Точни ли сте?

  • 16 542
  • 239
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
То това е най-страшно  Joy. Споко, на вино издържам около 6 часа, така че ще се разберем някак.
Ухааааа,отличничка...като заплаха прозвуча  hahaha. Ти си направи добрината да дойдеш навреме...пък ще се надпиваме  bowuu. Оспамихме темата, извинете  Praynig.

# 31
  • Мнения: 22 036
То за теб не знам, кое е по-страшни - шесте часа или ползването на ВЦто  Joy. Не ми се сърди, с кеф се шегувам  Hug.

# 32
  • София
  • Мнения: 39 036
За работа гледам да съм точна. Понякога се дъня с 5-10 мин в почивните дни, защото забравян, че метрото идва по-бавно. Но се обаждам.
За срещи за игра в парка - 20-30 минутки след като сме се чули, гледам да се замъкна.
Само майка ми ме  като трябва да дойде да гледа детето, а аз имам работа винаги закъснява.
На гости даже смятам, че е прилично да се отиде една идея по-късно от уговореното - 20-30 мин.

# 33
  • Мнения: 1 384
Ако ми идват гости 10мин закъснение ми е ок-тъкмо да не съм толкова запъхтяна като отварям вратата след последните щрихи по подготовката,готвенето и личното ми време по оправяне ще ми е повечко....Както казва една моя роднина:"Не е зле гостите мааалко да закъснеят".
Но да ми дойдат с цял час или пък повече закъснение си е повече от обидно и неуважително.Все едно са си имали много работа и са си я свършили,та накрая са се сетили,че могат да прескочат и до нас.И даже без да се извинят или да се обадят предварително ако нещо се е случило...Не го приемам това за нормално.
Имаме едни такива приятели-никога не са дошли навреме.И си влизат все е дно нищо не е станало и си е ок...а аз съм ядосана.Казвам на мъжа ми-виж как закъсняват и то редовно всеки път,а ти ме юркаш като ходим у тях да цепим секундата....баси. Embarassed Аз им подмятам,че са закъснели....но моя мъж никога не им е направил въпрос-сакън да не ги обиди.Ами никак не е приятно.Храната е изтинала,децата и ние огладнели...седим и чакаме.

За среща гледам да съм точна,но приемам 10мин.закъснение....после си тръгвам.
За работа-точна.

Джена,ти такава ли се -не ти е приятно да ти се ползва тоалетната,.... hahahaЕ,сори аз винаги ходя до WC като съм на гости преди тръгване...Пази си я...но тогава не е зле да кажеш на гостите да си носят и по едно куку ако им се наложи. Joy

Последна редакция: нд, 25 юни 2017, 21:24 от Zhani

# 34
  • Мнения: 22 036
Стига сега, Аз се шегувам с Джена, защото я зазяках в друга тема, преди две ДВЕ години. Майтапим си се просто.

А  ми стана интересна, защото аз нямам драма с хора у нас, но не понасям да ме докосват. Майка ми се смееше, че съм се забърсвала по бузата, ако ми дадат въздушна целувка. и до ден днешен трудно вирея с това разцелуване навсякъде.

# 35
  • Мнения: 1 384
Да бе,ясно ми е...Simple Smile

# 36
  • Мнения: 12 473
Супер точна съм по принцип. Не само като време, но и като поема уговорка или кажа нещо.
Случва ми се понякога да закъснея - но винаги се обаждам и предупреждавам с колко.
Често денят ми е разграфен до минути и ако някой не ми е точен - просто го пропускам.
С приятелите е малко по-различно, трябваха ми 30 г да се науча да не им се връзвам на закъсненията.. Joy

# 37
  • Мнения: X
Аз откакто живея в Малта разбрах, че точността е много абстрактно нещо. Закъснях за интервю за работа с повече от час, въпреки че излязох два часа по-рано от къщи. Имаше катастрофа на пътя и и без това лудият трафик беше станал невъзможен за преодоляване. Естествено отидох полужива и страшно притеснена на интервюто, даже мислех да се откажа по пътя, но хората на място изобщо не бяха възмутени, дори ме успокояваха и ми носеха вода, че да дойда на себе си. В общи линии бяха учудени, че така навътре го вземам и даже се смееха. Знам, че звучи странно, но тук просто никой не е точен и времето не тече като че ли по същия начин. Grinning След случката с голямото закъснение ме наеха и става дума за настоящата ми работа.

# 38
  • Сф
  • Мнения: 10 766
Малта, Малта, то към Ориента.Там е така с времето Peace

# 39
  • Мнения: X
Мразя да чакам, но самата аз закъснявам понякога.

# 40
  • Мнения: 1 010
Не закъснявам гледам винаги да съм поне с 5 мин,по-рано на мястото а среща. Ако  е покана а гости или друго посещение, пак отивам по-рано, но или изчаквам преди да позвъня или звъня по телефона и питам дали е удобно. Не понасям закъсняващите хора, това е неуважение и егоизъм, защото за тях е по - важно да си свършат техните дела, без да помислят, че развалят твоите планове за деня.

# 41
  • Мнения: 6 015
Точна съм, идвам или навреме или 5-10 мин. по-рано. Съответно не обичам и да ми закъсняват, вкисвам се и после настроението не е същото.
ММ пък например е много спокоен, редовно като излизаме го чакам да се оправи поне 10-15мин. Сутринта излизаме заедно за работа и той редовно тръгва овикан, защото пак се е замотал Grinning

# 42
  • Мнения: 718
все ми е тая дали човекът е от семейството или не. Ценя си времето (вече). Не съм длъжна да чакам някого, а той да се размотава тук там. Ако се обади и каже закъснявам, ок, случва се. Но да си вися аз някъде, а някой да ме е забравил, не става.

# 43
  • Мнения: X
Малта, Малта, то към Ориента.Там е така с времето Peace

Да бе, към Ориента е. Neutral Face

Не мога да разбера къде висите за да чакате някого? Срещи на центъра ли си организирате? Такова нещо последно като ученичка съм правила и не съм чувала от много години за него. Среща в заведение да, но там какъв е проблемът да постоиш сам на масата?

# 44
  • Мнения: 1 010
Малта, Малта, то към Ориента.Там е така с времето Peace

Да бе, към Ориента е. Neutral Face

Не мога да разбера къде висите за да чакате някого? Срещи на центъра ли си организирате? Такова нещо последно като ученичка съм правила и не съм чувала от много години за него. Среща в заведение да, но там какъв е проблемът да постоиш сам на масата?
Понякога не е среща в заведение, а примерно среща за разходка, среща за да се даде нещо и други срещи. Ами то и в кафе няма да е удобно да седиш сам 1 час. Поне за мен.

Общи условия

Активация на акаунт