Точни ли сте?

  • 16 524
  • 239
  •   1
Отговори
# 150
  • Down south
  • Мнения: 7 786
Всеки живее, както намери за добре и в това не виждам нищо лошо.
Явно има хора, оставящи околните да ги чакат и явно не им прави впечатление, аз не го правя, защото подобно нещо не се вписва в  моите представите за добро възпитание.

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 22:30 от Daylily

# 151
  • София
  • Мнения: 62 595
Закъсняват, защото решават, че номерът ще мине. А на практика закъсняващите хич не закъсняват, когато им е важно да са точни. Щом закъсняват за среща с Иван, а са точни с Петър, значи изобщо не им дреме за Иван и смятат, че там те командват парада, а Петър им е доста по-важен дали заради някакви ползи или за да не изгубят нещо.  Най-малкото е въпрос на уважение и самоуважение. Започвам да ставам все по безкомпромисна към закъсняващи или ровещи в телефона си  по време на срещата ни. Отношението ми се променя сериозно към тези хора. Ако ще си губя времето, то предпочитам аз да решавам кога и с какво да си го губя, е не защото някой е решил, че не му е важно да е точен ии той губи моето време. Ми, като му станне важно, ще си покаже, като нещо стане на зор.
Хората, които имат проблем с организацията на времето са си такива винаги, дори да е на живот и смърт. Но щом не закъснявва за работа, а извън работа закъснява, значи много добре знае как да си организира времето и секонтролира кога как да се държи,а

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 22:16 от Andariel

# 152
  • Мнения: 3 957
Наитина ли има хора, за които не е проблем да ви чакат като закъснявате системно? Нещо не ми се вярва. Може да са се научили да тръгват с 30 мин по-късно, но да нямат проблем с чакането не го вярвам.

# 153
  • София
  • Мнения: 12 374
Наитина ли има хора, за които не е проблем да ви чакат като закъснявате системно? Нещо не ми се вярва. Може да са се научили да тръгват с 30 мин по-късно, но да нямат проблем с чакането не го вярвам.
Не знам дали те са се научили да отиват по-късно, или просто са ми свикнали. Ако ти е мега важно, ще попитам следващия път когато закъснея. Цупене никога няма.

Най-добрата ми приятелка закъснява повече от мен. Чакала съм я по час, понякога изобщо не идваше - това още по времето когато нямахме телефони и нямаше как да звънне да каже да не я чакам(е). Обичам я точно такава, каквато е. Не съм се фръцкала, не съм й вдигала скандали, не съм си и помисляла, че мога да спра да се виждам с нея, само щото не е организирана или разсеяна.

Не ме вълнува колко възмутени са потребителките Х, У или Z от моите закъснения. За щастие нямаме допирни точки и не се срещаме.

# 154
  • Down south
  • Мнения: 7 786
Ако нямаше нужда от точност, защо ли има рамки, определящи времето.
Риторичен въпрос.

# 155
  • София
  • Мнения: 62 595
Един елементарен пример. Зная горе-долу по кое време минава най-удобният за мен транспорт и обикновено го хващам. Обаче преди дни го изпуснах и висях на спирката петнайсет минути и хванах навалицата, плюс висях права няколко спирки. И защо? Защото тръгнах по-късно, а тръгнах по-късно, защото за момента по някакъв начин съм решила, че ми е било по-важно да си довърша играта. Не че е нещо особено, играта няма къде да се дене, щях да я довърша по-късно, но тогава съм взела решението, да си доиграя, защото явно ми е доставило по-голяма удоволствие и вероятно зная, че ще има и друг транспорт. Това е вземане на решение, не е задължително да е съзнателно обмислено и взето, просто това съм искала, защото съм си мислела, че ще ми донесе повече ползи или удоволствие. Затова хем висях на спирката, хем бях в навалицата, хем отидох по-късно и ми беше криво, независимо, че съм свободен агент и никой не ми държи сметка. И такива решения човек взема дори без кой знае колко да мисли активно, просто си знае кога номерът минава и кога е фатално или може да си го позволи.

# 156
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
В моята компания аз съм закъсняващата, друг е този, който си гризе кожичките, трети е този, който говори с пълна уста, еди кой си, казва "значи" след всяка дума, една пък избухва за всичко...
Дали бих ги сменила за такива, които не правят това- Не.
"Приятели" и "Как се запознах с майка Ви" имаха много интересни епизоди на тази тема.  Peace

# 157
  • Варна
  • Мнения: 2 275
Аз нямам проблем със социалния си кръг.С всички си се знаем от години, всеки си има трески за дялане и не изпадаме в драми кой закъснял, кой нещо си друго.С някои хора сме си близки от деца даже и сме се доказали колко държим един на друг  във всякакви ситуации.Много несериозно ми се вижда някой да спре да се вижда с мен, защото закъснявам с 10-15 мин.  Laughing И Слава Богу нямам такива хора в приятелския ми кръг.Ако все пак някой спре само заради това да излиза с мен, то значи и аз нямам какво да си кажа с подобен човек.

# 158
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако е за 10-15 минути не е болка за умиране. Но обикновено закъсняващите закъсняват с половин час, че и с 45 минути. В повечето случаи човек много добре знае какво прави и дали може да си го позволи. И обикновено тези хора дори не си правят труда да се обадят и да кажат, че ще закъснеят, за да може човек да прецени какво да прави. Не зная колко близък и скъп трябва да е този човек, за да му търпят безкрайните закъснения, ама то и на другите в един момент им писва. Верно, ако някой си позволява системно да закъснява и то с много, то въпросът е дали има нещо толкова важно, което да накара чакащия да чака.

# 159
  • Варна
  • Мнения: 2 275
Повече от 15 мин. не ми се е случвало лично на мен да закъснея.Един час наистина е прекалено дори и за мен.Не познавам чак толкова закъсняващи.А и сега като има мобилни телефони си е много удобно да се обадиш, ако ще се забавиш повече.

# 160
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз затова писах, че човек знае какво прави и дали може да си го позволи. Да видим, ако му е някаква  среща, от която би имал сериозна полза или със суперважен човек, от когото му зависи бъдещато, дали според теб, ще си позволи да закъснее или ако тръгне да закъснява, няма да се обади и да се извини? Няма значение дали е нещо служебно, любовна или приятелска среща - всеки си решава кой или какво му е важно и действа според това знание, усещане или както там го наречем.

# 161
  • Мнения: 54 836
Аз затова писах, че човек знае какво прави и дали може да си го позволи. Да видим, ако му е някаква  среща, от която би имал сериозна полза или със суперважен човек, от когото му зависи бъдещато, дали според теб, ще си позволи да закъснее или ако тръгне да закъснява, няма да се обади и да се извини? Няма значение дали е нещо служебно, любовна или приятелска среща - всеки си решава кой или какво му е важно и действа според това знание, усещане или както там го наречем.

Точно.
И след като за едни неща човек може да е точен, значи злоупотреба с доверието на приятелите си, като им губи времето да го чакат.

# 162
  • Down south
  • Мнения: 7 786
Цитат
   Точно.
И след като за едни неща човек може да е точен, значи злоупотреба с доверието на приятелите си, като им губи времето да го чакат.
Именно!

# 163
  • София
  • Мнения: 38 922
Час или 45 минути ми закъснява само майка ми. Ама нея си я знам.

Аз пък понякога почти нарочно закъснявам 5-10 мин. Ако ми се развика - няма смисъл да работя с този човек.

# 164
  • София
  • Мнения: 12 374
Дам, ние сме зли, постепенно приятелите ни зарязват, а накрая и половинките ни ще поискат развод  Laughing
Спете спокойно, както казах, нямаме допирни точки.

Общи условия

Активация на акаунт