Точни ли сте?

  • 16 506
  • 239
  •   1
Отговори
# 165
  • Down south
  • Мнения: 7 742
За спане е рано, след има-няма 6-7 часа ще настане.

Дискусията за мен е интересна.
Излиза, че някои хора са точни, когато е важно за тях, а в останалите случаи го дават, имаше турцизъм, яваш-яваш.
 Пък да му мислят чакащите  Joy

# 166
  • Мнения: X

Пише се с едно н. Не се заяждам, истина е.

# 167
  • София
  • Мнения: 12 374
Не знам за другите закъсняващи, не мога да говоря от тяхно име. Познавам хора, които закъсняват безразборно и за всичко. Аз съм дисциплинирана в работата, както казах, и за разни проф. срещи като часове за лекар, зъболекар, ей такива. От там насетне, не се стресирам да съм навреме.

За "любовни срещи" както някой писа назад пък съм закъснявала най-много. Ако някой мъж не може да ме чака час-два и ми прави сцени, не ми е нужен и е бил довиждане. Повечето чакаха. Даже се изненадвах колко са упорити.

# 168
  • Мнения: 54 761
Час или 45 минути ми закъснява само майка ми. Ама нея си я знам.

Аз пък понякога почти нарочно закъснявам 5-10 мин. Ако ми се развика - няма смисъл да работя с този човек.

Кой да ти се развика?

# 169
  • Мнения: 1 399
Точна съм, когато на отсрещната страна и е важно. Когато е лежерна среща- не съм. И аз съм от тези с три хиляди ангажимента на ден, и смятам, че от това безотговорно отношение само съм спечелила, както и всички онези, които са "вмъкнати" в графика. За щастие, нямам приятели с хронометри.

# 170
  • Down south
  • Мнения: 7 742

Пише се с едно н. Не се заяждам, истина е.
Благодаря.

Цитат
Как се пише: именно или имено?
Наречието се пише с двойно н – именно.

# 171
  • София
  • Мнения: 3 833
Аз така и не успях да науча как става тоя номер с точността ooooh! Все съм закъсняла Whistling Уж все си го нареждам, нагласям и накрая пак не успявам да се сместя във времето Whistling Осъзнавам, че вероятно е много дразнещо, но ако няма някой да ме ръчка, никога не уцелвам уговорения час  ooooh!

# 172
  • София
  • Мнения: 62 595
Таис, не разбирам защо толкова остро реагираш, включително как си нямала допирни точки. Поне кажи някой смислен аргумент, вместо да се фръцваш така.  Някога замисляла ли си се, че на другите хора, които седят и чакат, и чакат, може да им е неприятно? И кое от написаното от мен не е вярно? Става въпрос за самоконтрол и кога и как човек го проявява. Като при децата е - много добре се вижда как, когато им е важно нещо, са много точни и правят това, което им е нужно, и как същите тези неща отказват да правят или се ослушват, ако не им е важно. Няма нужда да отричаме очевидни неща, няма значение дали е за точност при среща, вършене на работа , помощ, забавление или нещо друго. Щом един човек може в ситуация А да е точен, а в ситуация Б да закъснява, то значи не е като да не може да секонтролира или пък, да има проблем с разпределяне на времето. То не е нужно човек да е чел дебели книги, за да се сети.

И такива неща с ръчкането са много удобно поведение - някой друг да носи отговорността, а нашият човек е чист като сълза - аз не съм виновен, няма кой да ме ръчка и затова закъснявам. Интересно, дали ще закъснее, ако ще остане без работа? Чисти оправдания, не вярвам възрастен човек винаги да закъснява, да знае, че закъснява, и да не може да се контролира. А ако има проблем с времевите представи, то целият му живот би бил доста труден, защото това засяга всички дейности, но вече говорим за нарушение. Повечето като гледам, слушам и чета, нищо им няма, просто им е по-лесно така.

Лично аз никого нищо насила не карам да прави . Ако закъснее, ок, случва се, обаче като започне да става системно, трябва да съм пълен идиот, за да не разбера, че няма грам уважение към мен, което пък вече води към стъпка от моя страна - аз също губя уважение към него. Кой иска да си губи времето и да се чувства неприятно и да е с хора, които не го уважават? Аз също си ценя времето и усилията, дори да е приятелска среща, и щом съм си направила труда да съм точна, с този дребен факт също показвам на приятеля си, че го уважавам. В живота ми има само няколко човека, които съм говова да чакам, но те пък, обикновено се обаждат, че закъсняват, с което също показват, че им е важно.

# 173
  • София
  • Мнения: 62 595

Пише се с едно н. Не се заяждам, истина е.

ИмеННО откога се пише с едно Н? Как ти звучи по-красиво - имеНо или имеННО?

# 174
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Обаче забелязвам, че същите нехайници, които все закъсняваме, сме и тези от темите за бюджета, които не могат да пестят пари. Бас ловя, че и празната чаша с кафето си зарязваме сутрин на масата понякога.  Joy

Аз мога да гарантирам, че ако отида на време за среща с подобен тип човек, и му спестя нервната криза, за това че съм закъсняла 10 мин, той пак ще си намери на какво да се възмути, от какво да "вдигне кръвно" , и за какво да избеснее. То или продавачката в магазина ще му маркира покупките бавно или шофьора пред него ще кара като бабичка.  Wink

# 175
  • София
  • Мнения: 62 595
Много интересна реакция - нека да преведа на човешки език какво написа току-що. Атакуваш чакащия с $нервна криза$. Какво искаш да кажеш с това, че той е виновен, че ти закъсняваш, и че той трябва да се съобразява с теб, а ако не му харесва, започваш да го обвиняваш в неуравновесеност? Тоест, ти си си добре, а той е крив? Искаш ти да командваш и да е на твоята, и нещата да стават така, както на теб ти е удобно, без да ти пука за другия. Но да, той също има проблем, защото ти позволява да го въртиш на пръста си. Самата реплика за кръвното, нервната криза и как щял да си намери и продавачката да му е виновна, показва степента на уважение към него - тоест ти изобщо не уважаваш този човек.

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 08:53 от Andariel

# 176
  • Мнения: 6 014

Пише се с едно н. Не се заяждам, истина е.
Пише се с двойно Н.

# 177
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Много интересна реакция - нека да преведа на човешки език какво написа току-що. Атакуваш чакащия с $нервна криза$. Какво искаш да кажеш с това, че той е виновен, че ти закъсняваш, и че той трябва да се съобразява с теб, а ако не му харесва, започваш да го обвиняваш в неуравновесеност? Тоест, ти си си добре, а той е крив? Искаш ти да командваш и да е на твоята, и нещата да стават така, както на теб ти е удобно, без да ти пука за другия. Но да, той също има проблем, защото ти позволява да го въртиш на пръста си.
Няма нужда никой с нищо да атакувам, човек сам си ги причинява тези нерви. Ако се държи неуравновесено, защото е чакал 10 мин. за мен това не е нормално и здравословно.
С тези последните догадки още малко ще ме изкараш, че и ритам малки кученца докато вървя по улицата. Grinning
И както и да е, извинете ако съм обидила някого. В интерес на истината не се налага нито да се чакаме, нито да се гледаме на живо, така че не виждам особен смисъл от тази дискусия.
Като ви е такъв проблем, просто спрете да излизате с такива хора до колкото можете. А горките наши приятели, които ни чакат нека сами си решават. Peace

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 09:02 от crossfade

# 178
  • София
  • Мнения: 62 595
Много показателна реакция - продължаваш да обвиняваш друугите, че сами са си виновни Да, в този смисъл сами са си виновни, защото ти позволяват такова неуважително към тях поведение от твоя страна. И се фръцваш. отново показателно. Благодаря, че описа всичко толкова искрено, ти даде изключително добър пример за нещата, които писах - за самоконтрола, контрола, уважението и т.н.

# 179
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Много показателна реакция - продължаваш да обвиняваш друугите, че сами са си виновни Да, в този смисъл сами са си виновни, защото ти позволяват такова неуважително към тях поведение от твоя страна. И се фръцваш. отново показателно. Благодаря, че описа всичко толкова искрено, ти даде изключително добър пример за нещата, които писах - за самоконтрола, контрола, уважението и т.н.
Да, фръцвам се и другите са ми виновни за всичко.  Нека има мир и спокойствие по отношение на това каква съм вече.  Mr. Green
Само едно ми е интересно дали хората, с които се сблъскваш в ежедневието ти- приятели, колеги, познати и роднини, не им се налага да търпят някои твои навици и недостатъци, които ги влудяват също толкова много колкото и теб те влудява, че ти се е наложило да ги чакаш 10мин (примерно). Peace

Общи условия

Активация на акаунт