Моля за съвети - дълго пътуване с кърмаче

  • 1 451
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
не се притеснямвай и ние често пътуваме с бебо и няма никакви проблеми.

# 16
  • Мнения: 2 655
АЛИСИА не е спрала да пътува от раждането си. За капак на 7 месеца ходихме до Турция на почивка и пак един ден път с кола.
Беше си в столчето. Спирахме да я кърмя и ...няма проблеми.
Дори колкото е по малко бебето толкова по добре.
Вземи повече дрехи и памперси, пелена за смяна и т.н.

# 17
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Ние обиколихме цяла България (това буквално) с бебе на три месеца да я покажем на всички баби. За четири дни ни се събра към 1500 км пътуване. Бебето беше много послушно. Честно казано си го държах в ръцете и сучеше или спеше почти нон стоп. Не мисля, че може да му стане нещо от вибрациите. Но при следващото такова пътуване катастрофирахме и тя изхвърча от ръцете ми. Бог бе милостив и не позволи да пострада изобщо. От тогава не сме пътували, а и колата до сега бе в ремонт, но си мисля, че при следващото вече няма да използвам пак същата система, макар да работеше много добре.
От друга страна сега вече (беба е на 11 месеца) пътуването с нея е изтинско изпитание, дори и за разстояния от 50 км. Тя през цялото време реве ако е в кошче, шава като пумпал, ако я взема в ръце за малко и изобщо не стои на едно място. Не знам как би издържала дълго пътуване. Така че, мисля, че с бебе на три месеца определено се пътува по-лесно.

# 18
  • Мнения: 250
ние Тоне сме го помъкнали по пътищата от 20 дни.беша февруари и доста студено.Сега редовно пътуваме до Пловдив , ходили сме няколко пъги до София,лятото бяхме на море, а зимата ходихме на брацигово. Детето си се чувстваше много добре и промяната му се отрази добре.

# 19
  • Мнения: 1 030
мисля, че на бебетата им харесва да пътуват - нали когато ги мъчат колики, пътуването с кола ги успокоява!
Лично аз моята бебка не съм я возила на дълги разстояния още - на 2 седмици е само, но мисля, като направи месец-два да попътуваме. Търся й кошница - втора употреба - мисля и сама да я возя в колата, но на кратки разстояния. Споделете опит относно климатика в колата - да се включва ли, да се отваря ли прозорец или да се затварят плътно всички прозорци и да не се пуска климатика? Как е най-добре за бебето?

Общи условия

Активация на акаунт