Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 138

  • 96 801
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
Възхитително прекрасни торти на Тути1 с малините (според мен така трябва да изглежда сладкарството) и еднорога на Ayradyss! Баси яката детска торта, чак на мен ми хареса! Май трябва да се задържа в темата, ще има неща и като за мен.

Това, което ще направя през другата седмица, няма да го показвам, да знаете. Мисля, че по- глупаво нещо ще е трудно да се направи, но ще бъда първенец в областта, какво пък?!

Искам да допълня за Еднорога - видях, че крема е наполовина сметана и затова шприца малко се разлива. Ако е с варен маслен крем, примерно, може изключително фино да се шприцова, като брюкселска дантела щеше да ти стане. Класическо френско сладкарство. Е, тежък е на вкус, защото е основно масло. Лятото щеше да се стопи, де, нищо нямаше да стане, но за зима би било 6+. Ах, някой ден ще направя такава торта, да!

Последна редакция: сб, 01 юли 2017, 12:31 от pina

# 16
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
pina  Hug

vanita_m ,на клипчето минават тортата с пара.Със сигурност ще трябва да облечеш дъмито с фондан,а после залепването става с четка и вода или лепило/аз си правя от вода и тайлоза/

Аз от танака на коли  Grinning Дет се вика от"трън та на глог"

Напълно в унисон с времето -Hot wheels

# 17
  • USA
  • Мнения: 675
Много апетитни торти показвате! Heart Eyes


И относно пандишпановите блатове, само на мен ли ми стоят така сбити и хлебни? Напоявам ги, но пак не стават така въздушни, както готовата смес примерно от магазина. По принцип правя орехови блатове, но сега искам нещо различно.


tuty1, страхотна е!

# 18
  • Мнения: 59
Благодаря за съветите! Ето резултата

http://prikachi.com/images.php?images/801/9143801k.jpg

# 19
  • Мнения: 1 210
tuty1, vanita, чудесни торти!

# 20
  • Мнения: 105
tuty1, pina, много ви благодаря!  Hug

Ето още една Торта с моркови от мен с глазура от крема сирене и украса от фондан.


# 21
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Тути, прелест!!!
Съчувствам ти за всичките трактори и всъдеходи, и на мен са ми много далеч от обектите за вдъхновение.
Но ти въпреки това се справяш забележително. Огънчето ти е!!!! Heart Eyes

МаймунеHug
Може би правиш самата пандишпанова смес по-тежка?  newsm78
1 яйце
20 г захар
25 г брашно
(Бия яйцата цели.)
160 гр.Ц, 35' и оттам нататък....колкото трябва. “Трябването“ е за мен, защото обичам всичко да ми е по-сухичко, та не съм мярна единица в този смисъл.

Ванитке, няма да те отразя докато не решиш да ни показваш снимките директно в темата!  Crossing Arms  Hug


Тортата с морковите не отразявам по други причини.  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 59
Нелка, изобщо не съм разбрала че не правя нещо както трябва.... newsm78 #Crazy newsm78

# 23
  • Norge
  • Мнения: 2 311
 Joy Едно голямо гуш  Hug Hug
Ти в началото ги наслага в темата точно както си му е редът, но после нещо реши, че можем сами да ходим да си ги търсим насам-натам по баирите  smile3503

След като качиш снимката, си я отваряш в ново прозорче, копираш адреса и я мушваш тук между тагчетата, които получаваш след натискането на картинката в панела (горе, над текста).
Би могла да копираш и директно линка, който ти излиза при прикачането, но в момента не съм сигурна кой от всичките беше.  newsm78

# 24
  • USA
  • Мнения: 675
Не знам, Нелка, ползвам рецептата за пандишпанов блат от 6 яйца, 180 гр захар и 160 гр брашно. Сега ги направих с бакпулвер, освен че миришат на него, не знам дали има разлика. Следващия път ще опитам по твоя начин.  bouquet

Точно когато започвам да правя нещо, ми изникват въпроси. Ако някой може да помогне, ще съм много благодарна.
За 25 см торта, средна височина, колко маслен крем ще ми е необходим ( няма да покривам отгоре с фондан)? Търсих в тортената библиотека, но не открих.
И какво е съотношението на бял шоколад и сметана при заливката/глазурата? Някъде намирам 3:1, а на друго място 1:1.

# 25
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 410
Не знам, Нелка, ползвам рецептата за пандишпанов блат от 6 яйца, 180 гр захар и 160 гр брашно. Сега ги направих с бакпулвер, освен че миришат на него, не знам дали има разлика. Следващия път ще опитам по твоя начин.  bouquet

Точно когато започвам да правя нещо, ми изникват въпроси. Ако някой може да помогне, ще съм много благодарна.
За 25 см торта, средна височина, колко маслен крем ще ми е необходим ( няма да покривам отгоре с фондан)? Търсих в тортената библиотека, но не открих.
И какво е съотношението на бял шоколад и сметана при заливката/глазурата? Някъде намирам 3:1, а на друго място 1:1.
На мен пандишпанът класическият също ми е сух. Напоследък го правя с олио и една идея повече ми харесва.

За масления крем - имаш предвид само масло и пудра захар ли?? Аз бих си предвидила поне 150грама масло. Бих сложила ванилия леко за аромат.

За белия шоколад - ако ще заливаш ето така
Скрит текст:
1:1 е добро съотношение, дори може и малко да увеличиш сметаната, но много малко. Ако искаш обаче да измажеш нещо такова примерно
Скрит текст:
тогава е добре белия шоколад да е повече от сметаната 2:1 мисля, че ще е добре, ако ще слагаш фонданови елементи или ще шприцоваш, тогава може и 3:1

Момичета, когато задавате въпроси е добре да уточнявате точно какво имате предвид, защото разликата между заливане, измазване, шприцоване и разни други подобни, просто са различни и съответно технологиите са различни. Няма как да знаем какво точно имате предвид  Hug Hug

# 26
  • Мнения: 57
Здравейте искам да попитам нещо за една торта която ще правя за пръв път.Тортата е с картинка от вселена хартия досега не съм правила и четох че се маже с криаталина,но в града в който живея нямаме сладкарски борси и нз от къде мога да си я набавя.Та въпроса ми е има ли някакъв заместител на Кристалина който ще стане за целта

# 27
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Пламенна, никога не съм работила с този тип картинки и не мога да помогна със съвет.  Confused
От едното любопитство бях пробвала веднъж да направя нещо с желатин, но дори не помня какво точно се получи, едва ли съм останала особено доволна.

МаймунчеHug добре са ти пропорциите за пандишпана, аз написах „моите“ само за сравнение. При теб има малко повече захар, което прави сместа, да кажем, по-стабилна  и  малко по-плътна.
Не ползвай бакпулвер, права си, че вкусът му се усеща. А и може да е причина за издуване средата на опечения блат. 

# 28
  • Мнения: 3 269
Пламена аз също не харесвам тези торти а още повече вкуса на кристалина. Затова когато ми се налага да ги правя ги правя със желе /сладко/.Днес се мъчих над това.Пустия му конденс ме изпоти

# 29
  • Мнения: 57
Пламена аз също не харесвам тези торти а още повече вкуса на кристалина. Затова когато ми се налага да ги правя ги правя със желе /сладко/.Днес се мъчих над това.Пустия му конденс ме изпоти

Желе ти си го приготвяш или го купуваш

Общи условия

Активация на акаунт