Точни ли сте?

  • 16 486
  • 239
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25 787
Много ама много мразя, да ми кажат "ще ти звънна след час", и след 2 още да не са звъннали. "ще дойда в 20:00 часа", и 20:45 още да ги няма. Аз съм човек който, като кажа нещо, гледам да го направя както съм казала. Много мразя, неточните хора...за мен са безотговорни и дразнещи.
Та, точни ли сте? Или аз преувеличавам...

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 724
Аз съм изключително точна, винаги. Но имам приятелка, като описаните от теб. Реших проблема сравнително бързо. Чакам до 5 мин, хайде 10 да са, след това паля колата и си заминавам. Ако ме хване отмъстителната вълна, т.е. не съм на кеф, звъня и давам зор, но обикновено не си правя труда, защото това ме натоварва още повече и после като се видим съм крива вече и удоволствието от предстоящото кафе ми е отишло по дяволите. Вече не закъснява.

# 2
  • Мнения: 25 787
Ако е приятелка и е такава системно, много лесно ще я натиря...но ако е човек от семейството, или роднина който трябва да търпим. Crossing Arms

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 724
Аз съм голямо перде и ако някой ми е казал, че ще дойде в 20,00, а ми цъфне час по-късно без да се обади дори за да предупреди, способна съм да не отворя вратата. И какво като са роднини? Казваш учтиво и твърдо, че това е супер некоректно поведение спрямо вас и ако се продължи така - действай по-директно. Нали знаеш - кучето скача според тоягата. Аз лично не търпя такива неща. Това ми е една от най-безобразните постъпки. Ако е инцидентно, ок, има телефони, ще се разберем. Но системно - това означава тотална липса на уважение към мен и моето време.

# 4
  • Мнения: 32 008
Ами не съм винаги точна, но гледам да съм. Рядко закъснявам за някъде. Обикновено идвам по-рано. Но понякога закъснявам.

# 5
  • Мнения: 36 034
"едно време" бях - цепех минутата на две, не закъснявах и се дразнех на чужди закъснения и неточности, обяснявах, спорех ... и накрая схванах, че точността не се цени
сега, освен за строго формални срещи, не гоня точност /и рядко очаквам точност/ - плюс или минус един час не ме притесняват, съобразявам се със собствения си ритъм и ако някой не желае да ме чака, не го задължавам да го прави

# 6
  • Мнения: 1 794
 Hug
Абсолютно точна.Изчаквам понякога до 15 минути максимум,зависи кой.При повторно закъснение си правя изводи и взимам мерки. Flutter

# 7
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 526
Цепя секундата, мразя да закъснявам, повода няма значение.
Случвало ми се е да чакам приятелка 40 минути, като каза, че идва след 2, хем знам, че няма да дойде на време, хем в уречения час съм там.

# 8
  • Мнения: 298
И аз изчаквам до 15 минути, след това или си тръгвам, или изключвам телефон и ставам невъзможна за контакт. Най-много мразя някой да не цени времето - и своето, и на другите. Може да съм параноик на тази тема, но денонощоето е само 24 часа.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, държа на точността. Малкото хора, които допускам наистина близо до себе си - също.
Иначе обаче, като цяло, точността не е много често срещано явление  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 39 463
Точна съм. Много често дори съм по рано. Имам колежки, които при работно време започващо в 9, идват 9,20-9,30. Не ми е работа да им правя аз забележки, но явно на никой не му пука.

# 11
  • Мнения: 2 789
Ако не си подранил с 15 минути значи си закъснял. В последната година успешно успях да го набия в главите на студентите с които работя. Времето е пари, както всички знаем. Можете да научите много за един човек от това как се отнася към времето с което разполага.

# 12
  • Мнения: 12 674
Скоро имаше тема от една кифла, която просто не можела да не закъснява.

# 13
  • Мнения: 19 027
Скоро имаше тема от една кифла, която просто не можела да не закъснява.

Помня я тая тема, принцесата даже почна да заплашва всички, които не се съгласни с нея..   Joy Joy Joy Joy

Иначе се старая да съм от точните....

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Точна съм, най-много да закъснея с 5 минути.
Мразя някой да губи моето време, а аз се чувствам неудобно да карам да ме чакат.
Но още повече от закъсненята ме дразнят изказванията "Ама к'во толкова, че съм закъснял" и опитите закъсняващите да се изкарват много "арт" и широкоскроени хора (нещо, което се наблюдаваше в предишната тема за закъсненията).  

# 15
  • Мнения: X
Ако става дума за работа съм точна. За уговорки за ходене на плаж, пиене на кафе и подобни, не цепя секундата на две, но и не си правя срещи в точен час по улиците, че да се налага някой да ме чака. При покана за гости внимавам да не отида по-рано или точно навреме, защото смятам, че е супер неприятно за домакинята да се появят хора в къщата ѝ, когато не е подготвена.

So Lucky, брат ми като каже, че идва след половин час, не се знае кой ден е имал предвид. Нищо не мога да направя по въпроса, такъв си е. Между другото, навремето с ММ закъсняхме за собствената си сватба, и то сериозно закъсняхме.

# 16
  • Сф
  • Мнения: 10 691
Предпочитам дори 15 мин по- рано.
Някои хора си закъсняват перманентно( майка ми например), дразни ме, затова се изхитрих да и казвам час по- рано,та да е навреме😉.

# 17
  • Мнения: 41 323
Много ама много мразя, да ми кажат "ще ти звънна след час", и след 2 още да не са звъннали. "ще дойда в 20:00 часа", и 20:45 още да ги няма. Аз съм човек който, като кажа нещо, гледам да го направя както съм казала. Много мразя, неточните хора...за мен са безотговорни и дразнещи.
Та, точни ли сте? Или аз преувеличавам...

Точна съм. И много мразя безотговорни хора, дето времето и уговорките ги нямат за нищо Naughty

# 18
  • Мнения: X
Предпочитам дори 15 мин по- рано.

Как по-рано? 15 минути отиваш в дома на някого или му се обаждаш? Това е по-лошо от прилично закъснение според мен.

# 19
  • Мнения: 12 674
Между другото, навремето с ММ закъсняхме за собствената си сватба, и то сериозно закъсняхме.

Сигурно сте имали основателна причина.

# 20
  • Сф
  • Мнения: 10 691
Предпочитам дори 15 мин по- рано.

Как по-рано? 15 минути отиваш в дома на някого или му се обаждаш? Това е по-лошо от прилично закъснение според мен.
Когато имам среща навън.
А не виждам и защо да е проблем ако гостито е от 17 ч примерно да отидеш в без десет.За мен е много по- грозно да отидеш в и 20.
За бизнес срещи, съвсем се цепи секундата на две.За мен няма термин" прилично закъснение".Закъснението си е закъснение.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Аз също съм точна.Ако ми кажат в 20:00ч излизаме,точно толкова съм там.Нооо с другите не е така.Имаме едни роднини,казват че ще дойдат на гости към 19:30-20:00 най късно.Естествено аз се приготвям и гледам да съм готова като дойдат.Оправих се,сядаме с мъжа ми хапваме,пийваме,става 20:00ч няма никой.Дойдоха ни гостите в 22:00ч. Shocked Мъжът ми беше и задремал малко, Laughing докато ги чакахме.

# 22
  • Мнения: 41 323
Когато имам среща навън.
А не виждам и защо да е проблем ако гостито е от 17 ч примерно да отидеш в без десет.За мен е много по- грозно да отидеш в и 20.
За бизнес срещи, съвсем се цепи секундата на две.За мен няма термин" прилично закъснение".Закъснението си е закъснение.

Няма лошо да си 15 минути по-рано на мястото, когато си канена на гости, но не е хубаво конкретно в този случай да позвъниш по-рано. Изпуши една цигара или се разходи и отиди навреме. Специално ако си канена на вечеря например и 15 минути закъснение е приемливо, но не и да отидеш по-рано, защото е тъпо да завариш домакинята с недовършен грим и несресана коса, или домакина по гащи да си завързва вратовръзката  Twisted Evil
За бизнес срещи, срещи на улицата за да ходите някъде и прочее наистина трябва да се цепи минутата.
Но виж, ако имате покана да отидете на вила някъде и до там има 3 часа каране, не е проблем да отидете +/- половин час. Т.е. неточността трябва да е и функция на цялото време за транспорт.

# 23
  • Мнения: 1 399
И аз от "бившите" точни. С натрупване на ангажиментите осъзнах, че е в пъти по-добре закъсняла, но спокойна, отколкото точна, но бясна от нерви. За приятелските ангажименти тип "ще мина да те видя и да пием по една ракия след работа" иде реч, за служебни ангажименти, лекари, и т.н. естествено не важи. Според мен точността е надценена в много ежедневни ситуации. Съответно, на закъснения и аз не се сърдя и изнервям, дори и в работата, ако не е на живот и смърт въпроса. А той изключително рядко е.

# 24
  • Мнения: 1 043
Изключително точна съм. Ако се случи непредвиден проблем и трябва да закъснея звъня като на пожар. Уважавам и ценя това качество и в  приятелите си. Но при покана за гости смятам, че закъснение 10-15 минути е добър ход за самите домакини.

# 25
  • Мнения: 22 036
Никога не закъснявам, но имам психоза. Винаги отивам по-рано и чакам Sad. .

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Точна съм в 98 % от уговорките/случаите. Но,все не ми достигат едни 10 минути и компенсирам или  с бързо шофиране до мястото на уговорката,или с изнервено приготвяне...туткава съм. Ако виждам,че ще закъснея повече от 10 мин. се обаждам да предупредя и да преценим какви са възможностите- за изчакване или отлагане. Това,ако са лични уговорки.
Гости се надявам да ми закъснеят с 15 -20 мин.,а не да подранят.Обикновено в 30-те минути преди идването им е времето,в което се привеждам в приличен вид. Така,че, ако довтасат по-рано  Twisted Evil.

# 27
  • Мнения: 22 036
Джено, теб и рошава ще те понеса, обаче нали си знаеш за тоалетната  Joy.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Джено, теб и рошава ще те понеса, обаче нали си знаеш за тоалетната  Joy.
Mr. Green
Скрит текст:
Аз, колкото и да се глася, все съм рошава  Crazy. За теб ще отключа тоалетната, айде...все пак идваш отдалеко...  Crazy Hug

# 29
  • Мнения: 22 036
То това е най-страшно  Joy. Споко, на вино издържам около 6 часа, така че ще се разберем някак.

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
То това е най-страшно  Joy. Споко, на вино издържам около 6 часа, така че ще се разберем някак.
Ухааааа,отличничка...като заплаха прозвуча  hahaha. Ти си направи добрината да дойдеш навреме...пък ще се надпиваме  bowuu. Оспамихме темата, извинете  Praynig.

# 31
  • Мнения: 22 036
То за теб не знам, кое е по-страшни - шесте часа или ползването на ВЦто  Joy. Не ми се сърди, с кеф се шегувам  Hug.

# 32
  • София
  • Мнения: 38 652
За работа гледам да съм точна. Понякога се дъня с 5-10 мин в почивните дни, защото забравян, че метрото идва по-бавно. Но се обаждам.
За срещи за игра в парка - 20-30 минутки след като сме се чули, гледам да се замъкна.
Само майка ми ме  като трябва да дойде да гледа детето, а аз имам работа винаги закъснява.
На гости даже смятам, че е прилично да се отиде една идея по-късно от уговореното - 20-30 мин.

# 33
  • Мнения: 1 379
Ако ми идват гости 10мин закъснение ми е ок-тъкмо да не съм толкова запъхтяна като отварям вратата след последните щрихи по подготовката,готвенето и личното ми време по оправяне ще ми е повечко....Както казва една моя роднина:"Не е зле гостите мааалко да закъснеят".
Но да ми дойдат с цял час или пък повече закъснение си е повече от обидно и неуважително.Все едно са си имали много работа и са си я свършили,та накрая са се сетили,че могат да прескочат и до нас.И даже без да се извинят или да се обадят предварително ако нещо се е случило...Не го приемам това за нормално.
Имаме едни такива приятели-никога не са дошли навреме.И си влизат все е дно нищо не е станало и си е ок...а аз съм ядосана.Казвам на мъжа ми-виж как закъсняват и то редовно всеки път,а ти ме юркаш като ходим у тях да цепим секундата....баси. Embarassed Аз им подмятам,че са закъснели....но моя мъж никога не им е направил въпрос-сакън да не ги обиди.Ами никак не е приятно.Храната е изтинала,децата и ние огладнели...седим и чакаме.

За среща гледам да съм точна,но приемам 10мин.закъснение....после си тръгвам.
За работа-точна.

Джена,ти такава ли се -не ти е приятно да ти се ползва тоалетната,.... hahahaЕ,сори аз винаги ходя до WC като съм на гости преди тръгване...Пази си я...но тогава не е зле да кажеш на гостите да си носят и по едно куку ако им се наложи. Joy

Последна редакция: нд, 25 юни 2017, 21:24 от Zhani

# 34
  • Мнения: 22 036
Стига сега, Аз се шегувам с Джена, защото я зазяках в друга тема, преди две ДВЕ години. Майтапим си се просто.

А  ми стана интересна, защото аз нямам драма с хора у нас, но не понасям да ме докосват. Майка ми се смееше, че съм се забърсвала по бузата, ако ми дадат въздушна целувка. и до ден днешен трудно вирея с това разцелуване навсякъде.

# 35
  • Мнения: 1 379
Да бе,ясно ми е...Simple Smile

# 36
  • Мнения: 12 473
Супер точна съм по принцип. Не само като време, но и като поема уговорка или кажа нещо.
Случва ми се понякога да закъснея - но винаги се обаждам и предупреждавам с колко.
Често денят ми е разграфен до минути и ако някой не ми е точен - просто го пропускам.
С приятелите е малко по-различно, трябваха ми 30 г да се науча да не им се връзвам на закъсненията.. Joy

# 37
  • Мнения: X
Аз откакто живея в Малта разбрах, че точността е много абстрактно нещо. Закъснях за интервю за работа с повече от час, въпреки че излязох два часа по-рано от къщи. Имаше катастрофа на пътя и и без това лудият трафик беше станал невъзможен за преодоляване. Естествено отидох полужива и страшно притеснена на интервюто, даже мислех да се откажа по пътя, но хората на място изобщо не бяха възмутени, дори ме успокояваха и ми носеха вода, че да дойда на себе си. В общи линии бяха учудени, че така навътре го вземам и даже се смееха. Знам, че звучи странно, но тук просто никой не е точен и времето не тече като че ли по същия начин. Grinning След случката с голямото закъснение ме наеха и става дума за настоящата ми работа.

