Продължителна температура

  • 1 919
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Здравейте, много съм притеснена. Преди 9 дена бяхме на море и синът ми вдигна висока температура. Няколко дни я свалях с нурофен и свещички. Два дена след това го нахапаха комари и на 5 ден от темп го заведохме на спешен център защото от ухапванията целият му крак се изду. Лекарят като чу че 5 дена е с темп ни изписа Сумамед за 3 дена. Давах му го, но той го плюеше и не съм сигурна какво количество е влязло в организма му. През тези три дена детето беше по-добре. Но преди два дена (7 след първоначалното вдигане на темп) той отново вдигна 38.5. Вчера бяхме при личната и каза че освен леко зачервено гърло не вижда друг проблем. Изписа ни Аугментин. Вече прие две дози, но днес отново е с темп 38.5!! Днес пак ще го заведа да му пуснем едни кръвни изследвания, но до тогава ще умра от притеснение. Толкова продължителна температура въпреки антибиотика никога не е имал. Притесняваме да не е нещо по-сериозно. Имали ли сте подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 10 993
Пуснете пълна кръвна картина с включена утайка, црп, диференциално броене на тромбоцити и левкоцити. Пуснете обикновена и стерилна урина. Мисля, че изследванията, ако не са по каса ще струват около 30 лв. Дано няма нищо притеснително. Ако црп-то е увеличено вероятно се касае за вирусна инфекция,  ако утайката е увеличена е бактериална инфекция. Малкият ми син беше така, когато беше на осем месеца. Въпреки уверенията на педиатъра, че му няма нищо го заведох в детското отделение  на 2-ра градска болница. Не искаха да го приемат, ревах им, молих ги в крайна сметка се съгласиха, правиха му изследвания, нищо му нямаше и след като му сложиха няколко системи се оправи , прояде и ни пуснаха. Стискам палци всичко да е наред.,

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Проверете дали не е причината Розеола (вид шарка)

 РОЗЕОЛА

Описание   Другото название на розеолата е „инфантум” или тридневна треска. Това е една от най-често срещаните вирусни инфекции при деца от 1 до 3 години. Почти няма случаи на боледуващи възрастни. Най-често вирусът се разпространява през пролетта и есента.
Заразяване с Розеола   Причинител на розеола е Херпес вирус 6, който се предава по въздушнокапков път от друг болен или от здрав вирусоносител. Инкубационният период е 10 дни.
Симптоми на Розеола   В началото на болестта Розеола детето вдига висока температура (39-40 градуса). След 3-5 дни температурата рязко спада и се появява ситен, розов обрив в областта на корема и крачетата. Обикновено обривът не сърби и отминава след около 3-4 дни, без да оставя белези.
Лечение на Розеола   Лечението е симптоматично, не се изписват антибиотици. Използват се температуропонижаващи, витамини и имуностимуланти.
Създаване на имунитет   След преболедуване се постига траен имунитет.
 

# 3
  • Мнения: 97
Излязоха резултатите. Всичко е в норма само моноцитите са 11.6% при горна граница 9.5
и еозинофилите са 6.4 при горна граница 4.0. Както и СУЕ 26 при горна граница 17. Урината и  CRP са в норма. Вече нз какво да си мисля, детето днес пак е с температура 11 ден!

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 19:42 от Qncheto89

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 933
Здравей,микробиолог съм(предполагам има значение).Първо да попитам колко е голямо детето?Наличието на висока кръвна утайка и ниско CRP показва наличие на недоизлекувана  инфекция.Казваш,че сте пили Сумамед,но детето го е плюело.Това означава,че не е поета необходимата концентрация АБ,не се получава насищане и няма ефект от лекарството.По принцип трябва да минат 3 дни от приема,за да започне действието на антибиотика.По настоящем някакви други симптоми има ли?Гърло,червено и болящо,сополи?

# 5
  • Мнения: 97
Здравей
CRP е 0.33 при норма < 5
Тази вечер ще вземе 4 доза аугментин, надявам се да свали тази температура! Детето няма други симптоми супер игрив е както обикновенно, вчера личната ми каза че имал мн леко зачервено гърло, но днес като го видя каза, че гърлото е спокойно. Той е на 3г.

Общи условия

Активация на акаунт