ужасно е това за хигиената и отношението, кога ти е термина? Може да се засечем, ако си там.
Аз пък се надявах на добро отношение... Даже основно заради това не искам да е държавна болница. Малко съм наплашена от историите в нета.. Fearful
Хриси, за Свети Лазар останах с доста добро впечатление от болницата, но нещо малко ми дойдоха твърде мили всички, което ме притесни тогава. Бях при някакъв лекар, който е пенсиониран от Майчин дом, после четох за него и не бях очарована. Но пък там е много чисто и малко тип хотел, не като болница. Grinning

# 232
  • Мнения: 4
Защото се пие за предотвратяване на дефекти на невралната тръба като спина бифида и аненцефалия. В края на трети месец невралната тръба се затваря и се приема, че е изградена. Затова се пие до тогава задължително. Но аз ще продължа до края на бременноста, все пак е витамин B9. Чувала дъм, че е по-добре фолит, но така и не пробвах.

И в допълнение - фолиевата киселина е много важна и за изграждането на плацентата, както и за образуването на червени кръвни телца и съответнопредпазва от развите на анемия.
Относно БХС, за мамите от Пловдив -  може да направите теста безплатно във ВМИ, на следващия ден след ултразвука.
http://www.unihosp.com/?menu=bpbs

# 233
  • Мнения: 715
Dogsy има доста лекари, там се следя, защото в доста държавни болници не можаха да ми помогнат с дребен проблем, който разрешихме там и благодарение на това съм бременна. Отношението също е различно, а за чистотата съм меко казано очарована. Другото важно за мен е, че техниката е на светлинни години от останалите с които са ме преглеждали, запознах се с няколко акушерки и останах очарована. Не че ако доктора ти не е в настроение няма да е дръпнат, но то е човешко. Моя приятелка сега август ще ражда там при лекарка и чакам отзиви. А относно четенето, масово се пишат глупости за всички болници, аз не вярвам докато не отида да видя. Или достоверен източник не ми сподели нещо плашещо Grinning

Иначе имате ли някакво странно чувство по как да го кажа, тръбата. Не е при ходене до тоалетна, а по ското при разходка или преумора усещам лека болка. И нещо си ритам долната част на корема като изкачвам стълби Grinning
Имам едно приложение в което пише бебето колко е голямо за тази седмица и колкок тежи. Голямо е  8 см, което ме кара малко да се филмирам не мисля, че корема ми е толкова голям, че да има 8 см. бебе в него Sad .

Вчера сготвих и не ми беше много лошо Grinning днес ще пробвам пак
Хубав ден на всички!

# 234
  • Мнения: 33
Dogsy,
Аз се записах на цялостно проследяване в Свети Лазар и там ще раждам живот и здраве. Много съм доволна за сега от целият екип. Моят доктор е собственикът на клиникта д-р Николов. Клиниката наистина прилича на бутиково хотелче и не мирише на болница.Като вляза вътре и усещам една топлина и спокойствие, това в обикновена болница няма как да ми се случи. Харесва ми, че всичко си имат вътре и не обикалям разни лаборатории и болници за различните изследвания. Много е внимателен доктора и обяснява толкова колкото трябва, нито спестява, нито разтяга локуми. Единствено ме притеснява пътуването до София, защото сме от ВТ, но януари вероятно ще се местим там докато родя за да сме близо до клиниката.

# 235
  • Мнения: 33
Hriska,
При кой доктор се следиш в свети Лазар?

# 236
  • Мнения: 715
linka_n Следя се при доктор Лачев и с мъжа ми за сега сме доволни. Много е спокоен и не ми всява паника за нищо, когато има проблем ми обяснява колко вида решения има и че всичко се оправя. Тъй като следя група за хора който раждат там има много доволни и от д-р Николова, а моята позната се следи при д-р Бранкова и цялата и бременност мина ори нея, много е доволна, чакам сега раждането, за да преценя при кого да бъда, но избор има Simple Smile

Иначе се чувствам много жизнена, с апетит, нараво съм много щастлива, че мога да си приготвя храна, беше ми лошо само като си помисля за доставка на пица, хепи или нещо подобно Confounded

За да не ми е скучно се записах за един безплатен онлайн курс, и защото бабите казват, че трябва да четеш, за да е умно бебето Grinning Но да намирам се по ангажитана и да не мисля и гугълвам по цял ден неща за бременни Grinning

Вие как сте, как са симптоммите при вас, отшумяха ли?

# 237
  • Мнения: 335
При мен симтомите понамаляха( в 12 седмица съм), долавям определени миризми - от сладки парфюми и от какао ми иде да си ударя главата в стената, гърдите по - малко ме болят, умора в следобедните часове, до преди седмица две ме мъчеше почти всеки ден главоболие, да чукам на дърво - отшумя.

Мами от София - някой да се следи в болница Надежда?  При кой лекар сте? Обмислям една ФМ и там. Но се чудя сега ли или втората  newsm78
 И тези от вас, които сте си правили неинванзивни кръвни тестове за аномалии - към коя фирма? Благодаря предварително.

# 238
  • Мнения: 33
Hriska, аз съм добре и бебче е добре. Бяхме на преглед миналият вторник. Готвя, хапвам си и домакинствам и на работа ходя, но за 3-4 часа, че много съм разсеяна и все ми се спи. Правих пренатеста, който го предлагат свети Лазар и сега чакаме с таткото резултатите за синдромите и пола на бебето. Киселини имам отново, но си ги търпя.
И аз гледах днес за онлайн курс, но нещо не ме грабна. Още не съм почнала да чета някоя книга за бремеността, не мога да си намеря подходящата. Ти пола разбра ли го? В коя седмица си?

# 239
  • Мнения: 715
Аз направих пренатален тест в 11 седмица и 4 дни и за щастие всичко е наред и ще имаме  момиченце.
Днес съм 14 седмица и 6 дни, много бързо се нижат тези седмици Grinning Иначе и аз заглеждам книги за бременни, но не ми харесват, основно е за кърмене и захранване. Колкото и странно да звучи аз искам нещо което да ми обяснява като на бавно развиващ се. Неща от типа- как да къпем бебето когато пъпа му не е паднал ( тема от която изпитвам ужас) и други неща - колко мляко се дава на бебето, когато не се храни от гърда, а от шише, и как се разтваря изкуственото мляко, знам че не му се дава сухо с лъжица Grinning, но колко към колко с вода, как да стой бебето, по корем ли по гръбче ли,... да не стане с плоска глава от лежане, да не му се изкривят очичките ако стой само на ляво, а не на дясно Grinning Малко луда работа, но не намирам книга с такива обяснения, по-скоро ще търся кусове и реални хора, на който да задам въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт