За леките наркотици и масовата употреба

  • 59 929
  • 1 192
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 62 595
От кое се е променила, коя е причината? Ти най-важното не казваш -кое е това нещо или неща, които са довели до наляванена  Хив заради наркотици? Червените букви са най-маловажната информация в изречението, а най-важната липсва. Кой знае, може и Господ да се е намесил, ние откъде да знаем?

# 541
  • Мнения: 19 330

 „Истината е, че ситуацията с наркотиците в Португалия се подобри значително в няколко ключови сфери. Най-забележимото е, че ХИВ инфекциите и свързаните с наркотици смъртни случаи намаляха, докато големият скок в употребата, от която се страхуваха някои, не се случи.


Това е съвсем различно от твърдението, че броят на наркоманите е намалял. Даже може да се е увеличил, щом умират по-малко, ако са се появили и нови наркомани.  Mr. Green

# 542
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Цитат
„Истината е, че ситуацията с наркотиците в Португалия се подобри значително в няколко ключови сфери. Най-забележимото е, че ХИВ инфекциите и свързаните с наркотици смъртни случаи намаляха, докато големият скок в употребата, от която се страхуваха някои, не се случи.“

Значи няма промяна нещата са същите няма спад   Laughing само където наркоманите имат шанас за по-дълъг живот  Grinning

# 543
  • Мнения: 9 991
Що ви пука? Ту така, ту иначе. Нали строго моралните от присъстващите и така няма да посегнат, кое ви притеснява ако е легална?  Заклеймили сте потребителите в не-хора. Вие нали сте застраховани?

# 544
  • Мнения: 232
Що ви пука? Ту така, ту иначе. Нали строго моралните от присъстващите и така няма да посегнат, кое ви притеснява ако е легална?  Заклеймили сте потребителите в не-хора. Вие нали сте застраховани?
Аз няма да посегна. Но децата ми може и да се излъжат, особено ако знаят, че няма забрана и наказание.

# 545
  • София
  • Мнения: 62 595
Пука ми, защото на някои им куца четенето с разбиране. Едноо се приказва, друго се цитира, а трето съвсем липсва. Ми, четете и внимавайте какво четете, поне това като възрастни трябва да го можете! Вашата работта стана като във вица с компютрите и компотите.

# 546
  • Мнения: 9 991
Що ви пука? Ту така, ту иначе. Нали строго моралните от присъстващите и така няма да посегнат, кое ви притеснява ако е легална?  Заклеймили сте потребителите в не-хора. Вие нали сте застраховани?
Аз няма да посегна. Но децата ми може и да се излъжат, особено ако знаят, че няма забрана и наказание.
Всички наркомани са нечии деца, далеч не е гаранция да са от пропаднали семейства. По-скоро, който се е нагледал на пиянде родител, не пие. Явно ти се рискува децата ти, да попаднат на нещо неизвестно на улицата, защото първия опит може да е последен. Наркоманията често вилнее сред, артисти, художници, музиканти, тук и по света. Ама явно вие сте застраховани. Не и на моите деца, не и в моето семейство, Ама не би.

# 547
  • Мнения: 428
 Joy
Спадът до 3-ма на милион, да знаете точно от запазването на същото ниво се е получил   ooooh!
 
Евала математици   #Crazy


Цитат
Според доклад сред пълнолетните португалци има по 3 фатални случая на свръхдоза на всеки 1 млн. души. За сравнение тези цифри в Холандия са 10,2 на 1 млн. души, 44,6 на милион във Великобритания, а в Естония – 126,8 на милион. Средното число за Европейския съюз е 17,3 на милион души.

Цитат
употребата на дизайнерски наркотици (legal highs) – като т. нар. „синтетична“ марихуана, „соли за вана“ и подобни, в Португалия е по-ниска, отколкото във всяка друга страна, за която съществуват надеждни данни.





# 548
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Що ви пука? Ту така, ту иначе. Нали строго моралните от присъстващите и така няма да посегнат, кое ви притеснява ако е легална?  Заклеймили сте потребителите в не-хора. Вие нали сте застраховани?

За разлика  Andariel
съм пробвала/употребявала или както искайте там го наричайте  Wink

За алкохола какво като го пийваме да казваме на децата че всичко си е тамън и да експерементират на воля 'възможностите' и усещанията си с алкохола    Laughing
тези които пушат сигурно с голям кеф ще премат че детето им пуши или   Sunglasses  ?!  





Цитат
Аз няма да посегна. Но децата ми може и да се излъжат, особено ако знаят, че няма забрана и наказание.

Именно  Peace
има го и този момент.

# 549
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти пак ли не разбра какво искам да ми цитираш о статията? Искам причината, поради която се случват тези числа.
Или с други думи казано не те питам колко пържоли изяждаш, а защо ги изяждаш.

# 550
  • София
  • Мнения: 17 597

Лично аз не познавам понастоящем човек, употребяващ... каквото и да било (е, тютюн и бира не влизат в това, нали така, кафе, аспартам и т.н.).
Не твърдя, че не познавам никой, който в младините си да е опитвал - аз не съм, но да, познавам такива хора, доста,. Никой, който да е продължил...

