Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 3

  • 116 954
  • 738
  •   1
Отговори
# 555
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Някой да е на ясно ако само естрадиола е нисък, а ЛХ и ФСХ в норма, за какво иде реч?

# 556
  • София
  • Мнения: 16 199
Аз съм с установена хипофункция на ЩЖ от 10 години насам, на Л-тироксин съм. Плюс имам дископатия на най-долния прешлен преди опашния и като ходя малко повече по баир после ме боли една седмица кръста. Взех да се задъхвам при устремно изкачване на 4 етажа...

# 557
  • тук и там
  • Мнения: 11 538
Шарки,при теб по-вероятно ще е от тироидните хормони.
Минах аз хормоните за ЩЗ-наред са.Поне те.Имам възел иначе,в понеделник ще ходя на биопсия.
Аз като че ли съм склонна да пробвам ХЗТ,но  не знам от кога се започва по принцип..На вас АГ ли ви ги изписва?Моят само прогестеронови препарати-ама файда няма .Може би когато и двата хормона започнат да намаляват се започва ХЗТ?Не са ме захванали  все още  другите "екстри"-тоест горещите вълни,може би те са индикатор за нисък естроген?

# 558
  • Мнения: 20 172
Шарки, и според мен е от щз умората.
Но няма лошо да си видиш и желязо, вит. Д, Б12 и каквото още реши лекаря.

# 559
  • София
  • Мнения: 19 249
Горе-долу по същото време започва и промяна във фигурата, от никъде започва да расте коремчето под пъпа, изчезва талията. Наскоро американците публикува проучване, че ХЗТ, ако е започната в периода 50-60 г, връща обратно талията и стопява корема, обаче спирането на ХЗТ моментално връща шкембето. Welcome to adulthood.
Колко жени познавам, на моите години или дори повече, които нямат ясно изразен корем... Май си е и до природа, ген или каквото там е.

# 560
  • Мнения: 13 811
Това не е точно корем а изкривяване на фигурата. Виждам го по себе си. Аз съм слаба и този S   много ме дразни. И не става с онова изправянр на гърба и изпъчване на гърдите.

# 561
  • София
  • Мнения: 16 199
Шарки, и според мен е от щз умората.
Но няма лошо да си видиш и желязо, вит. Д, Б12 и каквото още реши лекаря.
Хемоглобина ми е 112, под долната референтна граница, вит. Д е също малко под (пих в.Д цяла зима), Б12 пия. Не кървя никъде, та нямам причина за "анемичността".

# 562
  • Мнения: 5 459
Олееее, момиченца, защо не казахте, че така боли цитонамазката. Звездички видях направо. На видеозона и на прегледа-нищо не ми видяха. Утре ще ходя да дам цитонамазката и да изследвам хормони. Но лекарката ми каза, че се поемали от касата. А аз като ви четях, останах с впечатление, че се заплащат.

# 563
  • Мнения: 13 811
Последния месец за пръв път имам почти всички симптоми на онова състояние на което е кръстена тази тема - изпотяване почти всяка вечер, червени петна по бузите, сърцебиене, проблеми с кръвното, вълни с температура до 37 и след половин час ледени ръце и крака и температура 36, ужасно болезнени гърди повече от две седмици . Като капак след прием на антибиотик имам нещо което ми напомня гъбички. И след три седмици такива мъки ми дойде с нечовешки болки,  като самия цикъл беше много оскъден с някакви дребни съсиречета. Болеше ми, дърпаше ми, чак ми дойде на ум да не би да съм бременна с извънматочна. Направих тест - нищо. Не бях виждал такова нещо. Като  ми дойде останаха само болките ниско долу и леко напрежение в гърдите. Оплаках се на личната и тя ми пусна голям набор от изследвания като каза че може да са много неща - възпаления, разни гадории ... вкл. проблеми със щитовидната. По-страшни работи не спомена и но  и те ми минаваха през акъла. Изследванията са готови и не виждам нищо извън нормалните  граници. Дори хормоните са в норма. Имам направление и съм си записала час при гинеколог. Моля се да не е някакъв проблем с мирената.

Някой да е бил в моето състояние с пълен букет есктри в някакъв момент и то не само за ден два?

# 564
  • Мнения: 8 080
Шарки, и според мен е от щз умората.
Но няма лошо да си видиш и желязо, вит. Д, Б12 и каквото още реши лекаря.
Хемоглобина ми е 112, под долната референтна граница, вит. Д е също малко под (пих в.Д цяла зима), Б12 пия. Не кървя никъде, та нямам причина за "анемичността".
Вит D на долната 1/3 на нормата се усеща, а под границата е ужасна сънливост и депресивност. А и недостига му също влияе на щитовидната жлеза.  Вит В12 трудно се усвоятава във вид на хапчета.  Спрей за нос и подезични таблетки са доста по-ефективни. В темата за Хашимото по-запознатите дами коментираха добавките и коя форма на вит.В12(метилкобаламин май беше) е по-усвоима. Оттам може да идва и анемията.

# 565
  • София
  • Мнения: 16 199
Vit. D и B12 са ми под формата на желирани "мечета" за смукане ("влача" си ги от Щатите, когато ходим дотам...нали съм споделяла, че съм "фармацевт-любител").

# 566
  • Мнения: 54 447
Шарки, какъв геронтолог бе??? Simple Smile Той шегува ли се ТМ?
За корема не е вярно, аз никога не съм имала и все още нямам корем. И талия си имам. Simple Smile

# 567
  • София
  • Мнения: 16 199
Ами като не знаем как се казва специалистът по 50+, решихме, че ще да е геронтолог. Аз нещо като талия си имам, обаче отиде  много високо вече. А под пъпа имам едни 3-4 кг екстри.

Смей се ти, смей се. ММ е на 38.

# 568
  • Мнения: 54 447
Точно де, знам че е млад ТМ. Ама ти да не си старица? Те са затова геронтолозите. Не за менопауза. Simple Smile

# 569
  • тук и там
  • Мнения: 11 538
Колкото и да ме убеждавате че за корема не било вярно-като се огледам около мен и реалността друго казва.Може да сте изключения,но в 99% от случаите  има промяна .И да нямат корем-жените на определена възраст-някак типът фигура се променя.Става едно отесняване на ханша,в сравнение със горната част на тялото.Краката някак изтъняват,дупето става по-плоско.Лични навлюдения.Говоря за жени 55+.Тоест вече в менопауза.Но тази промяна не става за един ден-тялото започва да се променя доста по-рано и постепенно.Както впрочем се променят бавно и постепенно хормоните.  Аз все още си имам ханш и извивки,но предвид това омазняване в долната част,след някоя и друга година и след още хормонални промени и при мен ще се получи така.И няма как да е иначе-метаболизма на мазнините се променя  под влияние на хормоните.Няма как при липса на женски хормини,да се запази и “женствена" фигура-защото тялото започва да складира мазнини вече на други места,а не на обичайните.Освен ако не сте на ХТЗ,но тя пък носи други "екстри" май..Това са мои лични впечатления. Peace

Общи условия

Активация на акаунт