За леките наркотици и масовата употреба

  • 59 784
  • 1 192
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: X
Мислите, че води до физическо пристрастяване ли? Няма такова нещо.

Тук ти пише зависима от марихуаната потребителка, пък нямало пристрастяване.
Тази опасна илюзия е доста разпространена. Има и физическо, и психическо пристрастяване, има си и съответните рецептори в мозъка, както за всяко психотропно вещество.

# 916
  • Мнения: X
Значи ето отговор на въпроса на Контесата: признанието означава "тревата не е проблем".
И с какво по-точно се различава един зависим от тревата от един алкохолик?
Да припомним: забавени реакции и нарушени когнитивни функции, неадекватна критична оценка, затруднения при изпълнение на многостъпални задачи, толерантност (привикване на рецепторите) и абстиненция, потенциал за развитие или отключване на психози. С какво наркоманите за трева са по-велики от алкохолиците?

В сравнение с цигарите: аналогична гадна миризма, канцерогенно съдържание в пъти повече, отколкото в тютюна.

Айде сега глупости. Първо - към марихуаната няма физическа абстиненция (за разлика от алкохолната). Второ - кое това канцерогенно съдържание повече от цигарите? Учените твърдят, че тя дори лекува астма и подтиска развитието на тумори в белите дробове. За това развитие на психози няма категорични доказателства и много се спори.

Аз ти цитирам информация от нашата Национална агенция, предпочитам да вярвам на нея и на собствените си очи.
http://www.drugsinfo-bg.org/mitovete-za-narkotitsite/ako-im-poso … ni-ot-narkotitsi/

# 917
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Вие не сте ли виждали наистина? С децата като се разхождате по парковете? Не ви ли мирише?
Аз съм явно много смотана, щото дори не знам как мирише тревата.

# 918
  • София
  • Мнения: 62 595
е, колко още обяснения? Малко ли са тези, заради които шофирането напушен се смята за нарушение катоо карането пил? И то не защото на някого му е скефнало, а защото има измерени отклонения във функционирането. отклоненията Сапфирът ги изброи, няма нужда даги повтарям. Комай реакциите са по-близки до тези на алкохола,отколкото на цигарите. Едва ли човек дръпва една трева преди работа, също както едва ли пие едно малко преди работа.

Бела, въпосът не е в лежането за една цигара, а какво всеки човек прави от точката на регистрирането на фактите.

Последна редакция: пн, 17 юли 2017, 13:36 от Andariel

# 919
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мислите, че води до физическо пристрастяване ли? Няма такова нещо.
Не разбирам защо упорито държите да наричате черното бяло и по този начин да заблуждавате хората. По-нагоре една потребителка писа, че е зависима. Разбира се, че има потенциал за пристрастяване, колкото и да се опитват да го подценяват и омаловажават.

# 920
  • София
  • Мнения: 3 824
Мислите, че води до физическо пристрастяване ли? Няма такова нещо.
Не разбирам защо упорито държите да наричате черното бяло и по този начин да заблуждавате хората. По-нагоре една потребителка писа, че е зависима. Разбира се, че има потенциал за пристрастяване, колкото и да се опитват да го подценяват и омаловажават.

Физическо пристрастряване?  Сигурна ли си? Прегледай си пак информацията.

# 921
  • Мнения: 6 122
Значи ето отговор на въпроса на Контесата: признанието означава "тревата не е проблем".
И с какво по-точно се различава един зависим от тревата от един алкохолик?
Да припомним: забавени реакции и нарушени когнитивни функции, неадекватна критична оценка, затруднения при изпълнение на многостъпални задачи, толерантност (привикване на рецепторите) и абстиненция, потенциал за развитие или отключване на психози. С какво наркоманите за трева са по-велики от алкохолиците?

В сравнение с цигарите: аналогична гадна миризма, канцерогенно съдържание в пъти повече, отколкото в тютюна.

Никой не лежи в затвора за изпушена марихуана, че дори и за хероинова инжекция, спокойно.

Разликата е, че първо няма никаква физическа зависимост към тревата, докато при алкохола има и то ужасяваща такава. Второ, последствията за здравето на пушача на трева са минимални, докато при алкохолика, цирозата му е най-малкият проблем. Но това е легално, нали? И не само, че е легално, ами си и леко странен ако отидеш на тиймбилдинг примерно и откажеш алкохол. Цепиш се от колектива ли, не знам, но си странен ако не пиеш. Другата разлика е, че за едното трябва доктор (алкохола), за марихуаната - не. Третата разлика е, че марихуаната не отключва агресия, за разлика от алкохола. И колкото и да си се напушил, опиянението е нищо в сравнение с това, когато си пиян, примерно. Думата "зависимост" има много широк спектър. Все едно да кажа, ми то каква е разликата между хероиноманите и пушачите на цигари? Нали и двете са зависимости. Да не говорим, че абсолютно всеки е зависим към нещо. Въпроса е до колко е вредна собствената ти зависимост към околните, защото човек живее в общество, а не сам.

Знам, че не ти се вярва, но за една марихуана можеш да лежиш в затвора и още как. Защото е противозаконно да притежаваш дори минимални количества. И всеки разчита на корумпираността на полицаите. Ако не случиш на корумпиран, ти дават първият път условна присъда, хващат те пак и отиваш в затвора. А истинските престъпници са на свобода. Ето това е жалкото.

# 922
  • Мнения: 6 122
Мислите, че води до физическо пристрастяване ли? Няма такова нещо.
Не разбирам защо упорито държите да наричате черното бяло и по този начин да заблуждавате хората. По-нагоре една потребителка писа, че е зависима. Разбира се, че има потенциал за пристрастяване, колкото и да се опитват да го подценяват и омаловажават.


Аз написах, че съм зависима. В смисъл на психическа зависимост. Върна ли се от работа, обичам да си пуша марихуана, примерно. В този смисъл зависима. Разбира се, че ми се е случвало и пет дни да не пуша, защото съм била командировка, например. Нито съм умряла през това време, нито ми е имало нещо.  Peace

Цитат
Тук ти пише зависима от марихуаната потребителка, пък нямало пристрастяване.

Психическо. Физическа зависимост няма към марихуаната.

# 923
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мислите, че води до физическо пристрастяване ли? Няма такова нещо.
Не разбирам защо упорито държите да наричате черното бяло и по този начин да заблуждавате хората. По-нагоре една потребителка писа, че е зависима. Разбира се, че има потенциал за пристрастяване, колкото и да се опитват да го подценяват и омаловажават.

Физическо пристрастряване?  Сигурна ли си? Прегледай си пак информацията.
Достатъчно си преглеждам информациите аз. Чудно ми е защо някои наричат черното бяло.
Физическата зависимост означава развитие на толеранс и признаци на абстиненция. След като в рамките на известно време се развива такава зависимост, значи се говори за пристрастяване. За физическата зависимост отговаря структура в мозъка, която е различна от тази, отговаряща за психическата. Което не означава, че я няма или че пристрастяване не се развива. Развива се, както физическо, така и психическо. Пък който иска, да си мисли, че е всемогъщ и е способен да предотврати или подтисне такива явления.

# 924
  • Варна
  • Мнения: 36 759
Абе, вие съзнавате ли, че пропагандирате употребата на забранено вещество във форум на майки? Че тук четат понякога и младежи /няма да ги нарека деца ама донякъде са си баш такива/? Темата е озаглавена "за леките наркотици" и тревата си е баш това. Лек или силен, все си е наркотик бе, хора.

# 925
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Анна, не можеш така да смесваш влиянието на алкохола и тревата. За да се пристрастиш към алкохола, трябва да си предразположен, тоест - да имаш особености в метаболизма, които не позволяват правилното му абсорбиране и той се натрупва директно в мозъчната кора, вместо в черния дроб, откъдето се изхвърля. Естествено, ако се наливаш като смок редовно, цирозата те довършва. Но не можеш да сравняваш пийването на тийм билдинг със злоупотреба.
А тревата си е трева и нанася пораженията си в мозъка, без "или и "ако".

# 926
  • Мнения: 428
Мине се не мине някоя страница и дойде някой "експерт".  ooooh!

Въпросът с пристрастяването е простичък.

Не е дали има или няма пристрастяване, а какви са здравните и социалните вреди от употребата, които при канабиса са несравнимо по-малки в сравнение с употребата на други ЛЕГАЛНИ вещества за които говорим, като алкохол, цигари, кофеин или лекарства или услуги като хазарта.
Тук за кратко време се нагледах и на достатъчно примери на пристрастени към форума, за които е важно да пишат без значение какви глупости.




И стига сте повтаряли като папагали за вредата от тревата при шофиране.
Действието и е подобно на успокояващи хапчета, забавя рефлексите и възприятията, поясних по-рано, че като си напушен пряко сили я вдигнеш 30, я не. Затова всъщност не трябва да се кара.

Това няма нищо общо с употребилите алкохол, които карат с по 100 на място с ограничение 40. И газят наред.

# 927
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
които при марихуаната са несравнимо по-малки в сравнение с употребата на други ЛЕГАЛНИ вещества за които говорим като алкохол, цигари, кофеин

Пълни глупости. Кофеинът ли е по-вреден от марихуаната? Crazy hahaha Права си, кат предозират с кафета и какви социални вреди нанасят....

# 928
  • Мнения: 6 122
Анна, не можеш така да смесваш влиянието на алкохола и тревата. За да се пристрастиш към алкохола, трябва да си предразположен, тоест - да имаш особености в метаболизма, които не позволяват правилното му абсорбиране и той се натрупва директно в мозъчната кора, вместо в черния дроб, откъдето се изхвърля. Естествено, ако се наливаш като смок редовно, цирозата те довършва. Но не можеш да сравняваш пийването на тийм билдинг със злоупотреба.
А тревата си е трева и нанася пораженията си в мозъка, без "или и "ако".

Така де, злоупотреба е едно, от време на време друго. Пийването на тиймбилдинг от време на време е същото, както много, повярвай ама много хора, пушат от време на време. Злоупотреба е едно, съвсем друго е п"понякога". С тревата нямаш никакъв, ама никакъв проблем да си в рамките на "понякога".

Цитат
Не е дали има или няма пристрастяване, а какви са здравните и социалните вреди от употребата, които при марихуаната са несравнимо по-малки в сравнение с употребата на други ЛЕГАЛНИ вещества за които говорим като алкохол, цигари, кофеин или лекарства или услуги като хазарта.
Тук за кратко време се нагледах и на достатъчно примери на пристрастени към форума, за които е важно да пишат без значение какви глупости.

Болднатото е съвсем вярно. Много точно казано!

# 929
  • Русе
  • Мнения: 11 924
 Кой мери зависимостите - на психическа и физическа. Че и се сравняват. И защо си мислите, че тези които си пушват редовно , можели да спрат, а тези които си пийват по някое апертивче вечер, не могат. Що така мислите.

Общи условия

Активация на акаунт