Милано - 8

  • 87 573
  • 753
  •   1
Отговори
# 345
  • Пловдив
  • Мнения: 40 988
Ясно...щото намерих нещо,обаче още не сме сигурни кво ще правим и дали да е март или януари...Щеше ми се да е по-топличко и аз клоня към март.Обаче с тия намаления  Grinning ще го мисля.

# 346
  • Вестерос
  • Мнения: 38 375
Добре на мен защо не ми блокираха нищо?

# 347
  • Пловдив
  • Мнения: 40 988
Добре на мен защо не ми блокираха нищо?
Сега намерих в посоченият от macapisa хотел стая,през януари,2 нощ. за 2възр+1дете,за 368лв. и на самата резервация пише,че няма да блокират нищо,а картата е нужна само да резервират стаята Peace На другите където не го пише това предполагам,че там блокират.

# 348
  • Мнения: 263
Здравейте! Тъй като много ми се ходи в Милано, а и искам да заведа приятеля ми на екскурзия по повод там..може ли да ми кажете приблизителна цена колко ви е излезнало всичко - пътни, нощувки ..

# 349
  • Варна
  • Мнения: 11 340

В някакво селце на юг от Милано, Montebello della Battaglia, запазих апартамент през Airbnb, дано да е читав.

# 350
  • Мнения: 607
По принцип когато отидете в банката се вижда,че са ви блокирани парите ,иначе на салдо си ги виждате налични.

Всеки хотел си има политика за резервации-съветвам ви да четете внимателно всички условия на обектите и тези с малък шрифт,за да не се окаже ,че сте със специални условия или без право на безплатно анулиране.
Другото ,което е :някои апартаменти изискват предплащане,такса почистване допълнително или при късно пристигане след определен час-допълнителна такса-просто хубаво се информирайте преди да букнете.
От години резервирам през Booking и досега никога не сме имали проблеми.

Колкото до разхода -аз не мога да кажа .
Всеки разбира по различен начин как да изкара в една страна престоя си.
Можете да закупите евтини самолетни билети по 9.90  EUR на  човек на посока Ryanair или Wizz,стига да следите редовно оферрите,оттам хотел или суит да си наемете,вече за храна ,заввдения,вход музеи ,транспортни разходи по придвижване или шопинг  е много инфивидуално.

Последна редакция: пн, 16 окт 2017, 12:03 от macapisa

# 351
  • Вестерос
  • Мнения: 38 375
Здравейте! Тъй като много ми се ходи в Милано, а и искам да заведа приятеля ми на екскурзия по повод там..може ли да ми кажете приблизителна цена колко ви е излезнало всичко - пътни, нощувки ..
Ние бяхме 5 момичета, но мога да ти кажа на мен колко ми излезе.
Сам.билети- изтървахме ги като бяха по 12евро и ги взехме по 18 някъде така че грубо 70лв ги слагам.
Спането в нашия хостел за 3 нощувки ни излезе с градската такса на човек някъде по 75-80 евро.
Пари за ядене, покупки дребни, входове и превоз из Милано + тези 75-80 евро за спане ми излезе 250 евро всичко.
Направи си сметка. Входовете бяха около 40 евро някъде за основните забележителности. До стадиона и Комо не сме ходили.  


За парите- в моята нямах със сигурност стойността на нощувките ни Grinning

# 352
  • Мнения: 263
40 euro за вход в основните забележителности..тия са луди Grinning

# 353
  • Мнения: 4 432
Здравейте! Тъй като много ми се ходи в Милано, а и искам да заведа приятеля ми на екскурзия по повод там..може ли да ми кажете приблизителна цена колко ви е излезнало всичко - пътни, нощувки ..

Всичко зависи от това колко харчите, ще ходите ли по музеи, концерти, футболни мачове. Къде ще се храните, ще пиете ли кафета, с други думи ще си угаждате ли или ще карате по-скромно.  Ние взехме също евтини билети (ок. 20 евро на човек, бяхме само двамата с ММ),  за хотел за 4 нощувки платихме 250 евро, но го хванах на някаква сделка в букинг... и оттам насетне му отпуснахме края. Smile Така че освен полетите, другото е доста индивидуално.

# 354
  • Вестерос
  • Мнения: 38 375
40 общо, смяташ си къде искаш да ходиш и така. Направи си сметката. Много зависи и в кои заведения ще вечеряш , през деня ще ядеш ли някъде. Някои искат и на обед да седнат на заведение, други си правят сандичи или си купуват разни сандвичи , кроасани от пекарни, но пък сядат на следобедни кафета ( кафето е 2,50 евро нагоре, по-евтино не намерихме, но не сме и търсили толкова). Нашият хостел беше със закуска и реално през деня почти не сме яли, освен сладоледи и разни дребни неща. Сядали сме само вечерта на заведение. Зависи къде ще ви е хотела, дали ще ползвате метро или ще вървите пеша. Дали ще купуваш сувенири- магнит и ключодържател под 2 евро аз не намерих. Най-евтино ни излязоха самолетните билети Grinning Винаги си предвиждам повече пари , всичко се случва. В случая имах останали и си купих парфюм в самолета.

# 355
  • София
  • Мнения: 2 817
Магнитчета аз купих от един безистен на ул. Торино. Там имаше голямо разнообразие и евтини. Нa една пресечка на същата улица обядвахме единия ден - имаше нещо като обедно меню и ни излезе под 10 евро на човек - пица, вода, чаша вино, кафе и диня. Заведението се казва Biif.

На аперитиво ходихме в Игуана - там аперитивото е до по-късно, коктейлите бяха по 10 евро и имаше голямо разнообразие от храни. А и обстановката също ми хареса. Също е близо до центъра.

Общо, с 2 нощувки, самолетни билети и билети за концерт, ни излезе около 800лв.

# 356
  • Мнения: 263
Супер, много благодаря за отговорите!! Ами обмислям и аз около 800 900 1000 лв, все пак да се поглезим малко Simple Smile)))

# 357
  • Мнения: 4 432
Да не забравяме, че и доста музеи могат да се посетят безплатно в определени дни или след даден час. Така че с добро планиране, може да излезе на прилична цена едно кратко пътуване.

# 358
  • Вестерос
  • Мнения: 38 375
Парите, които предполагаш за мен ще са достатъчни за 2 души за 2,3,4 дни, отново вече зависи от плануване или дали ще си пазарувате. Аз лично не отидох на шопинг Grinning Но не е като да не си купих това, онова.

# 359
  • Мнения: 263
Ами да толкова.. 3 макс 4, защото все пак работим и нямаме мн време, а това е общият бюджет Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт