Милано - 8

  • 87 160
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 066
Момичета, малко помощ, къде мога да търся хотели по-близки до центъра, не мога да се ориентирам в сайтовете, които гледам, а искаме да си намерим с една приятелка за края на месеца.

# 46
  • Мнения: 1 066
Харесахме този хотел, дали е подходящ според вас:  https://www.booking.com/hotel/it/ih-hotel-milano-gioia.bg.html?a … t_room=#hotelTmpl

И още нещо, кацаме в Бергамо, Уиз еър ми предлагат трансфер за 7Е от летището  до "city". Да си букнем ли и такъв, или на място да си намерим. И какво значи до сити, някъде до центъра ли, не знам после как да стигнем до хотела. По същия начин и за връщането, летим от Бергамо в 8.20, което ще рече най-късно 6.20 да сме там, толкова рано има ли с какво да се придвижим. Извинявам се за хилядите въпроси но ми е много объркано.

# 47
  • София
  • Мнения: 11 983
Харесахме този хотел, дали е подходящ според вас:  https://www.booking.com/hotel/it/ih-hotel-milano-gioia.bg.html?a … t_room=#hotelTmpl

И още нещо, кацаме в Бергамо, Уиз еър ми предлагат трансфер за 7Е от летището  до "city". Да си букнем ли и такъв, или на място да си намерим. И какво значи до сити, някъде до центъра ли, не знам после как да стигнем до хотела. По същия начин и за връщането, летим от Бергамо в 8.20, което ще рече най-късно 6.20 да сме там, толкова рано има ли с какво да се придвижим. Извинявам се за хилядите въпроси но ми е много объркано.

Има шатъли от летището в Бергамо до централната гара на Милано за 5 евро. Ако си вземеш двупосочен билет, цената е 9 евро. Но вероятно не си заслужава, ако трябва да ползваш шатъл на една и съща фирма. На всеки 10 минути са.
Ние взехме шатъл от Милано към Бергамо в 5:40. Преди него имаше в 5:20 и 5:30.

# 48
  • Мнения: 1 066
Много ти благодаря змия!
Нали час, час и нещо да си придвидя път от Милано до летището в Бергамо?
И да ви попитам още, като си платя голям багаж 23кг с Уизеър, нали ми се полага и ръчен дамска чанта? Като правя резервацията така го виждам, но да съм сигурна.

# 49
  • София
  • Мнения: 11 983
Много ти благодаря змия!
Нали час, час и нещо да си придвидя път от Милано до летището в Бергамо?
И да ви попитам още, като си платя голям багаж 23кг с Уизеър, нали ми се полага и ръчен дамска чанта? Като правя резервацията така го виждам, но да съм сигурна.
Около час е пътят от централната гара на Милано до летището в Бергамо.
Толкова рано сутрин няма трафик.

Да, малкият ръчен багаж си е безплатен. Дамската ти чанта се явява точно това.

# 50
  • Мнения: 1 066
Страхотно! Благодаря! За първи път ще ходя в чужбина само с приятелка и съм малко притеснена, но с вас ще се справя с всичко. Благодаря за отзивчивостта. bouquet Италия е моя мечта, и много се вълнувам, инаме само 3 дни, но и на толкова съм благодарна.
Имам въпрос и към шопингуващите, ще отделим един ден за някой аутлет. Серавале ли да бъде, засега на него съм се спряла.

# 51
  • Milano
  • Мнения: 3 657

Може погрешно да сме се ориентирали, но малко преди 12 тълпата пред подлеза за метрото на Сан Сиро беше огромна. И не изглеждаше да намалее скоро. Тръгнахме уж към най-близката спирка на червеното - бяхме там към 12;45 може би и ни отрязаха, че не може да влезем вече. Реално, вината си беше наша, че не сме проучили достатъчно подробно нещата.  За аперитивото - случайно разбрах от друг сайт (тук само беше споменато бегло)  - заради това и споделих тези неща - на мен лично, щеше да ми е полезно да ги знам предварително.  
Ако за някои от вас са ясни и подразбиращи се, за мен не са.

Когато има концерти, няколко дни преди това по спирките на автобуси, трамваи и т.н. текат съобщения за това доколко часа ще върви метрото (подземното).
В метрото се обявява по високоговорители (и на английски).
Или се влиза в сайта на транспорта за проверка.


