на новородено сапунисва ли му се косичката?

  • 1 632
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 483
Да, аз почти всеки ден я сапунисвах и използвах сапун нивея

# 16
  • Мнения: 14 654
всяка вечер му миех косичката със шампоан,става много пухкава и ароматна Simple Smile ползвам за детето и до сега бебешкото шампоанче на нивея

# 17
  • Мнения: 3 760
Само с вода.
Шампоанът и сапунът изсушават и без това деликатната бебешка кожа.
Ние все още къпем дребната само с вода - включително и косата!

# 18
  • тук-там
  • Мнения: 5 698
Аз в началото ползвах сапун за главичката  Peace, никога не съм мила само с вода , не виждам смисъл от къпане ако е само с вода newsm78

Хайде недей така крайно, мила! Зависи от кожата на бебчето. Моята мома е с атопичен дерматит и дерматолог ме посъветва да не я къпя със сапун, за да не изсушавам кожата. Все още сме така, но смея да твърдя, че е чистичка и добре изкъпана. Е, шампоан за косицата ползваме вече, но медицинска козметика съобразена със съответния проблем.

Моят съвет към питащата е в първите няколко месеца да къпе тялото и косицата само с вода. После ще се ориентира по кожата на бебчето каква козметика да използва.

# 19
  • Мнения: 1 564
Мием я от първия ден с шампоана-пяна на Мустела.Много съм доволна от него и предотвратява образуването на корички. Peace
===================================================
 smile3521

# 20
  • София
  • Мнения: 44 115
май е въпрос на избор - при някои бебета няма проблем ежедневното миене със съпун, при по суха и чувствителна кожа може би през ден-два би било по-удачно Wink

# 21
  • Мнения: 791
Мия със сапун тялото и главичката през ден!  Hug

# 22
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Ние си я къпехме със шампоан цялата, но такъв който ставаше и за тяло и за главичка. Не си спомням дали не беше на Нивея. А що се отнася до изсушаването на кожата в болницата в която раждах практикуваха за новородените намазаването на цялото бебче със олио или зехтин (дори и главичката) така че и ние го правехме докато беше необходимо. Предполагам обаче, че за лятни бебета родени с доста косица това няма да е удачно.  newsm78

# 23
  • Мнения: 22 898
Аз го миех с шампоан-пяна на Мустела за новородени.Много хубав продукт.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Докато навърши 1 месец го къпехме само с вода, от там нататък с гел за косичка и тяло на Бюбхен. Опасявах се от алергии.

# 25
  • Мнения: 1 006
Вики в болницата още го къпеха с гел за коса и тяло на Джонсън.Като се прибрахме започнах със сапун,но сега сме със шампоана на Нивея за коса и тяло.

# 26
  • Мнения: 680
от първия ден вкъщи мия косичката с шампоан на бюбхен с етерични масла-много е хубав,сега мия с шампоан за коса и тяло на чико с лайка-също много хубав!

# 27
  • София
  • Мнения: 408
Аз си я мия с шампуанче

# 28
  • Мнения: 7 186
С шампоан мия от самото начало.

# 29
  • Мнения: 2 910
Първите 2-3м. съм мила косичката със сапун, но 1-2 пъти седмично, а през останалото време само с вода, а след това започнах да я мия с шампоан.

Общи условия

Активация на акаунт