Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 3

  • 117 016
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 291
пейдж, имаш ли доверие на АГ? "Раничка" е много удобна диагноза за недобросъвестни лекари. "Лекуват" уж, а се оказва, че нищо ти е нямало, като отидеш при друг лекар.

# 121
  • Мнения: 213
Пейдж, резултатите от изследванията от ендокринолог ли са назначавани? Имаш ли предписано лечение?


ЖДК , не, не са ми назначавани от ендокринолог, и изследванията и ехографията сама си ги направих. Още не съм ходила на ендокринолог. Завишени са ми сама антителата, ехографията показва променена структура, отговаряща на Хашимото без наличие на възли, доколкото си спомням. Всички други хормони на ЩЗ са в референти стойности на лабораторията.

mama Barba, незнам и аз вече, много съм объркана. Лекарят при когото ходя, тук в Бургас ми каза, че имам раничка, шийката била в много лошо състояние и да си реша проблема като си направя конизация, така поне няма да я мисля, това му бяха думите. Само да вметна, че си направих и цито - 2 гр + ми прави колпоскоп, на който каза че не вижда атипизъм. Веднага уплашена отидох на преглед при д-р Димитров в болница Щерев, София. Той също каза ерозио, но не обърна никакво кой знае какво внимание на това.  Каза само на преглед след година.

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 16:02 от пейдж

# 122
  • Мнения: 3 729
Пейдж, нашия Веселин Димитров от Бургас също е добър и ще те насочи към добър колега, ако той не може да се справи, чувам добри отзиви за него, за рязането всички са много бързи, питай още

# 123
  • Мнения: 1 291
пейдж, непременно още един лекар да те види.
Скрит текст:
Щом ходиш до София, препоръчвам лекарите в Токуда.
Скрит текст:
Особено Герганова.

# 124
  • Мнения: 213
mama Barba, съвсем ме уплаши, ще се побъркам вече момичета. Най-рано края на октомври мога да отида до София.

# 125
  • Мнения: 1 110
Не се страхувай, няма нищо страшно. Спри да си назначаваш изследвания сама и се обърни към специалист. Може би е по-разумно да отидеш в Бургас, а ако така и така имаш път към София - за второ мнение там. Момичетата просто споделят кой им е помогнал. Нищо повече Simple Smile.

# 126
  • Мнения: 213
Момичетата просто споделят кой им е помогнал. Нищо повече Simple Smile.


О, даа, със сигурност е така и съм благодарна на всеки, изказал мнение, съвет и пр.Flowers Hibiscus

# 127
  • Мнения: 3 729
Пейдж, разбра ли за кой лекар Димитров ти говорих, работи в транспортна болница там има на 1 етаж кабинет и телефоните му и в Св.София, но не знам график, допитай се до него и спокойно, успех Heart

# 128
  • Мнения: 213
sunrise_67 , благодаря много! Работата е там, че точно при него ходя. Confused

# 129
  • Мнения: 1 291
пейдж, ще ти пиша на лс, да не спамим темата.

# 130
  • Мнения: 3 729
sunrise_67 , благодаря много! Работата е там, че точно при него ходя. Confused
съжалявам,че така е станало, търси други мнения, извинявай  Hug

# 131
  • Мнения: 1 110
Пейдж, ако не ти е проблем пътуването до Варна, запиши си час при д-р Сарджева. Работи и по каса, но часовете там са много напред във времето. Прегледа не би бил повече от 35-40 лв. Добър ендокринолог е, има сериозна практика. Вземи всички изследвания, които си си правила. Носи си и схема на цикъла, за да може да прецени резултатите спрямо фазата.
Успех от мен!

# 132
  • на морето
  • Мнения: 314
Ето ме и мен при вас... На 47 години съм и явно вече навлизам в трудния период. Последната година цикълът ми бе не дотам редовен, къде идваше по-рано или по-късно с по 4-5 дни. Проблемът ми започна от около месец, когато ми дойде редовния цикъл, но просто не спря. Имаше дни с леко зацапване, дни без нищо, дни с някакви капки, или пък такива 3 дни с направо обилно кръвотечение. Но проблемът за мен е ,че всичко това продължава твърде дълго и това съвсем ме побърка. Ходих поне два пъти на гинеколог, правих изследвания на хормони за щитовидната и всякакви други. Мнението на лекарката е, че това е вследствие на възрастта. Предписа ми метергин, но от него получих силни болки в бъбреците и контракции, буквално пих едно хапче и го изхвърлих. В момента пия вит. А и чай от бял равнец, коприва и невен по рецепта на Мария Требен. Забелязах, че в моменти на силен стрес това кръвотечение се появява или засилва, а от два месеца съм в много силно емоционално напрежение. Други екстри като вълни, лош сън и прочие нямам.
Моля да споделите дали някой от вас е имал такъв проблем и как се е справил. Благодаря Ви! bouquet

# 133
  • Мнения: 390
Аз също съм на 47 и цяла година имам проблеми. Ходих вече няколко пъти на лекар и всеки път при отклонения се плаша. Сега, 2 месеца след последния съвсем слаб цикъл имам много леко зацапване, което вече 2 дни си седи така и не се променя. Чудя се мога ли изобщо такова нещо да броя за цикъл или пак да ходя на лекар. А се притеснявам да не не пропусна някакъв сериозен проблем.

# 134
  • Мнения: 181
По-добре да ходиш излишно, отколкото да пропуснеш нещо. Преди около година имах така един месец само зацапване и реших, че ми е от годините. Следващия месец имах страшно продължително и обилно кървене - отидох на преглед и се оказа полип. Като го отстраниха, нещата си дойдоха на място, но ми беше за урок да си обръщам внимание.

Общи условия

Активация на акаунт