Любители на Котки - Тема 115

  • 33 346
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 19 192
Наистина им е инстикт да заравят, виждала съм коте, което караха да ходи да си върши нуждите на пода в банята и направо щеше да си счупи ноктите да заравя плочките.

Понякога, когато са малки, получават разстройство и когато преядат. Нашият беше така, не повръщаше, ама дрискаше, когато преяде 1-2 пъти.

# 61
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
Точно това си мисля, че котето преяжда, когато са малки се хранят като обезумели, съдя и по нашия, той повръщаше след като се натъпка, затова е хубаво да им се мери храната и да им се дава посоченото количество като дневна дажба на опаковката.

# 62
  • Мнения: 720
аз съм доволна от бетонита, понеже тавичката е в  тоалетната , а има високо прагче, и топчета не могат да отидат към коридора .. (отвреме навреме измитам , отнема ми около минута , не повече)  Mr. Green
Скрит текст:
п.п. за да не е така лепкаво акото , гледам да давам не повече от веднъж дневно от консерва или паучове, и няма проблем (не е твърдо акото , но не залепва по козината и по лапичките когато го заравя)

Последна редакция: нд, 02 юли 2017, 09:54 от Мимито & Светла

# 63
  • Мнения: 3 248
НОрмално е котката да си заравя, не е нормално да се цапат лапичките с ако.

# 64
  • Мнения: 20
Знам, че е нормално да заравя, ще го заведа на лекар, благодаря ви. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 308
Момичета, помагайте.Препоръчайте ми ефективно средство против бълхи.За два месеца сложих три различни пипети(последно кучешки фронтлайн) още имат.Не излизат навън,хванаха ги в кастрационния център, видях се в чудо...

# 66
  • Мнения: 19 192
Момичета, помагайте.Препоръчайте ми ефективно средство против бълхи.За два месеца сложих три различни пипети(последно кучешки фронтлайн) още имат.Не излизат навън,хванаха ги в кастрационния център, видях се в чудо...

Те някакви терминатори явно са тези бълхи. Пробвай и с противопаразитен шампоан, ако са минали 2 седмици от последното обезпаразитяване, или с някой по-сериозен препарат от ветеринарна аптека като Ектомин, Федона и пр. Напръскай и у вас навсякъде с разредения по указания препарат, махни и изпери на висока температура всичко, което може да се изпере - завивки, калъфки и подобни.

# 67
  • Мнения: 308
Момичета, помагайте.Препоръчайте ми ефективно средство против бълхи.За два месеца сложих три различни пипети(последно кучешки фронтлайн) още имат.Не излизат навън,хванаха ги в кастрационния център, видях се в чудо...

Те някакви терминатори явно са тези бълхи. Пробвай и с противопаразитен шампоан, ако са минали 2 седмици от последното обезпаразитяване, или с някой по-сериозен препарат от ветеринарна аптека като Ектомин, Федона и пр. Напръскай и у вас навсякъде с разредения по указания препарат, махни и изпери на висока температура всичко, което може да се изпере - завивки, калъфки и подобни.

https://farmavet.bg/produkt/ектомин-спрей-250-мл/
Това видях, че е за котки, дали ще свърши работа.Евтино ми се вижда, но скъпите не помогнаха Sad

# 68
  • София
  • Мнения: 13 245
Момичета, помагайте.Препоръчайте ми ефективно средство против бълхи.За два месеца сложих три различни пипети(последно кучешки фронтлайн) още имат.Не излизат навън,хванаха ги в кастрационния център, видях се в чудо...

Трите препарата с каква активна съставка са? Много вероятно да си пръскала с едно и също и затова да няма ефект. Трябва да избереш с друг вид, защото явно бълхите са резистентни към тази.

Имай предвид, че имаше някакъв препарат от пипетите, който е с различен състав за кучета и котки и е опасно кучешкият препарат да се слага на котки и братно. Спокойно! Не е Фронтлайн.  Wink Но не помня кой беше. Sad

# 69
  • Мнения: 308
Ами в Новет в Пловдив ги водих, обясних какво съм слагала и те им сложиха кучешки Фронтлайн.Ще опитам да поръчам това от линка.

# 70
  • София
  • Мнения: 8 348
трябва да напръскаш и апартамента
иначе те си ги хващат нови от къщата

и пробвай да им сложиш каишки
ще се съпротивляват, но каишките основно пречат на завъждането на бълхи, а пипетите убиват вече завъдените

# 71
  • Мнения: 14 362
Аз съм твърдо против каишките, според мен са опасни. Бела без малко да се самообеси на нейната, пъхна си някак си долната челюст в нея, хем не беше хлабава. Добре, че бях у дома, за да я срежа, че не ми се мисли....

# 72
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
Каишка съм му слагала само като излизаме навън, вкъщи абсурд да го оставя, като го знам какъв е див ще се обеси някъде.
Алечка, да не е случая когато Шошо те е бил. Joy Извинявай, но се сетих и умирам от смях, отново.

# 73
  • София
  • Мнения: 8 348
принципно и аз съм против каишки на котка, ама има екстремни ситуации
е, трябва да се знаят и рисковете

# 74
  • Мнения: 14 362
Каишка съм му слагала само като излизаме навън, вкъщи абсурд да го оставя, като го знам какъв е див ще се обеси някъде.
Алечка, да не е случая когато Шошо те е бил. Joy Извинявай, но се сетих и умирам от смях, отново.

Тогава, тогава... Бела квичи, аз се мъча да не я заколя, а Шошо се мята отгоре ми да я спасява  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт