Точни ли сте?

  • 16 496
  • 239
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 6 022
Това, че някой ме прави на глупачка и непрекъснато ме използва, е натрапчиво мое усещане, почти във всяка житейска ситуация, напоследък особено Thinking
Подобно е и със закъсненията.
Често разсъждавам и ми се налага. Има ужасно нахални хора. Който както може да те натири, или да свършиш нещо вместо него, или да го чакаш, или да се съобразяваш с неговите избори, желания, щения, приумици Naughty
Абе аз ли съм най - големия балък.
Всичко , разбира се, се прави завоалирано, уж без да иска, с извинение, с уговорки и т.н.любезно ти се вади душата.
Нооо , иначе излиза че трябва да останеш сам !, ако си нетърпящ, обвиняващ, и ако сам за себе си решиш че ще гледаш собствения интерес само и ще бъдеш егоист. Thinking

# 226
  • Мнения: 24 467
И аз изчаквам до 15 минути, след това или си тръгвам, или изключвам телефон и ставам невъзможна за контакт. Най-много мразя някой да не цени времето - и своето, и на другите. Може да съм параноик на тази тема, но денонощоето е само 24 часа.

Обичам и ценя точността. Включително и по отношение на мен, самата. Поводът няма значение, закъсненията не са ми по вкуса. Както и неспазването на обещания.
За закъснения - не го правя, освен по независещи от мен причини. Предпочитам да отида по-рано. Но ми се е случвало да забравя понякога нещо, което съм обещала да свърша, макар и рядко. Извинявам се и се чувствам много неудобно от това.

# 227
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво означава $иначе трябва да останеш сам$. Такива хора  точно на това разчитат - на страха на другия да не остане сам. и го правят луд. Нека по друг начин да построим веригата - ако хората, които не ценят точността (в случая, но може и да е за свършване на тяхната работа и т.н.) решат да се отвърнат от нашия герой Х (да видим ситуацията неутрално), и това са всички хора, които познава, то какво означава това? Това означава, че не са подходящите хора, щом не им дреме. Те са заменяеми. Кой иска да си губи живота, да се чувства виновен и т.н. заради хора, на които не им дреме за него и нямат никакво уважение? Заслужава ли си? И какво печели нашият герой Х, ако продължи такива отношения - да го правят на идиот? Голяма печалба, няма що!
Значи, ако видим детето си в такъв тип приятелство или при правене на някакво групово домашно  да бъде използвано, няма да си замълчим, а ще му кажем да не се оставя да го използват и баламосват, а в същото време ние да се оставяме да ни баламосват. И ко прайм ся?

# 228
  • Мнения: 24 467
Какво означава $иначе трябва да останеш сам$. Такива хора  точно на това разчитат - на страха на другия да не остане сам. и го правят луд.
По-скоро не им пука и не се замислят за другите, т.к. им липсва възпитание, вкл. такова в емпатия. Не го правят нарочно, с цел да уязвят или наранят някого. Последното е изключение на такива, които са развили характерова патология.
Затова е добре човек ясно да покаже от какво в поведението и отношеншието на човека отсреща е недоволен. А не дачака той да вземе да се присети. Така отсрещният има шанс да вдене.

...Нооо , иначе излиза че трябва да останеш сам !, ако си нетърпящ, обвиняващ, и ако сам за себе си решиш че ще гледаш собствения интерес само и ще бъдеш егоист. Thinking

Много е полезно човек от детската си възраст да е научен на самостоятелност и себеуважение. Което включва и възможността той да се оправя за определено време и "сам", вместо това, при оставане в такава ситуация, той да счита положението си като бреме, понеже не е научен, че то е нещо нормално.
Оставането в отношения и връзки, от които не си удовлетворен, но продължаваш да поддържаш, точно с тази цел /да не си сам/ е вредно и инфантилно. Това създава големи проблеми за човека, подхождащ по този начин. И не останалите са му виновни. Той си е отговорен за положението - не е изразил ясно нежеланието си да го третират по съответния начин или не е преустановил взаимоотношенията, които му пречат, т.к. въпреки изразеното си несъгласие отсрещната страна не се е съобразила да промени своето поведение съобразно желанието му.
Само този, който цени себе си и собственото си време, може да цени тези неща и при околните.  Sunglasses
Това няма нищо общо с егоизма.

Последна редакция: пн, 03 юли 2017, 11:09 от Judy

# 229
  • Мнения: 46 572
Точна съм. Нямам и много закъсняващи около мен, сигурно затова не ме дразни, ако се случи.

# 230
  • София
  • Мнения: 62 595
Джуди, много често са другите образи - ценят своето време и усилия, но не ценят чуждите. И ако на тези им приложиш тяхното поведение, да видиш какво пищене настава и как веднага отрязват. Та, не е като да не ценят своето и затова да не ценят чуждото. По-скоро много добре си ценят своето, но гледат да използват чуждото, много добре си правят те сметката. И имат едно такова мислене като на мошениците - той си го заслужава, аз не го карам да ме чака (да ми върши работата...), той защо се съгласява!

# 231
  • Мнения: 24 467
Джуди, много често са другите образи - ценят своето време и усилия, но не ценят чуждите. И ако на тези им приложиш тяхното поведение, да видиш какво пищене настава и как веднага отрязват. Та, не е като да не ценят своето и затова да не ценят чуждото. По-скоро много добре си ценят своето, но гледат да използват чуждото, много добре си правят те сметката. И имат едно такова мислене като на мошениците - той си го заслужава, аз не го карам да ме чака (да ми върши работата...), той защо се съгласява!
Така е.
Аз уточнявам само, че не го правят умишлено с цел да наранят точно някой друг, а от липса на възпитание и уважение към околните. И е нужно да им се каже. Някои хора са добросъвестни и биха променили поведението си. Ако не го направят - лично аз не бих отговорила със същото, а по-скоро бих преустановила контактите, а ако това е невъзможно, бих ги свела до минимум.

# 232
  • София
  • Мнения: 62 595
О, това те си го усвояват интуитивно още от малки - не е до уважение, просто си намират $партньор$ в двойката, и когато възрастен реагира, веднага им святкат очите, че са ги хванали. Те не осъзнават съмсем какво и защо правят, но осъзнават достатъчно, че не е съвсем по правилата, обаче си го ползват.

Зная, че не е за тази тема, а за образованието, ще пусна линка там, но сега попаднах на едно предаване на тема външно оценяване в Казахстан. Още не съм го догледала, но ми беше интересно не само да видим какво е по богатите чужбини, а и как са държавите, които смятаме за по-зле от нас. Честно, започвам да си мисля, че сме извадили късмет с глупостта и мързела на нашите отговорни фактори. Само като си помисля, че могат да въведат изпити като в Русия и Казахстан, че и Украйна за външни оценявания на различните етапи, включително за зревлостниците, ми иде нашите да ги почерпя. И ми прави впечатление за пореден път, че досега като гледам, и в Украйна, и в Молдова, и в Казахсстан, училищата са много по-добре поддържани и обзаведени от най-ремонтираните нашенски.

https://www.youtube.com/watch?v=amr69QfOjd0

# 233
  • Мнения: 1 506
Дори с две бебета съм на време за среща или друго.

# 234
  • Мнения: 2 768
Ако има нещо да мразя, то е да чакам-хора, транспорт, някой да върви бавно и да блокира тротоар, леле подивявам #2gunfire Laughing Laughing

# 235
  • София
  • Мнения: 6 022
Какво означава $иначе трябва да останеш сам$. Такива хора  точно на това разчитат - на страха на другия да не остане сам. и го правят луд.
...Нооо , иначе излиза че трябва да останеш сам !, ако си нетърпящ, обвиняващ, и ако сам за себе си решиш че ще гледаш собствения интерес само и ще бъдеш егоист. Thinking

Много е полезно човек от детската си възраст да е научен на самостоятелност и себеуважение. Което включва и възможността той да се оправя за определено време и "сам", вместо това, при оставане в такава ситуация, той да счита положението си като бреме, понеже не е научен, че то е нещо нормално.
Оставането в отношения и връзки, от които не си удовлетворен, но продължаваш да поддържаш, точно с тази цел /да не си сам/ е вредно и инфантилно. Това създава големи проблеми за човека, подхождащ по този начин. И не останалите са му виновни. Той си е отговорен за положението - не е изразил ясно нежеланието си да го третират по съответния начин или не е преустановил взаимоотношенията, които му пречат, т.к. въпреки изразеното си несъгласие отсрещната страна не се е съобразила да промени своето поведение съобразно желанието му.
Само този, който цени себе си и собственото си време, може да цени тези неща и при околните.  Sunglasses
Това няма нищо общо с егоизма.