# 38
  • Сф
  • Мнения: 10 691
Малта, Малта, то към Ориента.Там е така с времето Peace

# 39
  • Мнения: X
Мразя да чакам, но самата аз закъснявам понякога.

# 40
  • Мнения: 1 003
Не закъснявам гледам винаги да съм поне с 5 мин,по-рано на мястото а среща. Ако  е покана а гости или друго посещение, пак отивам по-рано, но или изчаквам преди да позвъня или звъня по телефона и питам дали е удобно. Не понасям закъсняващите хора, това е неуважение и егоизъм, защото за тях е по - важно да си свършат техните дела, без да помислят, че развалят твоите планове за деня.

# 41
  • Мнения: 6 009
Точна съм, идвам или навреме или 5-10 мин. по-рано. Съответно не обичам и да ми закъсняват, вкисвам се и после настроението не е същото.
ММ пък например е много спокоен, редовно като излизаме го чакам да се оправи поне 10-15мин. Сутринта излизаме заедно за работа и той редовно тръгва овикан, защото пак се е замотал Grinning

# 42
  • Мнения: 718
все ми е тая дали човекът е от семейството или не. Ценя си времето (вече). Не съм длъжна да чакам някого, а той да се размотава тук там. Ако се обади и каже закъснявам, ок, случва се. Но да си вися аз някъде, а някой да ме е забравил, не става.

# 43
  • Мнения: X
Малта, Малта, то към Ориента.Там е така с времето Peace

Да бе, към Ориента е. Neutral Face

Не мога да разбера къде висите за да чакате някого? Срещи на центъра ли си организирате? Такова нещо последно като ученичка съм правила и не съм чувала от много години за него. Среща в заведение да, но там какъв е проблемът да постоиш сам на масата?

# 44
  • Мнения: 1 003
Малта, Малта, то към Ориента.Там е така с времето Peace

Да бе, към Ориента е. Neutral Face

Не мога да разбера къде висите за да чакате някого? Срещи на центъра ли си организирате? Такова нещо последно като ученичка съм правила и не съм чувала от много години за него. Среща в заведение да, но там какъв е проблемът да постоиш сам на масата?
Понякога не е среща в заведение, а примерно среща за разходка, среща за да се даде нещо и други срещи. Ами то и в кафе няма да е удобно да седиш сам 1 час. Поне за мен.

# 45
  • Мнения: 22 036
Срещата на "Попа" беше яко в пуберството ми. Нямаше мобилни.

И на "Аптека"  Mr. Green.

# 46
  • София
  • Мнения: 38 652
Слава Богу, сега с мобилните телефони нещата са съвсем по-различни.
Едно време като зависиш на Попа да чакаш, пък не знаеш жив ли е, умрел ли е.
Сега с приятели обикновено се уговаряме така - аз съм еди-къде си, ти като дойдеш насам, звънни.

# 47
  • Мнения: 1 399
Точно пишех същото за местата на срещите. От години не ми се е случвало да чакам на улицата някого. Най-малкото, ще съм в колата. Може би и приятелите са ми такива като мен, но наистина не вярвах, че след 16 някой би се разсърдил за 10 минути.

# 48
  • Мнения: 22 036
Точно пишех същото за местата на срещите. От години не ми се е случвало да чакам на улицата някого. Най-малкото, ще съм в колата. Може би и приятелите са ми такива като мен, но наистина не вярвах, че след 16 някой би се разсърдил за 10 минути.

Древни сме просто, поне аз Simple Smile.

# 49
  • Мнения: 1 003
Точно пишех същото за местата на срещите. От години не ми се е случвало да чакам на улицата някого. Най-малкото, ще съм в колата. Може би и приятелите са ми такива като мен, но наистина не вярвах, че след 16 някой би се разсърдил за 10 минути.

Древни сме просто, поне аз Simple Smile.
Да се разсърдя няма, но определено ще си извадя изводи за този човек, за възпитанието и сериозността му.Все едно 10 минути да тръгне по - рано са му жизнено важни. Когато знае, че му трябва повече време може да си каже.  От друга страна  в доста голяма част от случаите точно тези хора, които закъсняват за среща системно се сърдят, когато на теб ти се случи еднократно, а те по случайност са отишли първи на срещата.
А най - много от всичко ми става неприятно, когато си запазя час и трябва да чакам 1-2 часа след запазения.

# 50
  • Мнения: X
И какво като си извадиш изводи? Те са си за теб.

# 51
  • Сф
  • Мнения: 10 691
И какво като си извадиш изводи? Те са си за теб.
За теб разбрахме, че закъсняваш не е нужно и да злобееш.

# 52
  • Мнения: 22 036
И какво като си извадиш изводи? Те са си за теб.
За теб разбрахме, че закъсняваш не е нужно и да злобееш.

Че тя злобее ли?

Който иска я чака. Аз имам мания да не закъснявам, но не ми пречи да чакам, особено от както има телефони с които мога да си запълня времето.

# 53
  • Мнения: 1 399
Е, то изводи и аз мога да си направя за всеки, дори въз основа на това какви критерии подбира за оценка на околните. Плюс това, ако някой ми е приятел, би трябвало вече да сме се премерили и оценили. Както и да е, разбрах ви, радвам се че с близките мога да си позволя да пропусна този стрес. С работа, поръчки и т.н. съм точна.
Даун, бързаш, бързаш. Мама беше точно като теб като по-млада. Сега, вече по в категорията на древните, изненадващо един час закъснение за нищо го няма.

# 54
  • Мнения: 19 329
За срещи гледам да съм точна.
 Много мразя обаче, когато някой идва на гости да се появи точно на минутата или по-рано.

# 55
  • София
  • Мнения: 28 760
Мразя да чакам, но за 15-ина минути не реагирам, ако е за повече, може и да си тръгна. Съответно правя всичко възможно да не закъснявам.

# 56
  • Мнения: X
Е нали има телефони? Закъсняващият не се ли обажда да каже, че има някакъв проблем и че идва всеки момент или евентуално не идва?

# 57
  • Мнения: 6 009
Аз закъснение от час не го намирам за нормално, освен ако нямаш належаща причина и то изникнала в последния момент, а не просто решил си да се мотаеш или не приемаш на сериозно уговорката.
Не знам за останалите, но аз планувам времето си и в повечето случаи не се шляя безцелно с някоя приятелка по цял ден. Излизам да се видим, да хапнем или пазаруваме, но имам и други планове след това.
Като цяло за мен закъсненията се дължат на неорганизираност.

# 58
  • Мнения: X
Да бе, защото непредвидени обстоятелства никога не се случва да има.

# 59
  • Мнения: 9 451
Абсолютно точна съм. За мен 20:00 ч. означава 19:55ч. Мразя да закъснявам и също така мразя да закъсняват. 

# 60
  • Мнения: 5 440
Много съм точна.Мразя да закъснявам,въпреки че всички покрай мен го правят.

# 61
  • София
  • Мнения: 28 760
А, не говоря за непредвидени обстоятелства, такива винаги могат да се случат, в такива случаи не правя проблем. Имам предвид хора, които почти винаги закъсняват и за които е напълно нормално другият да седи и да ги чака.

# 62
  • Мнения: 1 003
А, не говоря за непредвидени обстоятелства, такива винаги могат да се случат, в такива случаи не правя проблем. Имам предвид хора, които почти винаги закъсняват и за които е напълно нормално другият да седи и да ги чака.
+1, за непредвидени обстоятелства има и мобилни телефони.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 36 724
Авторката май визира точно такива, постоянно закъсняващи персони, за които да ги чакат е нормално. Разбира се, че инцидентно закъснение е простимо, особено както има и телефони за да се предупреди.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Винаги съм точна, закъснявам с до 1-2мин. , ако не съм си изчислила правилно пътя.
Ако ми кажат- ела в нас в 16:00 , аз съм там в 15:58 и изчаквам да стане 16:00 да вляза.
Дори, когато и закъснявам (изникне нещо неотложно) , в 90% от случаите съм на мястото пак навреме
( примерно: изпускам си автобуса, но успявам да намеря такси и пак идвам на време)
На рожденни дни идвам на секундата в уречения час, а някои гости (знаещи часа от седмица) закъсняват с по 2часа без особени причини.

Имам едни приятели, които искат да съм винаги точна и мине ли минута почват да звънят на пожар  Crazy
Аз, ако им кажа-пред Вас съм след 10мин. , той закъснява с 20мин и все се оправдава.

# 65
  • Мнения: 54 635
Много ама много мразя, да ми кажат "ще ти звънна след час", и след 2 още да не са звъннали. "ще дойда в 20:00 часа", и 20:45 още да ги няма. Аз съм човек който, като кажа нещо, гледам да го направя както съм казала. Много мразя, неточните хора...за мен са безотговорни и дразнещи.
Та, точни ли сте? Или аз преувеличавам...

Винаги съм точна. Peace
Така си разчитам времето, че да успея.
За мен е несериозно и неуважително към другия да му губиш времето.
Имам голям проблем с дъщеря ми, защото е толкова неориентирана с времето, че няма накъде. Sunglasses
Дано влезе в пътя, че ще си има ядове.

Ако се случи нещо, ама то трябва да е форсмажорно, задължително се обаждам, да знаят хората. Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 4 549
Откакто пуснаха метрото много ме улесниха откъм точност. Не обичам да закъснявам и да чакам и ако трябва да предвидя задръствания и зависещ от това транспорт, трябва да тръгвам по-рано и често след това да чакам, защото е рано за срещата. Но най-много мразя някой да ми обещае нещо с някакъв срок на изпълнение и да вися и да го чакам кога ще благоволи да се задейства. Последния такъв случай беше с един магазин за авточасти. Трябваше ми масло. Бях планирала на другия ден да ходя да го сменям. Обикновено го купувам в магазин, който не ми е много удобен като местоположение. Гледам, обаче, в нашия квартал друг магазин. Проверявам в сайта им - масло има, даже на примоция. Минавам след работа от там - ми нямаме нужното ви количество и обещават до края на работното време да го доставят и да ми звъннат. Доволна казвам ОК и се прибирам. Познайте дали се обадиха. Половин час преди да затворят аз им звъннах. Миии, ще остане за утре. Чакали доставка между 11 и 11,30. В 12,30 вече въртях телефона на другия магазин. Купих си маслото от обичайното място и се понесох към сервиза. Познайте кога ми се обадиха - след два дни. #2gunfire

# 67
  • Мнения: 3 788
Точна съм. Не само, че съм точна, ами и имам някаква фобия да не закъснея и обикновено подранявам с няколко минути. Вбесявам се от неточни хора, ама истински се ядосвам и дразня и, ако не е просто единичен случай направо си променям отношението към човека. Считам вечните закъснения за неуважение към мен и времето ми.

Обаче пък имахме едни приятели, които бяха в другата крайност - подраняваха. Поканили сме ги примерно в 6, те цъфнат вкъщи в пет и малко. Всичко на вили и на могили, аз по гащи, мъжа ми без гащи, масата не е сложена, салатите ненарязани, а трябва и на тях да обръщам внимание. Супер изнервящо и след втория-третия път, направих фасон. Laughing

# 68
  • Варна
  • Мнения: 737
Точна съм! Mr. Green Много рядко закъснява и обикновено има основателна причина! И аз познавам хора,които редовно закъснява и това ме дразни!

# 69
  • Мнения: 3 819
Точна съм и държа и другите хора да са точни при уговорките си с мен.
Ако някой е закъснал, винаги си казвам, че ми е неприятно  Naughty
А ако е успяло и настроението да ми се скапе ... леле майко, тежко му на закъсняващия  Mr. Green
Не обичам гостите ми да подраняват.

# 70
  • Мнения: 14 690
Точна съм.Ако се очертава непредвидено закъснение веднага предупреждавам.Имам познат другата крайност,все подранява.Редовно звъни 10-15мин.преди уговореното време.Пита:къде сте?Аз само да кажа,че вече дойдох. Rolling Eyes

# 71
  • София
  • Мнения: 12 374
Само в работата. В личния си живот съм разсеяна, неточна и разпиляна. Забравям уговорки, на кого и кога да звъня, пиша, после губя листчета. Роднини и приятели са ми свикнали, никой не се впечатлява.

# 72
  • Мнения: 18 574
Често не съм точна и колкото и тъпо да звучи, всеки път като закъснявам, сърцето ми буквално е свито. За да съм навреме буквално тичам, а някой път тичам, само и само да е по-малко закъснението. Хубавото е, че най-близките ми приятели са като мен. Когато си правим уговорки успешно се събираме между 30 и 45 мин. след уречения час. За важни срещи давам всичко от себе си да съм навреме.

# 73
  • Мнения: 8 918
Ценя времето си и това на другите. Повече от 15 минути не чакам никого. Ако поканя на вечеря някой в 20 ч. и той пристигне в 22 ч. просто ще го уведомя, че вечерта е приключила и единствено мога да му предложа чаша вода преди да си тръгне.
Постоянно закъсняващите хора имат лоша организация на времето - ако трябва да бъдат някъде в 20 ч., те се сещат в 19,55. Това въобще не е мой проблем и не виждам причина да се съобразявам.

# 74
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Никога не закъснявам, но имам психоза. Винаги отивам по-рано и чакам Sad. .
Точно по същия начин съм и аз. Винаги, ама винаги, подранявам и се налага да чакам. Самата идея, че мога да закъснея ме подлудява. Може би затова не мога да понасям хора, които редовно закъсняват. Едно от нещата, които мразех у бившия ми беше абсолютно небрежното му отношение към времето. Примерно казва "един час," а се появява след два. Или "само пет минути" и го няма 30 минути по-късно.  Close

# 75
  • Мнения: 22 036
Не ме питай, и бившия и детето се туткат. като излизаме някъде, аз съм готова с грим, прическа, облекло и седя на вратата да чакам двамата да се натуткат. Толкова нерви ми костваше, а си давам сметка, че не бива да се дразня от такива дреболии, но...

# 76
  • Мнения: 12 674
При закъснение за тренировка бягах нам колко си обиколки.  Синът ми закъснява, питам какво ти казва треньорката, че си закъснял - Здрасти, Гоше.

Мъчила съм се нарочно да закъснея, защото съм сигурна, че насрещният ще закъснее от 15 мин до половин час, ей не мога.

# 77
  • Мнения: 6 682
Имам един близък-душа човек, много забавен и т.н., но винаги закъснява.Тази година ни беше поканил на Великден-отиваме ние и го виждаме пред къщата да говори с негови познати.Казва-Влизайте, аз сега се качвам.
Настанихме се ние, говорим с жена му и се оказва, че той е отишъл "за малко" на гости на неговите познати в съседната улица. Shocked Е, бави се около 40 мин., но като дойде настроението ми се беше скапало.
Това не знам дали не трябваше да го напише в селската тема или при муните. Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 252
Точна съм в повечето случаи. Приемам закъснение до 10 мин., при по-големи очаквам да ми се обадят и предупредят. Ако уговорките са приблизителни като час и на място, където всеки може да си намери собствени занимания, басейн например, не ми пречат и по-големи закъснения.

# 79
  • Мнения: 9 052
Как става така, че масата тук са то4ни ... но около тях всички закъсняват? Това възможно ли е ?

# 80
  • София
  • Мнения: 11 492
До секундата!  Peace

# 81
  • Мнения: 22 036
Не съм забелязала някой да е казал, че "масата" закъснява. При мен, служебните ми контакти никога почти не закъсняват. Моткат ми се домашните, но те са в състояние да ходят на шопинг по 6 часа също така.

# 82
  • София
  • Мнения: 28 760
Как става така, че масата тук са то4ни ... но около тях всички закъсняват? Това възможно ли е ?
Според мен не е възможно. Но и никой от писалите не е твърдял такова нещо.

# 83
  • София
  • Мнения: 23 107
Точна съм и изисквам от отсрещната страна същото! Приятелките ми масово са трагични в това отношение, но мисля, че съм им взела страха и не си позволяват волности спрямо мен.  Wink

# 84
  • Мнения: 9 052
доста го казаха  Peace

# 85
  • Мнения: 12 674
Рядко някой се хвали , че закъснява.  А на закъсняващите май много не им пука. Ние си късаме нервите с тях.

# 86
  • София
  • Мнения: 12 374
Как става така, че масата тук са то4ни ... но около тях всички закъсняват? Това възможно ли е ?
Аз съм неточна, както писах по-назад, но повечето от познатите ми са точни.

# 87
  • София
  • Мнения: 28 760
Освен Тонка, никой друг не е твърдял, че:
Как става така, че масата тук са то4ни ... но около тях всички закъсняват? Това възможно ли е ?
Аз съм изключително точна, винаги. Но имам приятелка, като описаните от теб. Реших проблема сравнително бързо. Чакам до 5 мин, хайде 10 да са, след това паля колата и си заминавам. Ако ме хване отмъстителната вълна, т.е. не съм на кеф, звъня и давам зор, но обикновено не си правя труда, защото това ме натоварва още повече и после като се видим съм крива вече и удоволствието от предстоящото кафе ми е отишло по дяволите. Вече не закъснява.
Цепя секундата, мразя да закъснявам, повода няма значение.
Случвало ми се е да чакам приятелка 40 минути, като каза, че идва след 2, хем знам, че няма да дойде на време, хем в уречения час съм там.
Скрит текст:
Ако става дума за работа съм точна. За уговорки за ходене на плаж, пиене на кафе и подобни, не цепя секундата на две, но и не си правя срещи в точен час по улиците, че да се налага някой да ме чака. При покана за гости внимавам да не отида по-рано или точно навреме, защото смятам, че е супер неприятно за домакинята да се появят хора в къщата ѝ, когато не е подготвена.

So Lucky, брат ми като каже, че идва след половин час, не се знае кой ден е имал предвид. Нищо не мога да направя по въпроса, такъв си е. Между другото, навремето с ММ закъсняхме за собствената си сватба, и то сериозно закъсняхме.


Предпочитам дори 15 мин по- рано.
Някои хора си закъсняват перманентно( майка ми например), дразни ме, затова се изхитрих да и казвам час по- рано,та да е навреме😉.

# 88
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Не съм точна, старая се най- вече за работа. И като чели не ми остава енергия да се боря за другите неща.
Просто съм много разсеяна и най- вече се МОТАМ, все си мисля че съм забравила нещо и се връщам, абе в главата ми са - луди шапкари и гъсеници с наргилета.  Crazy

# 89
  • Мнения: 9 052
milenaka и старателна си и не те мързи от 100 кладенеца вода да носиш ... браво!

# 90
  • Мнения: 22 036
milenaka и старателна си и не те мързи от 100 кладенеца вода да носиш ... браво!

Ами не, тя просто посочи, а ти можеш ли да кажеш, коете наведе на мисълта, която сподели?

# 91
  • Мнения: 9 052
графиката на гласувалите в темата и също няколко изказвания подобни на това:
Точна съм! Mr. Green Много рядко закъснява и обикновено има основателна причина! И аз познавам хора,които редовно закъснява и това ме дразни!

(ainshtain02 извинявай , 4е теб цитирам, просто пример давам не коментирам  Peace)

А реакцията на въпроса ми също е много интересна. Защо?

# 92
  • Мнения: 22 036
Тя познава хора, които закъсняват, това само по себе си значи, и че познава и други, които не го правят. А реакцията на твоя коментар е заради обобщаването и иронията към хората, споделили, че са точни.

# 93
  • Мнения: 9 052
Интересно. Защото аз не коментирах хората , 4е са то4ни, а несъответствието, което м инаправи впе4атление.
Т.е. нямаше негативна нотка към хората, които не закъсняват .

Изводи - всеки за себе си.

# 94
  • София
  • Мнения: 28 760
milenaka и старателна си и не те мързи от 100 кладенеца вода да носиш ... браво!

А, благодаря, но не е нужно – "кладенците" всеки може да ги прочете, не беше трудно да цитирам. Два пъти прочетох темата и освен Тонка не видях друг да твърди, че "около тях всички закъсняват", така че се присъединявам към молбата на Даун.

П.П. Докато пиша, си цитирала.
"познавам хора, които редовно закъсняват" е много различно от "около мен всички закъсняват".

# 95
  • Мнения: 9 052
А, всички ли е бил проблема?
Добре, нека да не са всички, но пак в повечето изказвания акцента е 1:много ... Т.е пак не ми се връзва с графиката.

Но не виждам защо толкова задълбахте? Аз задавам въпрос. Не ми отговаряте на въпроса, ами осопорвате лижно мое усещане . Е, това не е супер тожно защото всеки има право да прочита темата и да я усеща по своему.

Та ако ще ми отговаря някой на въпроса , моля. Ако ще ме убеждавате , че трябва да разирам прочетеното по друг начин, забравете  Peace

# 96
  • София
  • Мнения: 28 760
Твоето лично усещане аз лично усетих като упрек, който даже не отговаря на написаното в темата.

# 97
  • Мнения: 22 036
И аз, за това и коментирах, а и наистина няма 1:много.
И да, в голямата си част хората са точни. Има и много отнесени, но малко хора извън близките им ги толерират.

# 98
  • Мнения: 9 052
Твоето лично усещане аз лично усетих като упрек, който даже не отговаря на написаното в темата.

Ами имаш право да го усетиш. Сега ми стана интересен въпроса защо ли такова е твоето усещане  ?От моя страна  упрек нямаше . Можеш ли да цитираш и упрека, след като си по цитатите?

# 99
  • София
  • Мнения: 28 760
Цитирах го два пъти, но щом трябва и трети път ще го цитирам. Това усетих като упрек:
Как става така, че масата тук са то4ни ... но около тях всички закъсняват? Това възможно ли е ?
И в допълнение: Аз също познавам хора, за които е традиция да закъсняват. Те не са нито много, нито повечето от познатите ми. Всъщност са изключение. Точната бройка в моя случай е 2.

# 100
  • Мнения: 9 052
Down Under няма 1:много? След като автора (един) говори за хора, другите, някои ... все в мн. ч.
И да, наистина масата хора са точни. според мен обаче дразненето към закъсненията е голямо и затова се отбелязва.
Също така според мен ако няколко души закъсняват или правят други "изцепки", то се забелязва основно
"най-дразнещия"  и на него му се приписва създаването на  негативните емоции.

# 101
  • Мнения: 9 052
Цитирах го два пъти, но щом трябва и трети път ще го цитирам. Това усетих като упрек:
Как става така, че масата тук са то4ни ... но около тях всички закъсняват? Това възможно ли е ?


и 10 пъти да го цитираш не виждам къде е иронията!

# 102
  • Мнения: 22 036
Двама е много различно от повечето, а и поне две сме усетили ирония в поста ти.

# 103
  • Мнения: 12 674
Аз пък усетих само напъване за оригиналничене. И отговорих много точно.

# 104
  • Мнения: 9 052
Двама е много различно от повечето, а и поне две сме усетили ирония в поста ти.

И къде е тя в този пост?



# 105
  • София
  • Мнения: 28 760
Двама е много различно от повечето, а и поне две сме усетили ирония в поста ти.

Точно.

# 106
  • Мнения: 22 036
Е да де Трещерица Simple Smile.

# 107
# 108
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не е като да не ми се е случвало, но е неприятно и се старая да съм точна.

За делови срещи - на два пъти ми закъсняваха с манипулативна цел. Първият път беше на младини и станах и си тръгнах. Вторият път вече не се поддадох.

# 109
  • Мнения: X
Много ама много мразя, да ми кажат "ще ти звънна след час", и след 2 още да не са звъннали. "ще дойда в 20:00 часа", и 20:45 още да ги няма. Аз съм човек който, като кажа нещо, гледам да го направя както съм казала. Много мразя, неточните хора...за мен са безотговорни и дразнещи.
Та, точни ли сте? Или аз преувеличавам...
Ами не, не преувеличаваш.
И аз съм така.
Дразнещи не бих казала, научила съм се да не хабя нерви заради чуждите недостатъци и простотии.
Но че са безотговорни и несериозни, да, факт.

# 110
  • София, България
  • Мнения: 456
В анкетата посочих, че "цепя секундата" и обикновено е така.  Не обичам да чакам и не карам другите да ме чакат, но все пак зависи с кого и за какво имам среща. Например, не си позволявам да закъснявам за работа или срещи с приятелки, но ако съм се разбрала с родителите ми да мина през тях в неделя в 9:30, може и да се забавя до 10:00 ч. Wink

# 111
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
Аз съм изключително точен човек, но мислех, че само мен ме дразни неточността, и че преувеличавам като мрънкам  Laughing
С най-близките си реших проблема - разбирам се с тях 10-15 минути, преди самата среща и се засичаме навреме  Laughing ( и се хвалят, че са точни   Crazy )
А с другите - чакам точно 5 минути, после дим да ме няма  Grinning

# 112
  • София
  • Мнения: 23 107
Два пъти прочетох темата и освен Тонка не видях друг да твърди, че "около тях всички закъсняват", така че се присъединявам към молбата на Даун.
А аз това го твърдя, така ли?  Laughing
Думата беше "масово". Има разлика.

# 113
  • София
  • Мнения: 28 760
Два пъти прочетох темата и освен Тонка не видях друг да твърди, че "около тях всички закъсняват", така че се присъединявам към молбата на Даун.
А аз това го твърдя, така ли?  Laughing
Думата беше "масово". Има разлика.

Така е, приемам поправката, въпреки че твоето твърдение е най-близо, дори то не отговаря на "около тях всички закъсняват".

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 13:43 от milenaka

# 114
  • Мнения: 9 052
 
... дори то не отговаря на "около тях всички закъсняват".

Е, как! Толкова ирония има в него, колкото и в другото  Twisted Evil  Joy
Голям смях.

# 115
  • Мнения: 22 036
Понякога няма нужда да се опитваш да се измъкнеш от нещо което си казал. На всички се случва да генерализират и да иронизират.

# 116
  • Мнения: 9 052
Само където нямаше ирония. Някой друг се опитва да се измъкне тук и то доста смешно Simple Smile

# 117
  • Мнения: 471
Да ,обичам да съм точна както и човека, когото чакам да е точен .
НО ,има едно НО  Wink  ,съм склонна да изчакам 5 - 10 мин. ,защото в последния момент може да се случи нещо ..  Peace

# 118
  • Мнения: X
Аз пък познавам много малко "изключително точни" хора и цепещи секундата на две, но в темата разбира се изобилства от тях.

Миленака, като си ме цитирала да пиша за брат си, да беше цитирала че казвам за себе си, че не цепя секундата на две. А него го споменах защото авторката пита за близки хора и как се справяме с такива, а не за да го дам за пример като единствения закъсняващ човек, когото познавам. Както вече писах, живея в държава с такива.

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 15:56 от Анонимен

# 119
  • Мнения: 12 674
Питат различни националности да кажат най-характерния израз за езика им. Испанецът казва:
- За нашия език е МАНЯНА. Това значи - спокойно, ще станат нещата, я утре, я вдругиден, я след седмица-две.
Турчинът казва:
- Нашият най-известен израз е ЯВАШ-ЯВАШ. Това е нещо като МАНЯНА, я станат нещата другата седмица, я другия месец - нема страшно.
Арабинът казва:
- При нас най-известният израз е ИНШ АЛЛАХ (по волята божия). Това е нещо като МАНЯНА и ЯВАШ-ЯВАШ, ама я няма тая степен на прибързаност.

# 120
  • Мнения: 22 036
Любим ми е, но продължавам да се изнервям от закъсняващи. Чек, ако ми се замоташ, ще съм овършала острова  Crossing Arms.

# 121
  • Мнения: 3 955
Мразя да закъснявам. 90% от пътите съм по - рано поне 10 мин.  И съответно много мразя да чакам, а ми се случва често, особено с една приятелка. Най се дразня, защото аз живея на един час път от срещата, а тя на 3-4 спирки с метрото и винаги трябва да я чакам. Веднъж, два пъти - да, но с нея е системно. Никога да сега не ѝ се е случило да дойде 2 мин. по - рано, винаги или цепи секундата или закъснява. Вече се опитвам и аз да закъснявам като излизам с нея, но не се получава. Колкото и късно да изляза, тя винаги пристига след мен  ooooh!
И като ѝ намекна, че ми писва да я чакам, ми се отговаря: "Е нямаше как. Трябваше да направя това и това."

В университета имахме групови занимания, където също отивах поне 20-30 мин. по - рано, защото се налагаше предварителна подготовка. И понеже бяхме трима човека, всеки път с единия колега идвахме по - рано и подготвяхме нещата, а третия винаги пристигаше в последния момент, сяда на готово и започва. Не се притеснявах и му правех забележки как ние не сме длъжни да идваме по - рано да подготвяме всичко, а той да дойде в последния момент на готово и най - нагло ми се отговаря: "Е, нямаше как". Идваше ми да го обеся, толкова нагло същество.
Аз поне вече нямам задължения с него, но другите колеги ми се оплакват, че все още си идва със закъснение и не си върши неговата работа.

# 122
  • Сф
  • Мнения: 10 691
Цитат
Нашият най-известен израз е ЯВАШ-ЯВАШ. Това е нещо като МАНЯНА, я станат нещата другата седмица, я другия месец - нема страшно.
Арабинът казва:
- При нас най-известният израз е ИНШ АЛЛАХ (по волята божия). Това е нещо като МАНЯНА и ЯВАШ-ЯВАШ, ама я няма тая степен на прибързаност   
Shocked Интересни интерпретации
Маняна- утре
Яваш яваш - бавно, полека
Иншалла- ако стане( божа работа)

# 123
  • Мнения: 12 674
Вицовете са за хора с чувство за хумор.

# 124
  • Мнения: 9 052
Аман от ауторизирани да раздават определения  ooooh!

# 125
  • Мнения: 25 787


So Lucky, брат ми като каже, че идва след половин час, не се знае кой ден е имал предвид. Нищо не мога да направя по въпроса, такъв си е. Между другото, навремето с ММ закъсняхме за собствената си сватба, и то сериозно закъсняхме.


hahahaщом няма сърдити, всичко е наред.
Сложих анкета, оказа се всички са точни като швейцарски часовник.

# 126
  • София
  • Мнения: 12 374


So Lucky, брат ми като каже, че идва след половин час, не се знае кой ден е имал предвид. Нищо не мога да направя по въпроса, такъв си е. Между другото, навремето с ММ закъсняхме за собствената си сватба, и то сериозно закъсняхме.


hahahaщом няма сърдити, всичко е наред.
Сложих анкета, оказа се всички са точни като швейцарски часовник.
Верно, че матаметиката ми куца, но все пак има едни 11%, които са неточни. И сме си го показали.

# 127
  • Мнения: 22 036


So Lucky, брат ми като каже, че идва след половин час, не се знае кой ден е имал предвид. Нищо не мога да направя по въпроса, такъв си е. Между другото, навремето с ММ закъсняхме за собствената си сватба, и то сериозно закъсняхме.


hahahaщом няма сърдити, всичко е наред.
Сложих анкета, оказа се всички са точни като швейцарски часовник.

Ти кВо, хвалиш ли се?
Нас ни забравиха, когато приключи и с кумовете ни се наложи да си вземем такси  Joy.

# 128
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Сложих анкета, оказа се всички са точни като швейцарски часовник.
Аз гласувах с първата опция, защото няма нищо за такива като мен, които ходят 20 минути по-рано.Grinning

# 129
  • Мнения: 6 893
Почти винаги съм точна, а ако все пак се налага да закъснея, звъня или пиша веднага щом го разбера, а не като съм закъсняла с пет/десет/петнадесет минути. Ако съм се разбрала да се чакам с някого в осем и половина, а имам автобус, който пристига в 8:20 или 8:40 за мен е напълно логично да хвана първия и аз да чакам.
Имахме четиридневна групова работа с моя състудентка, която ни осигурява оценките по два предмета и  времето беше много важен фактор. За тези четири дни нито веднъж не дойде на време, всеки ден с между 40 и 80 минути закъснение. Пишеше ми, че ще закъснее, но голяма работа в конкретния случай, работата си чакаше вършенето и започвах сама. Веднъж не се извини за закъснението, само веднъж отбеляза, че съм изглеждала изнервена.

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 19:52 от Welt

# 130
  • Мнения: X
Даун, какво да се хваля. То поне още да бяхме закъснели.

# 131
  • Мнения: 22 036
Даун, какво да се хваля. То поне още да бяхме закъснели.
Нас сериозно н забравиха Simple Smile.

# 132
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Брех, имало още 7 като мен, направо ме засрамихте, очаквах повече Grinning
Ама аз съм най- лошия вид, закъснявам си, но мразя да чакам.  Joy

# 133
  • София
  • Мнения: 5 996
Понеже горе някой беше писал "Маняна", та се сетих, едно време в Мексико ми разправяха че лафа бил: "ако имаш среща с мексиканец в 8 часа, трябва да му се обадиш в 9ч., да му кажеш, че ще го чакаш до 10сет, и ако в 11сет не е дошъл, в 12 сет часа си тръгваш!" Laughing Laughing"
Там всичко е така "маняна пор ла маняна"
Иначе аз не съм от най- точните, но горе -долу гледам да съм на време. Зависи, ако някой ме чака на уречено място ще гледам да съм точна, ако чака в заведение ( особено ако не е сам), мога да си позволя закъснение, ако отивам на гости у дома на някой, 30 минути ми се струват даже задължителни ooooh! Във всички случаи преценявам кой ме чака и как се чувства чакайки ме , и му се обаждам, извинявам се и т.н.
Но мен често ме връзват да чакам и е ужасно неприятно. Даже имам чувството, че е национален спорт напоследък ooooh!

# 134
  • Мнения: 9 052
... Даже имам чувството, че е национален спорт напоследък ooooh!

При статистиката от тази тема е много интересно.  И аз закъснявам. Аз пък имам чувството, чувството, че повечето не закъсняват.

Явно е до усещане. Кой на какво се дразни и кой от какво се притеснява Simple Smile

# 135
  • Мнения: 227
Преди време толкова бях ядосана на една приятелка, че си мислех да пусна точно същата тема! Много съм точна, мразя да закъснявам и най-вече мразя да ми закъсняват като сме се уговорили. Сигурно съм една от малкото да ценя точността. Имах много добра приятелка с която прекратих да се срещам само заради това. И най-вече много мразех, като закъснява с 45-50 Мин и оправданието и е, "нали си ме знаеш" Еми писна ми в един момент, тя не цени моето време, аз на такива хора не мога да разчитам. За мен те са безотговорни!

# 136
  • Мнения: 25 787
Аз направо се чудя, как някои хора ходят на работа...и как не са ги изгонили. Имам приятелка, която единствено за фризьор и маникюр е на време. За срещи закъснява, винаги.

# 137
  • Мнения: 349
Toчна съм, но и зависи от ситуацията.

# 138
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
И аз се чудя на хората, които се ядосват на всичко как се справят.  33uu

# 139
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Аз служебно не закъснявам, но и не подранявам.Извън това, обаче почти винаги закъснявам с едни 5 до 15 мин..Карък съм, все нещо ми се случва, от това да ми се скъса сандал или да заседна в асансьор, като тръгна нанякъде  Crazy Приятелите ми отдавна са претръпнали и искрено се забавляват с моите неволи  Laughing Като се уговаряме за нещо вече са свикнали на мен да казват прим. за 14ч., а да се има предвид за тях 14.10ч..Не го правя нарочно, излизам по-рано, но някак все нещо не ми се получава Rolling Eyes

Не съм безотговорна и ненадеждна, даже напротив, на мен за абсолютно всичко може да се разчита поема ли ангажимент и хората около мен ценят и хвалят това ми качество.Затова и вероятно не преживяват тежко моите закъснения.Иначе си ползвам телефона и се обаждам.

# 140
  • София
  • Мнения: 17 592

Редовно поемам повече ангажименти отколкото е физически възможно да се вместят в денонощието... в резултат постоянно закъснявам за някъде или за нещо. Tired

# 141
  • Мнения: 54 635

Редовно поемам повече ангажименти отколкото е физически възможно да се вместят в денонощието... в резултат постоянно закъснявам за някъде или за нещо. Tired


Моята братовчедка е така.
Не може изобщо да си разпредели времето, захваща 100 неща наведнъж и нито едно не довършва.
Закъснява винаги с оправданието "Нали си ме знаете". Crazy И най-лошото е, че според нея това не е никакъв проблем за отсрещните.

# 142
  • Down south
  • Мнения: 7 723
@ So Lucky*,
Aз съм от твоят отбор- точна до +/-минута-две.
Обичам точните хора и ненавиждам останалите, които мислят, че времето е тяхно и всички светове се въръят около тях.

# 143
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
За първи път оценям какви приятели имам.  Laughing Heart Eyes

# 144
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
Да.

# 145
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз направо се чудя, как някои хора ходят на работа...и как не са ги изгонили. Имам приятелка, която единствено за фризьор и маникюр е на време. За срещи закъснява, винаги.
Аз за работа не закъснявам, там за всичко съм изрядно точна. В личния си живот обаче съм разсеяна и разпиляна, постоянно закъснявм. Гледам лежерно на нещата. Не мога и не искам да си причинявам излишен стрес във време, което ми е за почивка.

Като чета, че някои изпитват ужас да не би да закъснеят, пък ходят по-рано..тръпки ме побиват. За мен това е патология.

# 146
  • Down south
  • Мнения: 7 723
За мен е обратното - патология е системното закъснение и незачитането на време, графици и ангажименти на останалите.
Имах приятелка, която винаги закъсняваше, за нея времето на околните не беше особенно важно. Ако някой искал да я види,  щял да чака.
След години остана разведена и със силно оредял социален кръг.

Уважавам точните хора, с останалите намирам начин да разредя контактите.

# 147
  • Мнения: 54 635
И за мен второто.
За щастие нямам такива приятели.

# 148
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Да, и сега сигурно живее с 18 котки, и всичко това защото закъснява.  Joy

# 149
  • София
  • Мнения: 12 374
За мен е обратното - патология е системното закъснение и незачитането на време, графици и ангажименти на останалите.
Имах приятелка, която винаги закъсняваше, за нея времето на околните не беше особенно важно. Ако някой искал да я види,  щял да чака.
След години остана разведена и със силно оредял социален кръг.

Уважавам точните хора, с останалите намирам начин да разредя контактите.
Моите приятели държат на мен, и просто приемат факта, че съм разсеяна и неточна. Нито ми е оредял списъкът с приятели, нито някой някога ми е правил проблем. Явно не на всички ''точни'' им е мания и околните да са такива.

# 150
  • Down south
  • Мнения: 7 723
Всеки живее, както намери за добре и в това не виждам нищо лошо.
Явно има хора, оставящи околните да ги чакат и явно не им прави впечатление, аз не го правя, защото подобно нещо не се вписва в  моите представите за добро възпитание.

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 22:30 от Daylily

# 151
  • София
  • Мнения: 62 595
Закъсняват, защото решават, че номерът ще мине. А на практика закъсняващите хич не закъсняват, когато им е важно да са точни. Щом закъсняват за среща с Иван, а са точни с Петър, значи изобщо не им дреме за Иван и смятат, че там те командват парада, а Петър им е доста по-важен дали заради някакви ползи или за да не изгубят нещо.  Най-малкото е въпрос на уважение и самоуважение. Започвам да ставам все по безкомпромисна към закъсняващи или ровещи в телефона си  по време на срещата ни. Отношението ми се променя сериозно към тези хора. Ако ще си губя времето, то предпочитам аз да решавам кога и с какво да си го губя, е не защото някой е решил, че не му е важно да е точен ии той губи моето време. Ми, като му станне важно, ще си покаже, като нещо стане на зор.
Хората, които имат проблем с организацията на времето са си такива винаги, дори да е на живот и смърт. Но щом не закъснявва за работа, а извън работа закъснява, значи много добре знае как да си организира времето и секонтролира кога как да се държи,а

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 22:16 от Andariel

# 152
  • Мнения: 3 955
Наитина ли има хора, за които не е проблем да ви чакат като закъснявате системно? Нещо не ми се вярва. Може да са се научили да тръгват с 30 мин по-късно, но да нямат проблем с чакането не го вярвам.

# 153
  • София
  • Мнения: 12 374
Наитина ли има хора, за които не е проблем да ви чакат като закъснявате системно? Нещо не ми се вярва. Може да са се научили да тръгват с 30 мин по-късно, но да нямат проблем с чакането не го вярвам.
Не знам дали те са се научили да отиват по-късно, или просто са ми свикнали. Ако ти е мега важно, ще попитам следващия път когато закъснея. Цупене никога няма.

Най-добрата ми приятелка закъснява повече от мен. Чакала съм я по час, понякога изобщо не идваше - това още по времето когато нямахме телефони и нямаше как да звънне да каже да не я чакам(е). Обичам я точно такава, каквато е. Не съм се фръцкала, не съм й вдигала скандали, не съм си и помисляла, че мога да спра да се виждам с нея, само щото не е организирана или разсеяна.

Не ме вълнува колко възмутени са потребителките Х, У или Z от моите закъснения. За щастие нямаме допирни точки и не се срещаме.

# 154
  • Down south
  • Мнения: 7 723
Ако нямаше нужда от точност, защо ли има рамки, определящи времето.
Риторичен въпрос.

# 155
  • София
  • Мнения: 62 595
Един елементарен пример. Зная горе-долу по кое време минава най-удобният за мен транспорт и обикновено го хващам. Обаче преди дни го изпуснах и висях на спирката петнайсет минути и хванах навалицата, плюс висях права няколко спирки. И защо? Защото тръгнах по-късно, а тръгнах по-късно, защото за момента по някакъв начин съм решила, че ми е било по-важно да си довърша играта. Не че е нещо особено, играта няма къде да се дене, щях да я довърша по-късно, но тогава съм взела решението, да си доиграя, защото явно ми е доставило по-голяма удоволствие и вероятно зная, че ще има и друг транспорт. Това е вземане на решение, не е задължително да е съзнателно обмислено и взето, просто това съм искала, защото съм си мислела, че ще ми донесе повече ползи или удоволствие. Затова хем висях на спирката, хем бях в навалицата, хем отидох по-късно и ми беше криво, независимо, че съм свободен агент и никой не ми държи сметка. И такива решения човек взема дори без кой знае колко да мисли активно, просто си знае кога номерът минава и кога е фатално или може да си го позволи.

# 156
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
В моята компания аз съм закъсняващата, друг е този, който си гризе кожичките, трети е този, който говори с пълна уста, еди кой си, казва "значи" след всяка дума, една пък избухва за всичко...
Дали бих ги сменила за такива, които не правят това- Не.
"Приятели" и "Как се запознах с майка Ви" имаха много интересни епизоди на тази тема.  Peace

# 157
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Аз нямам проблем със социалния си кръг.С всички си се знаем от години, всеки си има трески за дялане и не изпадаме в драми кой закъснял, кой нещо си друго.С някои хора сме си близки от деца даже и сме се доказали колко държим един на друг  във всякакви ситуации.Много несериозно ми се вижда някой да спре да се вижда с мен, защото закъснявам с 10-15 мин.  Laughing И Слава Богу нямам такива хора в приятелския ми кръг.Ако все пак някой спре само заради това да излиза с мен, то значи и аз нямам какво да си кажа с подобен човек.

# 158
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако е за 10-15 минути не е болка за умиране. Но обикновено закъсняващите закъсняват с половин час, че и с 45 минути. В повечето случаи човек много добре знае какво прави и дали може да си го позволи. И обикновено тези хора дори не си правят труда да се обадят и да кажат, че ще закъснеят, за да може човек да прецени какво да прави. Не зная колко близък и скъп трябва да е този човек, за да му търпят безкрайните закъснения, ама то и на другите в един момент им писва. Верно, ако някой си позволява системно да закъснява и то с много, то въпросът е дали има нещо толкова важно, което да накара чакащия да чака.

# 159
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Повече от 15 мин. не ми се е случвало лично на мен да закъснея.Един час наистина е прекалено дори и за мен.Не познавам чак толкова закъсняващи.А и сега като има мобилни телефони си е много удобно да се обадиш, ако ще се забавиш повече.

# 160
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз затова писах, че човек знае какво прави и дали може да си го позволи. Да видим, ако му е някаква  среща, от която би имал сериозна полза или със суперважен човек, от когото му зависи бъдещато, дали според теб, ще си позволи да закъснее или ако тръгне да закъснява, няма да се обади и да се извини? Няма значение дали е нещо служебно, любовна или приятелска среща - всеки си решава кой или какво му е важно и действа според това знание, усещане или както там го наречем.

# 161
  • Мнения: 54 635
Аз затова писах, че човек знае какво прави и дали може да си го позволи. Да видим, ако му е някаква  среща, от която би имал сериозна полза или със суперважен човек, от когото му зависи бъдещато, дали според теб, ще си позволи да закъснее или ако тръгне да закъснява, няма да се обади и да се извини? Няма значение дали е нещо служебно, любовна или приятелска среща - всеки си решава кой или какво му е важно и действа според това знание, усещане или както там го наречем.

Точно.
И след като за едни неща човек може да е точен, значи злоупотреба с доверието на приятелите си, като им губи времето да го чакат.

# 162
  • Down south
  • Мнения: 7 723
Цитат
   Точно.
И след като за едни неща човек може да е точен, значи злоупотреба с доверието на приятелите си, като им губи времето да го чакат.
Именно!

# 163
  • София
  • Мнения: 38 652
Час или 45 минути ми закъснява само майка ми. Ама нея си я знам.

Аз пък понякога почти нарочно закъснявам 5-10 мин. Ако ми се развика - няма смисъл да работя с този човек.

# 164
  • София
  • Мнения: 12 374
Дам, ние сме зли, постепенно приятелите ни зарязват, а накрая и половинките ни ще поискат развод  Laughing
Спете спокойно, както казах, нямаме допирни точки.

# 165
  • Down south
  • Мнения: 7 723
За спане е рано, след има-няма 6-7 часа ще настане.

Дискусията за мен е интересна.
Излиза, че някои хора са точни, когато е важно за тях, а в останалите случаи го дават, имаше турцизъм, яваш-яваш.
 Пък да му мислят чакащите  Joy

# 166
  • Мнения: X

Пише се с едно н. Не се заяждам, истина е.

# 167
  • София
  • Мнения: 12 374
Не знам за другите закъсняващи, не мога да говоря от тяхно име. Познавам хора, които закъсняват безразборно и за всичко. Аз съм дисциплинирана в работата, както казах, и за разни проф. срещи като часове за лекар, зъболекар, ей такива. От там насетне, не се стресирам да съм навреме.

За "любовни срещи" както някой писа назад пък съм закъснявала най-много. Ако някой мъж не може да ме чака час-два и ми прави сцени, не ми е нужен и е бил довиждане. Повечето чакаха. Даже се изненадвах колко са упорити.

# 168
  • Мнения: 54 635
Час или 45 минути ми закъснява само майка ми. Ама нея си я знам.

Аз пък понякога почти нарочно закъснявам 5-10 мин. Ако ми се развика - няма смисъл да работя с този човек.

Кой да ти се развика?

# 169
  • Мнения: 1 399
Точна съм, когато на отсрещната страна и е важно. Когато е лежерна среща- не съм. И аз съм от тези с три хиляди ангажимента на ден, и смятам, че от това безотговорно отношение само съм спечелила, както и всички онези, които са "вмъкнати" в графика. За щастие, нямам приятели с хронометри.

# 170
  • Down south
  • Мнения: 7 723

Пише се с едно н. Не се заяждам, истина е.
Благодаря.

Цитат
Как се пише: именно или имено?
Наречието се пише с двойно н – именно.

# 171
  • София
  • Мнения: 3 833
Аз така и не успях да науча как става тоя номер с точността ooooh! Все съм закъсняла Whistling Уж все си го нареждам, нагласям и накрая пак не успявам да се сместя във времето Whistling Осъзнавам, че вероятно е много дразнещо, но ако няма някой да ме ръчка, никога не уцелвам уговорения час  ooooh!

# 172
  • София
  • Мнения: 62 595
Таис, не разбирам защо толкова остро реагираш, включително как си нямала допирни точки. Поне кажи някой смислен аргумент, вместо да се фръцваш така.  Някога замисляла ли си се, че на другите хора, които седят и чакат, и чакат, може да им е неприятно? И кое от написаното от мен не е вярно? Става въпрос за самоконтрол и кога и как човек го проявява. Като при децата е - много добре се вижда как, когато им е важно нещо, са много точни и правят това, което им е нужно, и как същите тези неща отказват да правят или се ослушват, ако не им е важно. Няма нужда да отричаме очевидни неща, няма значение дали е за точност при среща, вършене на работа , помощ, забавление или нещо друго. Щом един човек може в ситуация А да е точен, а в ситуация Б да закъснява, то значи не е като да не може да секонтролира или пък, да има проблем с разпределяне на времето. То не е нужно човек да е чел дебели книги, за да се сети.

И такива неща с ръчкането са много удобно поведение - някой друг да носи отговорността, а нашият човек е чист като сълза - аз не съм виновен, няма кой да ме ръчка и затова закъснявам. Интересно, дали ще закъснее, ако ще остане без работа? Чисти оправдания, не вярвам възрастен човек винаги да закъснява, да знае, че закъснява, и да не може да се контролира. А ако има проблем с времевите представи, то целият му живот би бил доста труден, защото това засяга всички дейности, но вече говорим за нарушение. Повечето като гледам, слушам и чета, нищо им няма, просто им е по-лесно така.

Лично аз никого нищо насила не карам да прави . Ако закъснее, ок, случва се, обаче като започне да става системно, трябва да съм пълен идиот, за да не разбера, че няма грам уважение към мен, което пък вече води към стъпка от моя страна - аз също губя уважение към него. Кой иска да си губи времето и да се чувства неприятно и да е с хора, които не го уважават? Аз също си ценя времето и усилията, дори да е приятелска среща, и щом съм си направила труда да съм точна, с този дребен факт също показвам на приятеля си, че го уважавам. В живота ми има само няколко човека, които съм говова да чакам, но те пък, обикновено се обаждат, че закъсняват, с което също показват, че им е важно.

# 173
  • София
  • Мнения: 62 595

Пише се с едно н. Не се заяждам, истина е.

ИмеННО откога се пише с едно Н? Как ти звучи по-красиво - имеНо или имеННО?

# 174
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Обаче забелязвам, че същите нехайници, които все закъсняваме, сме и тези от темите за бюджета, които не могат да пестят пари. Бас ловя, че и празната чаша с кафето си зарязваме сутрин на масата понякога.  Joy

Аз мога да гарантирам, че ако отида на време за среща с подобен тип човек, и му спестя нервната криза, за това че съм закъсняла 10 мин, той пак ще си намери на какво да се възмути, от какво да "вдигне кръвно" , и за какво да избеснее. То или продавачката в магазина ще му маркира покупките бавно или шофьора пред него ще кара като бабичка.  Wink

# 175
  • София
  • Мнения: 62 595
Много интересна реакция - нека да преведа на човешки език какво написа току-що. Атакуваш чакащия с $нервна криза$. Какво искаш да кажеш с това, че той е виновен, че ти закъсняваш, и че той трябва да се съобразява с теб, а ако не му харесва, започваш да го обвиняваш в неуравновесеност? Тоест, ти си си добре, а той е крив? Искаш ти да командваш и да е на твоята, и нещата да стават така, както на теб ти е удобно, без да ти пука за другия. Но да, той също има проблем, защото ти позволява да го въртиш на пръста си. Самата реплика за кръвното, нервната криза и как щял да си намери и продавачката да му е виновна, показва степента на уважение към него - тоест ти изобщо не уважаваш този човек.

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 08:53 от Andariel

# 176
  • Мнения: 6 009

Пише се с едно н. Не се заяждам, истина е.
Пише се с двойно Н.

# 177
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Много интересна реакция - нека да преведа на човешки език какво написа току-що. Атакуваш чакащия с $нервна криза$. Какво искаш да кажеш с това, че той е виновен, че ти закъсняваш, и че той трябва да се съобразява с теб, а ако не му харесва, започваш да го обвиняваш в неуравновесеност? Тоест, ти си си добре, а той е крив? Искаш ти да командваш и да е на твоята, и нещата да стават така, както на теб ти е удобно, без да ти пука за другия. Но да, той също има проблем, защото ти позволява да го въртиш на пръста си.
Няма нужда никой с нищо да атакувам, човек сам си ги причинява тези нерви. Ако се държи неуравновесено, защото е чакал 10 мин. за мен това не е нормално и здравословно.
С тези последните догадки още малко ще ме изкараш, че и ритам малки кученца докато вървя по улицата. Grinning
И както и да е, извинете ако съм обидила някого. В интерес на истината не се налага нито да се чакаме, нито да се гледаме на живо, така че не виждам особен смисъл от тази дискусия.
Като ви е такъв проблем, просто спрете да излизате с такива хора до колкото можете. А горките наши приятели, които ни чакат нека сами си решават. Peace

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 09:02 от crossfade

# 178
  • София
  • Мнения: 62 595
Много показателна реакция - продължаваш да обвиняваш друугите, че сами са си виновни Да, в този смисъл сами са си виновни, защото ти позволяват такова неуважително към тях поведение от твоя страна. И се фръцваш. отново показателно. Благодаря, че описа всичко толкова искрено, ти даде изключително добър пример за нещата, които писах - за самоконтрола, контрола, уважението и т.н.

# 179
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Много показателна реакция - продължаваш да обвиняваш друугите, че сами са си виновни Да, в този смисъл сами са си виновни, защото ти позволяват такова неуважително към тях поведение от твоя страна. И се фръцваш. отново показателно. Благодаря, че описа всичко толкова искрено, ти даде изключително добър пример за нещата, които писах - за самоконтрола, контрола, уважението и т.н.
Да, фръцвам се и другите са ми виновни за всичко.  Нека има мир и спокойствие по отношение на това каква съм вече.  Mr. Green
Само едно ми е интересно дали хората, с които се сблъскваш в ежедневието ти- приятели, колеги, познати и роднини, не им се налага да търпят някои твои навици и недостатъци, които ги влудяват също толкова много колкото и теб те влудява, че ти се е наложило да ги чакаш 10мин (примерно). Peace

# 180
  • Мнения: 9 052
Аз съм забелязала при някои познати, че стават особено придирчиви към точност, чистота, подреденост и пр. когато им се събере много стрес и когато са изнервени и не им стига времето.

# 181
  • София
  • Мнения: 38 652
Обаче забелязвам, че същите нехайници, които все закъсняваме, сме и тези от темите за бюджета, които не могат да пестят пари. Бас ловя, че и празната чаша с кафето си зарязваме сутрин на масата понякога.  Joy

Аз мога да гарантирам, че ако отида на време за среща с подобен тип човек, и му спестя нервната криза, за това че съм закъсняла 10 мин, той пак ще си намери на какво да се възмути, от какво да "вдигне кръвно" , и за какво да избеснее. То или продавачката в магазина ще му маркира покупките бавно или шофьора пред него ще кара като бабичка.  Wink

  А баш за това говоря. Проверявам за такива нерваци с 5 минутки закъснение, защото ако ми се развика за това, означава, че после ще вика и за други неща - с повод от мен или без него.

# 182
  • София
  • Мнения: 62 595
Ахам, продължавай - сега атакува мен. Много ме радваш, реакцията ти е чудно показателна. Да търсех такава, нямаше да мога да я предизвикам, тя сама си изскочи. За мен е много поучително, благодаря най-искрено!


Кой да вика, защо да вика? Ето, и репликата за проверката на нерваците - пак е желание за контрол - закъсняващият контролира другия, изпитва го, иска да види докъде може да стигне.  И ако другият се опъне - той е виновен, естествено, не заслужава вниманието на закъсняващата особа.

Всеки има право да си цени времето и няма значение дали и колко ангажименти има. Още в първия си пост писах, че ако ще си губя времето, искам да си го губя както и с каквото, и когато аз намеря за добре, а не другите да ми го губят, защото са решили, че така им е по-лесно, по-изгодно или по-приятно. Моето време си го управлявам аз и как ще го похарча си е моя работа.

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 09:45 от Andariel

# 183
  • София
  • Мнения: 38 652
Въобще не съм целила теб. По-скоро отговорих на Дева. Но това ми е философията за живота - полека, деспасито, изи, куул. И аз съм контрол фриййк от време на време, и аз викам за някои закъснения, но се старая да се лекувам.😉

# 184
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Andariel, и за мен отговори на достатъчно въпроси, дори и без да искаш. Самата логика, че някой несъгласен с теб те "атакува" е достатъчно показна.


Радвам се, че поне някои хора са ме разбрали какво имам предвид, почнах да се чудя дали съм се изразила ясно.  Crazy

# 185
  • Мнения: 9 052
А ... аз викам за закъснения и още как! Което не ми пречи да закъснявам.

# 186
  • Мнения: 12 473
Принципно съм съгласна с Андариел - имам  супер близка дружка (от над 35 г), на която това й е редовният номер. Не само че закъснява (в повечето случаи - брутално) , но и ако й кажеш нещо (дори на бъзик) - следва страшен скандал. Това не само към мен, ами към висчки чакащи от групата.
Докато бяхме млади се карахме жестоко всеки път на тази тема.
Но - това е Нейният номер в живота и нейният начин да се чуства важна и да е център на вниманието.
Сега вече грам не й обръщаме внимание и тя пак си закъснява.

# 187
  • София
  • Мнения: 62 595
Ще ми се да видя, кройфейд, как това го обясняваш и се фръцкаш на шефа си. Смееш ли да му кажеш как той трябва теб да те чака? Или да те чака някой, от готото можеш да имаш полза? Нещата са елементарни, няма какво толкова да му мислим и чудим. Постъпките показват повече, отколкото хиляди думи.

# 188
  • Мнения: 9 052
Andariel зависи как се поставяш в зависимост от ползите  Peace Има минималисти, които не можеш да впечатлиш с надмощие. Също така някой действат в двойка. Т.е. когато се налага точност и дипломация пращат партнера  Twisted Evil

# 189
  • София
  • Мнения: 38 652
Аз шеф нямам. Да си кажа, че с хората, с които работя, се случва да закъсняваме по равно, общо взето. Всеки е човек. Тогава си взимам едно кафе, сядам кротко и си преглеждам материалите.  Приемам минутките в повече като дар, не като наказание. Никога не викам на хора, с които работя.

# 190
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, има някакви приемливи граници на закъснение, защото всеки усеща, че и на него може да се случи да закъснее. Но в един момент много добре се разбира кога се прекрачва тази неписана граница. Понякога точно за важни срещи се случва - я транспортът закъснял, я нещо друго. Но това е различно, дето се  вика, каръщина. Интересно, че повечето хора не закъсняват за самолета или за влака, колкото и да са разсеяни. Защо ли? ми, защото те са на зор, а влакът и самолетът ще си потеглят и без тях.

# 191
  • София
  • Мнения: 38 652
Преди две лета, точно юни месец, имах една важна среща - 2ро интервю по-точно. Леле, като се почна с тоя карък - жега, цикъл, забравих си телефона, закъснях за метрото, обърках автобусите, вървях пеша, телефона загасна, скъса ми се обувката. Закъснях 10 минути. И тая като се разкряка! Ето за такива случаи говоря.
Всъщност гледам да не дърпам умишлено някого 'за опашката", защото знам, че е неприятно.

# 192
  • Мнения: 9 052
Закъснява се за вкал, изпуска се самолет, театрално представление ... какво ли не. Това, че някой не може да си представи да си го позволи не означава , че не се случва често.

Ако не беше така нямаше да е практика определен % от билетите за самолети , концерти и пр. да се продава 2 пъти.

# 193
  • София
  • Мнения: 5 979
Изключително рядко закъснявам. Ако се случва е в рамките на 5-10 минути и винаги се обаждам да кажа, че закъснявам. Считам, че съм стигнала навреме, ако съм 5 минути по-рано на мястото на срещата. За мен системното поведение на закъсняване е симптом за неуважение към околните и тяхното време.
В приятелските ни среди се майтапят, че сме най-точното семейство. Когато ходим на рожден ден или други такива организирани мероприятия обикновено сме първи Embarassed , т.е. 5-10 минути преди започване на събитието. Мъжът ми много се дразни и мрънка за това, но аз не отстъпвам.
За сметка на това големият ми син е пословичен сред приятелите си със закъсненията си. Просто за него половин час закъснение е нищо работа. Въобще не му пука. Това дете не е от мен. Най-много се дразня като тръгнем цялото семейство. Когато всички останали четирима души сме на вратата, той започва да се приготвя. Close Ако зависеше от мен никога нямаше да го чакам, но мъжът ми само му дудне, но няма смелост да го остави няколко пъти да идва сам с такси, че другият път да се научи да се съобразява.  Радвам се, че е пълнолетен и вече много рядко ми се налага да се съобразявам с него.

# 194
  • София
  • Мнения: 62 595
Написах, че повечето хора не закъсняват, а не никой не закъснява.

Като каза крещене, това е много показателно също какво го чака човек. Веднъж аха-аха да се съглася да работя за една госпожа, при това доктор по психология, и нещо в един момент не й хареса като я питах разни неща, които засягат преките задължения по длъжностна характеристика, и тая жена нещо превъртя и ми се разкрещя защо толкова съм разпитвала, тя не била длъжна да ми отговаря, като съм започнела, съм щяла да разбера. Представяш ли си, това е доктор по психология! Безкрайно съм й благодарна, че направи този цирк преди да съм подписала, кой знае как щеше да ми крещи и да ме тормози, ако бях подписала. Да е жива и здрава, тя ми отвори очите да взема правилното решение.

# 195
  • София
  • Мнения: 5 996
Аз пък имах едно гадже преди време, маниак беше на точността.  ooooh! ooooh! ooooh!
Мале , ама и това не е добре да ви кажа.
Иначе спокоен типаж, ама ако има някъде да ходим заедно, и аз естествено бях по - млада , да се наконтя , приготвя, няма да си троша краката, я ooooh! Ами той се свъсва, напряга, изнервя , скофтя ситуацията, гледа ме е обвинително.
Накрая отиваме, тичаме направо Laughing, естествено че сме цъфнали първи на промоция, коктейл или гости някъде,  ooooh!
Или пък висим да чакаме някой друг/ други на уречено място
Чувствала съм се тъпо даже,  толкова точна и излишно припряна понякога, преди всички ooooh! Стърчим и посрещаме ние другите гости. Ами не ме разбра,  като се опитвам да му обясня и това е. Той обичал да е точен и това си е. ooooh! Беше като навита на пружинка играчка.

# 196
  • Мнения: 6 009
ММ е точно обратното пък, беше ми рязказвал как една бивша скъсала с него, защото "много закъснявал" и било непосилно все да виси наконтена и да го чака. Понякога и аз като го гледам си мисля колко е било право момичето Grinning

# 197
  • София
  • Мнения: 38 652
И ММ го има тоя навик рано на гости, ама го отучих. Като работех по офиси пък, се случваше да ме кара и то все по-рано и съм си висяла по коридори и стълби.

# 198
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Аз съм закъснявала за самолет.Два пъти.Попаднахме в зверско задръстване.Първият път в София, втория беше в Рим.Хем тръгнахме навреме, за да сме и достатъчно навреме преди полета.В София идвах в посока от Владая и още там си пролича, че няма да е лесно да се домъкнем до летището.На финала на бегом с бебе в ръцете успях да стигна.Хората вече бяха ги извозили до самолета и се качваха, но успях в последния момент, докато влизаха последните и ние влязохме.
Вторият път в Рим, пак идваме от друг град / на близо 300км. разстояние/ и бяха и празници.Пак тръгнахме рано, но в един момент около летището направо с милиметри мърдахме в едно задръстване.Стигнахме, минахме проверка и пак на бегом докато издиря гейта, а то се оказа и далече...Успяхме да стигнем навреме преди да изведат хората и накрая като ни качиха на самолета чакахме почти час да излетим Crazy Laughing Пистата беше претоварена и самолетите чакаха на опашка да излетят.

ММ пък е много точен, като тръгне на гости много обича да ми дава зор, вкарваме си по два особени погледа и бързо му минава мерака да опява. Laughing

# 199
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Моя е от типа "Ти се оправяй, че ти отнема 2 часа, аз съм си готов за 2 мин"
И после аз го чакам сумати време.  Joy

# 200
  • Мнения: 6 009
Аз понеже съм по-припряната като стане време да ходим някъде на гости заставам облечена и обута до входната врата и започвам да подрънквам с ключовете. Току си гледам и часовника, а ако вече е много зле положението, започвам да пуфтя и да мърморя. Обикновено след този ритуал действията по привеждане в готовност се ускоряват Grinning

# 201
  • Мнения: 5 440
Моя е от типа "Ти се оправяй, че ти отнема 2 часа, аз съм си готов за 2 мин"
И после аз го чакам сумати време.  Joy
Моя е същия!
Да не говорим,че е много суетен (за мъж),но не си го признава.Сменят се 3 тениски,дънки,къси гащи,обувки...А аз седя готова и чакам.Полудявам направо!

# 202
  • София
  • Мнения: 3 833
И такива неща с ръчкането са много удобно поведение - някой друг да носи отговорността, а нашият човек е чист като сълза - аз не съм виновен, няма кой да ме ръчка и затова закъснявам. Интересно, дали ще закъснее, ако ще остане без работа? Чисти оправдания, не вярвам възрастен човек винаги да закъснява, да знае, че закъснява, и да не може да се контролира. А ако има проблем с времевите представи, то целият му живот би бил доста труден, защото това засяга всички дейности, но вече говорим за нарушение. Повечето като гледам, слушам и чета, нищо им няма, просто им е по-лесно така.

Къде съм казала, че не съм виновна? Много съм виновна. Аз самата се дразня ужасно много на невъзможността да си разпределя времето.

# 203
  • Мнения: 54 635
Въобще не съм целила теб. По-скоро отговорих на Дева. Но това ми е философията за живота - полека, деспасито, изи, куул. И аз съм контрол фриййк от време на време, и аз викам за някои закъснения, но се старая да се лекувам.😉

Изобщо не става дума за крайности, а за системно поведение.
Това изи, куул, лежерно не е за всеки темперамент.
Аз съм холерик и няма начин да върша нещата бавно, разпиляно и безхаберно. Grinning
Точният и организиран човек се ражда такъв, не се възпитава. То си му идва отвътре.

За бюджета е същата работа.
Точно пилеещите време, нямат никаква представа как им се движат финансите. И не могат никаква сметка да си направят в дългосрочен план. Те по принцип живеят ден за ден.
 

# 204
  • Down south
  • Мнения: 7 723
По повод гостите и закъснението, но тук с обратен знак.
Канени сме на гости - цялото семейство. Има уречен час, отиваме с бутилка вино, пай и китки с около 5 минути след уречения час. Друго семейство е било по-точно от нас и са вече там.
Оказва се, че домакинът още не се е върнал от пазар, а домакинята още не се захванала с каквото и да е.
И така стояхме два часа, докато нещата тръгнат в някаква посока.  Дъщеря ми се рови в телефона,  аз просъсквам да не го прави. Ситуацията (за мен и семейството ми) беше крайно неудобна.

Връщаме поканата.
 Има уречен час, в който сме поканили и двете въпросни семейства. Едното дойде навреме, а домакините от предното гости се обадиха, че ще закъснеят с около час, закъсняха с час и половина.
През това време ни напред, ни назад Sad Сервирахме, каквото имаше за сервиране и след 1/2 час започнахме, няма да държа хората гладни Sad

Моят извод, нито бих приела друга покана, а и не мисля, че бих ги поканила отново или ако го направя, трябва да мине време, за да позабравя случките.

# 205
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 466
Абсолютно винаги съм абсолютно точна. Не закъснявам, не се мотам, не си търся и не намирам оправдания за закъснения!

# 206
  • Варна
  • Мнения: 2 269
.....
Точно пилеещите време, нямат никаква представа как им се движат финансите. И не могат никаква сметка да си направят в дългосрочен план. Те по принцип живеят ден за ден.
 
Това не е вярно. Wink Имам роднина пословичен със закъсненията си.Моите 10-15 мин. са нищо сравнени с неговото безкрайно моткане.Но откъм финанси е железен, даже направо вманиачен.За всичко има разчети, статистики и не знам си какво.За всяко нещо си прави сметката, на моменти е направо стиснат и сметкаджия.Неприятен е и не поддържаме отношения с него / и поради други причини/, но не мога да отрека, че щом е за пари просто няма друг като него.
Имам и други подобни примери.

И аз закъснявам, както казах с малко, но пък смятам, че успешно си движа финансите, не си падам по мотото "ден за ден".За мен едното няма връзка с другото. Peace

# 207
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 466
Не съм търсила връзка между организирането на времето и на финансите  Thinking Аз и двете си ги организирам еднакво добре  Laughing

Имам близка, у която никак не обичам да ходя на гости. Канени сме на вечеря в 20 часа, например. Отиваме към 20,15( нарочно закъснение, напълно допустимо в случая), още даже масата не е сложена, вечерята тепърва започва да се приготвя- режат се салати, мезета, слага се основното да се готви! След 2-3 такива покани водех у тях децата си вече вечеряли.

Последно в събота отпуснах аванс на приятели да ги чакам 15 минути на уреченото място и си тръгнахме. Звънят след още 10 мин- Какво става, защо ви няма на срещата  Shocked Моля?!

# 208
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
За не-спешните неща мога да си загубя цял ден, отлагайки ги със  "само още една минутка".

Когато обаче знам, че имам на разположение само един час да свърша нещо, отнемащи един час, тогава нямам проблем с мотивацията.

С ходенето/посрещането на гости също съм железен.

# 209
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз съм закъснявала за самолет.Два пъти.Попаднахме в зверско задръстване.Първият път в София, втория беше в Рим.Хем тръгнахме навреме, за да сме и достатъчно навреме преди полета.В София идвах в посока от Владая и още там си пролича, че няма да е лесно да се домъкнем до летището.На финала на бегом с бебе в ръцете успях да стигна.Хората вече бяха ги извозили до самолета и се качваха, но успях в последния момент, докато влизаха последните и ние влязохме.
Вторият път в Рим, пак идваме от друг град / на близо 300км. разстояние/ и бяха и празници.Пак тръгнахме рано, но в един момент около летището направо с милиметри мърдахме в едно задръстване.Стигнахме, минахме проверка и пак на бегом докато издиря гейта, а то се оказа и далече...Успяхме да стигнем навреме преди да изведат хората и накрая като ни качиха на самолета чакахме почти час да излетим Crazy Laughing Пистата беше претоварена и самолетите чакаха на опашка да излетят.

ММ пък е много точен, като тръгне на гости много обича да ми дава зор, вкарваме си по два особени погледа и бързо му минава мерака да опява. Laughing
Ние сме изпускали ферибот  Laughing Трябваше по план да тръгнем рано сутринта от Гоце Делчев, за да хванем кораб от пристанището Пирея в Атина, от 17:30. Типично в наш стил, добре се помотахме, след което се наложи да препускаме по магистралата след Солун със 160 км. Добре, че не ни спряха ченгета, ограничението е 120 по принцип.
В крайна сметка влетяхме на пристанището само за да видим като фериботът плавно се изтегля. Наложи се спешно да търсим хотел в Атина, в разгара на сезона. Един месец по-късно, историята почти се повтори когато мъжът ми трябваше да ни закара с дребната до Кавала, за да си хванем ферибота до Самос. Добре, че корабите на Хеленик Сийуейз все закъсняват - та успяхме да се качим в последния момент.

# 210
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Аз по напред нали си признах какъв съм карък.Та да си кажа - случвало ми е автобуса/ градски транспорт/ да се счупи Crazy Laughing, свалиха ни и си чакахме следващия, след като се домъкнахме доволно до спирката, на около 300м. от мястото, където се счупи автобуса.Посред зима...
Заседнах в асансьор....два пъти. Laughing Единия път, щото съм много умна, скочих от високото на свой риск.Асансьорът беше между етажите, аз живея на високо.При скока ми се счупи токчето на обувката.Хайде беж нагоре 3 етажа да си сложа други обувки.Втория път потънах в мазата, която не беше на нашия блок.Излязох някак си, ама мазите на хората заключени към стълбите и звънях на приятелката, която живее в този блок да дойде да ми отвори.
Тръгнах на една среща и дори не бях разбрала, че централния булевард щял да бъде затворен, защото ББ имал среща с някакви японци или китайци в Община Варна.Автобусът заобиколи, а на мен ми се наложи да мина пеша и да пресека точно този булевард до общината.Не ме пусна полицията, как ли не се молих, защото иначе е голяяяямо обикаляне, накрая ме съжалиха и ме пуснаха  Laughing
На среща за излизане за питие, слизам от автобуса и ми се къса каишката на сандала, а той е нов... Добре, че бях в центъра и си купих някакви сандали, първите, които хванах.Още са здрави, след 3 години. Crazy
Веднъж пък си забравих портмонето вкъщи, пътувах една спирка с автобуса и ме свалиха/ във Варна има кондукторки, които продават билети и ако не си купиш те свалят от автобуса, не е като в София от другаде да се взема билетче/.Прибрах се и си хванах такси.
Има и още....Карък съм и това е  Laughing

# 211
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Точна съм  винаги и  мразя да чакам .  Naughty

# 212
  • Мнения: 2 157
Моя е от типа "Ти се оправяй, че ти отнема 2 часа, аз съм си готов за 2 мин"
И после аз го чакам сумати време.  Joy
Моя е същия!
Да не говорим,че е много суетен (за мъж),но не си го признава.Сменят се 3 тениски,дънки,къси гащи,обувки...А аз седя готова и чакам.Полудявам направо!

И ние сме в тоя отбор! Laughing
Моят уж не е суетен, ама пак от "ей сега съм готов, само да си сложа тениската" до излизането през вратата има поне 15 минути.
Иначе гледам да съм що-годе точна. Не цепя минутата. За служебни ангажименти предпочитам да се застраховам с 5 минути, но за излизания с приятели - не. Ако виждам, че ще закъснея с повече от 5 минути звъня, за да предупредя. Виж, ако излизам някъде с моя, работата става непредвидима. Laughing

Последна редакция: пт, 30 юни 2017, 15:15 от Emerald_eyes

# 213
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
При нас е смешното, когато решим да ходим до мола. Все в последния момент гоним магазините. Grinning

# 214
  • Мнения: 2 789
Emerald_eyes, пише се 'непредвидима'

# 215
  • Мнения: 2 157
Emerald_eyes, пише се 'непредвидима'
Уф, хем го написах с Е, после реших, че е грешно и го написах с И.  Laughing
Ще го поправя. Жегата започва да ми влияе зле.

# 216
  • Мнения: 29
Трябва да умирам, за да закъснея. Зависи за къде, де. За работа никога не съм закъснявала, нито за среща с приятели. Виж за среща с някое гадже, може да се е случвало някога. Който закъснява, според мен не уважава другия. Ако имам час на разположение и някой закъснее, го приемам за неуважение към личното ми време. А иначе се налага да търпя приятели, няма как обичам ги. Как пък един път не дойдоха точно.  Laughing

# 217
  • Мнения: 25 787
Аз по напред нали си признах какъв съм карък.Та да си кажа - случвало ми е автобуса/ градски транспорт/ да се счупи Crazy Laughing, свалиха ни и си чакахме следващия, след като се домъкнахме доволно до спирката, на около 300м. от мястото, където се счупи автобуса.Посред зима...
Заседнах в асансьор....два пъти. Laughing Единия път, щото съм много умна, скочих от високото на свой риск.Асансьорът беше между етажите, аз живея на високо.При скока ми се счупи токчето на обувката.Хайде беж нагоре 3 етажа да си сложа други обувки.Втория път потънах в мазата, която не беше на нашия блок.Излязох някак си, ама мазите на хората заключени към стълбите и звънях на приятелката, която живее в този блок да дойде да ми отвори.
Тръгнах на една среща и дори не бях разбрала, че централния булевард щял да бъде затворен, защото ББ имал среща с някакви японци или китайци в Община Варна.Автобусът заобиколи, а на мен ми се наложи да мина пеша и да пресека точно този булевард до общината.Не ме пусна полицията, как ли не се молих, защото иначе е голяяяямо обикаляне, накрая ме съжалиха и ме пуснаха  Laughing
На среща за излизане за питие, слизам от автобуса и ми се къса каишката на сандала, а той е нов... Добре, че бях в центъра и си купих някакви сандали, първите, които хванах.Още са здрави, след 3 години. Crazy
Веднъж пък си забравих портмонето вкъщи, пътувах една спирка с автобуса и ме свалиха/ във Варна има кондукторки, които продават билети и ако не си купиш те свалят от автобуса, не е като в София от другаде да се взема билетче/.Прибрах се и си хванах такси.
Има и още....Карък съм и това е  Laughing
На мен ми е много забавно като те чета, на теб сигурно ти е било стрес.

Случвало ми се е да се кача на автобус номер 41, и в движение са разбера че не ми върши работа, и после да вървя 3-4спирки в жегата... Joy

# 218
  • Варна
  • Мнения: 2 269
О да, стрес си е и още как.Но като го разкажа после и мине време почва и на мен да ми става смешно.Те затова приятелите ми си умират от смях с мен Crazy Laughing
Наскоро пак имах изцепки.Тръгнах към Св. Константин и Елена.Ще хващам автобус от квартала 209/ бърз/.Мъкна се на спирката, той автобуса минал по-рано.Следващ - след два часа.Отивам на друга спирка, която е на 15 мин. пеша от тази, ще хващам друг автобус.Точно преди подлеза го видях как заминава без мен... ooooh! Следващ - след час.Оттам хайде пак пеш до друга спирка, пак още 15 мин. пеш и си хванах накрая 409.Добре, че нямах час, т.е. беше когато дойда - тогава.Идвам и разказвам на ММ, той се хили и ми казва "Ти що като си се засилила така направо не дойде пеша??"  hahaha

# 219
  • Мнения: 25 787
О да, стрес си е и още как.Но като го разкажа после и мине време почва и на мен да ми става смешно.Те затова приятелите ми си умират от смях с мен Crazy Laughing
Наскоро пак имах изцепки.Тръгнах към Св. Константин и Елена.Ще хващам автобус от квартала 209/ бърз/.Мъкна се на спирката, той автобуса минал по-рано.Следващ - след два часа.Отивам на друга спирка, която е на 15 мин. пеша от тази, ще хващам друг автобус.Точно преди подлеза го видях как заминава без мен... ooooh! Следващ - след час.Оттам хайде пак пеш до друга спирка, пак още 15 мин. пеш и си хванах накрая 409.Добре, че нямах час, т.е. беше когато дойда - тогава.Идвам и разказвам на ММ, той се хили и ми казва "Ти що като си се засилила така направо не дойде пеша??"  hahaha

А на 209 са му сменили маршрута, не спира на Мир, посока кварталите, можех да си стоя там един час, ако не бяха две бабки да ми кажат. hahaha

# 220
  • Варна
  • Мнения: 2 269
О да, стрес си е и още как.Но като го разкажа после и мине време почва и на мен да ми става смешно.Те затова приятелите ми си умират от смях с мен Crazy Laughing
Наскоро пак имах изцепки.Тръгнах към Св. Константин и Елена.Ще хващам автобус от квартала 209/ бърз/.Мъкна се на спирката, той автобуса минал по-рано.Следващ - след два часа.Отивам на друга спирка, която е на 15 мин. пеша от тази, ще хващам друг автобус.Точно преди подлеза го видях как заминава без мен... ooooh! Следващ - след час.Оттам хайде пак пеш до друга спирка, пак още 15 мин. пеш и си хванах накрая 409.Добре, че нямах час, т.е. беше когато дойда - тогава.Идвам и разказвам на ММ, той се хили и ми казва "Ти що като си се засилила така направо не дойде пеша??"  hahaha

А на 209 са му сменили маршрута, не спира на Мир, посока кварталите, можех да си стоя там един час, ако не бяха две бабки да ми кажат. hahaha
Ха...не знаех.А съм в района.Да не би да е заради затвореният път до строежа на новия Кауфланд  Rolling Eyes Къде всъщност спира след училището?Да не увисна тези дни и аз там да чакам Laughing

# 221
  • Мнения: 25 787
О да, стрес си е и още как.Но като го разкажа после и мине време почва и на мен да ми става смешно.Те затова приятелите ми си умират от смях с мен Crazy Laughing
Наскоро пак имах изцепки.Тръгнах към Св. Константин и Елена.Ще хващам автобус от квартала 209/ бърз/.Мъкна се на спирката, той автобуса минал по-рано.Следващ - след два часа.Отивам на друга спирка, която е на 15 мин. пеша от тази, ще хващам друг автобус.Точно преди подлеза го видях как заминава без мен... ooooh! Следващ - след час.Оттам хайде пак пеш до друга спирка, пак още 15 мин. пеш и си хванах накрая 409.Добре, че нямах час, т.е. беше когато дойда - тогава.Идвам и разказвам на ММ, той се хили и ми казва "Ти що като си се засилила така направо не дойде пеша??"  hahaha

А на 209 са му сменили маршрута, не спира на Мир, посока кварталите, можех да си стоя там един час, ако не бяха две бабки да ми кажат. hahaha
Ха...не знаех.А съм в района.Да не би да е заради затвореният път до строежа на новия Кауфланд  Rolling Eyes Къде всъщност спира след училището?Да не увисна тези дни и аз там да чакам Laughing
Ами , аз го хванах от Дубровник, спира на мир но само нагоре. Да заради Кауфланд е промяната. Добре , е е не бързах а бях на път за вкъщи. Можеха да напишат по спирките, да се знае.

# 222
  • София
  • Мнения: 17 851
Точна съм, но ако някой ми дава зор или ме пришпорва, се парализирам и не мога да се оправя навреме. Дори дистанционно Embarassed

# 223
  • София
  • Мнения: 9 336
В 95% процента от случаите гледам да съм точна, ако ще се случи да закъснея, то звъня/пиша да кажа. Трудно ми е да съм точно когато става въпрос за ранно ставане или за срещите с една точно определена приятелка, не знам как и защо, но винаги когато имам среща с нея закъснявам не с много, но закъснявам и не знам защо, не е нарочно.

Мразя туткави и закъсняващи хора - имам една колежка в уни., която ме изкарва извън равновесие - поне няколко пъти седмично, наложи се да ходим заедно на една практика по специалността в чужбина - имахме страшно много ангажименти в университета, в някои музей, с хора, които да ни разведат из града -беше ужас... Сутрин събужда се след всички, които вече са или облечени и готови за излизане или са в прогрес, лежи поне 20/30 минути да се разбудела, след това пие кафе, след това влиза в банята иииии след два часа туткане сме готови да започнем да се обличаме.... Най-лошото е, че и да иска човек не може да я събуди - много пъти съм я зарязвала да се оправя. Редовно закъснява, че и пропуска лекции и изпити... Заради същата девойка - за малко 5ма души да изпуснем полет...

Имам една приятелка, която като ми каже айде в 8 на.... отивам в 9...

Имам една преподавателка в уни. дето също умира да закъснява - един път я чакахме за лекция около 3 часа, имахме допълнителна уговорка... Същата закъснява винаги с поне 15-20 минути, всички във факултета я познават и никога имайки с нея не отиват в точния час. Тя като цяло е супер отвеяна и разсеяна, но пък е много добър професионалист.

# 224
  • София
  • Мнения: 62 595
аз на такива хора гледам като на емоционални и времеви изнудвачи. И ми напомнят за триъгълника насилник-жертва-спасител. Те се правят на жертви, но са в ролята на насилника, но понеже се правят на жертви, винаги се намира някой, който си мисли, че е спасител, но всъщност е в ролята на жертва. И това го прозрях в един момент, когато започнах да чета дебелите книги, и да си призная, хич не беше приятно усещане. Направо усещане, че ме правят на глупачка. Затова започнах малко по малко (защото си влиза в сила автоматично старата схема и е нужно съвсем съзнателно да се ръчкам да си държа на решението) да изразявам недоволство при големи закъснения (вече уточнихме, че е човешко да се изчака някакви смислени минути) и да настоявам за по-голяма точност и сериозност, ако ще вършим работа. Естествено, имаше хора, на които хич не им стана приятно, дори реагираха възмутено, но малко по малко нещата започнаха да се променят. От човещина давам втори шанс, но трети няма, защото човек започва да си мисли, че е ок да се съобразявам постоянно с него. Доверието ми в него спада, особено ако е за вършене на работа, защото нямам никаква гаранция, че утре няма да реши, че не му се занимава, защото... не знам защо, не се наемам да гадая. Обаме на моменти още се ядосвам на себе си, че съм позволила толкова години съм търпяла и сама съм се поставяла в ролята на жертвата.

# 225
  • София
  • Мнения: 5 996
Това, че някой ме прави на глупачка и непрекъснато ме използва, е натрапчиво мое усещане, почти във всяка житейска ситуация, напоследък особено Thinking
Подобно е и със закъсненията.
Често разсъждавам и ми се налага. Има ужасно нахални хора. Който както може да те натири, или да свършиш нещо вместо него, или да го чакаш, или да се съобразяваш с неговите избори, желания, щения, приумици Naughty
Абе аз ли съм най - големия балък.
Всичко , разбира се, се прави завоалирано, уж без да иска, с извинение, с уговорки и т.н.любезно ти се вади душата.
Нооо , иначе излиза че трябва да останеш сам !, ако си нетърпящ, обвиняващ, и ако сам за себе си решиш че ще гледаш собствения интерес само и ще бъдеш егоист. Thinking

# 226
  • Мнения: 24 467
И аз изчаквам до 15 минути, след това или си тръгвам, или изключвам телефон и ставам невъзможна за контакт. Най-много мразя някой да не цени времето - и своето, и на другите. Може да съм параноик на тази тема, но денонощоето е само 24 часа.

Обичам и ценя точността. Включително и по отношение на мен, самата. Поводът няма значение, закъсненията не са ми по вкуса. Както и неспазването на обещания.
За закъснения - не го правя, освен по независещи от мен причини. Предпочитам да отида по-рано. Но ми се е случвало да забравя понякога нещо, което съм обещала да свърша, макар и рядко. Извинявам се и се чувствам много неудобно от това.

# 227
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво означава $иначе трябва да останеш сам$. Такива хора  точно на това разчитат - на страха на другия да не остане сам. и го правят луд. Нека по друг начин да построим веригата - ако хората, които не ценят точността (в случая, но може и да е за свършване на тяхната работа и т.н.) решат да се отвърнат от нашия герой Х (да видим ситуацията неутрално), и това са всички хора, които познава, то какво означава това? Това означава, че не са подходящите хора, щом не им дреме. Те са заменяеми. Кой иска да си губи живота, да се чувства виновен и т.н. заради хора, на които не им дреме за него и нямат никакво уважение? Заслужава ли си? И какво печели нашият герой Х, ако продължи такива отношения - да го правят на идиот? Голяма печалба, няма що!
Значи, ако видим детето си в такъв тип приятелство или при правене на някакво групово домашно  да бъде използвано, няма да си замълчим, а ще му кажем да не се оставя да го използват и баламосват, а в същото време ние да се оставяме да ни баламосват. И ко прайм ся?

# 228
  • Мнения: 24 467
Какво означава $иначе трябва да останеш сам$. Такива хора  точно на това разчитат - на страха на другия да не остане сам. и го правят луд.
По-скоро не им пука и не се замислят за другите, т.к. им липсва възпитание, вкл. такова в емпатия. Не го правят нарочно, с цел да уязвят или наранят някого. Последното е изключение на такива, които са развили характерова патология.
Затова е добре човек ясно да покаже от какво в поведението и отношеншието на човека отсреща е недоволен. А не дачака той да вземе да се присети. Така отсрещният има шанс да вдене.

...Нооо , иначе излиза че трябва да останеш сам !, ако си нетърпящ, обвиняващ, и ако сам за себе си решиш че ще гледаш собствения интерес само и ще бъдеш егоист. Thinking

Много е полезно човек от детската си възраст да е научен на самостоятелност и себеуважение. Което включва и възможността той да се оправя за определено време и "сам", вместо това, при оставане в такава ситуация, той да счита положението си като бреме, понеже не е научен, че то е нещо нормално.
Оставането в отношения и връзки, от които не си удовлетворен, но продължаваш да поддържаш, точно с тази цел /да не си сам/ е вредно и инфантилно. Това създава големи проблеми за човека, подхождащ по този начин. И не останалите са му виновни. Той си е отговорен за положението - не е изразил ясно нежеланието си да го третират по съответния начин или не е преустановил взаимоотношенията, които му пречат, т.к. въпреки изразеното си несъгласие отсрещната страна не се е съобразила да промени своето поведение съобразно желанието му.
Само този, който цени себе си и собственото си време, може да цени тези неща и при околните.  Sunglasses
Това няма нищо общо с егоизма.

Последна редакция: пн, 03 юли 2017, 11:09 от Judy

# 229
  • Мнения: 46 558
Точна съм. Нямам и много закъсняващи около мен, сигурно затова не ме дразни, ако се случи.

# 230
  • София
  • Мнения: 62 595
Джуди, много често са другите образи - ценят своето време и усилия, но не ценят чуждите. И ако на тези им приложиш тяхното поведение, да видиш какво пищене настава и как веднага отрязват. Та, не е като да не ценят своето и затова да не ценят чуждото. По-скоро много добре си ценят своето, но гледат да използват чуждото, много добре си правят те сметката. И имат едно такова мислене като на мошениците - той си го заслужава, аз не го карам да ме чака (да ми върши работата...), той защо се съгласява!

# 231
  • Мнения: 24 467
Джуди, много често са другите образи - ценят своето време и усилия, но не ценят чуждите. И ако на тези им приложиш тяхното поведение, да видиш какво пищене настава и как веднага отрязват. Та, не е като да не ценят своето и затова да не ценят чуждото. По-скоро много добре си ценят своето, но гледат да използват чуждото, много добре си правят те сметката. И имат едно такова мислене като на мошениците - той си го заслужава, аз не го карам да ме чака (да ми върши работата...), той защо се съгласява!
Така е.
Аз уточнявам само, че не го правят умишлено с цел да наранят точно някой друг, а от липса на възпитание и уважение към околните. И е нужно да им се каже. Някои хора са добросъвестни и биха променили поведението си. Ако не го направят - лично аз не бих отговорила със същото, а по-скоро бих преустановила контактите, а ако това е невъзможно, бих ги свела до минимум.

# 232
  • София
  • Мнения: 62 595
О, това те си го усвояват интуитивно още от малки - не е до уважение, просто си намират $партньор$ в двойката, и когато възрастен реагира, веднага им святкат очите, че са ги хванали. Те не осъзнават съмсем какво и защо правят, но осъзнават достатъчно, че не е съвсем по правилата, обаче си го ползват.

Зная, че не е за тази тема, а за образованието, ще пусна линка там, но сега попаднах на едно предаване на тема външно оценяване в Казахстан. Още не съм го догледала, но ми беше интересно не само да видим какво е по богатите чужбини, а и как са държавите, които смятаме за по-зле от нас. Честно, започвам да си мисля, че сме извадили късмет с глупостта и мързела на нашите отговорни фактори. Само като си помисля, че могат да въведат изпити като в Русия и Казахстан, че и Украйна за външни оценявания на различните етапи, включително за зревлостниците, ми иде нашите да ги почерпя. И ми прави впечатление за пореден път, че досега като гледам, и в Украйна, и в Молдова, и в Казахсстан, училищата са много по-добре поддържани и обзаведени от най-ремонтираните нашенски.

https://www.youtube.com/watch?v=amr69QfOjd0

# 233
  • Мнения: 1 505
Дори с две бебета съм на време за среща или друго.

# 234
  • Мнения: 2 760
Ако има нещо да мразя, то е да чакам-хора, транспорт, някой да върви бавно и да блокира тротоар, леле подивявам #2gunfire Laughing Laughing

# 235
  • София
  • Мнения: 5 996
Какво означава $иначе трябва да останеш сам$. Такива хора  точно на това разчитат - на страха на другия да не остане сам. и го правят луд.
...Нооо , иначе излиза че трябва да останеш сам !, ако си нетърпящ, обвиняващ, и ако сам за себе си решиш че ще гледаш собствения интерес само и ще бъдеш егоист. Thinking

Много е полезно човек от детската си възраст да е научен на самостоятелност и себеуважение. Което включва и възможността той да се оправя за определено време и "сам", вместо това, при оставане в такава ситуация, той да счита положението си като бреме, понеже не е научен, че то е нещо нормално.
Оставането в отношения и връзки, от които не си удовлетворен, но продължаваш да поддържаш, точно с тази цел /да не си сам/ е вредно и инфантилно. Това създава големи проблеми за човека, подхождащ по този начин. И не останалите са му виновни. Той си е отговорен за положението - не е изразил ясно нежеланието си да го третират по съответния начин или не е преустановил взаимоотношенията, които му пречат, т.к. въпреки изразеното си несъгласие отсрещната страна не се е съобразила да промени своето поведение съобразно желанието му.
Само този, който цени себе си и собственото си време, може да цени тези неща и при околните.  Sunglasses
Това няма нищо общо с егоизма.

Ами не е така, прочетете назад мненията и ще видите. От писанията назад излиза, че повечето хора са точни и не понасят да чакат.  Thinking Даже има изказвания, че ако чакат някого няколко пъти го изтриват от живота си.
Моите наблюдения са коренно различни от житейските случи наоколо. Нито сме толкова точни, нито сме толкова нетърпящи неточността.

Апропо, какво като си научен на самостоятелност и себеуважение, като живееш в коренно различна на тези ценности среда.  newsm78 newsm78 Теорията ви издиша , в момента в който човек се огледа около себе си.
Този който го уважават и зачитат е най - агресивния в Бг в 21 век. Ама, то това пак не е уважение да ви кажа, страхуват се от него.  Е мерси , за такова уважение.

# 236
  • София
  • Мнения: 62 595
Щом така мислиш, значи всичко е ок. Тогава от какво се оплакваш? Явно нещо съм се объркала от написаното от теб, че не те зачитат, вършиш работата на другите, търпиш им закъсненията, и то защото те е страх да не останеш сама, ако не ги търпиш. А сега излиза, че вижданията са ти правилните и дори даде сто хиляди аргументи да кажеш, че чуждата теория издиша. Не ми остава нищо друго, освен да честитя на хората около теб - имат пълно право да те използват и да те правят на маймуна, защото ти не само им даваш разрешение, а го и смяташ за правилно. Сега можеш да се фръцнеш колко съм груба към теб и не те разбирам и това е твое право. Само ще ти кажа едно - ти и сега си сама, но си мислиш, че хората, които те използват са твои приятели или близки. А те не са - на тях грам не им пука за теб и когато решат, че повече не могат да те използват, ще те захвърлят, че и ще ти се смеят. Това е положението, колкото и гадно да звучи.

# 237
  • Мнения: 24 467
Цитат
От писанията назад излиза, че повечето хора са точни и не понасят да чакат.  Thinking Даже има изказвания, че ако чакат някого няколко пъти го изтриват от живота си.
Ами!  Laughing Големи приказки само. Като за форум.
Не вярвам на това, че всички са толкова стриктни, колкото пишат. Къде ще да са закъсняващите, тогава?  Laughing
Писания на някой за самия него не ми дават обективна картина и затова не им се връзвам. Не съм попълвала анкетата, т.к. не ми харесват опциите за отговори. Не съм я и отваряла, но вероятно едно 90% са много, ама много точни.  Laughing

Нормално е да почакаш - на човек всичко може да се случи. Лошо е, ако това вече е навик и се случва много често или постоянно. И щом те дразни много този навик, това не е твоят човек. Не е нужно да си обтягате нервите взаимно.
Ако не ти пречи това, обаче - караш си и не се оплакваш.
 Hug
Цитат
Апропо, какво като си научен на самостоятелност и себеуважение, като живееш в коренно различна на тези ценности среда.
Обикновено средата на човека е такава, каквато той е избрал да бъде. И тя прилича на него или той - на нея. Ако не ти допада я сменяш. Щом нямаш ищах да я смениш, значи не те дразни чак толкова. Освен ако не си лишен от свобода. Там вече нямаш избор.  Grinning

Цитат
Теорията ви издиша , в момента в който човек се огледа около себе си.
Коя теория?

Цитат
Този който го уважават и зачитат е най - агресивния в Бг в 21 век.
Виж, с това не съм съгласна. Не познавам явно агресивен човек, който да е наистина уважаван.

# 238
  • Мнения: 442
Точна съм, защото когато закъснявам, ми е много притеснено.

# 239
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 047
Преди бях от вечно закъсняващите,но понеже самата аз нямам търпение,когато ми се наложи да чакам вече просто винаги тръгвам по-рано.Никога обаче не съм се забавяла повече от 15 минути ,но и не чакам повече,освен ако не са ме уведомили,че ще закъснеят.Тогава съм според зависи,ако имам какво да правя ,докато чакам оставам,но ако нямам си тръгвам.

Общи условия

Активация на акаунт