Варицела - 5 част

  • 85 371
  • 973
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 11 479
И ние при варицелата не сме спазвали хранителни ограничения, освен за шоколад. Карахме я аз и двете деца, малкият беше с много пъпки и в устата, в болница, в интензивно отделение. Гледах да му давам да яде и пие, без значение какво.

# 271
  • Мнения: 1 533
И ние при варицелата не сме спазвали хранителни ограничения, освен за шоколад. Карахме я аз и двете деца, малкият беше с много пъпки и в устата, в болница, в интензивно отделение. Гледах да му давам да яде и пие, без значение какво.
Оле в болница заради Варицелата ли бяхте? 😱
Синът ми е на 6г още не  я е карал и незнам защо много се притеснявам.
Аз бях в 6 клас като я изкарах и сравнително леко беше при мен.

# 272
  • Мнения: 11 479
Да, в Инфекциозно отделение. Много тежко я изкара, направи фебрилен гърч, с много обилни обриви по цялото тяло, интоксикиран. Щом в болница, при все лекарства и 24/7 системи не можехме да му свалим 40 градуса температура, не ми се мисли какво щяхме да правим, ако не бяхме постъпили.
Нямаше още 3 навършени години. Оказа се вярно твърдението, че в рамките на едно семейство всеки следващ разболял се я кара по-тежко от тези, от които се е заразил - когато разболяването е едно след друго, разбира се, а не с години отстояние. Първи се разболя големият ми син, тогава на 5 ненавършени години, изкара я не леко, но не и толкова тежко. След него бях аз, ужасно беше, също с температура, обилен обрив, искаха и мен да ме вкарват в болница, аз отказах и ми назначиха едновременно Ацикловир и АБ. И малкото беше трети поред.

# 273
  • Мнения: 1 533
Ох ,преживели сте голям ужас.
Важното е ,че сте се оправили 🌼

# 274
  • Варна
  • Мнения: 25 249
Оказа се вярно твърдението, че в рамките на едно семейство всеки следващ разболял се я кара по-тежко от тези, от които се е заразил
Аз не виждам никаква логика в това нещо, според мен е случайност. Приятел на сина ми се зарази миналата пролет в градината - на 6 и половина, изкара доста тежко, с много обриви и висока температура, белезите по краката му стоят и досега май. След него се зарази сестра му, на година и нещо, ако човек не знае, че има варицела нямаше как да разбере - с няколко пъпки и толкова.

# 275
  • Sofia
  • Мнения: 5 959
И при нас беше така - големият (на 4г) я изкара сравнително леко. Малката (на 2г.) се зарази от него и имаше максимум 10 пъпки, почти не я усети.

# 276
  • София
  • Мнения: 8 131
Оказа се вярно твърдението, че в рамките на едно семейство всеки следващ разболял се я кара по-тежко от тези, от които се е заразил
Аз не виждам никаква логика в това нещо, според мен е случайност. Приятел на сина ми се зарази миналата пролет в градината - на 6 и половина, изкара доста тежко, с много обриви и висока температура, белезите по краката му стоят и досега май. След него се зарази сестра му, на година и нещо, ако човек не знае, че има варицела нямаше как да разбере - с няколко пъпки и толкова.
Даже за пръв път го чувам това и аз. У нас не беше валидно.
Наистина няма логика. Всеки организъм се сблъсква с вируса и реагира по свой си начин.

# 277
  • Мнения: 92
Здравейте, от вчера и моето бебеч / на почти 4м./ е с варицела. Хвана я от баткото. За сега няма температура и има максимум 15-20 пъпчици. Личната ни лекарка каза, ако вдигне температура да тичам към инфекциозно. Надявам се да не вдига, но в случай че вдигне веднага ли да ходим там. Дали няма да е по-добре пътво да му дам температуропонижаващо? Ако някой е имал толкова мъничко бебче с варицела, ще се радвам да сподели.

# 278
  • Мнения: 10 610
И ние при варицелата не сме спазвали хранителни ограничения, освен за шоколад. Карахме я аз и двете деца, малкият беше с много пъпки и в устата, в болница, в интензивно отделение. Гледах да му давам да яде и пие, без значение какво.
Оле в болница заради Варицелата ли бяхте? 😱
Синът ми е на 6г още не  я е карал и незнам защо много се притеснявам.
Аз бях в 6 клас като я изкарах и сравнително леко беше при мен.

Стискай палци догодина да дойде ваксината и да имате шанса въобще да я подминете. Simple Smile

# 279
  • София
  • Мнения: 8 131
Няма да има ваксина догодина според моята педиатърка.
Моят син на 6 я изкара много леко.

# 280
  • Мнения: 11 479
Споделям как чутото се оказа валидно при нас Simple Smile Явно - случаи всякакви.

# 281
  • Мнения: X
Здравейте! Дъщеря ми от снощи е с пъпки. Бяха няколко - по гърба и корема. Сигурна съм, че е Варицела, защото преди две седмици ми казаха, че в групата има детенце, което е болно и тя е била в контакт с него. Играят предимно заедно.
Тази сутрин видях, че са излезли пъпки и по лицето, главата, като стават все повече и повече.
Бих искала да попитам за температурата. Не е имала или поне аз не съм разбрала. В добро общо състояние е, но значи ли че щом не е вдигнала до сега, няма да се случи?

# 282
  • София
  • Мнения: 11 494
Може и да вдигне, може и да не вдигне. Преболедувах варицела на 12 годишна възраст с много пъпки, но без температура. Пожелавам ви и при вас да е без. Бързо оздравяване.

# 283
  • Мнения: 160
Здравейте момичета,
преди да предприема някакви мерки искам да попитам според Вас редно ли е следното:
Детската градина в един павилион е на 2 етажа - на всеки етаж по 2 групи деца.
На първия етаж и двете групи са под карантина от понеделник,а на втория етаж - едната група от понеделник,а другата от петък.
В градината има театър и тържество с Дядо Коледа в ЧЕТВЪРТЪК .
Имам 2 въпроса :
1. Редно ли е четвъртата група,която не е под карантина да е в този павилион ( все пак всички деца дишат един и същ въздух) и
2. Редно ли е децата от две групи ( с карантина и без) да са в обща стая за театъра и тържеството?
Благодаря предварително.
Извинявам се за дългия пост (дано ме разберете)

# 284
  • Мнения: 914
При нас есента имаше в някои групи карантина заради варицала и скарлатина. Съвпадна с посещение на театър. Театърът го правят в салона на ДГ, но групите, които бяха в карантина, имаха отделно представление. За сметка на това обаче входовете са едни и същи и децата се засичат докато се събуват и събличат в коридора пред групите. Извеждаха ги и на вън и пак бяха на площадката с групите с карантина. Та явно днешната карантина не е като едновремешната карантина.

Общи условия

Активация на акаунт