Точни ли сте?

  • 16 511
  • 239
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 22 036
Любим ми е, но продължавам да се изнервям от закъсняващи. Чек, ако ми се замоташ, ще съм овършала острова  Crossing Arms.

# 121
  • Мнения: 3 957
Мразя да закъснявам. 90% от пътите съм по - рано поне 10 мин.  И съответно много мразя да чакам, а ми се случва често, особено с една приятелка. Най се дразня, защото аз живея на един час път от срещата, а тя на 3-4 спирки с метрото и винаги трябва да я чакам. Веднъж, два пъти - да, но с нея е системно. Никога да сега не ѝ се е случило да дойде 2 мин. по - рано, винаги или цепи секундата или закъснява. Вече се опитвам и аз да закъснявам като излизам с нея, но не се получава. Колкото и късно да изляза, тя винаги пристига след мен  ooooh!
И като ѝ намекна, че ми писва да я чакам, ми се отговаря: "Е нямаше как. Трябваше да направя това и това."

В университета имахме групови занимания, където също отивах поне 20-30 мин. по - рано, защото се налагаше предварителна подготовка. И понеже бяхме трима човека, всеки път с единия колега идвахме по - рано и подготвяхме нещата, а третия винаги пристигаше в последния момент, сяда на готово и започва. Не се притеснявах и му правех забележки как ние не сме длъжни да идваме по - рано да подготвяме всичко, а той да дойде в последния момент на готово и най - нагло ми се отговаря: "Е, нямаше как". Идваше ми да го обеся, толкова нагло същество.
Аз поне вече нямам задължения с него, но другите колеги ми се оплакват, че все още си идва със закъснение и не си върши неговата работа.

# 122
  • Сф
  • Мнения: 10 729
Цитат
Нашият най-известен израз е ЯВАШ-ЯВАШ. Това е нещо като МАНЯНА, я станат нещата другата седмица, я другия месец - нема страшно.
Арабинът казва:
- При нас най-известният израз е ИНШ АЛЛАХ (по волята божия). Това е нещо като МАНЯНА и ЯВАШ-ЯВАШ, ама я няма тая степен на прибързаност   
Shocked Интересни интерпретации
Маняна- утре
Яваш яваш - бавно, полека
Иншалла- ако стане( божа работа)

# 123
  • Мнения: 12 681
Вицовете са за хора с чувство за хумор.

# 124
  • Мнения: 9 052
Аман от ауторизирани да раздават определения  ooooh!

# 125
  • Мнения: 25 836


So Lucky, брат ми като каже, че идва след половин час, не се знае кой ден е имал предвид. Нищо не мога да направя по въпроса, такъв си е. Между другото, навремето с ММ закъсняхме за собствената си сватба, и то сериозно закъсняхме.


hahahaщом няма сърдити, всичко е наред.
Сложих анкета, оказа се всички са точни като швейцарски часовник.

# 126
  • София
  • Мнения: 12 374


So Lucky, брат ми като каже, че идва след половин час, не се знае кой ден е имал предвид. Нищо не мога да направя по въпроса, такъв си е. Между другото, навремето с ММ закъсняхме за собствената си сватба, и то сериозно закъсняхме.


hahahaщом няма сърдити, всичко е наред.
Сложих анкета, оказа се всички са точни като швейцарски часовник.
Верно, че матаметиката ми куца, но все пак има едни 11%, които са неточни. И сме си го показали.

# 127
  • Мнения: 22 036


So Lucky, брат ми като каже, че идва след половин час, не се знае кой ден е имал предвид. Нищо не мога да направя по въпроса, такъв си е. Между другото, навремето с ММ закъсняхме за собствената си сватба, и то сериозно закъсняхме.


hahahaщом няма сърдити, всичко е наред.
Сложих анкета, оказа се всички са точни като швейцарски часовник.

Ти кВо, хвалиш ли се?
Нас ни забравиха, когато приключи и с кумовете ни се наложи да си вземем такси  Joy.

# 128
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 891
Сложих анкета, оказа се всички са точни като швейцарски часовник.
Аз гласувах с първата опция, защото няма нищо за такива като мен, които ходят 20 минути по-рано.Grinning

# 129
  • Мнения: 6 907
Почти винаги съм точна, а ако все пак се налага да закъснея, звъня или пиша веднага щом го разбера, а не като съм закъсняла с пет/десет/петнадесет минути. Ако съм се разбрала да се чакам с някого в осем и половина, а имам автобус, който пристига в 8:20 или 8:40 за мен е напълно логично да хвана първия и аз да чакам.
Имахме четиридневна групова работа с моя състудентка, която ни осигурява оценките по два предмета и  времето беше много важен фактор. За тези четири дни нито веднъж не дойде на време, всеки ден с между 40 и 80 минути закъснение. Пишеше ми, че ще закъснее, но голяма работа в конкретния случай, работата си чакаше вършенето и започвах сама. Веднъж не се извини за закъснението, само веднъж отбеляза, че съм изглеждала изнервена.

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 19:52 от Welt

# 130
  • Мнения: X
Даун, какво да се хваля. То поне още да бяхме закъснели.

# 131
  • Мнения: 22 036
Даун, какво да се хваля. То поне още да бяхме закъснели.
Нас сериозно н забравиха Simple Smile.

# 132
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Брех, имало още 7 като мен, направо ме засрамихте, очаквах повече Grinning
Ама аз съм най- лошия вид, закъснявам си, но мразя да чакам.  Joy

# 133
  • София
  • Мнения: 6 032
Понеже горе някой беше писал "Маняна", та се сетих, едно време в Мексико ми разправяха че лафа бил: "ако имаш среща с мексиканец в 8 часа, трябва да му се обадиш в 9ч., да му кажеш, че ще го чакаш до 10сет, и ако в 11сет не е дошъл, в 12 сет часа си тръгваш!" Laughing Laughing"
Там всичко е така "маняна пор ла маняна"
Иначе аз не съм от най- точните, но горе -долу гледам да съм на време. Зависи, ако някой ме чака на уречено място ще гледам да съм точна, ако чака в заведение ( особено ако не е сам), мога да си позволя закъснение, ако отивам на гости у дома на някой, 30 минути ми се струват даже задължителни ooooh! Във всички случаи преценявам кой ме чака и как се чувства чакайки ме , и му се обаждам, извинявам се и т.н.
Но мен често ме връзват да чакам и е ужасно неприятно. Даже имам чувството, че е национален спорт напоследък ooooh!

# 134
  • Мнения: 9 052
... Даже имам чувството, че е национален спорт напоследък ooooh!

При статистиката от тази тема е много интересно.  И аз закъснявам. Аз пък имам чувството, чувството, че повечето не закъсняват.

Явно е до усещане. Кой на какво се дразни и кой от какво се притеснява Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт