Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - 2

  • 113 342
  • 764
  •   1
Отговори
# 315
  • Sofia
  • Мнения: 26 527
Не си спомням вече на кой етаж съм била....

# 316
  • Мнения: 1
Януари месец направих лазерна аблация на единия крак при д-р Ангел Ангелов гр.Варна. Много съм доволна. Внимателен, обеснява ти всичко, което прави. За мен той е най-добрия. Мога само хубави неща да споделя за тоя човек и лекар.

# 317
  • Мнения: 247
Здравейте!
Преди 3 дена си правих склеротерапия ,но се чудя дали да мажа с нещо да минат по бързо синините   ?!

# 318
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 078
Здравейте!
Преди 3 дена си правих склеротерапия ,но се чудя дали да мажа с нещо да минат по бързо синините   ?!
И аз минах през склеротерапия. Пия Новарикс, за мазило, ми казаха, че нямало нужда.
 Ако е удобно да запитам къде правихте процедурата?

# 319
  • Мнения: 1 130
Да не ви отчайвам, синъото после ще стане кафяво. На мен ми изчезна след година , вярно не съм мазала с нищо...

# 320
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 078
Да не ви отчайвам, синъото после ще стане кафяво. На мен ми изчезна след година , вярно не съм мазала с нищо...

Да, лекаря ме предупреди, че обработената вена ще е тъмна доста време, четох за случаи при които си остава, за топчета или бучки, които се напипват по крака, след склеротерапия, но реших да я "оправя". Ще рискувам да имам на крака си вместо разширена вена, тъмна линия.

# 321
  • Мнения: 247
Правих склеротерапията в ВМА при проф.Гиров. Сега напипвам една бучка по хода на правената вена .Нормално ли е?

# 322
  • Sofia
  • Мнения: 26 527
Как се прави тази склеротерапия,колко време е процедуратa,колко пъти се прави,цена,болезнена ли е?

# 323
  • Мнения: 247
Как се прави тази склеротерапия,колко време е процедуратa,колко пъти се прави,цена,болезнена ли е?
Около 5 мин беше при мен .Не боли  110 е в ВМА

# 324
  • София
  • Мнения: 1 951
Дали някой би могъл да сложи снимки преди и след процедурата със склеротерапия, лазерна аблация, операция или други методи?

# 325
  • Варна
  • Мнения: 34
Аз имам от преди,довечера като сваля чорапа ще снимам и след...Сравнително скоро беше лазерната аблация,така че имам още синини,но резултата е видим.

# 326
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 078
Как се прави тази склеротерапия,колко време е процедуратa,колко пъти се прави,цена,болезнена ли е?
Склеротерапията е впръскване на разтвор (склерозант) във вената. За 5 минути, две убождания. Честотата я определя лекаря, зависи от големината на вената. При мен бяха три процедури. Наболява, все едно вземат кръв от вената, но се преживява.
 Във ВМА, при Кюркчиев правих склеротерапия.
 Резултата се вижда веднага, вената се свива непосредствено след вкарването на веществото. За това колко е резултатно, не знам, времето ще покаже.

# 327
  • Мнения: 1 674
На мен година и половина след аблацията ми се появи отново разширената вена.

# 328
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 078
На мен година и половина след аблацията ми се появи отново разширената вена.
Това е направо гадно!
  Едно от нещата, което коментирах с Кюркчиев, беше за носенето на чорапи или чорапогащи с компресия.
 Каза, че тръгнали ли са разширени вени, се носят по 9 месеца, и няма спасение, в общи линии Sad.
 А склеротерапията била като фотоепилация, на две, три години, процедура.

# 329
  • Sofia
  • Мнения: 26 527
Да,след лазер отново се появяват,но други Disappointed Relieved

Общи условия

Активация на акаунт