има ли смисъл от ВИП стая в Св. София за след раждане?

  • 3 116
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 965
Аааа, една приятелка каза, че трябва да уточня нещо:
докато бях в общата стая първата седмица, шушулките бяха в кувьози, както и детенцето на едното от другите майчета (първите 3 дни), а само третата го взимаше при нас и през нощта го оставяше в детското - т.е. били сме само майки и наистина сме си правили компания.
После, в двойката си бяхме само аз и децата, което си е почти като в единичен ВИП - само с разлика в ползването на общата баня с другите 3 момичета от съседната стая.
Т.е. моето мнение не било най-адекватно (според приятелката).

# 31
  • Мнения: 596
Бях в единична вип стая в Майчин дом, стаята е с телевизор , хладилник, баня с тоалетна, като хотелска стаичка. Доволна съм поради няколко причини. Първо , бях със секцио по спешност, до тогава се колебаех , но лекарят ми каза , че като съм с операция ще е по- добре самостоятелна стая с WC. И наистина е така. Второ тати беше цял ден при нас, което не се разрешава в другите стаи. Ми това е . За 3 вечери платих 105 лева, на вечер по 35. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 147
Всичко зависи от теб. Аз бях 1 ден в реанимация, ден и половина в обикновена стая(3 мами) и 2 дни и половина в двоен ВИП(30 лв.) Избрах си ВИП само, за да може тати и баба да идват по всяко време,тъй като аз самата имах нужда да ги виждам(болниците не са ми любимо място-фобия просто).Алекс си беше денонощно при мен.А отношението на персонала е еднакво грижовно за всички, без значение от избора на обикновена или ВИП стая.Хората там са много големи професионалисти и ако трябва пак да раждам - без да се замислям отново ще е в Св.София. newsm10 smile3501 newsm10
Успех и леко раждане.Каквото и да избереш-няма да сбъркаш! smile3525

# 33
  • Мнения: 115
Аз раждах на 02.03.2006г. и бях в двойна ВИП стая. Там е много по-спокойно, можеш да си починеш след раждането. Бебето е при теб през целия ден, но ако искаш да го оставиш по-рано вечерта не можеш, защото няма на кого тъй като са долу в детското отделение. Аз бях с много силно главоболие и единствено това не ми хареса. Успех

# 34
  • София
  • Мнения: 11 788
   Знам, че има тема за Света София, но тази е "прясна", майчетата може ли да кажат като цяло отношението в болницата какво е.И за раждането и за екипите.
Не зная до колко ще е достоверно мнението ми,но аз раждах с избиор на лекар в Света София и след това бях в двоен ВИП и съм много доволна от отношението и в родилна зала и след това във ВИП стаята.Категорично не съм съгласна с едно от мненията по-горе,че отношението на персонала към "ВИП-овете" не е било положително.Да не говорим,че ми се извиняваха и т .н.

# 35
  • Мнения: 644
а момичета, в обикновена стая по колко родилки са и на колко души се пада да ползват тоалетна и баня на етажа?

Ние бяхме четири и според мен ако нямаш специални изисквания не си заслужава ВИПа,само за единият му телевизор    #Crazy 

# 36
  • Мнения: 357
Аз бях в обикновена  стая с 4 легла и не се оплаквам, но не знам как е във ВИП.
Тъй като в стаята бяхме всички със секцио , взимахме си бебчетата само да ги храним, защото така предпочитахме. Повечето бяха много любезни, е имаше и някои темерути, но не и груби.

# 37
  • София
  • Мнения: 897
Първиет ден поради липса на свободни ВИП-стаи бях в обикновена. Качих се в двойна ВИП от втория ден. Ако можеш да си го позволиш горещо ти препоръчвам!!! А и цената е доста разумна- по 35лв., ако всичко е нормално и си с нормално раждане трябва да имаш три нощувки. Повярвай ми не само обстановката- по чисто, по-приятно, по-удобно, но и ОТНОШЕНИЕТО за съжаление на персонала е коренно различно. Долу никой не ти дава информация за бебето ти, ако питаш нещо или имаш някакви изисквания буквално ти се навикват. Тоалетната и банята се ползват в най-добрия случай от 9 човека- т.е. ако в едната стая са 6, а в другата-3/за секцио/. Във ВИП-а всички на етажа са мили и дружелюбни, бебето стои при теб, постоянно ти дават информация, питат те от какво имаш нужда, носят ти храната в стаята...  не става въпрос за телевизора, или за огледалото в банята, макар, че и те са от значение... Laughing Родилката в този момент е много уязвима и най-малко има нужда от мръсотия и недружелюбно отношение. Надявам се, че съм те убедила. Поне имам наблюдение за два дни и от двете стаи. Успех!!!