# 551
  • Мнения: X
Що ви пука? Ту така, ту иначе. Нали строго моралните от присъстващите и така няма да посегнат, кое ви притеснява ако е легална?  Заклеймили сте потребителите в не-хора. Вие нали сте застраховани?
Аз няма да посегна. Но децата ми може и да се излъжат, особено ако знаят, че няма забрана и наказание.

     Вие трябва да им обяснявате на децата за вредата не само на алкохола и тютюна, но и на всички останали наркотици а не да разчитате че няма да пробват защото са забранени. Що се отнася до декриминализацията, след нея вашите деца ако решат да си намерят трева ще им бъде по трудно заради децентрализирането на пазара и обяснявам защо. При декриминализация на тревата ще се въведе някакво позволено количество за домашно отглеждане примерно до 3 саксий или някакъв грамаж както е по другите държави. Продажбата ще остане незаконна. Повтарям продаждабата ще остане незаконна. Няма да се продава в суперите заедно с бирата, ще се продава само в аптеки срещу рецепта. Това автоматично ще доведе до отлив от пазара на наркотици. Активните потребители ще почнат да си я отглеждат сами, ще купуват по малко дрога от дилърите на дребно (сред които има и ученици), те от своя страна ще купуват по малко от доставчици, които от своя страна ще изкупуват по малко от фермери, които от своя страна ще произвеждат по малко. Това означава по малка печалба на върха на веригата, което значи по малко лабораторий и химици, и по малко произведени синтетики и др. отрови. В момента хит сред учениците е дизайнерската дрога и синтетичния заместител на трева. Тя е много по опасна от обикновенната трева и вече взе жертви и сред българските деца.https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Drusana-mashterka-umurt … ca-ot-Ruse-623508 Тя е много по евтина, прави се в лаборатория (няма нужда да чакаш 5 месеца да порасте като истинската и през това време да те хванат) децата не я различават от истинската и дори е легална. Защо, съм обяснил в един от предишните постове. Може да се поръча и през интернет. Неслучайно в страните където е въведена декриминализация се наблюдава спад в ползването на всички наркотици. Андариел като твърдиш че няма връзка едното с другото дай пример за обратното, някъде да се е увеличила консумацията. Като цяло в 21 век ми е нелогично нещо което е обявено за по-безвредно от цигарите, по-безопасно от алкохола и на едно ниво по пристрастяване с кафето да се гони със затвор а разни китайски синтетики дето пържат мозъци да са ок. Сори за дългия пост но по ясно от това не мога да се изкажа.

# 552
  • София
  • Мнения: 62 595
О, душко, това ли ти е зорът - да си отглеждаш мерудия в саксия! Ти не разбра ли, че всички неща, които пишете тук за това как тревата ще стане панацеята от използването на други дроги, не вървят? Дори не зная дали сами си вярвате на това, което пишете. Ако си вярвате - или сте пубери, или много надъхани. А ако не си вярвате, но го пишете - имате някакъв интерес, може и някой да ви плаща, за да правите пропаганда тук. Но точно в този форум няма как да стане да намерите поддръжници, освен една шепа потребители. Те може да се правят на много отворени, но бас лова, че когато опре до децата им, веднага ще обърнат мисленето. Както се казва - дума дупка не прави, а като опре до личното дете мисленето на един родител коренно се променя.  Та, оставИ я ти, таз песен лИбовна...

Виж, душко, досега от статията никой не извади цитат, че има причинно-следствена връзка, така че не на мене тия - претенции към авторите и учИ статистика - така няма да те баламосват или поне ще е по-малко. Но тогава много бързо ще изтрезнееш и няма да се връзваш на всяко нещо, което прочетеш.

# 553
  • Мнения: 6 122
Що ви пука? Ту така, ту иначе. Нали строго моралните от присъстващите и така няма да посегнат, кое ви притеснява ако е легална?  Заклеймили сте потребителите в не-хора. Вие нали сте застраховани?
Аз няма да посегна. Но децата ми може и да се излъжат, особено ако знаят, че няма забрана и наказание.

Те и сега могат да го направят съвсем спокойно. Нито забрана ще ги спре, нито нищо. 

# 554
  • Мнения: 6 122
Що ви пука? Ту така, ту иначе. Нали строго моралните от присъстващите и така няма да посегнат, кое ви притеснява ако е легална?  Заклеймили сте потребителите в не-хора. Вие нали сте застраховани?

За разлика  Andariel
съм пробвала/употребявала или както искайте там го наричайте  Wink

За алкохола какво като го пийваме да казваме на децата че всичко си е тамън и да експерементират на воля 'възможностите' и усещанията си с алкохола    Laughing
тези които пушат сигурно с голям кеф ще премат че детето им пуши или   Sunglasses  ?!  




.

НИкакъв проблем нямам с това, аз. Да пуши марихуана, колкото си иска.  Само да не пие алкохол и да не пуши цигари. Ако разбера, че пуши тютневи цигари, много ще ми стане неприятно.

72 страници сте изписали, изпуснах ви дирята.

Последна редакция: чт, 06 юли 2017, 07:49 от Bella Anna

Общи условия

Активация на акаунт