Милано - 8

  • 87 201
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • In transit
  • Мнения: 11 812
И все пак кое езеро е по-красиво според вас?

И аз това попитах, но не получих отговор, защото най-вероятно е въпрос на вкус.
Ние се спряхме на Комо, защото е по-близо и спестеното от път време ще го оползотворим в разходки.

Всяко си има своя чар, трябва може би сами да прецените. На мен повече ми допадна лаго Маджоре, може би заради изола Белла и другите островчета, но много харесвам и Гарда примерно. Разходката из Стреза е като връщане в началото на миналия век с големите красиви аристократични хотели.

Не знам дали е даван този линк, но тук може да прочетете информация за почти всички крайбрежни градчета около езерата: http://www.cities-of-europe.com/streza-naj-izvestniyat-kurort-na … ezeroto-madzhore/

Аз да попитам има ли отделна тема за Торино и околностите или като се върна да споделя тук? (Тъй като ще летим до Милано)

# 31
  • Мнения: 606
Поздрави от слънчева Гърция!Страшна жега е в Никити!Благодаря на всички !

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 328
Последна вечер в Милано, утре рано сутринта летим обратно. Много съм доволна от времето, прекарано тук, макар че с две мрънкащи почти постоянно деца не успяхме да разгледаме всичко планувано. Днес беше ден първи от големите намаления по магазините и сега си скубя косите от яд, че нямаме чекиран багаж... Simple Smile
Днес в метрото се засякохме с група българи, дори утре летим заедно, много е готино да си побъбриш със свои хора в този огромен град Simple Smile

# 33
  • Мнения: 146
Ina,с радост бих прочела разказчето😊
mentanthe ,очакваме да ни просветлиш😊

Разказът ми е в предната тема, ето линк- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=965189.msg35049855#msg35049855 Дано е от помощ  bouquet

# 34
  • Мнения: 119
Момичета, спешна нужда от помощ.
От букинг ме информираха, че хотела, който съм предплатила преди около месец, не може да ни подслони.
Дайте идеи за приличен/икономичен в район с бърз достъп до център и гара за 2 нощувки, 9-11.07.
С девойка на 14год съм.

# 35
  • София
  • Мнения: 11 987
Дефинирай "приличен и икономичен".

# 36
  • Мнения: 119
Дефинирай "приличен и икономичен".
В рамките на 100-120евро за 2нощувки

# 37
  • Мнения: 146
Момичета, спешна нужда от помощ.
От букинг ме информираха, че хотела, който съм предплатила преди около месец, не може да ни подслони.
Дайте идеи за приличен/икономичен в район с бърз достъп до център и гара за 2 нощувки, 9-11.07.
С девойка на 14год съм.

Мога да препоръчам апартамент от airbnb на 7-8 минути от Дуомото на добра цена. Ако имате интерес- пишете ми ли на лично  Peace

# 38
  • In transit
  • Мнения: 11 812
Дефинирай "приличен и икономичен".
В рамките на 100-120евро за 2нощувки

В този хотел спахме на около 55евро за двойна стая: http://www.hvenini.it/ Много е близо до гарата. Районът е доста емигрантски, но е спокоен, осветен и чист. Хотелът също е добре, чистеха всеки ден, имаше прилична закуска и кафе.

# 39
  • София
  • Мнения: 22 945
Политиката на букинг е да се опитат да ви намерят те хотел, ако разбира се вие имате такова жалеание. Ако цената е по-висока букинг ще я поеме. Май месец ми се случи същото, само че за хотел в България, букинг не успяха да ми намерят друг хотел, който да отговаря на изискванията ми и ми пратига 25 евро за неудобството, задължително им звънни, за да видиш какво могат да направят за теб.  Peace

# 40
  • Мнения: 1 066
Здравейте,
Какви са средните цени по ресторантите в Милано, поносимо ли е, и като цяло много ли е скъпо?

# 41
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Цитат на: menyanthe link=topic=983933.msg35233379#msg35233379 date=1498760394

[b
Тъй като бяхме на концерта на Depeche Mode, поразучихме и нощният транспорт в Милано - ако бяхме малко по-наясно, сигурно нямаше да се приберем в 4 сутринта в хотела[/b], ама местните повече ни объркваха, отколкото да ни помагат.  Joy hahaha Линиите на метрото 1, 2 и 3 имат заместители през нощта - автобуси NM1, NM2 и NM3. Отделно има и други линии - трамваи 90-91, някои други, които работят само петък срещу събота, събота срещу неделя и в празнични дни и разни, които ги нямаше описани изобщо на сайта на градския транспорт в Милано atm.it - автобусите имат малко по-различни маршрути и спирки от метрото - има някакви схеми на сайта atm.it - но от тях не става особено ясно къде е точно съответната спирка. Та, ако е възможно да ви се наложи да ползвате градски транспорт нощем - най-добре е предварително да разучите спирките къде са точно. Питането на местни хора за заместителите на линиите на метрото, в много случаи завършваше с: "Ами, метрото вече не работи." Само с един (служител на градски транспорт) успяхме криво-ляво да се разберем на английско-италиански къде спира автобусът, заместител на метрото.  Joy :hahaha


???

