Любители на Котки - Тема 115

  • 33 232
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 275
Мале, мале, какви прекрасни мацоранки  Crazy Аз довечера ще кача някоя снимка от архива, че кот е на гости. Оставих го при нашите, че ние ще попътуваме седмица-две и няма кой да го гледа тука.

Между другото, преди пътуването ходихме да го обезпаразитят. Бродлайна им беше свършил, та се наложи да му сложат само Фронтлайн. Хапче за вътрешно обезпаразитяване реших, че няма да се мъча да му давам. Та, тогава питах ветеринаря какво мисли за кастрацията и той единствен каза, че след седми месец може. Всички останали клиники (клиники с име) казаха, че е добре да навърши една годинка. Като го взема след месец, месец и малко, ще е станал точно на 9 месеца и мисля да запиша час за кастрация

# 31
  • Мнения: 1 928
Благодаря за споделената информация  bouquet
 Jerry F, колко време след накапването подейства препарата?
Аз сведох избора до Фронтлайн и Bayer Advantage  против бълхи. Някой ползвал ли е и двете марки за да ми помогне в избора ?

# 32
  • София
  • Мнения: 231
Здравейте,моля за съвет!Искаме да си вземем мъжко британче,но ми казаха,че мъжкарите маркират навсякъде #CrazyВярно ли е ,ами ако го кастрирам дали ще се реши този проблем?Не искам да ми се умирисва къщата,а и съм с две малки деца!Благодаря!

# 33
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Данък - зад монитора, че белята да е сигурна

# 34
  • Мнения: 136
Broken HeartЗдравейте
Имаме нужда от вашите съвети и подкрепа.
Имаме женско коте на 9 месеца.
Преди 2 седмици посетихме ветеринар за да се направи кастрация, но се оказа, че котето има проблем с кръвта и може би няма да може да бъде кастрирана.
Не знам какво да мисля... Проблема е сериозен. Тя се мъчи, непрекъснато е разгонена, от 3 месеца. Вие силно през нощта.
Лекаря даде предписание за храна , която ще я успокои и билкови таблетки със същото действие. Но това не решава проблема.
Някой знае ли лекарство,  което не вреди?Нещо,  което може да спре разгонването.
Съпруга ми работи у дома и тя почти не му дава мира.
И така...толкова много я обичаме, а не знаем как да се справим ...

# 35
  • Мнения: 4 275
В миналата тема се спомена един чип - Супрелорин, който се слага подкожно и е с временно действие - ефекта му минава след около година, година и половина. Доколкото разбрах, цената му е около 100 лева. След като спре да действа, котето пак си се разгонва и може и да забременява.

Консултирайте се все пак и с друг ветеринар за второ мнение  Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 13 141
Второто мнение май не разрешава проблема. Заради проблема с Наско и аз си мислех за второ мнение. Обаче е безсмислено. Добре, вторият лекар ще каже, че няма страшно и ще кастрира. Ще посмея ли да го направя като знам, че може да е опасно? Ами ако стане нещо и не се събуди? И трето, и четвърто мнение да потърся, съмнението винаги ще ме мъчи. Sad

Здравейте,моля за съвет!Искаме да си вземем мъжко британче,но ми казаха,че мъжкарите маркират навсякъде #CrazyВярно ли е ,ами ако го кастрирам дали ще се реши този проблем?Не искам да ми се умирисва къщата,а и съм с две малки деца!Благодаря!
Да, ако маркирането не е станало навик, кастрацията оправя нещата.

# 37
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Аз бих потърсила второ мнение, но е вярно, че съмнение винаги има, аз с месеци отказвах да приема диагнозата на котката.
Таня, Наско сега как е? Маркира ли?

# 38
  • София
  • Мнения: 13 141
Не, Наско не маркира. Никога не го е правил. Обаче се случва направо с озлобление да гони Боги или Кирчо, за да им се качи отгоре. Хубаво, че поне пролетта отмина и малко се успокои. А и тоалетната много мирише. Мога да разпозная коя буца бентонит е на Наско и коя е на другите.  Wink

# 39
  • Мнения: 4 275
Прави сте за второто мнение от една страна. От друга... няма ли вероятност първият лекар да се е объркал нещо? Не е като да не е случвало при хора. Една задочна позната я диагностицирали с доста неприятна болест (забравик какво точно беше). След време се оказа, че си е добре момичето  Rolling Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 13 141
Да, напълно възможно е да е сгрешила. И все пак няма как да подмина думите ѝ. Ако му предстои животоспасяваща операция, със сигурност бих рискувала, но за момента не смея, защото ми е ясно, че не е толкова належащо.

# 41
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Таня, любопитствам, защото с Топче са горе-долу на една възраст, нашия също не е маркирал, нито е имал някакви други симптоми на разгонване, отдавам го на това, че живее сам, при Насето е друго. Докторите казаха, че заболяването му няма нищо общо с кастрирането и просто трябва да решим кога, не знам да чакаме ли, да го водим ли, мм е по-склонен да го оперират в Щатите.

# 42
  • Мнения: 18 969
Благодаря за споделената информация  bouquet
 Jerry F, колко време след накапването подейства препарата?
Аз сведох избора до Фронтлайн и Bayer Advantage  против бълхи. Някой ползвал ли е и двете марки за да ми помогне в избора ?


При нас са слагали само Фронтлайн от тези за външно обезпаразитяване. Мисля, че по-често разполагат с него, отколкото с Адвантидж. В интернет има много сравнения между двата препарата. В момента актуалната версия е Advantage II, която в сравнение само с адвантидж съдържа някаква съставка, която забавя развитието на бълхите - излюпването им от яйца, преминаването им в ларви и т.н.

Фронтлайн започва да действа в рамките на 24 часа. БА - в рамките на 12 часа. След това продължават да измират дълго време, малко е индивидуално точно колко, ама седмица в общия случай може да има. Предпазващото им действие е месец.

Фронтлайн е ефективен и срещу кърлежи, някакви животински въшки и комари. (От опит знам, че е ефективен и срещу хлебарки, но това няма кой знае какво значение в случая) БА е с по-прост състав и е ефективен само срещу бълхи, поне така пише, но за сметка на това вероятно е по-безвреден за животното.

Ако няма да излиза навън котката, може би БА е добър избор.

Здравейте,моля за съвет!Искаме да си вземем мъжко британче,но ми казаха,че мъжкарите маркират навсякъде #CrazyВярно ли е ,ами ако го кастрирам дали ще се реши този проблем?Не искам да ми се умирисва къщата,а и съм с две малки деца!Благодаря!

То така или иначе е добре да се кастрира, ако няма да го развъждаш. Мислила ли си да си вземете малко по-голямо коте, над 6-месечно, при което вече е ясно дали маркира, какъв му е характерът и т.н.?

# 43
  • Мнения: 4 406
Taнче, мерси! Сега я цунках Heart Eyes Тя като че ли е в най-добро положение (ако може да се каже така  Wink) с най-къса козина е Wink

Ако има и други калпазани и калпазанки Пети, Петровци и т.н. да са живи и здрави и да Ви радват!

Кукумицинка, на следващата сутрин май вече нямаше. Бяха напръскани следобед, предишния ден. Аз прах и гладих чаршафи и завивки.
Навремето, както нямах котета, морях хлебарките с фронтлайн. 1 за екстра ларж кучета в литър вода и пръскаш. И аз сега се отклоних.
Я сега да се опита да се появи хлебарка, да видим какво имала да пати Wink

# 44
  • Мнения: 18 969
Мисля, че на яйцата по-бавно действа, някои оцеляват достатъчно, че да се излюпят, не съм сигурна, но при нас са измирали в продължение на дни разни гадинки, че имаше много първия път. Пък и може би не се разнася толкова бързо из кръвта и кожата при всички. Нали от вратлето трябва да стигне навсякъде. Мисълта ми, че ако не са измрели веднага всички, е напълно възможно в следващите дни да продължат да измират останалите.

Честит имен ден и от мен на празнуващите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт