Варицела - 5 част

  • 84 860
  • 966
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 10 598
Можете да се ваксинирате до 3 дни след контакта, за да я изкарате по-леко.

# 601
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Синът ми е контактен с Варицела от градината. Днес видях 2-3 червени точки, които ме съмняват, че утре ще са мехурчета. Да питам ако някой се е опъпчил в почивните дни, чак в понеделник ли водите на лекар. С дъщеря ми се обадих навремето, та ни прие след края на смяната си лекарката ама беше делничен ден. Та се чудя ако утре си проличи какво да правя.

# 602
  • Мнения: 1 005
Лекарката ни каза да не ходим, при малкото дете само свалях темп и мажех пъпките с крема на юриаж за варицела, много бързо му мина. При голямото беше по тежко и давах изопринузин.

# 603
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Ваксина за всрицела намерих в Пловдив в аптеки Авеню през октомври месец. Тогава беше по поръчка, но идваше за 24 часа.

 Така и не е ваксинирана малката все още , че беше с ларингит , след това месец сополи , а трябва да са напълно здрави за ваксината все пак.

# 604
  • Враца
  • Мнения: 315
Здравейте, дъщеря ми кара варицела преди близо 7 месеца, но все още има няколко кафяви петна на корема, които останаха след обрива. Не са рани, а петна. Нормално ли е?

# 605
  • Мнения: 321
Здравейте, в групата на дъщеря ми има няколко дечица с варицела. От петъка видях, че има две пъпчици (снощи имаше и едно червено петънце на рамото, днес стана пъпчица, но по малка от 1 мм, едвам се вижда). Според личната не е шарка, според мед. сестра в градината е. Възможно ли е да я изкара така, с две пъпки без нищо друго. И означава ли това, че ще има изграден добър имунитет.

# 606
  • Мнения: 46 511
Ако не е имала Т, едва ли е варицела.

# 607
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Ако не е имала Т, едва ли е варицела.
Дъщеря ми кара Варицела без температура, в момента и синът ми я кара от петък насам, все още няма Т. Пъпки има, но не много.

# 608
  • Мнения: 10 598
Здравейте, в групата на дъщеря ми има няколко дечица с варицела. От петъка видях, че има две пъпчици (снощи имаше и едно червено петънце на рамото, днес стана пъпчица, но по малка от 1 мм, едвам се вижда). Според личната не е шарка, според мед. сестра в градината е. Възможно ли е да я изкара така, с две пъпки без нищо друго. И означава ли това, че ще има изграден добър имунитет.
Така описано не се вписва с варицела това. При варицелата има мехури, сърбеж, пукат се и хващат коричка. И пъпката се забелязва, не е под 1 мм.

# 609
  • Мнения: 954
Здравейте, от вчера съм с обрив а от няколко дена с температура. Днес усещам болка зад ухото в костта на черепа и топче по лимфния възел на шията от същата страна. Дали е нормално за това състояние?

# 610
  • София
  • Мнения: 2 395
Здравейте, дъщеря ми кара варицела преди близо 7 месеца, но все още има няколко кафяви петна на корема, които останаха след обрива. Не са рани, а петна. Нормално ли е?
И моята изкара варицела през май (доста тежко).
До скоро имаше все още няколко по-тъмни петна, но като че ли вече избледняха. Мноооого дълго ѝ стоеше и белег на челото и на нослето, като вдлъбнатинки, но и те се загладиха почти напълно.
Надявам се да изчезнат съвсем.

# 611
  • Мнения: 5 000
Здравейте. Питам за едни познато дете,с което моето играе по принцип,но майката е малко джаста праста. Та детето е с варицела, майката не казва от кога точно,но предложи другата седмица да се видим. Детето още е с пъпки. Колко време след като е почнало да боледува е безопасно за другите деца? Малко ме е страх да ги събирам. Тя майката винаги като е болно си го води сред други деца и не знам ....

# 612
  • Мнения: 1 005
7 дни след появата на първата пъпка е заразно детето.

# 613
  • Мнения: 335
7 дни след появата на първата пъпка е заразно детето.
На мен пък сестрата от яслата ми каза, че детето било заразно, докато имало крустички от пъпките. Трябвало всички да паднат и тогава на ходи на ясла.
За протокола дъщеря ми сега я изкара, на 2.3м, с ужасно много пъпки, с Т. В неделя изтече карантината, тази седмица по случайност има кой да я гледа. Пъпките почват да завяхват.

# 614
  • Мнения: 8 585
7 дни след появата на първата пъпка е заразно детето.
На мен пък сестрата от яслата ми каза, че детето било заразно, докато имало крустички от пъпките. Трябвало всички да паднат и тогава на ходи на ясла.
За протокола дъщеря ми сега я изкара, на 2.3м, с ужасно много пъпки, с Т. В неделя изтече карантината, тази седмица по случайност има кой да я гледа. Пъпките почват да завяхват.
Да, правилно са Ви казали- докато не завяхнат всички? детето е заразно.

Общи условия

Активация на акаунт