Ами не е така, прочетете назад мненията и ще видите. От писанията назад излиза, че повечето хора са точни и не понасят да чакат.  Thinking Даже има изказвания, че ако чакат някого няколко пъти го изтриват от живота си.
Моите наблюдения са коренно различни от житейските случи наоколо. Нито сме толкова точни, нито сме толкова нетърпящи неточността.

Апропо, какво като си научен на самостоятелност и себеуважение, като живееш в коренно различна на тези ценности среда.  newsm78 newsm78 Теорията ви издиша , в момента в който човек се огледа около себе си.
Този който го уважават и зачитат е най - агресивния в Бг в 21 век. Ама, то това пак не е уважение да ви кажа, страхуват се от него.  Е мерси , за такова уважение.

# 236
  • София
  • Мнения: 62 595
Щом така мислиш, значи всичко е ок. Тогава от какво се оплакваш? Явно нещо съм се объркала от написаното от теб, че не те зачитат, вършиш работата на другите, търпиш им закъсненията, и то защото те е страх да не останеш сама, ако не ги търпиш. А сега излиза, че вижданията са ти правилните и дори даде сто хиляди аргументи да кажеш, че чуждата теория издиша. Не ми остава нищо друго, освен да честитя на хората около теб - имат пълно право да те използват и да те правят на маймуна, защото ти не само им даваш разрешение, а го и смяташ за правилно. Сега можеш да се фръцнеш колко съм груба към теб и не те разбирам и това е твое право. Само ще ти кажа едно - ти и сега си сама, но си мислиш, че хората, които те използват са твои приятели или близки. А те не са - на тях грам не им пука за теб и когато решат, че повече не могат да те използват, ще те захвърлят, че и ще ти се смеят. Това е положението, колкото и гадно да звучи.

# 237
  • Мнения: 24 467
Цитат
От писанията назад излиза, че повечето хора са точни и не понасят да чакат.  Thinking Даже има изказвания, че ако чакат някого няколко пъти го изтриват от живота си.
Ами!  Laughing Големи приказки само. Като за форум.
Не вярвам на това, че всички са толкова стриктни, колкото пишат. Къде ще да са закъсняващите, тогава?  Laughing
Писания на някой за самия него не ми дават обективна картина и затова не им се връзвам. Не съм попълвала анкетата, т.к. не ми харесват опциите за отговори. Не съм я и отваряла, но вероятно едно 90% са много, ама много точни.  Laughing

Нормално е да почакаш - на човек всичко може да се случи. Лошо е, ако това вече е навик и се случва много често или постоянно. И щом те дразни много този навик, това не е твоят човек. Не е нужно да си обтягате нервите взаимно.
Ако не ти пречи това, обаче - караш си и не се оплакваш.
 Hug
Цитат
Апропо, какво като си научен на самостоятелност и себеуважение, като живееш в коренно различна на тези ценности среда.
Обикновено средата на човека е такава, каквато той е избрал да бъде. И тя прилича на него или той - на нея. Ако не ти допада я сменяш. Щом нямаш ищах да я смениш, значи не те дразни чак толкова. Освен ако не си лишен от свобода. Там вече нямаш избор.  Grinning

Цитат
Теорията ви издиша , в момента в който човек се огледа около себе си.
Коя теория?

Цитат
Този който го уважават и зачитат е най - агресивния в Бг в 21 век.
Виж, с това не съм съгласна. Не познавам явно агресивен човек, който да е наистина уважаван.

# 238
  • Мнения: 442
Точна съм, защото когато закъснявам, ми е много притеснено.

# 239
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 063
Преди бях от вечно закъсняващите,но понеже самата аз нямам търпение,когато ми се наложи да чакам вече просто винаги тръгвам по-рано.Никога обаче не съм се забавяла повече от 15 минути ,но и не чакам повече,освен ако не са ме уведомили,че ще закъснеят.Тогава съм според зависи,ако имам какво да правя ,докато чакам оставам,но ако нямам си тръгвам.

Общи условия

Активация на акаунт