има ли смисъл от ВИП стая в Св. София за след раждане?

  • 3 106
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 965
всеки ден ни сменяха чаршафите и нощниците - без да я оставям нощницата пред вратата /с какво се стои през това време докато донесат новата?  #Crazy/.

 Joy
Май не съм обяснила ясно. Първо казваш да ти дадат и си обличаш чистата, а мръсната я оставяш пред вратата. После я прибират (по-лесно им е, вместо да питат във всяка стая имате ли мръсни нощници и искате ли смяна), а после минават и сменят чаршафите (тях - всеки ден, без значение дали искаш или не).

# 46
  • Мнения: 4 965
Аз гласувах с не.
Исках вип стая,но акушерката ме разубеди и каза,че ще ми уреди сатая като випските.И наистина.На 2ет и за разлика от съседните стаи моята беше със собствин санитарен възел.Беше с 3л вместо с 2,но това да е проблема.Друга разлика няма-освен в парите. Laughing

А, всъщност, на втория етаж има и обикновени двойни стаи, без да са ВИП.

# 47
  • Мнения: 49
Има смисъл. По-спокойно е и за бебетата и за майката и за посетителите. Стаите са чисти и сменят чаршафите и ношниците всеки ден. По-добре според мен е да е двоен ВИП - по-забавно е.

# 48
  • Мнения: 568
По добре в обща, има си баня и е по-интересно идват нови бебоци и има с кого да си поговориш
Е не се спи много, защото постоянно някой реве Wink

# 49
  • Мнения: 2 242
Бях и в обикновена (когато родих нямаше свободни ВИП) и във ВИП стая, та ми е лесно да сравня Wink. Определено съм за ВИП и то двойка. Хубаво е да има някой в стаята, особено по-рано родила мама или мама с второ дете. Най-важните неща научих от съседките по легло – от как да държа детето при кърмене до това при коя сестра да ходя на процедури.
Колкото до ВИП-а: първо отношението на сестрите е различно (за съжаление) а това се оказа важно, второ по спокойно е (това също се оказа важно) и не на последно място – могат да те посещават по всяко време.

Та твърдо съм за двойка ВИП!

# 50
  • София
  • Мнения: 408
Да има смисъл по-спокойно е.

# 51
  • Мнения: 3 161
Доколкото разбирам, във ВИП стаите и при секцио ти позволяват бебето да е при теб през цялото време? Това категорично би ме убедило за ВИП (защото в обикновените май не е така). Убедена съм, че именно първите дни са формиращи за бебето и е много важно да чувства близостта на майката. А и за майката е важно да има помощта на бллизките си след раждането, особено ако е било тежко/оперативно и е трудно подвижна.

Понеже съм със секцио първия път, искам да подчертая колко важно е наличието на баня и тоалетна. Аз висях в коридора на Шейново на опашка за единствената тоалетна на етажа. Много ми беше притеснено, защото след операцията ми дадоха хапчета за разхлабване и не знаех как да ги взема, така че да стигна до банята на време и да не чакам, като дойде. Ходих на горния етаж при абортите, с надежда да има по-малко народ. Беше малък ужас. Все пак една баня на няколко жени ми се вижда разумно, дори и за обикновените стаи.

# 52
  • Мнения: 4 965
Емче, ако бебето ти не е в кувьоз и нямаш проблеми да си го гледаш сама, може да си е при теб 24 ч. и след секцио.
А и за мен в пъти беше по-добре да няма наоколо навалица от роднини  Twisted Evil. Като идваха навън, аз преценявах дали имам желание да стоя при тях или само излизах да взема каквото ми носят и си влизах вътре.
А и нещата в обикновените стаи са така, че (както писах банята не е само баня, а 3 отделни преходни помещения - съблекална с мивка + баня с душ + тоалетна) спокойно може да се ползва от няколко човека.
А и значение има времето на престой в болницата. Не мога да си представя ако трябваше този 1 месец да си плащам ВИП Sick.
Относно спокойствието, пак зависи от престоя - като ми махнаха конците, казах, че няма смисъл да минават да ме гледат на визитациите и идваха само педиатрите и аз цял ден си се занимавах само с децата и си почивах. Малко като на хотел  Joy.

# 53
  • София
  • Мнения: 83
Аз също бях в обикновена стая и се радвам, че беше така. След като родих имах толкава много въпроси, а лекарите и персонала все бързаха ... и всъщност момичетата си обяснявахме една на друга кое и как. Във ВИП-стаите момичетата бяха по-изолирани. За двойния ВИП едно момиче разказваше, че съпруга на "съквартирантката й" е почти постоянно там. А това може да е доста изнервящо, когато например трябва да се "цедиш" с помпата. Виж в обикновените стаи външни хора не се допускаха. Наистина банята и тоалетната ни бяха общи със съседната стая, но си направихме набързо график и нямаше проблем. Освен това всички проявяваха разбиране - просто завързахме повече приятелства. Не съжалявам, че избрах обикновена стая.

# 54
  • Мнения: 3 537
Според мен,няма смисъл много Peace, аз бях в обикновенна стая

# 55
  • Мнения: 2 575
Не съм била в не-ВИП стая, така че не мога да кажа за нея, но от ВИП стаята съм доволна. Става въпрос да двойните стаи. По-спокойно е, бебето си е при тебе, близките могат да те посещават. Аз по-скоро не виждам смисъл от единичния ВИП, който е на двойна цена.

абсолютно вярно - аз бях в единична и съм много разочарована - трябваше да взема двойна - така поне щях да имам компания, а и повече помощ - раждах секцио с много тежък следоперационен период, а в единичния ВИП даже нямаше как да извикам сестрите ако ми се наложи:(

# 56
  • Мнения: 139
Не знам до колко е уместно да си задам въпроса, който ме мъчи тук.
Решила съм да раждам в Св. София, но без да си плащам, просто като дойде момента и да отида там. Мислите ли, че може да отида и да няма места там? Sad

# 57
  • Мнения: 3 336
Ако е за след секцио, те са само по 3 жени в нормална стая, но пък общо 6 жени от 2 стаи ползват банята, ако искаш да сте 4 с обща баня препоръчвам двоен вип, така ще си имаш и компания, но ако съкилийничката има постоянно гости, тогава може би единичен е за предпочетане или пък долу в нормалните стаи, защото там поне няма свиждане по стаите, ами всички се `свиждат` в коридора и така няма кой да ти виси в стаята, докато се цедиш Twisted Evil

По-скоро съм за, отколкото против ВИПА Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 897
Не знам до колко е уместно да си задам въпроса, който ме мъчи тук.
Решила съм да раждам в Св. София, но без да си плащам, просто като дойде момента и да отида там. Мислите ли, че може да отида и да няма места там? Sad
Не се притеснявай, никой няма да те остави в коридора или да ти каже сега не може да родиш- отивай в друга болница. Когато настъпи момента в болницата винаги ще има кой да се погрижи за теб. Аз също стоях в коридора след раждането около 6 часа, докато се освободи стая, но какво да се прави-никога не можеш да знаеш дали ще има свободни в стаи...А като дойде момента да раждаш- винаги ще се намери място Winkуспех!

# 59
  • Мнения: 139
Мерси Габи !

Общи условия

Активация на акаунт