Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 138

  • 97 129
  • 754
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 223
Уау, изглежда страхотно!
Фигурките с какво са правени?
Купих си наскоро един комплект с пластмасови резци с бутала, изглеждат подобни поформа. Аз съм мнооого начинаеща и взех от Али експрес да видя как е изобщо, но твоите изглеждат прекрасни!

# 691
  • Мнения: 14 821
Момичета,сглобих тортата,която е за утре,но се чудя дали да я мажа с маслен крем преди фондана? Покрита е с ганаш със сладкарска сметана Мегле и млечен шоколад 2:1. Не го харесвам масления крем,за това ако мога да го спестя ще е супер или да не рискувам и да си мажа с него?

# 692
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Мумпе, за какво се упрекваш; я каква ти е гладка тортата!  bouquet
Аз не виждам неравности, но виждам леко напукано по ръба. Предполагам, че просто фонданът не е оптималният? Остри ръбове се получават с малко тренировки, но пак: различните фондани се държат различно и при някои е по-лесно.

За мен си се справила добре.  Hug

Anyyyone (написах го с български букви, но изглеждаше така  ooooh! , че го подмениих с правилното Grinning)
Няма нужда да мажеш маслен крем върху ганаша.
Имаш обаче все пак нужда от влага, за да залепне фонданът към повърхността.
Ако след като извадиш тортата от хладилника, по нея не се образува конденз, ще трябва да я навлажниш лекичко, за да ти се получи сцепление.

# 693
  • Мнения: 14 821
Хихи,да странно изглежда на бг ника. Много ти благодаря! Ще мина тогава с една четчица и вода,за по-сигурно. 🌺

# 694
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
Здравейте, Тортата е страхотна! Как правите листата на цветята, които са отстрани на тортата, с някакви резци или на ръка? Получила се чудесно,  а за напукването на фондана и на мен така ми се получава, явно трябва друга марка да пробвам.

# 695
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Да, Anyyyone  Grinning. Наистина смешно се получи никът ти. Може би някога да го съкратя до Ени.  Hug

Точно така, навлажни с четчица; може и с пръскалка също, ако фонданът не може да чака дълго.

# 696
  • Мнения: 14 821
Ени е ок. 🤗
Ами фондан ще слагам утре сутрин. Одеве го замесих. Оплаквам се от пудрата захар-взех два вида,едната ужасно едра и гадна. Дано не ми прави проблем.
Ии да питам още нещо последно-как да докарам тъмно кафяв цвят? Какво трябва да смеся,че нямам спомен,а такава боя нямам? То трябва черно де,ноо поради липсата на черно. Хм сега се сещам,че мога с какао или настърган шоколад да докарам вид на пръст. Не пръст на ръка,ами пръст земя. 😂😃 Ох много глупаво го обясних,дано ме разбра. Това за под трактора,който също нямам идея как ще направя,но Лабрекс ми даде доста линкове,а тук клипче ми предложиха,та ще го мъча. 🙈😂

# 697
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 890
Ако ти трябва рохкава пръст или купчина пред трактора, защо не ползваш смлени какаови бисквити? Или не става?

# 698
  • Мнения: 14 821
Да,Яна,и това е идея. Точно за под него ми трябва. Знаех си,че ще ми дадете идеи. Благодаря и на теб! 🌺

# 699
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ах, не споменавай трактор, че той, заедно с коня, са кошмарът на живота ми!  Laughing

Ени, Янито ти е дала идея за пръстта, там си оправена.  Wink
За пудрата захар...това лято ми се наложи да пробвам едно-друго от предлаганото във Варна и имам много пресни и живи впечатления. Close
Ти в България ли си?
Ако да, поне мога да споделя коя пудра е добра.

# 700
  • Мнения: 14 821
Да,в Бг съм. Ето такива взех:

Захирата беше една кутия,та взех две от другата. Ами тя се оказа в пъти по-добра. Лошото е,че съм в малък град и няма голям избор,но не пречи да кажеш от коя си доволна,че април сме натоварени с празници и пак ще правя то’тички. ☺

# 701
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 890
Ени, а с готов фондан не става ли?
А за трактора - виждала съм торти с различни превозни средства - малки играчки, просто за украса. Или държиш да бъде ядлива фигурата?

# 702
  • Мнения: 6 884
Ени, а защо не ползваш готов фондан или не го харесваш? С него поне спестяваш едно притеснение за качествена пудра захар.

С Яна сме писали едновременно Blush.

# 703
  • Мнения: 14 821
Ами какво да ви кажа,преди години когато правех доста фонданови торти,още беше доста скъп,голяма разфасовка и за това си месех. Та сега по инерция,а и нямах много време да реагирам. Тя си е за домашна консумация,просто човека се занимава със земеделие,кара едни нови извънземни трактори и за това реших да му направя такава. А каквато и да стане ще се хареса.
Сега нямам търпение да стана утре и да видя кое как... гледам разни снимки,събирам идеи. ☺🤗 Лошото е,че не само боите не си взех,ами и инструменти доста,всякакви джунджурии бях накупила,но останаха в миналото. След 5 години пак се присетих да правя,та добре,че ви има да помагате! 🌺

# 704
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Велселушке, вярваш ли, че аз до ден днешен работя само с домашен фондан  Blush

Ени, благодаря за снимките. Пудрата в пакета направо е като чакъл Cry
Онова, което е добро в България, е пудрата захар, която продават в Билла.
Работихме с нея и цветна паста, и айсинг, без проблем! Heart Eyes

За жалост, не мога да намеря снимка.
Пише на нея „Диамант. Пудра захар"
Ето картинка, долу-горе така изглежда опаковката. Мека е, непрозрачен найлон. 400 г.




Малко ме притеснява това, че момичетата, вече съвсем в края на престоя ми в България, сякаш споменаха, че трудно я намирали?  Confused Дано е било временно.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт