Еднократно спане на 1.5 г.

  • 1 266
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
не зная какво да те посъветвам, но ... казваш че детето едва удържа да я изкъпеш и дори не успяваш да я нахраниш ...  newsm78 Дали не я приспива банята? Пробвай да я нахраниш на обед и след това да я изкъпеш, може пък да и се приспи. Освен това забелязах, че откакто започнах да преобличам Надежда с нощница за обедния сън спи по-дълго (докато спеше по 2 или 3 пъти на дан не я преобличах). И още един съвет, който според мен е ключов опитай да я задържеш вечер будна до по-късно. Играйте, сложи я да мечеря с вас, пусни и детски песни на комп-а (Надежда пощурява от радост) и т.н. Опитай да я слагаш всяка вечер да си ляга в точно определено време (8,30 или 9). Ще видиш, че децата много бързо се нагаждат на режима Peace Успех.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 666
Аз приспивам винаги след като се е наобядвал. Яде, преобувам, слагам пижама, шише с чай или сок, бибата и е заспал. На мен също така ми действа яденето... приспиващо Laughing.

# 17
И аз това се питах .Моята дъщеря от 1.6м спи по веднъж на ден но стабилно по 2-3ч.сега е на 2г .Научих я да спи с шише мляко ,и тя си знае виде ли шишето нани-нани без проблем.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
  Това е временно и ще отмине. Сигурна съм. А и сега идва лято и ще се играе много време на вън, а това значи и повече умора и повече необходимост от сън следобяд.
 

# 19
  • Мнения: 3 342
Когато Дани беше малък и ние имахме разни периоди на "не-спане". Не ме притесняваха особено...
Това обаче, на което държах и което в крайна сметка след известно време даваше ефект, бе следобед да е в леглото - с пижама, завит, без да говори. Ако иска да не спи, само да лежи, но го правехме всеки ден, в едни и същи часове, без изключение.

# 20
  • Мнения: 5 228
Мерси за съветите! Днес като се прибрах от работа майка ми точно я беше приспала и п.спа около 1 час, което си е направо успех. Мисля, че с търпение ще се оправи работата. Ще пробвам номера с пижамата и книжките - може би ще има ефект.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт