За класирането почерпи, към училището бягай ти - 7 клас /26.06-02.07/

  • 173 781
  • 1 396
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 58
Питах по Facebook МОН дали е нужно удостоверение за преместване поне за област Бургас. Отговориха ми, че не е нужно.

# 346
  • Мнения: 13
Питах по Facebook МОН дали е нужно удостоверение за преместване поне за област Бургас. Отговориха ми, че не е нужно.
Аз пак да си кажа - няма начин в Бургас или в Пловдив да е по един начин, а във Варна или София по друг. Наредбата е една, МОН е едно, системата за кандидатстване е една, законът е един, а да записваме децата си по различни начини - според мен няма начин, просто ми се вижда повече от абсурдно  Laughing Peace

# 347
  • Русе
  • Мнения: 11 921
Питах по Facebook МОН дали е нужно удостоверение за преместване поне за област Бургас. Отговориха ми, че не е нужно.
   Няма как МОН да се изкаже по този начин - "поне за област Бургас"

# 348
  • София
  • Мнения: 3 489
"поне за област Бургас" е бил въпросът
"не е нужно" е бил отговорът
или поне моето четене с разбиране ме навежда на тази мисъл

# 349
  • София
  • Мнения: 5 569
Стискам палци на форумските деца за хубаво класиране!

# 350
  • Мнения: 58
Ясно е, че както е в една област, така ще бъде навсякъде, но все пак исках да бъда сигурна и затова уточних областта при питането си. Успех и от мен на всички деца!

# 351
  • Варна
  • Мнения: 322
Ще ме извините за клишето... ама в България сме явно. И също толкова явно всяка област и всяко РУО си чете наредбите като дяволът - евангелие... Обикновено съм насясно с правата си и си ги търся, където е възможно, но в конкретния случай, ще си спестя нерви и разправии... Ще си взема "хартийката" от училището - дестинация, за да ми издатат безпроблемно другата безсмислена "хартийка" от "родното" училище... За 7 години в това училище вече знам, че директорката е буквоядка, безкрайно притеснена за "реномето" на училището и няма да направи нищо, което и на милиметър да се разминава с "разпоредбите", пък било то и не до край според наредбите, а просто спуснати с писмо то РУО-то.

# 352
  • Мнения: 21 455
Аз се изморих да обяснявам, че точно според наредбата удостоверението не е необходимо, но явно на някои места започват четенето на глава пета - Преместване на учениците, пропускайки първия й член, или пък го четат, но не си правят труда да отворят ЗПУО и да прочетат чл- 142, ал 2 и 3.

# 353
  • Варна
  • Мнения: 322
Аз се изморих да обяснявам, че точно според наредбата удостоверението не е необходимо, но явно на някои места започват четенето на глава пета - Преместване на учениците, пропускайки първия й член, или пък го четат, но не си правят труда да отворят ЗПУО и да прочетат чл- 142, ал 2 и 3.
Ми не, не си правят труда... за много неща, не само за това... И, за съжаление, за пореден път, ще си изпълним "препоръките". Нямам нито време, нито нерви да споря с чиновници, които нямат представа какво точно правят, но така са им казали.
А на тези, които ще кажат, че "затова е така, защото не си знаем (и търсим) правата..." - свободното (извънработно време) е ограничено, нервите - също.
И е още един аргумент в подпрепа на категоричното ми мнение, че оправия няма. И който може да се "спасява" по единично - дали в нейде по Европата, дали по друг начин. Омръзна ми да си блъскам главата в стената Sad

# 354
  • Мнения: 299
Аз още в началото на темата писах, че такова удостоверение вероятно няма да е нужно, и директорите просто чакаха окончателни разпоредби, но понеже същите бяха веднага обвинени, че не си заслужават директорските места, реших да не се хабя да обяснявам повече.

# 355
  • Варна
  • Мнения: 322
Аз още в началото на темата писах, че такова удостоверение вероятно няма да е нужно, и директорите просто чакаха окончателни разпоредби, но понеже същите бяха веднага обвинени, че не си заслужават директорските места, реших да не се хабя да обяснявам повече.
И какво следва от това? Да отида в "приемащото" училище и да им обясня, че такова удостоверение не е необходимо? После да повторя процедурата в досегашното училище? Да си взема отпуска за тази процедура? Да се обадя на "Господари на ефира"? Кое е адекватното поведение на родител, знаещ правата си, но ограничен от към ресурс (време, нерви и пр.)?
От моята камбанария - псувайки (къде на ум, къде не толкова) тичане от училище в училище за разни бележки...
И се надявам детето да влезе в желаната езикова гимназия, а ние, от своя страна, да успеем да финансираме обучението и перспективата за живот в по- "юзър френдли" дестинация...

# 356
  • Мнения: 185
Ох.. Айде лека. Дано утре когато се събудим да имаме класирането и то да е повод за почерпка.

# 357
  • София
  • Мнения: 15 242
Много до късно спите някои.  Joy

# 358
  • София
  • Мнения: 7 673
Много до късно спите някои.  Joy
Особено, ако трябва да се устиска до края на работния ден.  Laughing

# 359
  • Мнения: 357
Скрит текст:
Аз още в началото на темата писах, че такова удостоверение вероятно няма да е нужно, и директорите просто чакаха окончателни разпоредби, но понеже същите бяха веднага обвинени, че не си заслужават директорските места, реших да не се хабя да обяснявам повече.
И какво следва от това? Да отида в "приемащото" училище и да им обясня, че такова удостоверение не е необходимо? После да повторя процедурата в досегашното училище? Да си взема отпуска за тази процедура? Да се обадя на "Господари на ефира"? Кое е адекватното поведение на родител, знаещ правата си, но ограничен от към ресурс (време, нерви и пр.)?
От моята камбанария - псувайки (къде на ум, къде не толкова) тичане от училище в училище за разни бележки...
И се надявам детето да влезе в желаната езикова гимназия, а ние, от своя страна, да успеем да финансираме обучението и перспективата за живот в по- "юзър френдли" дестинация...
Пратете утре мейл до МОН с официално запитване. Би трябвало да Ви отговорят в рамките на деня. Отговора разпечатвате и показвате при нужда .

Общи условия

Активация на акаунт