Точни ли сте?

  • 16 480
  • 239
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 28 614
Двама е много различно от повечето, а и поне две сме усетили ирония в поста ти.

Точно.

# 106
  • Мнения: 22 036
Е да де Трещерица Simple Smile.

# 107
# 108
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не е като да не ми се е случвало, но е неприятно и се старая да съм точна.

За делови срещи - на два пъти ми закъсняваха с манипулативна цел. Първият път беше на младини и станах и си тръгнах. Вторият път вече не се поддадох.

# 109
  • Мнения: X
Много ама много мразя, да ми кажат "ще ти звънна след час", и след 2 още да не са звъннали. "ще дойда в 20:00 часа", и 20:45 още да ги няма. Аз съм човек който, като кажа нещо, гледам да го направя както съм казала. Много мразя, неточните хора...за мен са безотговорни и дразнещи.
Та, точни ли сте? Или аз преувеличавам...
Ами не, не преувеличаваш.
И аз съм така.
Дразнещи не бих казала, научила съм се да не хабя нерви заради чуждите недостатъци и простотии.
Но че са безотговорни и несериозни, да, факт.

# 110
  • София, България
  • Мнения: 456
В анкетата посочих, че "цепя секундата" и обикновено е така.  Не обичам да чакам и не карам другите да ме чакат, но все пак зависи с кого и за какво имам среща. Например, не си позволявам да закъснявам за работа или срещи с приятелки, но ако съм се разбрала с родителите ми да мина през тях в неделя в 9:30, може и да се забавя до 10:00 ч. Wink

# 111
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
Аз съм изключително точен човек, но мислех, че само мен ме дразни неточността, и че преувеличавам като мрънкам  Laughing
С най-близките си реших проблема - разбирам се с тях 10-15 минути, преди самата среща и се засичаме навреме  Laughing ( и се хвалят, че са точни   Crazy )
А с другите - чакам точно 5 минути, после дим да ме няма  Grinning

# 112
  • София
  • Мнения: 23 098
Два пъти прочетох темата и освен Тонка не видях друг да твърди, че "около тях всички закъсняват", така че се присъединявам към молбата на Даун.
А аз това го твърдя, така ли?  Laughing
Думата беше "масово". Има разлика.

# 113
  • София
  • Мнения: 28 614
Два пъти прочетох темата и освен Тонка не видях друг да твърди, че "около тях всички закъсняват", така че се присъединявам към молбата на Даун.
А аз това го твърдя, така ли?  Laughing
Думата беше "масово". Има разлика.

Така е, приемам поправката, въпреки че твоето твърдение е най-близо, дори то не отговаря на "около тях всички закъсняват".

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 13:43 от milenaka

# 114
  • Мнения: 9 052
 
... дори то не отговаря на "около тях всички закъсняват".

Е, как! Толкова ирония има в него, колкото и в другото  Twisted Evil  Joy
Голям смях.

# 115
  • Мнения: 22 036
Понякога няма нужда да се опитваш да се измъкнеш от нещо което си казал. На всички се случва да генерализират и да иронизират.

# 116
  • Мнения: 9 052
Само където нямаше ирония. Някой друг се опитва да се измъкне тук и то доста смешно Simple Smile

# 117
  • Мнения: 471
Да ,обичам да съм точна както и човека, когото чакам да е точен .
НО ,има едно НО  Wink  ,съм склонна да изчакам 5 - 10 мин. ,защото в последния момент може да се случи нещо ..  Peace

# 118
  • Мнения: X
Аз пък познавам много малко "изключително точни" хора и цепещи секундата на две, но в темата разбира се изобилства от тях.

Миленака, като си ме цитирала да пиша за брат си, да беше цитирала че казвам за себе си, че не цепя секундата на две. А него го споменах защото авторката пита за близки хора и как се справяме с такива, а не за да го дам за пример като единствения закъсняващ човек, когото познавам. Както вече писах, живея в държава с такива.

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 15:56 от Анонимен

# 119
  • Мнения: 12 669
Питат различни националности да кажат най-характерния израз за езика им. Испанецът казва:
- За нашия език е МАНЯНА. Това значи - спокойно, ще станат нещата, я утре, я вдругиден, я след седмица-две.
Турчинът казва:
- Нашият най-известен израз е ЯВАШ-ЯВАШ. Това е нещо като МАНЯНА, я станат нещата другата седмица, я другия месец - нема страшно.
Арабинът казва:
- При нас най-известният израз е ИНШ АЛЛАХ (по волята божия). Това е нещо като МАНЯНА и ЯВАШ-ЯВАШ, ама я няма тая степен на прибързаност.

Общи условия

Активация на акаунт