За леките наркотици и масовата употреба

  • 59 718
  • 1 192
  •   1
Отговори
# 930
  • Варна
  • Мнения: 36 705
И стига сте повтаряли като папагали за вредата от тревата при шофиране.
Действието и е подобно на успокояващи хапчета, забавя рефлексите и възприятията, поясних по-рано, че като си напушен пряко сили я вдигнеш 30, я не. Затова всъщност не трябва да се кара.

За мен това е проблем, особено за шофиращ. И си противоречиш. Първо мрънкаш, че сме повтаряли за вредата при шофиране, а после застъпваш мнението, че не трябва да се шофира при употребата й.

# 931
  • Мнения: 428
които при марихуаната са несравнимо по-малки в сравнение с употребата на други ЛЕГАЛНИ вещества за които говорим като алкохол, цигари, кофеин

Пълни глупости. Кофеинът ли е по-вреден от марихуаната? Crazy hahaha Права си, кат предозират с кафета и какви социални вреди нанасят....

Прочети малко, ще се изненадаш какво причинява на организма злоупотребата с кофеин.


И стига сте повтаряли като папагали за вредата от тревата при шофиране.
Действието и е подобно на успокояващи хапчета, забавя рефлексите и възприятията, поясних по-рано, че като си напушен пряко сили я вдигнеш 30, я не. Затова всъщност не трябва да се кара.

За мен това е проблем, особено за шофиращ. И си противоречиш. Първо мрънкаш, че сме повтаряли за вредата при шофиране, а после застъпваш мнението, че не трябва да се шофира при употребата й.

За мен има ОГРОМНА разлика дали един напушен кара с 30 или пиян със 100

# 932
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464

И стига сте повтаряли като папагали за вредата от тревата при шофиране.
Действието и е подобно на успокояващи хапчета, забавя рефлексите и възприятията, поясних по-рано, че като си напушен пряко сили я вдигнеш 30, я не. Затова всъщност не трябва да се кара.

Това няма нищо общо с употребилите алкохол, които карат с по 100 на място с ограничение 40. И газят наред.

А ти стига повтаряй като папагал, че нямало вреда от тревата при шофиране, защото аз лично, мъжът ми и децата от опит разбрахме преди 7 години колко не вреди, когато един напушен ни блъсна, както писах по-напред. Не можел да дигне 30 ли?! Взе завоя на кръговото поне с 80 и като се удари странично в нас, ни изхвърли нам си колко метра, вдлъбна вратата точно там, където седеше малката ми дъщеря. След което се дръпна рязко назад и изчезна с още по-голяма скорост, та се наложи да го гони полиция и от тях разбрахме, че е бил напушен. Определено не е могъл да вдигне 30, да. Не ви ли е срам?

# 933
  • Мнения: 428
Мога да ти кажа, че яко са те налъгали.
Всеки който е наясно с последствията от употреба на канабис ще ти го каже.

Съдейки по думите ти въпросният, ако въобще е бил пушил, не е бил САМО напушен, а по-вероятно е бил пиян като кирка.
Или е бил напушен със синтетични гадости, чието въздействие е различно.

# 934
  • Мнения: 19 104

Съдейки по думите ти въпросният, ако въобще е бил пушил, не е бил САМО напушен, а по-вероятно е бил пиян като кирка.
Или е бил напушен със синтетични гадости, чието въздействие е различно.

Повечето не само се напушват, ами и други неща правят - с други вещества злоупотребяват. Тогава колко става коефициентът на зависимост?

# 935
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не са ме излъгали, сори. По случайност наш човек в полицията се разправяше с това, та знаем. И престани да омаловажаваш действителните вреди, като ги изкарваш едва ли не някакви безобидни.

# 936
  • София
  • Мнения: 62 595
Проблемът с ареста за цигара марихуана е лесен за разрешаване - просто човек не купува, не отглежда и не потребява марихуана. Лесно и просто - не пушиш трева - нямаш проблем.

# 937
  • Мнения: 428
Проблемът с ареста за цигара марихуана е лесен за разрешаване - просто човек не купува, не отглежда и не потребява марихуана. Лесно и просто - не пушиш трева - нямаш проблем.

Кажи го на болните от множествена склероза.
https://sputnik.bg/istoriyata-na-marin-kalchev-razkazana-ot-samiya-nego/

# 938
  • Варна
  • Мнения: 36 705
За болните май има някакво позволено количество, което не ги поставя под ударите на закона. Или греша? Може и да не е ставало дума за България.

