секцио-пълна или местна упойка

  • 10 694
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 689
родих със епидурална,защото не беше планово секциото,но незнам мисля че не бих избрала пълната

# 61
Здравей! Гледам че ти си в същата фаза на бременността като мен. И аз като теб си мисля по въпроса за упойката. Първото ми раждане беше със спинална. Не може да се каже че е най-прекрасното нещо на света, но със сигурност не бих избрала пълната при второто. Просто си в съзнание и виждаш бебчето си и чуваш разговорите и т.н. Освен това там, където раждах (Майчин Дом Варна), пълната изобщо не я практикуват. За болката, бих те посъветвала при първите усещания за болка да искаш обезболяващо, за да може навреме да подейства. Успех и стискам палци, защото мен сега ме е страх много повече от първия път!

# 62
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Казвам, че ако избереш обща, ще ти сложат венозно приспивателното и дотам ще ти бъдат спомените. Следващият спомен е събуждане с една тръба в устата, която махат веднага щом се убедят, че можеш вече да дишаш сама. Въпреки че в този период на излизане от анестезията пациентите са в съзнание и са контактни, понякога по-късно някои от тях губят спомените си за тези моменти /от лекарствата е/.
Идея си нямам дали са ми слагали тръба, аз нищо не съм усетила  33uu Обаче ме приспаха след като извадиха бебето- за да не поглъща и то от пълната упойка. И вторият път ми казаха, че само при нужда ще ме упояват и то след като извадят бебето.

# 63
  • Мнения: 962
A bihte li mi kazali ne6to pove4e za ob6tata upoika ili da mi dadete nqkakav link  Praynig  Praynig  Praynig

# 64
  • Варна
  • Мнения: 478
Ако психически си готова да понесеш спинална упойка и да чуваш всичко по време на операцията от рода на;СКАЛПЕЛ,НОЖИЦИ,ИГЛИ,ТАМПОНИ и др.подобни може да опиташ.Аз раждах с пълна упойка и може би пак бих предпочела нея.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 810
Ако психически си готова да понесеш спинална упойка и да чуваш всичко по време на операцията от рода на;СКАЛПЕЛ,НОЖИЦИ,ИГЛИ,ТАМПОНИ и др.подобни може да опиташ.Аз раждах с пълна упойка и може би пак бих предпочела нея.
Всъщност не чуваш нищо такова! Peace Не е като по филмите, работят без подобни реплики.  Laughing
Аз не чух и 2 реплики по време на операцията от оператора и асистентката. Освен, че тя каза -Хайде, честито девойка!, накрая. А и два пъти акушерката пита да слага ли антибиотик. Основно си говорих с анестезиолога, т.е. единственият разговор в залата беше нашия. Laughing

# 66
  • Мнения: 4 621
Аз бях със спинална и смятам, че това е по-добрия вариант. Виждаш си веднага детето, самата операция не трае дълго. След това има момент, в който трепериш като лист, но това е за кратко и не е болка за умиране Wink Постепенно действието на упойката преминава и всичко си идва на място. Поне при мен нямаше нито главоболие, нито други странични ефекти.
Успех каквото и да решиш Hug

# 67
  • Мнения: 2 471
Да ви кажа, като се събуждах от общата упойка имах чувството, че всички ми говорят наопаки. Все едно връщате лента на зад. Според мене, трябва задължително да се консултираме с лекар, преди да вземем решение каква да е упойката.
Успех на всички мамета, които ще си гушнат скоро рожбите. Както и да родите, монава и заминава. Болката се забравя, остава едно малко слънчице  bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 6 227
Аз родих със спинална. Глава не ме е боляла. Раздвижих се и се възстанових много бързо.
За майките, които се страхуват, от това че ще чуват всичко по време на операцията и шума от скалпели, ножици и т.н. - нямаше нищо такова - чух и видях бебето си. А за какво си говореха докторите чух само накрая, когато ме шиеха и си говореха за видовете конци, но бебето вече беше отнесено.
Също така си спомням, че когата ми правиха изследванията преди секциото при консултацията с анестезиолог ми беше обяснено, че от години пълна упойка се прилага само ако има опасност за живота на майката или на бебето в противен случай не е препоръчителна.

Успех на всички мамета, които ще си гушнат скоро рожбите. Както и да родите, монава и заминава. Болката се забравя, остава едно малко слънчице  bouquet

  bouquet

# 69
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако психически си готова да понесеш спинална упойка и да чуваш всичко по време на операцията от рода на;СКАЛПЕЛ,НОЖИЦИ,ИГЛИ,ТАМПОНИ и др.подобни може да опиташ.Аз раждах с пълна упойка и може би пак бих предпочела нея.
Всъщност не чуваш нищо такова! Peace Не е като по филмите, работят без подобни реплики.  Laughing
Аз не чух и 2 реплики по време на операцията от оператора и асистентката. Освен, че тя каза -Хайде, честито девойка!, накрая. А и два пъти акушерката пита да слага ли антибиотик. Основно си говорих с анестезиолога, т.е. единственият разговор в залата беше нашия. Laughing
Потвърждавам- не се чуват такива реплики. Напротив, на мен ми беше интересно; имах възможност и да говоря с лекарите.

# 70
  • Мнения: 14 654
aз също не съм чула по време на операцията имената на разни инструменти,но през цялото време хирургът си псуваше "пу да е*а мама му,!пу да е*а мама му"и по едно време взе да се кара на асистента "не така бе момче,не се пуска така",и накрая "дай ,дай да шия бързо че карат една с перфорация", ей такива неща чувах аз.после видях бебето да пишка още преди да проплаче

# 71
  • Linz
  • Мнения: 11 619
aз също не съм чула по време на операцията имената на разни инструменти,но през цялото време хирургът си псуваше "пу да е*а мама му,!пу да е*а мама му"и по едно време взе да се кара на асистента "не така бе момче,не се пуска така",и накрая "дай ,дай да шия бързо че карат една с перфорация", ей такива неща чувах аз.после видях бебето да пишка още преди да проплаче

Shocked А стига, бе! Къде си раждала? ooooh!

# 72
  • Мнения: 14 654
в света софия,искам само да кажа че въпросният лекар е много добър специалист и досега ходя на прегледи при него.никога не съм имала проблеми с операцията и белега не е грозен . благодарение на него детето ми се роди живо,а това че си псува-въпрос на стил...

# 73
  • Мнения: 133
Aз също ще раждам със секцио през септември и още от сега се колебая за упойката. Всяка си има и плюсове, и минуси. Първите ми две раждания бяха по естествен начин, но сега просто се налага секцио и сякаш се страхувам по-вече от секциото, простото защото не съм го пеживяла.  И след като прочетох всички мнения, засега мисля че съм по-склонна да съм със спинална, може би най-вече за това че е по-безвредна за бебето, а пък за болката... надали ще е по-силна от тази при нормално раждане. Не знам със сигурност. Всяка решава сама за себе си. Ще се консултирам и с доктора си - имам му пълно доверие.

# 74
  • Мнения: 1 391
Спиналната според мен е по-добрия вариант. Не натоварва толкова сърцето, по-добре е и за бебето. Пуска постепенно и няма някакви ужасни болки. В съзнание си и си виждаш бебето. Аз съм много доволна, че си избрах таква упойка, момичетата с  пълна изглеждаха доста по зле при събуждането.

на това мнение съм и аз. Родих със спинална, видях момиченцето ми, целунах я мокричка, нищо не усещах, всичко разбирах, веднага след секциото ме срещнаха с роднините ми, както си бях на масата, да ме зърнат, и после вече последва излизането от упойката, пиеш много вода, болезнено е , схванати са ти краката, в началото нищо не чувстваш, лека полека се оправят, и така,
мисля че излизането от пълна упойка е много по-гадно /правили са мит акава при операция от апендицит/
не знаеш на кой свят си и кво става

Общи условия

Активация на акаунт