Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 3

  • 117 482
  • 738
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 388
И нервността, и раздразнителността, и безпокойството - целия личен състав е налице, ама що бе да му се невиди някой не дойде да пита  - добре ли си, как да помогна за служебния проблем, имаш ли нужда от нещо... Идват изпльоскват си изискванията, дивотиите, грешките и като изригне вулкана - ооо, ма много сме нервни, бе, Рейни... или бе ние си знаем, че си драснипаликлечица, то характер или абе пийни едно и се успокой. Rage
Та съм обявила на всички в работата, че влизам в критическата /ма точно така КРИТИЧЕСКАТА, не менопауза тва онова да им неглижирам там/ и оттук нататък проблемът е ТЕХЕН, не мой, да се оправят как могат. Аман бе. Взимам мента глог и валериан, взимам ремотив, взимам валидол... лекички си избирам, няма да се дрогираме сега, викам си нали, ако е в мен проблема, да вземем се поуспокоим малко, що да си трошиме здравето все пак. Ставам сутрин в чудесно настроение, явно аз съм си ок. Критическа ли е или не понасям идиотщини повече.
Омръзна ми!

# 211
  • Мнения: 1 078
Рейни, споко и това ще мине. Моята раздразнителност и нетърпимост към тъпотиите в офиса преминаха. Сега съм май в по-лоша фаза, но поне хората не го отнасят - сега въпреки, много сериозните проблеми в работата, аз се хиля, говоря с всички, проявявам невероятно за мен спокойствие и хладнокръвие,  към хората които не заслужават съм лед и пълен игнор до колкото това е възможно, но...всъщност съм в депресия - тиха, безнадеждност, разочарование и безизходица са ме налегнали...не им обръщам особено внимание на тези чувства. Оставила съм им се, пък надявам се да отминат и всичко да се нареди.

# 212
  • София
  • Мнения: 16 217
Аз усещам нещо като стягане в гърлото и все едно си чувам/усещам пулса (палпитации), мисля, че е нещо като пристъпи на тревожност. Случва се по няколко пъти на ден, без видима причина. Отделно Клименума и еспресото в комбинация и те ми предизвикват ускоряване и усещане (чуване) на пулса. Иначе имам серизен служебен стрес и горните проблеми се съвпаднаха  с началото на проблема. И се чудя: Клименума ли е виновен, Л-тироксина ли ми е много (на 25 мг съм), кафето ли да отказвам, мента-глог-валериан ли да пия (дрогирането хич не ми харесва като идея).

# 213
  • тук и там
  • Мнения: 11 725
И аз съм като вулкан.Всички трябва да стъпват на пръсти около мен,защото паля на четвърт.Това само след периода на овулация,като един ден преди менструация,става направо взривоопасно и животозастрашаващо за околните. Twisted EvilВзех си 5HTP уж-започнах да го пия,изкарах около две седмици и го спрях -никакъв ефект не видях.Той за подобряване на настроението. Ама аз по-скоро имам нужда да се поуспокоя малко-в смисъл да не реагирам така остро,бурно и  бързо на всякакви дребни нещица около мен.Работата е там,че не се чувствам напрегната уж ,а и най-дребното нещо в този период може да отприщи такава бурна реакция,че свят да ви зайде.Направо се плаша от себе си..И аз се чудя какво да пия вече. newsm78

# 214
  • Мнения: X

Влизам за да споделя нещо
тези дни чета за недостика на йод - едни от симптомите били нередовни и/или обилни цикли, възли по матка и гърди поради хормонални нарушения

тест за недостик: прави се йодно петно от около 3 см в диаметър на меката страна на подмишницата
ако в тялото има достатъчно йод, това петно не избледнявало в близките 24ч

терапията била 1 капка йод в чаша вода - всеки ден в рамките на една седмица
втората седмица по 2 капки
третата по 3 капки и четвъртата по 4 капки

в момента чета, нова материя е за мен, но инф има много по темата, само човек да има време

# 215
  • Мнения: 2

Влизам за да споделя нещо
тези дни чета за недостика на йод - едни от симптомите били нередовни и/или обилни цикли, възли по матка и гърди поради хормонални нарушения

Добре казано  "нередовни и/или обилни цикли, възли по матка и гърди поради хормонални нарушения"
а не поради недостиг на йод.
За един универсарният лечител е йода, за друг магнезия, за друг паразитите причиняват всички болести и т. н.
Всеки с отклоненията си.

# 216
  • Мнения: X
да, виждам че съм го написала неясно, благодаря, допълвам се


Влизам за да споделя нещо
тези дни чета за недостика на йод - едни от симптомите били нередовни и/или обилни цикли, възли по матка и гърди поради хормонални нарушения, причинени от недостик на йод (нарушаване на баланса естроген-прогестерон)

Добре казано  "нередовни и/или обилни цикли, възли по матка и гърди поради хормонални нарушения"
а не поради недостиг на йод.
За един универсарният лечител е йода, за друг магнезия, за друг паразитите причиняват всички болести и т. н.
Всеки с отклоненията си.


моля без злобни забележки като горните
споделих какво открих за себе си тези дни
както казах, инф е необятна, аз тепърва  почвам да ровя
но може и някой друг да намери отговор за себе си, така както и аз се опитвам да наредя собствения си пъзел

Последна редакция: пн, 13 ное 2017, 17:13 от Анонимен

# 217
  • Мнения: 20 235
Уасп, Шоки много пъти е писала и споменавала за проблеми с хормоните от недостиг на йод. Но аз все не се наканвам да го почна, отделно си направих настойка от зелени орехчета, но и нея ме мързи да я пия Simple Smile)

# 218
  • Мнения: 1 078
А мен пък ме е страх да приемам йод така, без реално да знам със сигурност имам ли или нямам  недостиг, въпреки, че  състоянието ми говори по-скоро че имам. По повод теста с йоденото петно, четох в друга тема, че не е много достоверен, тъй като йода се изпарява. Все пак го направих и тялото ми го изпи за по-малко от 6 часа.

# 219
  • Мнения: X
Леми, мерси
аз точно така се сетих за йода, намирайки стар запазен коментар на Шоки

продължавам да чета засега



Didi smile, точно същото щях да напиша
преди малко намерих това инфо за достоверността на теста с петното

# 220
  • Добрич
  • Мнения: 5 475
Това за достоверността на теста с петното - според мен не може да се разчита на него.

# 221
  • Мнения: 20 235
И аз така зная, че не е достоверен. Иначе, всеки преценява, аз съм решила да пробвам, в един момент. Не виждам какво може да ми увреди, щитовидната жлеза и без това ми е увредена, току виж пък я оправил  Sunglasses  Даже една от опциите за моят проблем е също йод, само, че радиоактивен  Mr. Green
Имаше една мацка, вече забравих в коя тема, беше почнала келп и даваше добри отзиви.

Последна редакция: пн, 13 ное 2017, 18:58 от Lemy

# 222
  • Мнения: 25 868
Тестът с петното от йод ми е също толкова научно обоснован, колкото тестът със сода за бременност.

# 223
  • Мнения: 129
Радвам се, че ви открих.

# 224
  • Мнения: 54 917
Моят цикъл се завърна след повече от 6 месеца. Simple Smile
Не знам дали защото от 2 месеца пия магнезий+В6, но нямам никакви неразположения, болки и други екстри. Simple Smile И най-вече онова желание да убия някого. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт