"Лапешка история" или не съвсем ?

  • 18 393
  • 217
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
То е разбираемо, че му се иска. Но от искането до правенето има разлика. А и тук темата взе да става взаимно надъхване с цел отмъщение, виртуален групов линч, което вече не е добре.

# 61
  • Мнения: 12 665
То е разбираемо, че му се иска. Но от искането до правенето има разлика. А и тук темата взе да става взаимно надъхване с цел отмъщение, виртуален групов линч, което вече не е добре.

Значи на всеки му се иска насилие - къде котки, къде деца.

# 62
  • София
  • Мнения: 62 595
Май така излиза. Но при някои хора си остава само на ниво мисъл, а други действат физически.

# 63
  • Мнения: 21 456
Да, така си вървят хората по улицата, гледат едни дечица си играят миличко с пишящата животинка, обаче кой знае защо им се иска да им издърпат ушите.

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
Ясно е защо искат, но не трябва да го правят. И съм сигурна, че знаят, че не трябва да го правят, но щом вече го направят, трябва да се оправдаят, ако не искат да си признаят, че са знаели, че не трябва да го правят.

# 65
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Ясно е защо искат, но не трябва да го правят.
И какво да направят? Да се направят че не са го видели ли? Имай предвид че някои хлапетии от дума не разбират. Те и идиотчетата знаят че не трябва да малтретират по-слабите, но се чувстват безнаказани и затова го правят. Ако някои лайненца малтретират по-малко дете пак ли да не се намесваме и да не раздаваме шамари? Не само шамари ще раздавам, но и ритници!

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
Каквото щеш друго прави, но нямаш право да им посягаш. И съм сигурна, че го знаеш. Съмнявам се да има човек в тази тема да не го знае. Дори, ако щеше, най-егоистино не трябва да го правиш, защото утре родителите на тези деца ще подадат жалба срещу теб, ще извадят меддицинско и като нищо ще те осъдят, а дори да не те осъдят, ще имаш достатъчно много главоболия.  И тогава никой няма  да се интересува дали са садисти или не тези деца, а всичко ще сочи срещу теб. Тук дори вече не говоря за морал, а за нещо много по-тривиално.

# 67
  • Мнения: 12 665
На мен ми е интересно как в отговор на насилие искат да направят същото.

# 68
  • София
  • Мнения: 62 595
Това е краткият път - желание за защита на слабия ии подплашване, прогонване на агресора, а в животинския свят това става с физическа сила, ако озъбването не свърши работа като предупреждение. Първобитно, но това е положението. Обаче това е само първата част. Втората е, че не трябва да го правят, защото не трябва да го правят.

# 69
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 687
На мен ми е интересно как в отговор на насилие искат да направят същото.

Ти правиш ли разлика между двата типа насилие ? От какво са породени примерно .  Thinking
На база на какво въобще се прави паралел ?

# 70
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Каквото щеш друго прави
Аз ти писах какво бих направил - кажи ми ти какво би направила. Кажи ми какво би направила и ако станеш свидетел ако някой бие дете? Ще извикаш полиция ли? Аз бих се намесил.
Това е краткият път - желание за защита на слабия ии подплашване, прогонване на агресора, а в животинския свят това става с физическа сила, ако озъбването не свърши работа като предупреждение.
 
Агресора не бяга и продължава с деянието си, а дори и на теб ти скача или репчи. Тогава ....?

Най-малкото което е бих им се скарал на тия хлапета, но като ги виждам колко са големи не ми се струва достатъчно, защото по тоя начин ще се чувстват безнаказани и пак биха повторили постъпката си.

Последна редакция: нд, 25 юни 2017, 23:16 от emokey

# 71
  • Мнения: 1 399
Добре, а каква е правилната реакция, ако сме свидетели на насилие над по-слаб, било то животно, дете, жена и ситуацията не позволява изчакване на реакция от имащите право по закон лица? Сериозен ми е въпросът, мислила съм го, за щастие само хипотетично. Но все пак? Ако не можеш физически да задържиш насилника докато дойде родител/ полиция, не поддава на разговор, тогава? Да подмина, не е приемлив вариант.

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Може би ще се обадя в полицията и ако мога ще ги снимам. Но ако са 15.годишни дангалаци изобщо няма да се занимавам, защото при такива садистични прояви като нищо ще се прехвърлят върху този, който по някакъв начин се опитва да ги спре. Групово поведение, а особено при вече започнала агресия, много лесно ще сменят обекта.. Сори, колкото и да обичам животните, не бих рискувала заради тях. Не съм гледала клима, така че не зная дали са 10-годишни или по-големи. Нямам намерение да правя трафик, а извършителите да се изживяват като герои заради бройката гледания.

Обаждане в полицията е единственият вариант и при днешните възможности да се документира случилото се. Съвсем сериозно го пиша. Друг начин не виждам, защото или ще си обвиняем, или ще си жертва. С такива оправия няма, за тях само полиция. Дори нямаш право да пипаш чуждото дете.

# 73
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 687
Сори, колкото и да обичам животните, не бих рискувала заради тях.
Въпрос на принципи и усещане. Аз бих се намесила и това поради,което бих се намесила, не е обекта върху,който се случва,нито обекта,който го причинява,а самото дело - брутална жестокост.

# 74
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Може би ще се обадя в полицията и ако мога ще ги снимам. Но ако са 15.годишни дангалаци изобщо няма да се занимавам, защото при такива садистични прояви като нищо ще се прехвърлят върху този, който по някакъв начин се опитва да ги спре. Групово поведение, а особено при вече започнала агресия, много лесно ще сменят обекта.. Сори, колкото и да обичам животните, не бих рискувала заради тях. Не съм гледала клима, така че не зная дали са 10-годишни или по-големи. Нямам намерение да правя трафик, а извършителите да се изживяват като герои заради бройката гледания.
Какъв трафик, какви пет лева? Дангалаците са 17-18 годишни и сега малтретират животинче, а утре на мястото на животинчето ще е някое дете. Точно защото ще се чувстват безнаказани. Представи си че на мястото на котето е някое 7-8-9 годишно дете и го притискат да им даде джобните си. Тогава пак ли няма да се намесиш и само звъннеш на 112 скрита на сигурно?

Общи условия

Активация на акаунт