Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 42

  • 78 220
  • 722
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 640
Честно казано и аз....но често ми казват,че по време на кърмене не се правило цито защото резултатите можело да не са коректни Grinning
Ами май не е така Simple Smile аз кърмех мноооого дълго и съм правила профилактични прегледи +цитонамазка на 6 месеца

# 661
  • Мнения: X
Аз днес си взех резултата. Оградена е втора група и отдолу пише умерена възпалителна реакция. Нямам оплаквания, не ми е правена микробиология. Лекарката не каза по време на прегледа, че вижда някакъв проблем. Сега трябва да си запазя час, но най-вероятно ще го отложа за след нова година.

# 662
  • Мнения: 136
Втора група е идеална за раждали жени!!!

# 663
  • Мнения: X
Мен ме притеснява възпалението. Иначе групата е добре, две деца съм родила.

# 664
  • Мнения: 2 535
И моята излезе днес 2с, с данни за възпаление и повишени левкоцити. Докторът каза да си гледам живота и че нищо ми няма. Това, разбира се, след преглед с колпоскоп. Това ми е второто такова цито за шест месеца, тогава уж лекувахме тая въображаема инфекция, ама май наистина ще излезе, че патологът нещо се презастрахова.

# 665
  • Мнения: 136
[video][/video] По принцип е така с втора група.Така казва и моя гинеколог от Стара Загора,,Гледай си живота"а вие от къде сте?

# 666
  • SF
  • Мнения: 21 276
Вторите групи са 2А, 2В и 2С???
Коя какво показва?

# 667
  • Мнения: 640
2а е. Относително добре и то за раждала жена. .   патологът няма причина да се "презастрахова"

# 668
  • Мнения: 2 535
Еми няма причина, но все пак е субективно. Инфекция без симтоми, без видими следи, чист колпоскоп, не се оправя след лечение, но не се и влошава...лекарят ме убеди, че не е видял никакви признаци за инфекция и да си гледам живота

# 669
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Princess при кой АГ ходиш?

# 670
  • Мнения: 4 872
Вторите групи са 2А, 2В и 2С???
Коя какво показва?
Esmee, мисля , че за трети път питаш. Кажи което точно не ти е ясно, за да можем да ти обясним Hands V

Общо взето както градират номерата на първа,  втора , трета и т.н. група спрямо влошаването на цитологията и промените в клетките, така и с нарастване на буквата е същото , но в рамката на групата.

# 671
  • Мнения: 2 831
Момичета, аз съм много объркана от вчера...
Миналия месец бях при Карагьозов в Токуда, който каза, че 2А и 2В са ок като групи, нямам нужда от никакво лечение и като сексуална активна жена явно си нося ЧПВ (положителен за тип 56 от Геника). За положителната уреаплазма парвум също каза, че няма нужда от лечение. Нито аз, нито партньорът. Колпоскоп чист.
Днес бях на преглед заради една киста в друга болница, където по принцип ходя от години, и там ми казаха да започваме (с партньора) имуностимуланти, антибиотик за уреаплазмата и да ходя другия месец да ме третира със Солкогин отново (третираха ме преди 2 години пак заради ЧПВ, раничка и 2В група на цитонамазка) Anguished  Две тотално различни противоположни мнения на база едни и същи изследвания, резултати и история... Не знам какво да правя... Sad

# 672
  • Мнения: 139
За първи път чувам ,че уреаплазма не трябвало да се лекува .. Преди години Ганчева ми откри,и дори не се е и замисляла - антибиотици и за мен и за мъжа ми,и то няколко месечен курс.
Аз съм на средно мнение - ЗА лечението на уреапл. ,но ПРОТИВ солкожина Hands V

# 673
  • Мнения: 124
Здравейте, нова съм тук. Не успях да прочета всички теми .
Та моята история е следната , на контролен преглед с колоскоп ми откриха някакво изменение на шийката на матката в зоната на трансформация. На биопсията излезе ,че това е екзофитен кондилом , последното цито преди 4 месеца ми беше втора група. Докторката ми предложи операция, отидох при друг лекар за второ мнение и той реши да ми пусне ново цито плюс чпв тест. Според втория лекар това не било нещо особено . И двамата лекари са онколози .   В момента чакам резултатите. Може някой да сподели мнение по въпроса. Благодаря, желая ви Здраве!

# 674
  • Мнения: 2 123
Увеличените левкоцити при РАР2 могат да се дължат и на цистит или по-леко възпаление на пикочния мехур.

Общи условия

Активация на акаунт