Може и тук да питате.

Тълпата е голяма но до половин час се влиза на лилавата линия - там пропускат по 400 човека през турникетите на ок.2-3 мин.

При следващата тема подсетете да се сложат нощните автобуси.


Мими,

Скрит текст:
Ето ни тук отвисоко...''моят народ....най-хубавите Heart Eyes'', както ни нарича:

https://www.youtube.com/watch?v=J8c0g_Ld-Dc


Последна редакция: пт, 07 юли 2017, 16:20 от regina di cuori

# 52
  • София
  • Мнения: 2 817
Да, добра идея е. Не знам - аз за 15 минути не забелязах намаляване на тълпата. Не бях и наясно, че са една след друга мотрисите. Още по-малко бях наясно (дори и сега не съм), че има конкретни спирки, от които можеш да се качиш, а не от всяка една по маршрута. От коя спирка може да се хване червеното метро след концерт?
Също - обявеният час (бях си свалила официалното приложение на градски транспорт специално за целта), докогато е удължено - това час за влизане в метрото ли е (ако, да - на кои спирки?) или за стигане до последната спирка?

Уж гледах да съм информирана предварително и пак се оказа недостатъчно информацията, която имах.

# 53
  • Мнения: 8
И да ви попитам още, като си платя голям багаж 23кг с Уизеър, нали ми се полага и ръчен дамска чанта? Като правя резервацията така го виждам, но да съм сигурна.

Здравейте. През януари месец пътувахме с моето момиче с УизЕър. На летището в София ни накараха да доплатим за дамската чанта, тъй като сме имали право само на ръчен багаж. Проверете добре.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 373
Здравейте и от мен!  bouquet
Ние с мъжа ми наскоро се върнахме от Милано... На мъжа ми толкова му хареса там, че чак не му се прибираше в България.
Сега като ви намерих, с радост ще ви следя!  Peace

# 55
  • Вестерос
  • Мнения: 38 239
С Уизеър може да имаше 1 ръчна чанта- в случая дамската ти, има определени размери.

# 56
  • Мнения: 459
Здравейте,
Има ли автобус от типа хоп он хоп оф в Милано?

# 57
  • Мнения: 425
За първи път ще посетим Милано. Ще съм благодарна ако ме ориентирате в някой неща... Полетът за връщане е от Бергамо в 8 часа. Да запазя ли нощувка в Бергамо, с цел по-лесно придвижване до летището. Около 6 часа трябва да сме на летището?Има ли удобен транспорт или хотела трябва да е до самото летище? В Милано, в коя част да търся хотел, за да се придвижваме лесно? Имате ли някакви предложения за отсядане, като ще ги ползваме само за спане? Благодаря Ви предварително  bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 11 983
За първи път ще посетим Милано. Ще съм благодарна ако ме ориентирате в някой неща... Полетът за връщане е от Бергамо в 8 часа. Да запазя ли нощувка в Бергамо, с цел по-лесно придвижване до летището. Около 6 часа трябва да сме на летището?Има ли удобен транспорт или хотела трябва да е до самото летище? В Милано, в коя част да търся хотел, за да се придвижваме лесно? Имате ли някакви предложения за отсядане, като ще ги ползваме само за спане? Благодаря Ви предварително  bouquet

В началото на тази страница има доста информация за това, което те интересува.

# 59
  • Мнения: 425
За първи път ще посетим Милано. Ще съм благодарна ако ме ориентирате в някой неща... Полетът за връщане е от Бергамо в 8 часа. Да запазя ли нощувка в Бергамо, с цел по-лесно придвижване до летището. Около 6 часа трябва да сме на летището?Има ли удобен транспорт или хотела трябва да е до самото летище? В Милано, в коя част да търся хотел, за да се придвижваме лесно? Имате ли някакви предложения за отсядане, като ще ги ползваме само за спане? Благодаря Ви предварително  bouquet

В началото на тази страница има доста информация за това, което те интересува.
Явно ще летим с Алия, която по-горе пита за същия полет. Шатъла, който тръгва от централната гара в 5,20ч ще ни е най-удобен. Да разбирам ли, че трябва да търся хотел около централната гара  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт