Вегетарианска тема 9 - какво ще готвим днес

  • 72 133
  • 741
  •   1
Отговори
# 285
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
зелева салата
пюре от картофи, тиквичка и корен от магданоз
мекици
леща с много зеленчуци и ориз

днес смятам да готвя прясно зеле,още не съм решила дали с домати или с елда.

Последна редакция: пн, 25 сеп 2017, 12:40 от asyalein

# 286
  • София
  • Мнения: 18 714
Аз леща с макарони .

# 287
  • Wonderland
  • Мнения: 809
BiankaD , може ли рецептата за оцета от ябълки? Отдавна искам да си направя домашен и постоянно отлагам, все някакъв пай правя или сладкиш Hug

# 288
  • Мнения: X
Натуся, само ако не те затруднява. Hug Ние и месо ядем, но само 1-2 пъти седмично.

Ще вляза в час аз, няма къде да ходя. Просто трябва да се науча да планирам, а не да решавам какво да готвя 30 минути преди ядене. Crazy Ще включа и останалото население в мисленето на меню, а събота и неделя готвенето ще стане задължение на половинката. То и досега най-често той готвеше събота и неделя, но вече да си знае, че на него чакаме. Laughing

Вчера – варена царевица, соленки от парено тесто, салата с печена тиква и рукола+радикио (за детето и 2 яйца на очи). Днес едното ще е къри, другото – крем-супа с кестени.

# 289
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 758
Днес червена леща със сладък картоф,морков и домати.
За вечеря пълнени чушки с яйца и сирене и печено червено цвекло.

# 290
  • Злокучене
  • Мнения: 456
пържени тиквички с мляко и зелева салатка
вечеря - домашни доматки със сиренца

# 291
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Синьо, как правиш салатата с печена тиква?

вчера правих тиквеник, брауни с червен боб и отгоре ганаш, голяма палачинка със спанак, вътре свежо сирене (реже се после на рулца), пица Маргарита, печени зеленчуци (каквото имаше в хладилника) към тях айоли.
отделно 3 тави чипс от кейл - намерих един много хубав и крехък.
мекици

направих и хляба, който Галче беше пуснала на предните страници.
най-накрая да ям хляб!!! направих го с елда, сложих наполовина чия, добавих ленено семе и слънчоглед.
стана точно като пълн. хляб: влажен, тъмен, плътен, засищащ.

понеже ми се видя много тестото и го разделих и една част изпеках в тенджерка - несполучливо...
залепна здраво, едвам го извадих, долната коричка остана на тенджерата и не можеше да се реже...
този, от формата за кекс си излезна перфектно, нарязах на филии и замразих.
много съм доволна.
е не си пасва със всичко, но днес го ядах само с масло и шарена сол и беше много вкусно.

# 292
  • София
  • Мнения: 3 028
леща
печени катофи
печен патлаждан
за обяд оризови спагети с готов сос и салатка от печено цвекло и копър

Синьо,аз с идея за обяд на детето ти.Направи си списък с десетина ястия които той яде,това ще е за 2 седмици,на третата почваш отначало.Аз като знам какво ще закусвам всеки ден от седмицата(3 пъти мюсли) много ми е лесно.

# 293
  • Canada
  • Мнения: 3 358
 Аз си правих хляб от нахутено брашно(гадост) и тортили от царевично брашно. Направих и едно кило хумус Simple Smile
Ориз със спанак; салата от черен боб, нахут печен пипер, царевица, авокадо и магданоз. Печена риба и печени картофи с италиански подправки.

# 294
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
блини с млечен кефир
супа от спанак и просо
пица с блат от карфиол
славянски гювеч (с ориз)

# 295
  • Мнения: 3 743
Аз си правих хляб от нахутено брашно(гадост)

И на мен така и не ми хареса. Само пържено ми харесва нахутеното брашно

Ася, ти как правиш брауни с червен боб, може ли рецептата?

Аз днес съм на моркови и сладки картофи и броколи

# 296
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Само пържено ми харесва нахутеното брашно

Ася, ти как правиш брауни с червен боб, може ли рецептата?

аз ползвам доста нахутено брашно, даже за застройка на супа.
ако рецептата не позволява запържване, то го запичам на сух тиган, докато започне да се усеща приятен аромат, охлаждам и тогава ползвам.
така се маха онзи суров дъх. Peace

брауни с червен боб

1 консерва червен боб, изцедена, мисля, че е 240гр. отцеден боб
70гр. масло
50гр. шоколад
5 фурми, накиснати във вряла вода (ако шоколадът е сладък, не се слагат, аз ползвам черен шоколад)
1с.л. какао
1 ч.л. бакпулвер
2 яйца
ванилия (понякога слагам канела или кардамон)

маслото и шоколадът се разтопяват на водна баня.
в това време бобът и фурмите се пасират, добавят се яйцата, след това разтопения шоколад.
аз слагам 1с.л. нишесте/брашно и бакпулвера, т.е. да не е бакпулвера директно в тестото, подправките.
изсипвам в малка правоъгълна тавичка с постлана хартия за печене.

веднага след изпичането е малко сух, на следващия ден е по-сочен.
сега последно сложих отгоре ганаш от черен шоколад, разтопен в течна сметана, който след охлаждане разбих с миксера.

# 297
  • Мнения: X
asyalein, ето тази рецепта ползвам за основа. Без шунка, с хокаидо тиква и често не само с рукола, но задължително с много пармезан. Grinning Снощи пак ядох такава.PartyМога да ям тиква всеки ден.

Натуся, за щастие детето яде абсолютно всичко, но сега проблемът ми е, че на обяд не е много гладен, защото закусва 3 пъти. ooooh!Закусва вкъщи и след това във всяко от двете междучасия, но няма как... масово се носи храна и не върви той да седи и да гледа. Затова вчера обядвахме само салата и варена царевица.

Правих запеканка от къдраво зеле (savoy cabbage) с моркови и много чипс от кейл. Налага се да го бера редовно, защото иначе разни гъсеници, листни въшки и какво ли още не ooooh!ми изяждат по-старите листа. Преди седмица правих чипс от черен кейл (Lacinato kale); по-различен е на вкус, но също е хубав.

Аз пък много обичам тортии от нахут. Обаче вече няма да купувам брашно. Последния път като киснах нахут, направих тесто с част от него и го изпекох като тортии на тиган. Част от тестото изпекох във фурната много тънко разстлано. Чудни крекери (чипс) станаха.

Имам една мнооого сладка тиква и се чудя какво да я правя. Май ще стане на сладкиш. Купих 2 такива, едната я направих по рецептата на етикета печена с чесън, магданоз, сол и захтин, но беше тооолкова сладка, че едвам я преглъщах. Shocked

# 298
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Синьо, благодаря.
аз правя нещо подобно, но за гарнитура и в тигана, вместо да я печа тиквата.
аз ползвам само Хокайдо, режа я на тънки резени и в тигана я жулвам. носи и на чесън и салвия Peace

крекери от нахут стават само то брашно и вода, подправки, после на тънко върху хартия за печене.
на мен ми е по-клесно с брашно, взимам индийско мисля от азия магазина.

# 299
  • Мнения: X
Аз не искам да ям ненакиснати/непокълнали бобови, затова експериментирах с накиснатия нахут. Разлика във вкуса няма. Peace И както си говорим за нахут, ще взема да накисна един пакет за фалафели.

Общи условия

Активация на акаунт