Концертите свършват до 23.30ч, последният влак на лилавата линия от Сан Сиро беше в 1.20, а на червената в 1.50ч.

Аз сменям 3 линии на метрото и не съм имала проблем с прибирането до 0.30ч.
Нощните линии сме ги пускали в края на предната тема - пдф от сайта на АТМ.
Както и обясненията, когато някой е питал.

Относно пазарите - всеки квартал си има пазар в определен ден от седмицата - не сме сметнали за необходимо да  пишем нещо специално за този на Папиниано.

Аперитивото е разпространено навсякъде вече.

# 42
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Здравейте,
Какви са средните цени по ресторантите в Милано, поносимо ли е, и като цяло много ли е скъпо?
Има и скъпи ресторанти, но в по-нормалните една пица примерно е около 15-20 евро. По-скъпо ми се видя от Рим. Като цяло на вечеря аз давах около 20,25 евро, зависи колко сервиз вземат.

# 43
  • Мнения: 1 396
Ние ходихме на мач на Сан Сиро преди няколко месеца. Предпочетохме трамвай пред метро. Направи ми много добро впечатление организацията на транспорта. Мачът свърши късно и когато излязохме от стадиона отпред чакаха поне 5 мотриси , щом се напълнеше първата затваряше вратите и тръгваше и започваше да се пълни следващата. Супер бързо се прибрахме.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 817
Цитат на: menyanthe link=topic=983933.msg35233379#msg35233379 date=1498760394

[b
Тъй като бяхме на концерта на Depeche Mode, поразучихме и нощният транспорт в Милано - ако бяхме малко по-наясно, сигурно нямаше да се приберем в 4 сутринта в хотела[/b], ама местните повече ни объркваха, отколкото да ни помагат.  Joy hahaha Линиите на метрото 1, 2 и 3 имат заместители през нощта - автобуси NM1, NM2 и NM3. Отделно има и други линии - трамваи 90-91, някои други, които работят само петък срещу събота, събота срещу неделя и в празнични дни и разни, които ги нямаше описани изобщо на сайта на градския транспорт в Милано atm.it - автобусите имат малко по-различни маршрути и спирки от метрото - има някакви схеми на сайта atm.it - но от тях не става особено ясно къде е точно съответната спирка. Та, ако е възможно да ви се наложи да ползвате градски транспорт нощем - най-добре е предварително да разучите спирките къде са точно. Питането на местни хора за заместителите на линиите на метрото, в много случаи завършваше с: "Ами, метрото вече не работи." Само с един (служител на градски транспорт) успяхме криво-ляво да се разберем на английско-италиански къде спира автобусът, заместител на метрото.  Joy :hahaha


???

Концертите свършват до 23.30ч, последният влак на лилавата линия от Сан Сиро беше в 1.20, а на червената в 1.50ч.

Аз сменям 3 линии на метрото и не съм имала проблем с прибирането до 0.30ч.
Нощните линии сме ги пускали в края на предната тема - пдф от сайта на АТМ.
Както и обясненията, когато някой е питал.

Относно пазарите - всеки квартал си има пазар в определен ден от седмицата - не сме сметнали за необходимо да  пишем нещо специално за този на Папиниано.

Аперитивото е разпространено навсякъде вече.

Може погрешно да сме се ориентирали, но малко преди 12 тълпата пред подлеза за метрото на Сан Сиро беше огромна. И не изглеждаше да намалее скоро. Тръгнахме уж към най-близката спирка на червеното - бяхме там към 12;45 може би и ни отрязаха, че не може да влезем вече. Реално, вината си беше наша, че не сме проучили достатъчно подробно нещата.  За аперитивото - случайно разбрах от друг сайт (тук само беше споменато бегло)  - заради това и споделих тези неща - на мен лично, щеше да ми е полезно да ги знам предварително. 
Ако за някои от вас са ясни и подразбиращи се, за мен не са.

Общи условия

Активация на акаунт