Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 42

  • 78 062
  • 722
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 20 172
Здравейте ,
Откриха ми случайно миома 3,8 см с ехограф през корема ,преди  1 месец ( август месец при преглед през корема с ехограф я нямаше )
Реших да взема второ мнение при друг лекар АГ онколког  , които не видя миомата  ,НО МЕ ПРЕГЛЕДА само  С ВАГИНАЛЕН ЕХОГРАФ.
Зачудих се какво ли е видял първият лекар ( да не е нещо по червата)  и посетих гастролог ,които видя миомата отново през коремната стена
Моят въпрос към Вас е , може ли да не се види миомата с вагинален ехограв а само с ехограф през корема ,
тъй като се води ВЪНШНА МИОМА НА ЗАДНА МАТОЧНА СТЕНА ?
Има ли тук момичета с подобен проблем ?
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРА !
Всичко добро !
Светлинар, ти ме притесни сега, и моят гинеколог ме гледа само с вагиналният накрайник  Thinking
Питай и в темата за миомите, ако искаш.

# 646
  • sofia
  • Мнения: 1 186
Моята миома са я виждали, както с коремен ехограф, така и с вагинален. Около 1,5  см., външна, на предна маточна стена.

# 647
  • Мнения: 964
Здравейте ,
Откриха ми случайно миома 3,8 см с ехограф през корема ,преди  1 месец ( август месец при преглед през корема с ехограф я нямаше )
Реших да взема второ мнение при друг лекар АГ онколког  , които не видя миомата  ,НО МЕ ПРЕГЛЕДА само  С ВАГИНАЛЕН ЕХОГРАФ.
Зачудих се какво ли е видял първият лекар ( да не е нещо по червата)  и посетих гастролог ,които видя миомата отново през коремната стена
Моят въпрос към Вас е , може ли да не се види миомата с вагинален ехограв а само с ехограф през корема ,
тъй като се води ВЪНШНА МИОМА НА ЗАДНА МАТОЧНА СТЕНА ?
Има ли тук момичета с подобен проблем ?
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТГОВОРА !
Всичко добро !
Светлинар, ти ме притесни сега, и моят гинеколог ме гледа само с вагиналният накрайник  Thinking
Питай и в темата за миомите, ако искаш.

Не се притеснявай ,
моята миома е на задна маточна стена а съм и с двурога матка
Просто ми е необяснимо как специалист АГ не можа да я види с вагинален ехограв а се вижда само през корема и за това реших да питам и тук , че може някой да знае или да има медицинско образование .
 Може ли линк към темата за миомите , Моля

# 648
# 649
  • Мнения: 136
Здравейте Преди 2 месеца ми излезе цитонамазка пап 3 а.Ходих на преглед доктора ме гледа винаги на колоскоп да отбележа.И сега вика имаш бяло течение най вероятно от това е такава цитонамазката.Изписа ми Цикратидина 20 за 20 дена.След като ми свърши отидох пак на преглед и цитонамазката пак е пап 3.Утре съм на преглед и много се притеснявам.😟😖😖

# 650
  • Мнения: 4 872
 Цикатридина се изписва , за по-бързо възстановяване на атрофични промени на тъканите. Не мисля , че лекува причината за бялото течение. Това значи, че най-вероятно имаш раничка. Видял ли е такава на колпоскопа?
 Пусна ли ти микробиология, за да установи причината за течението?
 

# 651
  • Мнения: 136
Не ми е пускал микробиология видя ме на колоскоп че имам бяло течение и ми каза че най вероятно е от това.Раничка не е видял.Винаги ме гледа на колоскоп! Раничка имах 2008 конизация ми правиха и всичко бе наред с изследванията и после с цитонамазка

# 652
  • Мнения: 4 872
Аз само предположих. Нали днес си на преглед  и лекаря ще каже как ще продължи лечението. Успех Hug

# 653
  • Мнения: 2 534
Това е абсурдно, извинявай, какво общо има бялото течение с лошата цитонамазка? Да, ако има доказано възпаление, то се лекува, но просто ей така да го заключи без изследване е абсурд. Трябва да се пусне микробиология, да се излекува каквото има итн, и после да се направи контролна цитонамазка. А това, че те гледа с колпоскоп, изобщо не значи, че е кадърен да прецени какво вижда с него Grinning Аз бих го сменила, несериозно е това, а резултатът от цитото е притеснителен. Не е задължително да имаш раничка, но при лоша цитонамазка без възпаление и чист колпоскоп, се прави биопсия, за да се види в каква дълбочина и къде има изменения.

# 654
  • Мнения: 22 905
Не ми е пускал микробиология видя ме на колоскоп че имам бяло течение и ми каза че най вероятно е от това.Раничка не е видял.Винаги ме гледа на колоскоп! Раничка имах 2008 конизация ми правиха и всичко бе наред с изследванията и после с цитонамазка
Пусни си микробиология ако мислиш, че има проблем.

# 655
  • Мнения: 191
Момичета,  след ДТК на дисплазия, нали уж към 10,12,13тия ден би трябвало да се появи леко кърваво зацапване след като падне коричката от изгарянето, минаха 2 седмици при мен и само в началото имах бежово-жълтеникаво,  по-скоро воднисто течение,  от известно време си е такова бяло като пресечено,  както преди манипулацията(при чиста микробиология) Кърваво зацапване не е се е появявало,  нито такива черни или кафеникави частички от лющещата се, изгорена повърхност, за каквито споменават някои момичета.. Confused
На някой случвало ли му се е? Дали е нормално? Мисълта ми е дали се развиват нещата както му е реда и дали ще има време да си заздравее до първия цикъл? Как мислите?

# 656
  • Мнения: 139
И аз нямах никакви по-специфични течения ,само лекичко и спорадично зацапване с цвят боза. Предполагам е нормално,всеки организъм си е различен,а и в различна степен е обработвано.

# 657
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Здравейте,имам въпрос ....  приключих с кърменето преди месец , вече ОК ли е да се направи цитонамазка?

# 658
  • Мнения: 640
Здравейте,имам въпрос ....  приключих с кърменето преди месец , вече ОК ли е да се направи цитонамазка?
Озадачи ме, какво общо има кърменето с цитонамазката?
Не виждам пречка

# 659
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Честно казано и аз....но често ми казват,че по време на кърмене не се правило цито защото резултатите можело да не са коректни Grinning

Общи условия

Активация на акаунт