# 38
  • Мнения: 49
а момичета, в обикновена стая по колко родилки са и на колко души се пада да ползват тоалетна и баня на етажа?

Аз бях в обикновена стая с 3 легла, но има и с по 4-5 легла. Две стаи ползвахме една баня, но не мога да се оплача от условията, останах си доволна.

# 39
  • Мнения: 46 591
В болницата, в която родих, всички стаи бяха ВИП, но ако раждах в друга болница, щях да си платя, най-малкото не си представям как ще висим 10 родили току що жени и да чакаме за тоалетна  Crazy

# 40
  • Мнения: 36 100
според мен няма смисъл, платих си единствено избор на лекар
не желаех да съм сама, а и парите мога да ги похарча по-добре
за това, че за ВИП-а е позволено свиждане непрекъснато - аз не исках да ми идват на свиждане, исках да си почина и да се възстановя максимално в болницата, преди да започне въртележката у дома
предпочитах да съм с други момичета, защото можеш да разчиташ на помощ, а и ти да дадеш

# 41
  • Мнения: 3 089
когато аз раждах, се оказа, че нямат свободен двоен вип, какъвто исках. казах си, е, кв'о пък толкова, няма да се лигавя чак толкова - отивам в обикновена стая и когато се освободи двоен вип, ще се преместя. очакваше се до ден-2 да има. в момента, в който видях обикновената стая, тутакси се отправих към единичен вип. в стаята бяхме 6 жени, всичките секцио, т.е. трудно движещи се. деляхме една тоалетна и баня със съседна стая, която не знам с колко легла е била, може би със 6. втресе ме. иначе чисто, спретнато, топло, ноооо, все пак за първи път раждах и съвсем не очаквах такава гледка, а освен това не исках да се откажа от втора бременност, както се случи с една приятелка...
а, може би е редно да добавя, че в единия от дните имаше и жена, която лежеше в коридора - явно много сме били раждащите в този ден. жената не беше ромка.
а за единичния вип какво да кажа - бях на етажа с обикновените стаи - там има и 2 единични випа, съвсем близо до детското отделение. не се налагаше да ходя и да си вземем детето - осеха ми го. не знам с другите как е било. беше супер. чисто, уютно, бебка с мен, гледам си я, радвам й се, не се притеснявам на кой кога му идват посетители, шефът на отделението всеки ден идваше да ме пита как съм, имам ли оплаквания, всичко наред ли е, като всъщност бях избрала съвсем друг лекар. и най важното - искам да раждам пак и пак да е там.
лошата новина е, че видях хлебарка.

Последна редакция: пн, 08 май 2006, 17:24 от majceto

# 42
  • Мнения: 5 103
Според мен да, могат да идват при тебе по всяко време, мъжа ми единият ден седя от обят до 20 часа:), бебето е при тебе и аз се чувствах по-добре от колкото бих се чувствала в общата стая.

# 43
  • София
  • Мнения: 281
избрах си 2-ен ВИП и сега като правя равносметка си казвам, че съм постъпила по най-добрия начин. всеки ден ни сменяха чаршафите и нощниците - без да я оставям нощницата пред вратата /с какво се стои през това време докато донесат новата?  #Crazy/.
можех да имам посетители без да се налага да излизам - със секцио е по-лесно да ти идват в стаята, а не ти да ходиш при тях.
бебка можех да я оставям през ноща да я гледат, за да мога да поспя малко. това е по избор - всяка вечер минава дижурната сестра и те пита - дали искаш да бъде детето при теб или не!

п.п. за всичко това платих 90 лв. есента на 2004 - бях една нощ в реанимацията и 3 нощи съм спала във ВИП-а по 30 лв. беше тогава цената.

# 44
  • Мнения: 2 271
Аз гласувах с не.
Исках вип стая,но акушерката ме разубеди и каза,че ще ми уреди сатая като випските.И наистина.На 2ет и за разлика от съседните стаи моята беше със собствин санитарен възел.Беше с 3л вместо с 2,но това да е проблема.Друга разлика няма-освен в парите. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт