Точни ли сте?

  • 16 539
  • 239
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 6 052
Аз пък имах едно гадже преди време, маниак беше на точността.  ooooh! ooooh! ooooh!
Мале , ама и това не е добре да ви кажа.
Иначе спокоен типаж, ама ако има някъде да ходим заедно, и аз естествено бях по - млада , да се наконтя , приготвя, няма да си троша краката, я ooooh! Ами той се свъсва, напряга, изнервя , скофтя ситуацията, гледа ме е обвинително.
Накрая отиваме, тичаме направо Laughing, естествено че сме цъфнали първи на промоция, коктейл или гости някъде,  ooooh!
Или пък висим да чакаме някой друг/ други на уречено място
Чувствала съм се тъпо даже,  толкова точна и излишно припряна понякога, преди всички ooooh! Стърчим и посрещаме ние другите гости. Ами не ме разбра,  като се опитвам да му обясня и това е. Той обичал да е точен и това си е. ooooh! Беше като навита на пружинка играчка.

# 196
  • Мнения: 6 015
ММ е точно обратното пък, беше ми рязказвал как една бивша скъсала с него, защото "много закъснявал" и било непосилно все да виси наконтена и да го чака. Понякога и аз като го гледам си мисля колко е било право момичето Grinning

# 197
  • София
  • Мнения: 39 035
И ММ го има тоя навик рано на гости, ама го отучих. Като работех по офиси пък, се случваше да ме кара и то все по-рано и съм си висяла по коридори и стълби.

# 198
  • Варна
  • Мнения: 2 284
Аз съм закъснявала за самолет.Два пъти.Попаднахме в зверско задръстване.Първият път в София, втория беше в Рим.Хем тръгнахме навреме, за да сме и достатъчно навреме преди полета.В София идвах в посока от Владая и още там си пролича, че няма да е лесно да се домъкнем до летището.На финала на бегом с бебе в ръцете успях да стигна.Хората вече бяха ги извозили до самолета и се качваха, но успях в последния момент, докато влизаха последните и ние влязохме.
Вторият път в Рим, пак идваме от друг град / на близо 300км. разстояние/ и бяха и празници.Пак тръгнахме рано, но в един момент около летището направо с милиметри мърдахме в едно задръстване.Стигнахме, минахме проверка и пак на бегом докато издиря гейта, а то се оказа и далече...Успяхме да стигнем навреме преди да изведат хората и накрая като ни качиха на самолета чакахме почти час да излетим Crazy Laughing Пистата беше претоварена и самолетите чакаха на опашка да излетят.

ММ пък е много точен, като тръгне на гости много обича да ми дава зор, вкарваме си по два особени погледа и бързо му минава мерака да опява. Laughing

# 199
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Моя е от типа "Ти се оправяй, че ти отнема 2 часа, аз съм си готов за 2 мин"
И после аз го чакам сумати време.  Joy

# 200
  • Мнения: 6 015
Аз понеже съм по-припряната като стане време да ходим някъде на гости заставам облечена и обута до входната врата и започвам да подрънквам с ключовете. Току си гледам и часовника, а ако вече е много зле положението, започвам да пуфтя и да мърморя. Обикновено след този ритуал действията по привеждане в готовност се ускоряват Grinning

# 201
  • Мнения: 5 576
Моя е от типа "Ти се оправяй, че ти отнема 2 часа, аз съм си готов за 2 мин"
И после аз го чакам сумати време.  Joy
Моя е същия!
Да не говорим,че е много суетен (за мъж),но не си го признава.Сменят се 3 тениски,дънки,къси гащи,обувки...А аз седя готова и чакам.Полудявам направо!

# 202
  • София
  • Мнения: 3 833
И такива неща с ръчкането са много удобно поведение - някой друг да носи отговорността, а нашият човек е чист като сълза - аз не съм виновен, няма кой да ме ръчка и затова закъснявам. Интересно, дали ще закъснее, ако ще остане без работа? Чисти оправдания, не вярвам възрастен човек винаги да закъснява, да знае, че закъснява, и да не може да се контролира. А ако има проблем с времевите представи, то целият му живот би бил доста труден, защото това засяга всички дейности, но вече говорим за нарушение. Повечето като гледам, слушам и чета, нищо им няма, просто им е по-лесно така.

Къде съм казала, че не съм виновна? Много съм виновна. Аз самата се дразня ужасно много на невъзможността да си разпределя времето.

# 203
  • Мнения: 54 916
Въобще не съм целила теб. По-скоро отговорих на Дева. Но това ми е философията за живота - полека, деспасито, изи, куул. И аз съм контрол фриййк от време на време, и аз викам за някои закъснения, но се старая да се лекувам.😉

Изобщо не става дума за крайности, а за системно поведение.
Това изи, куул, лежерно не е за всеки темперамент.
Аз съм холерик и няма начин да върша нещата бавно, разпиляно и безхаберно. Grinning
Точният и организиран човек се ражда такъв, не се възпитава. То си му идва отвътре.

За бюджета е същата работа.
Точно пилеещите време, нямат никаква представа как им се движат финансите. И не могат никаква сметка да си направят в дългосрочен план. Те по принцип живеят ден за ден.
 

