СЕДМИ клас - 1 - Началото

  • 83 973
  • 742
  •   1
Отговори
# 660
  • Пловдив
  • Мнения: 1 239
Здравейте!
И моята ходи на курсове в ОТ. Харесват й  групите, сработили са се децата, доволна е за сега. За мен това е важното. Тази събота са правили втори преразказ, ще им го върнат другата събота.

Споделям, че в ОТ започват и първите пробни матури - на 18.11 по математика и на 19.11 по Бел

# 661
  • София
  • Мнения: 18 679
Ееееее, съвпадат с нашите! Исках да го запиша за пробни в ОТ. Може само за 19ти да се класираме. Жалко!

# 662
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Синът ми прави преразказите по време на частните уроци. Според него, учителкатс чете веднъж текста, после той има 15 мин да го чете, но няма право да си води записки, после сяда и си пише преразказа, все още по време на урока. Предава го обаче следващия път, защото има време до следващия да нанася корекции ( което всъщност не се случва). Учителката му е забранила да търси текстовете в интернет, за да определи дали има проблем със запомнянето и дидактическата задача. Всъщност, той има много силна памет и това му е страхотен плюс, защото правилно се ориентира и селектира епизодите, но винаги му взимат точки за други неъочности - най- вече в стремежа си да няма повторения, избира синоними, които учителката счита за квалификации/ разсъждения и го реже.

# 663
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Сега се прибра от училище и пак я разпитах за преразказите - потвърди и тя, че са правили втори. Всеки ден информацията е различна, зависи как задам въпроса... Confounded

В моя график пише, че първите пробни са на 9 и 10.12, може би има разлика в графиците в Пловдив и София.

# 664
  • София
  • Мнения: 6 596
Сигурно е ставало на въпрос вече, но може ли пак да кажете къде ходят на школа тези деца с оценените преразкази.Моята дъщеря е в Софроний, но още не са правили такива преразкази и започвам да се притеснявам, защото тя и без това е зле с писането.Като ви чета се чудя, дали да не търся други варианти за обучение.
Школа Маре. Втори пробен ще имат на 15.11. Само за деца от школата е. Няма възможност за външни.

# 665
  • Мнения: 550
Извинявам се ако вече е писано, но в школа Междучасие /София/ почват пробните изпити от 11.11.17 г. Ние се записахме и сега в събота ще е първият пробен по БЕЛ. Има места и за деца извън школата.

Относно школа Софрони, още преди 4 години нивото беше според моите критерии много ниско и се наложи да преместя детето си оттам. Сега изобщо не сме рискували. Преминахме изцяло и тогава преди 4 г. и сега директно на частни уроци.
Поздрави и приятен ден изпълнен само с положителни емоции.

# 666
  • Пловдив
  • Мнения: 1 239
Сега се прибра от училище и пак я разпитах за преразказите - потвърди и тя, че са правили втори. Всеки ден информацията е различна, зависи как задам въпроса... Confounded

В моя график пише, че първите пробни са на 9 и 10.12, може би има разлика в графиците в Пловдив и София.

  Може и да има разминаване по градиве. Честно да ти кажа аз такъв график нямам. Но следя фейса им и там излиза информацията, а и детето каза още предната събота. За деца от курсовете са безплатни, външни деца може да се яват, но срещу заплащане. Не зная колко  е таксата.

# 667
  • Мнения: 129
В Пловдив правят ли някъде пробни тестове?
Препоръчайте ми школа около центъра.

# 668
  • София
  • Мнения: 266
Виждам,че има доста деца в ОТ.Има ли такива, които да ходят във филиала на Слатина?Искам да разбера по колко деца са групите и дали сте доволни?Освен това търся учител по БЕЛ за частни уроци.Ще съм много благодарна, ако споделите контакти( на лични разбира се).Става въпрос за София.

# 669
  • Пловдив
  • Мнения: 1 239
В Пловдив правят ли някъде пробни тестове?
Препоръчайте ми школа около центъра.

Аз говоря точно за Пловдив. Иначе освен ОТ, школи има и в "Академия 21 век" на "Рилон център", школа има и в сградата на "Маркет център", някъде над ДМ. За тези се сещам за сега на центъра.

# 670
  • Мнения: 169
Здравейте, пробни изпити ще има и в ,,Междучасие,, на 12.11 по Бел и 19.11 по мат. За децата в школата е безплатно, а за външни лица таксата мисля, че е 20лв.
 Мами, моля ви, помагайте! Преди време ви бях споделила, че дъщеря ми смени трима преподаватели в школата й. Просто госпожата отсъстваше и имаше заместващи учители. Е, госпожата им дойде, уроците започнаха, но дъщеря ми изобщо не разбира госпожата,която е преподавател в СМГ. Последният път чертали някакви триъгълници и госпожата видяла нейния чертеж и й казала, че с този чертеж на изпита ще й пишат двойка и ,,грешен чертеж", и няма да се ,,занимават,, повече с нея. Това го казала пред другите и моята, каквато е притеснителна й станало неприятно и започна още повече да не харесва учителката. Звънях в школата и ми предложиха да отиде и да пробва един час и при друга госпожа. Ако не си паснат и с нея не знам какво да правим. Дъщеря ми иска да ходи на допълнителните курсове, които дава госпожата й от училище, но в школата са й казвали, че на изпита дават неща, които не се учат в училище и ме притеснява дали ще й помогнат часовете, които ще дава нейната госпожа.
Какво да правя?

# 671
  • Мнения: 823
Потърси  частен учител, хем детето ще се чувства спокойно, хем и ти че е минат целия материал за изпита.

# 672
  • Варна
  • Мнения: 2 133
... на изпита дават неща, които не се учат в училище

Това не би трябвало да е вярно?

# 673
  • София
  • Мнения: 18 241
... на изпита дават неща, които не се учат в училище

Това не би трябвало да е вярно?

Според материала  по програма неучени неща в изпита  няма, има на места по училищата неразглеждани типове задачи.  Нещо, което наистина не е било застъпено в училище ( а само по състезания) имаше на изпита през 2009, който дори не беше по формата на НВО с два модула. На много места децата не бяха чували за допълнителни построения и начини за решаване на логически задачи. Към днешна дата обаче се спекулира със задачите тип ПИЗА, които уж не се учат. Те се облягат на учено за проценти, части от цяло, ъгли, триъгълници, лица и  т.н  материал, поднесен  обаче в по-приложен  вид на таблици, графики, диаграми. И на места, за жалост, такива задачи не се решават, за да може просто децата да "стоплят", че няма нищо непознато в тях.

# 674
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Точно както казва Русалка е .  Peace И във всички у-ща е различно . Големият ми за зад.тип Пиза "чу" за първи път на СИП математика , който не беше задължителен и при частната си учителка . И на втори модул точно 21ва и 22 ра му бяха назаден от 35 те точки. 23 и 24 бяха решени . Simple Smile
Трябват им маса изрешени задачи ,всякакви типове и много стегнато и бързо "виждане" и решаване.

Pugslove, не се бави и намери частен учител .Като чета ,детето си е за индивидуален подход.

Тези неща  ,кое дете за школа ли е ,уроци ли е си ги проверих при големия в 6ти клас (беше на школа първо) ,а при малкия могат да са валидни и двете за успех ,но не ми се рискува ,защото в 4ти клас имахме горчив опит с невъзприемане на мастита госпожа от МГ и школата и  и го отписах оттам.  Peace

Последна редакция: ср, 08 ное 2017, 12:43 от Деска

Общи условия

Активация на акаунт