Милано - 8

  • 87 536
  • 753
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 437
Реджи,как да стигна до този адрес от Милано Чентрале-
Via Plutarco 7
Fiera Milano city
Milano, 20121,летя в петък.
Предварително ти благодаря!И метрото в 4 сутринта работи ли?

Последна редакция: ср, 03 яну 2018, 17:28 от aalko

# 601
  • Мнения: 146
За много години,момичета! Успешна година! И благодаря още веднъж за споделяната информация! Може ли да дадете линк с хубава карта на Милано,че тези на първа страница не се отварят при мен... Чертаем вече план къде и какво и да се ориентираме кое в коя посока и как да съчетаваме Wink

Не знам какво сте си набелязали като желани обекти, но мога да ви предложа нашата програма + да ви пусна на лично моите карти с насоки и маршрути Grinning

Ден 1- Duomo, Galleria Vittorio Emanuele, La Scalla, модният квадрат
Ден 2- Castello Sforzesco, Sempione, Brera, Santa Maria della Grazie, Navigli Grande
Ден 3- Варена, Беладжио, Комо

Бяхме съобразили всеки ден с обекти близо един до друг така, че да не губим излишно време и да не минаваме по няколко пъти от едно и също място.

# 602
  • Milano
  • Мнения: 3 700

От спирка Loreto ще тръгнат и на спирка Lotto ще се прехвърлят на лилавата линия , след това в предвид народа, който ще има след мача ти обикновено препоръчваш да се върви пеш до Lotto и след това ще хванат пак червената линия нали правилно съм се ориентирала?


Препоръчвала съм го според мача, в случая е ставало дума за дербито на града - над 80 000 човека.

Мисля, че на техният мач стадиона може да е полупразен.

Обикновено ''гостите'' ги пускат да излезнат след като се изпразни стадиона.

Така, че както желаят.

Много хубав подарък им правиш - за емоциите.


Реджи,как да стигна до този адрес от Милано Чентрале-
Via Plutarco 7
Fiera Milano city
Milano, 20121,летя в петък.
Предварително ти благодаря!

Ооо, супер. В зона Сити Лайф. Пощенският им код обаче е 20145.

Вземаш зелената линия М2 от Ц.гара и слизаш на Cadorna, оттам се прекачваш на червената М1 в посока Rho Fiera и слизаш на спирка Buonarroti.
Oттам пеш по едноименната улица (Michelangelo Buonarroti), докато стигнеш пиаццале Джулио Чезаре (piazzale Giulio Cesare), пред него има един фонтан ''Четирите сезона'' (Fontana Le quattro stagioni).

https://www.google.it/search?q=fontana+le+quattro+stagioni+milan … rc=S6Y2IcQngYk5KM:

Трябва да минеш вдясно от него.
Гледаш небостъргача на снимката на Allianz за ориентир.


Дават превалявания от събота за 3 дни.

Има един нов мол, който откриха там преди месец на спирка Tre torri на лилавата линия.

https://citylifeshoppingdistrict.it/it/

# 603
  • Варна
  • Мнения: 437
Мерси много,а за връщането как да постъпя,метрото чак в 6 отваря,а полета от Орио ал Серио изисква да съм в 6.30 там?

# 604
  • Milano
  • Мнения: 3 700
Има нощни автобуси по линиите на метрото, на половин час са и трябва да се намери къде им е спирката.

Вие имате и прекачване.

Има трамвай н. 10 който минава на сп. Ариосто в 4.59ч и отива до Ц.гара.

До тази спирка ви е ок.1км (намира се близо до Conciliazione - спирка на метрото).

С едно изречение - бих си взела такси до гарата толкова рано, ако не познавам града.

# 605
  • Варна
  • Мнения: 437
Тъкмо,гледах за този номер 10 трамвай,но не успях и с преводача да разбера върви ли сутринта към 4?
Linea tram 10: dal 3/1 limitazione di percorso
Valido fino a: 06/01/2018 23:55
Da mercoledì 3 gennaio a sabato 6 gennaio

La linea termina le corse in piazzale Stazione Genova.
Effettua servizio regolare tra viale Lunigiana e Stazione Genova FSM2.
Tra Stazione Genova FSM2 e piazza XXIV Maggio è possibile utilizzare la linea tram 9.

# 606
  • Milano
  • Мнения: 3 700
Не. В 4,59ч минава първият на Ариосто.

Написаното не те засяга - в обратна посока е.

Последна редакция: пт, 05 яну 2018, 14:56 от regina di cuori

# 607
  • Варна
  • Мнения: 437
Ето този вариант намерих-NM1Sesto (1 Maggio) Mm отива до гарата,мисля става.

# 608
  • Milano
  • Мнения: 3 700
Не отива до гарата - това е нощната линия на червената линия М1.

Лорето и Лима са най-близко до гарата - около 1км вероятно.

Започнаха намаленията - лудница е от сутринта по магазините, в т.ч. и ние. Laughing

# 609
  • Варна
  • Мнения: 437
Значи отивам до Лима и пеш до гарата.

# 610
  • Мнения: 2 838
Здравейте, нашето пътуване наближава и започнах да се чудя вечерта като пристигнем в Милано с какво да се придвижим до хотела. Такситата скъпи ли са? Юбер надежден ли е?
Юбер ми дават цена от около 20 Евро от централата гара до Eco hotel La Residenza. Това нормална цена ли е? Колко би излязло с такси?
Има ли много мигранти и опасно ли е вечер?
Благодаря

# 611
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Колко часа кацате и на кое летище?

# 612
  • Мнения: 2 838
Кацаме на Бергамо в 22.30. Взели сме си шатъл с looking4transfers.

# 613
  • Milano
  • Мнения: 3 700
Здравейте, нашето пътуване наближава и започнах да се чудя вечерта като пристигнем в Милано с какво да се придвижим до хотела. Такситата скъпи ли са? Юбер надежден ли е?
Юбер ми дават цена от около 20 Евро от централата гара до Eco hotel La Residenza. Това нормална цена ли е? Колко би излязло с такси?
Има ли много мигранти и опасно ли е вечер?
Благодаря

Юбер не е популярен в Италия. Потърсих инфо в една статия и видях, че цените им са малко по-високи от тези на такситата.

Около 19,20 евро ми дава цена в един сайт за вашата отсечка с такси, може и по-малко да е защото няма трафик в този час.

Емигранти има много.

# 614
  • Мнения: 2 838
Благодаря, Реджина.
И аз видях, че Юбер идва по-скъп от такситата, но исках информация от първа ръка.
Ще вземем такси Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт