Ламинат или балатум?

  • 39 673
  • 263
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 19 338
И аз да питам за съвет. В детската имаме легло на колелца, което се прибира под леглото на дъщеря ми. Много е удобно за гости и игра и не искам да го махам. Обаче колелцата направо са издълбали на две места ламината. Не толкова от ваденето и прибирането, въпреки че и това е диоринесло, а там, където леглото вече е навън и се спи. Явно от тежестта на човека колелцата се забиват в ламината. Ще сменяме настилката и обмислям естествен паркет, но дали няма да се получи същото? Да сменя колелцата с някакви по меки, с гумички, ако има изобщо такива и дали ще паснат на височина?

# 256
  • Мнения: 41 454
И аз да питам за съвет. В детската имаме легло на колелца, което се прибира под леглото на дъщеря ми. Много е удобно за гости и игра и не искам да го махам. Обаче колелцата направо са издълбали на две места ламината. Не толкова от ваденето и прибирането, въпреки че и това е диоринесло, а там, където леглото вече е навън и се спи. Явно от тежестта на човека колелцата се забиват в ламината. Ще сменяме настилката и обмислям естествен паркет, но дали няма да се получи същото? Да сменя колелцата с някакви по меки, с гумички, ако има изобщо такива и дали ще паснат на височина?

Имах подобен проблем с едни чекмеджета. Оказа се, че масовите колелца са от твърда пластмаса и драскат пода с времето. Сменихме ги с едни от мека гума (или силикон) и вече няма проблем. Може да ги няма на всякъде, ние ги взехме от един магазин на улица Тракия. Не знам номера, но улицата не е голяма и има само един магазин за обков.

# 257
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Да, ако колелцата са с по-мека гума е ок. Аз съм виждала поражения върху ламинат от стол за бюро с колелца, може да се сложи прозрачен протектор против надраскване.

# 258
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
...и се оказа, че едната стая беше с килим от стъпка - не преувеличавам, бутилки, чаши, чинии, такова чудо не съм виждала. Няколко сантиметрова стъклена настилка. След като се изрина всичко това по паркета (буков) нямаше и следа.
Сякаш не сме виждали как изглежда паркет след контакт със строшено стъкло, незащитени крака на мебели, песъчинки по подметките и подобни:



Даже и най-евтиния съвременен (!!!) ламинат като го режеш хвърля искри. Да! Ламинираните подове и кухненските плотове са с толкова твърда повърхност (обикновено алуминиев оксид), че хвърлят искри. Уретановият лак върху паркета е направо смешен в сравнение с твърдостта на ламината.

С цялото ми уважение към форумните близки, тази история предадена от родител - съфорумничка - форум явно е претърпяла лякакви невинни преувеличения.

# 259
  • Мнения: 6 978
Постепенно върви, че се разболях и не спирам да кашлям, намалихме темповете, за да не се нагълтвам с прах допълнително.
Оправихме стените (имахме голяма битка с една стена с корково покритие, лакирана отгоре - мнооого трудно се покрива това нещо, а никой не иска тъмно кафява коркова стена в спалнята), сложиха ни дограмата, поръчахме мебелите и постепенно наближаваме до заветния под, който породи дискусията. Simple Smile Ама да оздравея първо.

# 260
  • Мнения: 46 572
Бързо оздравяване и довършване на ремонта, ще чакаме снимки после Grinning

# 261
  • София
  • Мнения: 249
Аз гледам да бягам от фуги.

# 262
  • Мнения: 1
По Италия съм, тука балатума и мокета е хит, а какви паркети ламинати и плочки има, нямате си бегла представа. Но аз живея тука 6 г., сменил съм 2 квартири и на двете имаше балатум. Наскоро питах от любопитство хазаина ми защо ползват балатум, а България отдавна не е толкова модерно, а ползват ламинат. Той ми каза само две, ако е компромис - балатум или мокет, не ламинат. В България имам ламинат, понеже съм с чехли, токова е в шумен, студен и гаден. Мисля да търся и аз балатум или мокет.

Po italia sam tuka balatuma i moketa e hit a kakvi parketi laminati i plochki ima nqmate si i begla pretstava no  no as jiveq tuka 6 godini smenil sam 2 kvartiri i na dvete imashe balatum naskoro pitah ot lubopistvo hazaina mi za6to polzvat balatum v bulgaria odavna ne tolkova moderno a ne polzvat lamina toi mi kaza samo dve ako e kompromis da balatum ili moket ne da s lainoto laminat i as. V bg imam laminat poneje sum chehli tolkova e shumen studen i gaden mislq da tursq i as balatum ili moket


Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: вт, 02 окт 2018, 13:58 от Не се сърди, човече

# 263
  • София
  • Мнения: 9 952
Днес бях в ikor-bg с идеята да видя мармолеум, но имаше само във фоаето, монтиран и то доста добре като текстура (мат).
Иначе видях линолеумите им, холандски, 2мм, но много грапави, по скоро за рейсове и т.н. със метални стърготини... Това не знам как ще се почиства а и бяха 55лв.
Нещо по-бюджетно търсим за входа. Ако може и сами да го залепим, едва ли е философия, по-голяма от теракотата едва ли... едва ли ще е евтин монтажа.
Другият на Кукуш ми е далеч, но дано там има повече избор и за по-нормалния клиент

Общи условия

Активация на акаунт