Любители на Котки - Тема 115

  • 33 410
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 562
 Joy Joy

Не е шега работа с тези каишки, между другото Топчо отказа гранулите, сега набива само мокра храна, много луда котка, ама много, преди месец ядеше пък само гранула.

# 76
  • Мнения: 257
Минавам да се похваля, че петък вечерта заминахме за кратко море, а вчера вечерта си намерих дома непокътнат.

Само тоалетната на Морис беше напишкана и наакана - но прилежно заровено, да не личи. Храната беше също толкова прилежно изядена, и две гладни очи ме посрещнаха на вратата Mr. Green

Много обичам като се прибера да ме посреща с половин час мъркане и гушкане. Мисля, че никога няма да ми доскучае това. Heart Eyes

# 77
  • София
  • Мнения: 8 348
като заминавам за два-три дни, тоалетната ясно, ама оставям храна за две седмици
да има, за да не ми е притеснено ще стигне ли

винаги ядат повече, когато ме няма, но все пак има остатък

Джуджи вече си играе с малко куче, въпреки че малко куче е условно казано, добитъка тежи 17 кг
Сиси, от друга страна, не иска да се сближи, а според мен и ревнува, и гледа отстрани и лошо, как другарчето и в борбите и изневерява с нов и опасен звяр
Марк, демек пенсионера, е над тези неща и участва в игрите само доколкото попогрешка се оказва на пътя на тичащите хуни и те го помитат

# 78
  • Мнения: 19 344
Изглежда, че Пури разпознава котки, дори и на картинка, въпреки че не е виждал истинска котка от двуседмична възраст. Вчера, когато приятелят ми донесе две торби с котешка тоалетна с картинка на котка върху торбите, започна да бие картинката с лапи, все едно напада истинска котка.

# 79
  • Мнения: 257
possessed, в интерес на истината, ние му оставихме храна за 4 хранения, при положение, че му предстояха само 3 до нашето завръщане.

Не ме притеснява количеството, понеже Морис яде много равномерно и никога не я изплюсква цялата накуп. А и сега в жегите хапва по-малко, пък пие повечко вода.

Определено не беше умрял от глад - хапна една-две хапки, и после пак дойде за мачкане. Това с гладните очи го казах предимно за смеха Grinning

При нас оставянето сам за 2-3 дни вече е оттренирано - слагаме с една порция храна повече (за всеки случай), и две големи купички вода.

Скрит текст:
Въпреки че втората купичка вода почти винаги остава сякаш непокътната, не зная защо. newsm78

Той предимно спи, докато ни няма - убедена съм. Посреща ни все топъл, мъркащ, и с много енергия; направо е хиперактивен и обикаля на галоп цялата къща докато разопаковаме багажа. Това за мене значи, че е лентяйствал самичък, а като си дойдем, се отприщва да си полудува с нас.

Последна редакция: пн, 03 юли 2017, 18:45 от BeeJuis

# 80
  • София
  • Мнения: 8 348
Вее, не те критикувах, а коментирах как е при нас
винаги ядат повече, когато са сами

а реакцията при завръщането е различна
Сиси се държи на положение, Джуджи само дето те ти се увива около глезена да я погалиш
Марк едно време ми се сърдеше поне по ден после, не идваше да ме гледа, защото той не се галеше, а вървеше и гледаше,  и не идваше да спи при мен
голям сръдльо беше
а сега не мисля, че изобщо забелязва, че ме е нямало
както почти не забелязва, като съм си тук де

и малко фото

Скрит текст:
пенсионера


пак той в стандартна поза, ама поне тоя път глевата му не е завряна в дупката


Сиси и тя досажда


и Джуджи в дрямка

# 81
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 318
possessed страхотни са - направо сладури Simple Smile Защо Марк си държи главата в дупка да не би да страда нещо с нея от възрастта Grinning

# 82
  • София
  • Мнения: 8 348
определено страда
има начален стадии на деменция милия
тръгва на някъде, стига до средата на стаята и забравя за къде е тръгнал
поседи, поседи па си легне обратно
или виси е така с глава завряна зад хладилника по час, час и нещо

иначе нищо му няма, добри кръвни изследвания, няма проблеми със сърцето, яде, пишка, ака...

гледам да не го закачам много, че се стряска, като го вдигаш
и така

# 83
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 318
Хи хи - старчески му работи Simple Smile

# 84
  • Мнения: 720
кефи ме снимката горе над темата - с котешките дупета на морски фон - чак ми се иска да наредя и Китта сред тях хихихихи   hahaha Laughing

# 85
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
Много е хубава котешката дружина, особено Марк - изглежда като сладкиш, поръсен с какао  Grinning

# 86
  • Мнения: 20
Днес откарах котето на обезпаразитяване, дадоха му нещо в спринцовка и аз нямам представа сега какво да правя.  Joy Това вътрешно ли, външно ли беше, нищо не ми обясниха. И сега бълхите ще изчезнат ли, моля да ме извините за некомпетентността и да ми обясните.   Embarassed Embarassed Embarassed

# 87
  • Мнения: 3 248
Е как може да не питате какво дават на животното? Най-малкото като отидохте какво искахте да му направят? Какво платихте?

Принципно има препарати срещу ектопаразити, които се примет вътрешно.

# 88
  • Мнения: 20
Тъй като преди седмица там му биха ваксина, сега не платих нищо. Просто обезпаразитяване, това знам, но тъй като има някоя бълха не знам дали ще се махнат и кога пак да го откарам.

# 89
  • Мнения: 3 248
Принипно обезпаразитяването е два вида: срещу вътрешни и срещу външни паразити. Има препарати с комбинирано действие. Ако сте споменали, че има бълхи, може и да са му дали такъв. Тук никой няма как да знае или гадае какво са дали на котето! Най-добре се обадете в кабинета и питайте!

Общи условия

Активация на акаунт