# 204
  • Down south
  • Мнения: 7 818
По повод гостите и закъснението, но тук с обратен знак.
Канени сме на гости - цялото семейство. Има уречен час, отиваме с бутилка вино, пай и китки с около 5 минути след уречения час. Друго семейство е било по-точно от нас и са вече там.
Оказва се, че домакинът още не се е върнал от пазар, а домакинята още не се захванала с каквото и да е.
И така стояхме два часа, докато нещата тръгнат в някаква посока.  Дъщеря ми се рови в телефона,  аз просъсквам да не го прави. Ситуацията (за мен и семейството ми) беше крайно неудобна.

Връщаме поканата.
 Има уречен час, в който сме поканили и двете въпросни семейства. Едното дойде навреме, а домакините от предното гости се обадиха, че ще закъснеят с около час, закъсняха с час и половина.
През това време ни напред, ни назад Sad Сервирахме, каквото имаше за сервиране и след 1/2 час започнахме, няма да държа хората гладни Sad

Моят извод, нито бих приела друга покана, а и не мисля, че бих ги поканила отново или ако го направя, трябва да мине време, за да позабравя случките.

# 205
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 593
Абсолютно винаги съм абсолютно точна. Не закъснявам, не се мотам, не си търся и не намирам оправдания за закъснения!

# 206
  • Варна
  • Мнения: 2 284
.....
Точно пилеещите време, нямат никаква представа как им се движат финансите. И не могат никаква сметка да си направят в дългосрочен план. Те по принцип живеят ден за ден.
 
Това не е вярно. Wink Имам роднина пословичен със закъсненията си.Моите 10-15 мин. са нищо сравнени с неговото безкрайно моткане.Но откъм финанси е железен, даже направо вманиачен.За всичко има разчети, статистики и не знам си какво.За всяко нещо си прави сметката, на моменти е направо стиснат и сметкаджия.Неприятен е и не поддържаме отношения с него / и поради други причини/, но не мога да отрека, че щом е за пари просто няма друг като него.
Имам и други подобни примери.

И аз закъснявам, както казах с малко, но пък смятам, че успешно си движа финансите, не си падам по мотото "ден за ден".За мен едното няма връзка с другото. Peace

# 207
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 593
Не съм търсила връзка между организирането на времето и на финансите  Thinking Аз и двете си ги организирам еднакво добре  Laughing

Имам близка, у която никак не обичам да ходя на гости. Канени сме на вечеря в 20 часа, например. Отиваме към 20,15( нарочно закъснение, напълно допустимо в случая), още даже масата не е сложена, вечерята тепърва започва да се приготвя- режат се салати, мезета, слага се основното да се готви! След 2-3 такива покани водех у тях децата си вече вечеряли.

Последно в събота отпуснах аванс на приятели да ги чакам 15 минути на уреченото място и си тръгнахме. Звънят след още 10 мин- Какво става, защо ви няма на срещата  Shocked Моля?!

# 208
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
За не-спешните неща мога да си загубя цял ден, отлагайки ги със  "само още една минутка".

Когато обаче знам, че имам на разположение само един час да свърша нещо, отнемащи един час, тогава нямам проблем с мотивацията.

С ходенето/посрещането на гости също съм железен.

# 209
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз съм закъснявала за самолет.Два пъти.Попаднахме в зверско задръстване.Първият път в София, втория беше в Рим.Хем тръгнахме навреме, за да сме и достатъчно навреме преди полета.В София идвах в посока от Владая и още там си пролича, че няма да е лесно да се домъкнем до летището.На финала на бегом с бебе в ръцете успях да стигна.Хората вече бяха ги извозили до самолета и се качваха, но успях в последния момент, докато влизаха последните и ние влязохме.
Вторият път в Рим, пак идваме от друг град / на близо 300км. разстояние/ и бяха и празници.Пак тръгнахме рано, но в един момент около летището направо с милиметри мърдахме в едно задръстване.Стигнахме, минахме проверка и пак на бегом докато издиря гейта, а то се оказа и далече...Успяхме да стигнем навреме преди да изведат хората и накрая като ни качиха на самолета чакахме почти час да излетим Crazy Laughing Пистата беше претоварена и самолетите чакаха на опашка да излетят.

ММ пък е много точен, като тръгне на гости много обича да ми дава зор, вкарваме си по два особени погледа и бързо му минава мерака да опява. Laughing
Ние сме изпускали ферибот  Laughing Трябваше по план да тръгнем рано сутринта от Гоце Делчев, за да хванем кораб от пристанището Пирея в Атина, от 17:30. Типично в наш стил, добре се помотахме, след което се наложи да препускаме по магистралата след Солун със 160 км. Добре, че не ни спряха ченгета, ограничението е 120 по принцип.
В крайна сметка влетяхме на пристанището само за да видим като фериботът плавно се изтегля. Наложи се спешно да търсим хотел в Атина, в разгара на сезона. Един месец по-късно, историята почти се повтори когато мъжът ми трябваше да ни закара с дребната до Кавала, за да си хванем ферибота до Самос. Добре, че корабите на Хеленик Сийуейз все закъсняват - та успяхме да се качим в последния момент.

Общи условия

Активация на акаунт