Любители на Котки - Тема 115

  • 33 198
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 8 348
четох някъде, ама грам не помня къде, че начинът на консервиране на мокрите кучешки и котешки храни ги прави по-вредни от изцяло сухите гранули
ще търся

и отново се връщаме на факта, че моите диванета не ядат пастети, не ядат и повечето паучове със сос
и категорично не искат готвено и недай боже сурово месно нещо
а и са трима, което ме поставя в позиция да угаждам на три различни каприза, което си е непосилно и откъм финанси и откъм време

а кучето се храни с гранули и добавка от сурова карантия, демек кълцан дроб
пробвах и сърца, ама нещо не се справя с джвакането и плюе

и да, не може диетата да е от чисто месо, трябва да се дават добавки, за котки това

# 706
  • Мнения: 9 991
Милиони години еволюция и ядене на сурово месо, котките само заради добавките са оцеляли?!  Сурово месо и моите не искат, нали са гражданки, но варено давам сутрин и вечер. Като ме няма през деня може малко гранула, иначе и без нея не са изпостеляли. А консервите ми приличат на гранула в сос. Също на соеви кубчета в сос. Не съм ги опитвала, но може да не са много по-различни:)))

# 707
  • София
  • Мнения: 8 348
да на това приличат
ама пусто, пенсионера само тях харесва

милиони години котките са яли животни, заедно със съдържимото в тях
тоест мишката съсе зърното и тн в нея, примерно
а повечето домашни котки отдавна са забравили какво е еволюция и са развили алергии и капризни стомаси
улечните котки са бивши домашни, така че горното общо взето важи и за тях

намерих едно от нещата за суха и мокра храна
цитирам:
Гранулирана храна - да, консервирана - никога! Консервацията при гранулираните храни се постига чрез екструдиране и извличане на водата, а при консервираните (влажни и полувлажни) - чрез консерванти.

общо взето доста интересна и полезна информация за себе си съм извлякла от тук
има доста глупави постове, но има и много подробно и изчерпателно обяснени неща
http://forum.zoomania.org/viewforum.php?f=248&sid=9e2d9247fa … 7f8a62859f431a9da

# 708
  • Мнения: 4 406
Ивекс, в действителност май вкупом ще се ме стим в друг град и докато си постегна апартамента ще трябва да стойм при тати, на село.

Говорим си в спортната тема какво ядем. Ами аз ям какво ми оставят в хладилника. Инспектира се на половин час. Слагам прегради, ама тримата дружно напъват и пак го отварят.

# 709
  • Мнения: 14 286
Джери, твоите хищници направо ме разбиват от смях с ровенето в хладилника, честно Grinning Grinning Сложи му катинар Grinning

Аз съм писала и преди, Бела месо не яде. Пробвала съм всичко, сготвено - не близва. Или изяжда си веднъж и после не близва и ме гледа с отвращение и неприазън като предложа пак. Единствено яде скумрия и риба тон, от нашите. Няма как да е всеки ден това. Консерви не давам, защото тогава тотално да яде гранулите. Последно така се прецаках и половин чувал Аплауз замина за Дебелия. Не, че всички консерви яде...  Даже прехода между гадната и гранула и хубавата е много труден. Така и не прояде чисто Taste of the wild, все трябваше да има 3-4 гранули от гадните, за да яде. Поне изяде чувала де, макар и с минимално количество от другата гранула. Снощи пак умувах какво да поръчваме и се спряхме на Аплауз отново, защото пък на мама зверовете не харесаха Taste of the wild-а. Изобщо при мен е най-важно изобщо да яде, защото откакто я държах гладна и загуби тегло, защото не иска да яде Аплауз съм се примирила и още изпитвам вина, че съм я тормозила...

# 710
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Ивекс, в действителност май вкупом ще се ме стим в друг град и докато си постегна апартамента ще трябва да стойм при тати, на село.

Говорим си в спортната тема какво ядем. Ами аз ям какво ми оставят в хладилника. Инспектира се на половин час. Слагам прегради, ама тримата дружно напъват и пак го отварят.
Търкалям се.Joy Успех с местенето, на село ще им е много добре, може да ги пускаш да щъкат из двора.

Алечка, знаеш, че Топче и Бела са от едно тесто, та те разбирам перфектно. Преди няколко месеца поръчахме новия Ориджен, смесвах с Аплаус, но говедото не искаше да яде, мръщеше се, а пък на мен ми се искаше да го прояде, защото е по-добре откъм състав, нали все затова трябва да гледам с неговите глупости. Месец кара така горе-долу, надделя над нас и хранехме с Ориджен котките пред блока, мислех да го дам на брат ми, но онова лудото тяхното не признава друга гранула освен Ягуар.
За на Топче т.нар. алергия да пиша, не е доказано, не може да се направят изследвания като при нас хората, предполагат, че може да е от това, като бебе го хранех с пилешко и гранула, вярвайте, но като спряхме пилешкото и раните изчезнаха, може и да е било съвпадение, а може и да не е, ветовете казват, че най-вероятно е от него, ужасно е да следиш всичко с което се храни животното, то да беше само това, половин ветеринар станах, следим му устата всеки ден, какъв цвят са венците, има ли възпаление, на небцето да не се е появила пак някоя язва и т.н., деца по-лесно се гледат, изключително ни е трудно с Топче и често са ме питали отстрани как издържам, но има едно всесилно чувство - любов, това е.

На последния преглед установиха, че има леко зацапване на зъбките, дорева ми се като чух, защото знам какво трябва да се направи, казаха да се изчака и е добре, че се храни с гранула, демек му помага, след половин година пак да се видят зъбките в какво състояние са, сега и затова трябва да следя, реве ми се, но няма как.
Ако сме искали имало продукти за животни и да сме му миели зъбките, да дойдат те да му ги измят, ще утрепя котката, с ММ се спукахме от смях след това в колата като си представихме действието, абсурд да го приложа това върху Топче.

# 711
  • Мнения: 730
Потрес! Казаха ми, че едно малко момиченце е вързало новородено коте и така и не го пуснала. Не мога да опиша възмущението си. След като котето починало децата продължили да си играятс котето, А майките им ги гледали и нищо не правили. Просто незнам Disappointed Relieved

# 712
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 261

Всяка вечер журналистите съобщават все ужасни катастрофи и трагедии и те са достатъчни за да четете и трагедиите в нета. Не може ли просто да съобщите как някое дете е прибрало коте и се грижат добре за него или просто добрата новина не е новина за вас

Последна редакция: сб, 12 авг 2017, 17:55 от pvacheva

# 713
  • Мнения: 1 708
Реших да пробвам възможността за качване на снимки от телефона. Simple Smile



Мисли си, че е скрита Grin

# 714
  • Варна
  • Мнения: 6 309
Разкошна е Стейси! Heart

Аделинда, в близката клиника, в която лекувах току що намерената болна Маги, препоръчаха като подсилващо таблетки бирена мая. И за Женя и Мила вкл.Но не помня дозата.

# 715
  • София
  • Мнения: 4 899
Успях да уловя прозявка и стана много смешна снимка:


Продължава да спи в мивката, при тези жеги там явно му е най-хладно.

Да ви питам, има ли някаква полза от тези спрейове, които са за отблъскване. Не мога да го отуча да се качва на масата. Много добре разбира, че там му е забранено, но продължава да го прави. Но дали са безвредни тези спрейове. Уж са билкови, но да не му стане нещо на котето. Чудя се и затова питам.

# 716
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 261
Impatiens, много е нежна Simple Smile
Kally May  страхотно дяволче се е получило - разкошна снимка Simple Smile

# 717
  • Мнения: 14 286
Kally May много яка снимка Grinning Пръскай с вода, от шише с пулверизатор Wink

Ние пак се объхлихме. И къщата и котката, аз съм нахапана. Днес ще обезпаразитявам масово. Бива ли всяка година...

# 718
  • Бургас
  • Мнения: 792
Момичета, струва ми се, че детето ми има алергия към Оливър. Писах в темата за Айхърб с молба да ми препоръчат нещо, но от там доставката е бавна. Знаете ли за добавка (не лекарство), която да облекчава симптомите и да мога да намеря тук. Разделянето им изобщо не е вариант, Оливър ходи и цялата къща и колкото и да чистя все се намират косми. Пък и те ще страдат много ако са разделени.... Когато детето е в къщи, котето рядко е на повече от метър от него.
Изобщо не знам какво да мисля, Оли е с нас от две години, през пролетта пак се проявиха характерните симптоми на алергия, но отшумяха за около седмица, две и решихме, че е било нещо инцидентно,но сега....
Доколкото знам ако е алергия би трябвало да е постоянно така, щом е в досег с алергена. Ще направим изследвания, но нямам голяма надежда за ясни резултати. Племенникът ми има неустановена алергия вече от 10 години. Всъщност май и неговата е към котки, но той яростно отрича тази възможност Simple Smile

# 719
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
В какво се изразяват симптомите на детето?
Няма как да ги разделиш, антигена провокиращ алергията се намира в котешката слюнка, косми и урина.
Майка ми е с установена алергия към животни, брат ми също, като при него не е толкова изострена, киха от време на време, пиеше някакви билкови хапчета отначало като взеха котарака, но с течение на времето нещата се успокоиха, тази година само пролетта кихаше като за световно. Майка ми е по-зле, като се започне от кихане и се стигне до сърбеж в очите и обриви по ръцете.

Общи условия

Активация на акаунт