Точни ли сте?

  • 16 505
  • 239
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25 836
Много ама много мразя, да ми кажат "ще ти звънна след час", и след 2 още да не са звъннали. "ще дойда в 20:00 часа", и 20:45 още да ги няма. Аз съм човек който, като кажа нещо, гледам да го направя както съм казала. Много мразя, неточните хора...за мен са безотговорни и дразнещи.
Та, точни ли сте? Или аз преувеличавам...

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 772
Аз съм изключително точна, винаги. Но имам приятелка, като описаните от теб. Реших проблема сравнително бързо. Чакам до 5 мин, хайде 10 да са, след това паля колата и си заминавам. Ако ме хване отмъстителната вълна, т.е. не съм на кеф, звъня и давам зор, но обикновено не си правя труда, защото това ме натоварва още повече и после като се видим съм крива вече и удоволствието от предстоящото кафе ми е отишло по дяволите. Вече не закъснява.

# 2
  • Мнения: 25 836
Ако е приятелка и е такава системно, много лесно ще я натиря...но ако е човек от семейството, или роднина който трябва да търпим. Crossing Arms

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 772
Аз съм голямо перде и ако някой ми е казал, че ще дойде в 20,00, а ми цъфне час по-късно без да се обади дори за да предупреди, способна съм да не отворя вратата. И какво като са роднини? Казваш учтиво и твърдо, че това е супер некоректно поведение спрямо вас и ако се продължи така - действай по-директно. Нали знаеш - кучето скача според тоягата. Аз лично не търпя такива неща. Това ми е една от най-безобразните постъпки. Ако е инцидентно, ок, има телефони, ще се разберем. Но системно - това означава тотална липса на уважение към мен и моето време.

# 4
  • Мнения: 32 247
Ами не съм винаги точна, но гледам да съм. Рядко закъснявам за някъде. Обикновено идвам по-рано. Но понякога закъснявам.

# 5
  • Мнения: 36 089
"едно време" бях - цепех минутата на две, не закъснявах и се дразнех на чужди закъснения и неточности, обяснявах, спорех ... и накрая схванах, че точността не се цени
сега, освен за строго формални срещи, не гоня точност /и рядко очаквам точност/ - плюс или минус един час не ме притесняват, съобразявам се със собствения си ритъм и ако някой не желае да ме чака, не го задължавам да го прави

# 6
  • Мнения: 1 794
 Hug
Абсолютно точна.Изчаквам понякога до 15 минути максимум,зависи кой.При повторно закъснение си правя изводи и взимам мерки. Flutter

# 7
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
Цепя секундата, мразя да закъснявам, повода няма значение.
Случвало ми се е да чакам приятелка 40 минути, като каза, че идва след 2, хем знам, че няма да дойде на време, хем в уречения час съм там.

# 8
  • Мнения: 298
И аз изчаквам до 15 минути, след това или си тръгвам, или изключвам телефон и ставам невъзможна за контакт. Най-много мразя някой да не цени времето - и своето, и на другите. Може да съм параноик на тази тема, но денонощоето е само 24 часа.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, държа на точността. Малкото хора, които допускам наистина близо до себе си - също.
Иначе обаче, като цяло, точността не е много често срещано явление  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 39 563
Точна съм. Много често дори съм по рано. Имам колежки, които при работно време започващо в 9, идват 9,20-9,30. Не ми е работа да им правя аз забележки, но явно на никой не му пука.

# 11
  • Мнения: 2 790
Ако не си подранил с 15 минути значи си закъснял. В последната година успешно успях да го набия в главите на студентите с които работя. Времето е пари, както всички знаем. Можете да научите много за един човек от това как се отнася към времето с което разполага.

# 12
  • Мнения: 12 681
Скоро имаше тема от една кифла, която просто не можела да не закъснява.

# 13
  • Мнения: 19 044
Скоро имаше тема от една кифла, която просто не можела да не закъснява.

Помня я тая тема, принцесата даже почна да заплашва всички, които не се съгласни с нея..   Joy Joy Joy Joy

Иначе се старая да съм от точните....

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Точна съм, най-много да закъснея с 5 минути.
Мразя някой да губи моето време, а аз се чувствам неудобно да карам да ме чакат.
Но още повече от закъсненята ме дразнят изказванията "Ама к'во толкова, че съм закъснял" и опитите закъсняващите да се изкарват много "арт" и широкоскроени хора (нещо, което се наблюдаваше в предишната тема за закъсненията).  

Общи условия

Активация на акаунт