Милано - 8

  • 87 295
  • 753
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 85
Купи на място от предния ден следобед

Опитвах се да избегна опашките на място, но явно това е единственият начин. Благодаря Simple Smile

# 406
  • Вестерос
  • Мнения: 38 266
Опашка за влизане няма как да се избегне. Може да избегнеш за билета, който е в друга сграда от дясно на Дуомото. Следобед там не съм чакала като ние ходихме. Купихме билети и на другия ден директно се редихме да влизаме.
Може и онлайн. Сайта на Дуомо е в първият пост.

# 407
  • Milano
  • Мнения: 3 671
Здравейте Simple Smile Предстои ми пътуване до Милано през следващия уикенд и имам въпрос, свързан с посещението на Дуомото. Иска ми се да купя предварително pass за терасите и музея, но към цената на билета ми начисляват някаква такса от 9,90 евро за delivery. Сайтът е https://www.ticketone.it/. Към него ме прехвърлят от официалната страница на катедралата. Имате ли представа как мога да избегна тази такса или знаете ли друг сайт, от който да закупя билети? Благодаря предварително Simple Smile

Това е официалният сайт, през който продават билети.

Продължаваш напред с купуването на билетите, регистрираш се на сайта (ако не си) и после ти излизат опциите:

1. 9,99 евро за доставка с куриер (важи само за Италия)

2. взимане на място - безплатно

3. принтиране вкъщи - 2,50 евро.

Естествено комисионните (в случая 1,50 на билет) и предварителна продажба (0.50 евро) няма как да избегнете.

Тоест във вашия случай опциите са 2 и 3.

Вчера под дъжда си чакаха хората на опашка с чадърите на една дълга опашка за Дуомо.

Аз посетих Il Museo del Risorgimento този път.

# 408
  • Мнения: 6 031
...

В неделя  05.11.2017 ''Тайната вечеря'' ще бъде отворена до 22ч.
Само половината билети са ''запазени'' по телефона, останалата част ще бъде на разположение на касите на музея от 14ч натам.


Следващите няколко недели (12, 19, 26.11 и 03.12) ще е отворено също до 22ч.

Скрит текст:
http://www.milanotoday.it/eventi/apertura-straordinaria-gratuita … olo-vinciano.html


Момичета, дебнат за билети за Тайната вечеря, обаче ще ми се скъсат нервичките. Каква е логиката да пускат на час по лъжичка, не мога да хвана никаква зависимост...Много ще ме е яд ако не успеем да отидем, ще съм в Милано с майка, която много иска да я види, а не може току така да отскача до Италия.
Звънни по телефона, но бая таксува, да знаеш

По-изгодно е да си заредите кредит в скайп и от там да звъните. Дори да ви държат 10 минути на холд (както мен) няма да ви вземе повече от няколко цента на минута Peace

Много добро предложение.  bouquet
Оцветявам го за Мими за следващата тема.


Благодаря за оцветяването - просто така ми е супер лесно с новата тема и няма нужда да чета подробно отново.  bouquet

Ако това с "Тайната вечеря" се запази като традиция ще е супер!  Peace

# 409
  • Мнения: 179
Здравейте отново, първо да се извиня, моя е грешката - полетът за връщане от Бергамо до Варна е в 08:25, не в 08:05 както бях написала.
Второ, искам да благодаря на regina di cuori и на всички момичета, които са писали и продължават да пишат в темата, благодарение на вас отидохме подготвени и престоят ни в Милано, макар и кратък, мина гладко и приятно, без неприятни изненади.
Първият ден ползвахме метрото, евтино е и сравнително бързо, особено ако не се налага да сменяте линии. Вторият ден вече се ориентирахме много добре, и се придвижвахме пеша. Кварталът около хотела ни се оказа много приятно място, близо до Парко Семпионе, ресторантчета, барчета и т.н., голям супермаркет Есселунга.
В събота се качихме на покрива на Дуомо, а в неделя в дъжда влязохме да разгледаме вътре.
Чакахме около половин час за пандзеротите на Луини, много хубави пирожки, взехме три вида, но най ми хареса с домати и моцарела. Пиците Спонтини, които са в съседство на Луини, също много ни харесаха. Обслужващ персонал, и изобщо всички хора, са много усмихнати и приветливи, и повечето говорят английски.
В понеделник сутринта в 04:50 взехме такси от хотела ни до Централна гара, нямаше никакъв трафик, може би за десетина минути стигнахме - 16 евро беше сметката. От там автобус до летището и така, всичко мина гладко и спокойно.
С две думи, много ни хареса и се надяваме пак да посетим и града, и страната.

# 410
  • Milano
  • Мнения: 3 671
Супернова, благодаря за разказа.

На мен ми е интересно да чете вашите впечатления.


В петък има стачка на транспорта - градски, влакове, самолети.

# 411
  • Мнения: 5
Здравеите,имам въпрос за регионалните влакове-искам да отида до Стреза -пътуване-1ч.-разглеждане-2 ч. и връщане-трябва ли да си купя нов билет или мога с този ,които съм купила първоначално?

# 412
  • Мнения: 146
Здравеите,имам въпрос за регионалните влакове-искам да отида до Стреза -пътуване-1ч.-разглеждане-2 ч. и връщане-трябва ли да си купя нов билет или мога с този ,които съм купила първоначално?

Трябва да си закупите нов  Peace

# 413
  • Milano
  • Мнения: 3 671
Нов, разбира се - единият е Милано - Стреза, другият е Стреза - Милано, ако ще и да се върнеш на минутата.

# 414
  • София
  • Мнения: 21
Здравейте, Прекрасници! Много ми помогнахте със съвети за предстоящото ми кратко пътуване в началото на декември до Милано. Благодарение на вас успях да си купя билети за "Тайната вечеря". Ако има някой, който ще пътува през януари и февруари - от вчера пуснаха билетите за тези месеци и има почти за всички дни.

# 415
  • In transit
  • Мнения: 11 857
Един бърз въпрос...ако си купя билет за АТМ само от качване до слизане ли е валиден или мога да се кача, да сляза на една спирка, после пак да се кача и да сляза в рамките на 90 минути? А ако си взема дневен билет? Идеята ми е да пообиколя из Милано, качвайки се и слизайки на различни спирки. Също само за метрото ли важи или и за трамвай/автобус примерно?
Благодаря предварително!

# 416
  • Milano
  • Мнения: 3 671
Mожеш да се прекачваш на каквото искаш и колкото искаш в рамките на 90мин. с обикновен билет, но веднъж излезеш ли от метрото не можеш повече да влезнеш в него със същият билет.

Същото важи и за влаковете (passante ferroviario).

Дневният билет важи 24 часа от валидирането му с неограничен брой пътувания навсякъде, в т.ч. и в метрото.

Реално са споделяли, че важи повече (като часове).

# 417
  • Мнения: 1 669
Ние вече купихме билети за Тайната вечеря, но за 18 вечерта, сега се чудя дали ще е достатъчно светло в църквата Joy
Предстои да купим за Дуомото, от една страна ми се иска да е по-ранен час, за да няма много хора все още (ще го посетим в събота), от друга - не съм сигурна дали ще ни се става рано и ще го обмисля до понеделник.

# 418
  • In transit
  • Мнения: 11 857
Реджи благодаря много!

# 419
  • София
  • Мнения: 388
Ние вече купихме билети за Тайната вечеря, но за 18 вечерта, сега се чудя дали ще е достатъчно светло в църквата Joy
Предстои да купим за Дуомото, от една страна ми се иска да е по-ранен час, за да няма много хора все още (ще го посетим в събота), от друга - не съм сигурна дали ще ни се става рано и ще го обмисля до понеделник.
Тайната вечеря е в помещение с изкуствена светлина. То като цяло там не е много светло. Забранено е да се снима със светкавици. Всяка група може да остане вътре само 15мин. Чудесно се вижда картината. Всъщност цветовете й изобщо не са толкова ярки, както на репродукциите. Усещането е невероятно. Приятно наслаждаване!

Общи условия

Активация на акаунт