# 939
  • София
  • Мнения: 62 595
Тук няма и не трябва и да има. Нали заатова бяха всичките воппли и истерии - за някакъв Тошко, който се оказа 30 и кусур годишен мъж. Тая история с болните е много мътна, но се използва като ракета-носител изобщо за искане за легализация и декриминализация.

# 940
  • Мнения: 6 122
За болните май има някакво позволено количество, което не ги поставя под ударите на закона. Или греша? Може и да не е ставало дума за България.

Грешиш. Няма за съжаление, в България. Беше голям проблем с един болен от множествена склероза или нещо друго не помня какво, чак до ТВ стигна. Точно, защото според закона е престъпник.

# 941
  • Мнения: 428
Не са ме излъгали, сори. По случайност наш човек в полицията се разправяше с това, та знаем. И престани да омаловажаваш действителните вреди, като ги изкарваш едва ли не някакви безобидни.
Пак ти повтарям, налъгали са те, не ме интересува дали нарочно или не.
Искай си протокола от изследването му, ако сте страна по дело трябва да ви го дадат.


Съдейки по думите ти въпросният, ако въобще е бил пушил, не е бил САМО напушен, а по-вероятно е бил пиян като кирка.
Или е бил напушен със синтетични гадости, чието въздействие е различно.

Повечето не само се напушват, ами и други неща правят - с други вещества злоупотребяват. Тогава колко става коефициентът на зависимост?

Смесваш ябълки със зеленчуци. Би било интересно да потърсиш из нета случай на хероиново зависим алкохолик и да ни запознаеш.  Tired

Иначе, употребата на канабис има когнитивни ефекти, като изкривена представа за времето, докато алкохола засяга предимно моторните умения.
Изследване от 2001 показва, че ако първо обектът е консумирал алкохол, това засилва действието на THC, но все още това е неясна територия.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11543984

Ето ти още едно изследване, за увеличаване на вредата при комбинирана употреба https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3477605/
Не е случайно че в кофишоповете в Нидерландия не се предлага алкохол и тютюнопушенето е забранено.

# 942
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не са ме излъгали, сори. По случайност наш човек в полицията се разправяше с това, та знаем. И престани да омаловажаваш действителните вреди, като ги изкарваш едва ли не някакви безобидни.
Пак ти повтарям, налъгали са те, не ме интересува дали нарочно или не.
Искай си протокола от изследването му, ако сте страна по дело трябва да ви го дадат.



Не желая да ме убеждаваш в нещо, което знам вече от доста време. Никой няма полза да ме лъже, а и определено нямаше защо. Роднините му и те признаха, че си попушвало момчето, ама не традиционни цигари. Няма как да ме убедиш в абсолютната безобидност и безвредност на нещо, което влияе директно на мозъка и на реакциите.  Понеже говориш за това, колко по-вредни били цигарите, като пушачка знам едно - и цяла кутия да изпуша, пак мога и да шофирам, и да работя нормално, както и да реагирам адекватно. И не съм опасна за околните, застрашавайки ги с неадекватни действия вследствие на количество изпушени цигари. С което не казвам, че цигарите са полезни, напротив, но е хубаво и да не се твърди колко полезна и безобидна е тревата и другите уж леки дроги.

# 943
  • Мнения: 428
Абсолютно никъде не съм казвала, че канабисът е безобиден или безвреден.

За ползите, изредих поне 20 заболявания, при които доказано помага.

# 944
  • Мнения: 19 104


Смесваш ябълки със зеленчуци. Би било интересно да потърсиш из нета случай на хероиново зависим алкохолик и да ни запознаеш.  Tired


Защото все като стане дума за вреда от марихуаната и неадекватно поведение, влияещо негативно върху околните, изказваш предположение, че не били употребявали само трева, а и други неща. Явно често се случва. Изследването, което посочваш, е върху плъхове, между другото. Из нета за 2 секунди мога да намеря случаи на хероиново зависими алкохолици:

Alcohol and heroin are two of the most commonly used and abused drugs, and people who are addicted to heroin and alcohol often combine the two to increase the effects of each drug.

http://www.projectknow.com/research/mixing-alcohol-and-heroin/
http://drugabuse.com/library/concurrent-alcohol-and-heroin-abuse/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2342363  - това проучване е с хора, а не с плъхове и мишки

Общи условия

Активация на акаунт