има ли смисъл от ВИП стая в Св. София за след раждане?

  • 3 099
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 878
На мен ми беше адски скучно във ВИПа, но не в таз болница, но то няма значение, предпочитам да има и други мами дет да си говорим и по-бързо да минава времето, лукса бих си го оставила за вкъщи  Heart Eyes

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 926
И според мен има смисъл , най-вече защото близките ти могат да идват на свиждане в стаята и да стоят колкото си искат. Цената , както  са казали другите момичета е 30 лв.
Успех  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 1 877
а момичета, в обикновена стая по колко родилки са и на колко души се пада да ползват тоалетна и баня на етажа?

# 18
  • София
  • Мнения: 7 041
Аз също исках да съм във ВИП стая, но нямаше места, а след като родих бях благодарна, че не съм във ВИП, защото се наложи да остана в болницата 8 дни и през цялото време си правех компания с другите мами от стаята, ние бяхме 3 в стая със собствена баня и тоалетна.

# 19
  • Мнения: 22 936
аз бях в единичен вип, цената е 75лв. според мен си заслужава, особено ако раждаш с операция. а и не съм от типа, дето им става скучно и искат да си имат дружка по стая. така изживях пълноценно първите се срещи с бебо, близките ми идваха когато пожелаят и можех на спокойствие да се възстановявам.в крайна сметка не раждам всеки ден и все съм заслужила да се изглезя.
Споделям,макар да съм раждала на друго място.

# 20
  • Мнения: 4 965
Категорично няма нужда.
Аз бях в "нормална" стая близо месец, заради бебки.
След реанимацията, заедно с още 2 мамчета, ни преместиха в обикновена стая - беше ни забавно, правихме си компания, приказвахме си и т.н. Ползвахме обща баня и тоалетна със съседната стая, където бяха 2 мамчета (нямаше проблем, защото чистят постоянно).
После, когато двете мамчета ги изписаха, ме преместиха в обикновена двойна стая сама (нямаше начин да съм с друга жена, защото нямаше да има място за количките с бебетата). Делих си обща баня и тоалетна със стая с 3 мамчета.
Т.е. при всяко положение, на 2 стаи се пада 1 баня, която е по средата между стаите, но представляват отделно предверие с мивка и закачалки за дрехи + баня + тоалетна (преходни са и спокойно могат да се ползват от 3-ма човека едновременно).
След изваждането на шушулките от кувьозите, те си бяха при мен 24 ч. (при мен ги къпеха и преобличаха - само понякога ги вземаха при тях за визитация, но често я правеха и при мен в стаята), а близките ми идваха постоянно на свиждане (разликата с ВИП беше само свиждането - т.е. близките ми не влизаха чак вътре, а аз излизах с тях до кафето,което пък беше и по-добре за мен, защото си правех разходка - когато излизах, водих бебки в детското и там ги гледаха).
Понеже понякога не смогвах да отида за обяд, заради шушулките (има столова на етажа), бях се разбрала с акушерките да ми оставят храната в стаята и те не ми отказаха (не са ми искали нищо за услугата).
Сама ми беше скучно и през деня с другите мами си приказвахме в коридора или "ходих на гости" на тези в съседната стая - разменяхме си вестници и списания, гледахме т.в. (едната мама си беше донесла телевизор - говореше се, че ще слагат във всички стаи, но не знам дали вече са сложили).
Съществена разлика с ВИП-овете е, че там можеш да си с твоя нощница, но и в другите стаи сменят нощниците всеки ден (стига само сутринта, докато ги сменят, да оставиш мръсната нощница пред вратата - обясниха ми, че не на всички сменят, защото "по-тъмно зелените" често отказвали да си ги сменят  Joy и затова чакат сама да си кажеш).
Направи ми впечатление обаче, че отношението на персонала към ВИП-овете не беше много положително.

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Направи ми впечатление обаче, че отношението на персонала към ВИП-овете не беше много положително.

По същото време бях двоен ВИП там и не съм забелязала лошо отношение.
Не виждам и да има причина за такова.

# 22
  • Мнения: 4 965
Направи ми впечатление обаче, че отношението на персонала към ВИП-овете не беше много положително.

По същото време бях двоен ВИП там и не съм забелязала лошо отношение.
Не виждам и да има причина за такова.

Не говоря за отношение, показано пред тях, а и по-скоро беше към единичните ВИП-ове. Все пак, за 1 месец ме бяха приели за "вътрешен човек" и си приказваха пред мен - при един такъв разговор ми стана много неприятно, защото в същото време моя приятелка беше в 1 от ВИП-овете.
Не искам да коментирам чутото  Sad.
Също не смятам, че има причина. Казвам само, че ми направи неприятно впечатление и ми се стори много странно.

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Също не смятам, че има причина. Казвам само, че ми направи неприятно впечатление и ми се стори много странно.

Е...да, донякъде се очаква.
Манталитет.... Tired

# 24
  • София
  • Мнения: 6 798
Според мен има. Бях в единична такава, беше много готино поради няколко причини:
1. посещават те и стоят при тебе неограничено време.
2. имаш баня на разположение, което си е голям плюс, защото въпреки, че бях секцио се къпех всеки ден, когато ми скимне, без да се съобразявам с никой.
3. имаш си ТВ, което си е хубаво, защото си бях взела книжки, но се оказа, че не ми се чете.
4. прекарвам много време с беба, самички двете - опознавахме се, съзерцавала съм я с часове на спокойствие. И без това моментът след раждането е изпълнен с емоции, не бих искала да деля това време с никой друг, чувствах се прекрасно да си стоим двете с бебето. Нямах хужда от още майки порай мене и други бебета в стаята-категорично.
5. както каза една мама по-горе- не раждам всеки ден, ако е възможно да прекарам по-добре тези няколко дни след раждането, защо да не се възползвам максимално от всичко, което би ме накарало да се чувствам по-добре?

И не вярвам да има такова нещо като лошо отношение на персонала към ВИП-овете. С мен се държаха много добре, смея да твърдя , че беше искренно.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 825
Определено си заслужава. Бях в единичен ВИП. И няма нищо по-хубаво от това, че билзките ти могад да прекарват цял ден при теб (след 11 часа) Дане говорим за това че си имаш баня  итоалетна в стаята, които са само на твое разположение, което според мен е изключително важно, особено пък за прясно родила жена.
Хубаво е да си вземеш и  ВИП родилна зала. Обстановката и много по-добра , а и отношението е чудесно.

При второто бебе, живот и здраве, пак в Св. София, във ВИП-овете

# 26
  • София
  • Мнения: 498
Ако имаш излични пари - защо не!
Ама ако няма свободни места, тогава кадето те сложат....при мен така се получи нямаше никакви свободни , сложиха ме в обикновена стая с още 2 момичета....даже по-добре ми се видя така...е то зависи с кой си все пак!

# 27
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
   Знам, че има тема за Света София, но тази е "прясна", майчетата може ли да кажат като цяло отношението в болницата какво е.И за раждането и за екипите.

# 28
  • Мнения: 765
 Има смисъл от всеки Вип , който може да си позволиш !  Mr. Green Иначе по темата , ползвах Вип и пак бих ползвала - не е снобизъм , а въпрос на сигурност , поне за мен... Peace

# 29
  • Мнения: 4 965
   Знам, че има тема за Света София, но тази е "прясна", майчетата може ли да кажат като цяло отношението в болницата какво е.И за раждането и за екипите.

Лично при мен - за цялото време, което изкарах там - всичко беше много добро. На моменти може да е имало кусури, но все пак работещите там са хора, а не машини и понякога имат спешни случаи, заради които не могат да обърнат особено внимание за всичко. Като цяло, нямам оплаквания - бяха много мили, внимателни и отзивчиви.

Общи условия

Активация на акаунт