Всички сърца отворете и седмицата започнете! 8.05-14.05 !

  • 5 620
  • 108
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 543
Здравейте и от нас!

Днес Йоан е за първи ден в новата градина. Току-що им се обадих да ги питам как вървят нещата и ми казаха, че като за първи ден е добре, но сега не иска да заспи. Казаха, че седят до леглото му и го успокояват, но не поискаха да отидем да го вземем, та явно са решили, че ще се справят. Дано! Дано по-бързо свикне, защото ми е доста притеснено.
Иначе, сутринта направо им взе акъла - започна да си придърпва столчета и да се катери по секциите, бутна един радиатор и му счупи щепсела Shocked, овърша цялата градина за нула време. Crazy Не знам как ще се оправят с него. Като гледам другите деца колко са кротки...  ooooh!

Нанди, стискаме палци всичко да е наред! Praynig
На всички, дето не могат да се наспят пожелавам по-скорошен край на това изпитание!  bouquet
Агнешка, много хубави снимки! Като гледам Румъния и си мисля, че и те са ни изпреварили в развитието си. Tired
Марго, браво за доброто настроение! Дано се видим скоро! Аз миналата седмица успях да се запозная и с Янева! Би било хубаво да се срещнем всичките! Hug

Щастлива седмица на всички!!!   bouquet

# 16
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941

Nandy на вас успех,и ние още на сме правили ядрено-магнитен резонанс,но нещо не можаха да ми обеснят кога е редно да го направим,къде е най- хубаво да отидем.Вие къде ще го правите?

Относно МЯР важното е да е здраво детето,иначе ограничение за възраст няма.Калоянчо беше на 6 дни,когато му го направиха във ВМА.Сега пак трябва да правим,за да се види как се развиват нещата в мозъчето,но аз много се притеснявам,като знам,че това ще го извади от нормалния му ритъм поне за седмица Sad ooooh!И все още не съм се решила.

Йепе ,да е жив и здрав юнака,това му е работата-да беснее Laughing

Stun,браво на детето на мама Simple SmileСега да започва да те изненадва всеки ден с по някоя думичка.Относно другия форум,аз за първи път се ядосах така на някого,особено днес след като прочетох последното писане на човека...Ще се опитам да броя до 100,преди да пиша Mr. GreenА ти горе главата  bouquet

За дечицата ...май са се наговорили мушмороците да ни държат будни тези дни Joy

# 17
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Прекрасна седмица желаем на всички! Дечицата да спинкат спокойно, та и мамите да си починат малко повечко.
На Йоанчо много късмет на новото място, Йепе знаеш, че и аз го мисля  Heart Eyes
Агнешка, много са ви хубави снимките, Ния е прелестна. Ще покажа аз и на Яни снимките като се събуди, без това и е фен  Simple Smile
Марго, радвам се, че звучиш така ведро, още малко остава до включването, пазете се с Криси.
Нанди, стискаме палци за 12-ти.

Малеее, а навън как заваля... и гърми, спирам компютъра....

# 18
  • Мнения: 2 327
Bebo4e, аз не съм решила да го отказвам от биберона. Но операцията му е в устичката и той вече не може нито да се храни с такъв, нито да го залъгвам. А като заздравее всичко няма да има смисъл май да се връщаме на биберон, все пак ще е голямо момче Simple Smile
Но трудничко става отказването. При нас зора е със заспиването, защото така си беше свикнал да заспива с бибата. И си заспиваше самичък в леглото. Сега аз го приспивам на ръце, а то е едно извиване и гърчене докато заспи... Ама ако го оставя сам пак плаче. Ни така, ни иначе.
Ще свикваме Simple Smile

Искрице, за съвсем друг форум става въпрос - за Асоциацията на децата с лицеви аномалии и техните родители Simple Smile А за този тук - всеки си пише каквото знае.

Последна редакция: пн, 08 май 2006, 15:16 от Stun

# 19
  • Мнения: 3 698
Браво на Гинко  newsm44 , това е един чудесен подарък за прекрасната му майка.Стънче, дано бързичко се възстанови мъничето и да спинкате повечко.
Ей мацки, ами казвайте, че не спите, я колко сме много , може да си спетнем цяло среднощно парти и поне да се наоплакваме едно хубаво посред нощ Rolling Eyes.При нас също е купон нощем, два пъти яде, а през останалото време мрънка, плаче и прави големи разходки по нашето легло.Много я мъчат зъбките, аз не си спомням откога не сме спали, а мъжа ми колкото и да го карам да се изнесе в хола, не иска-щял да се чувства като предател  Shocked .Така и тримата не спим, малката поне в количката дреме денем, ама ние си ходим със сенките и главоболието...
Искричке, много хубава градина, зарежда с положителни емоции и спокойствие, радвам се, че си отново при нас  Hug
Йепе, ще се справи с градината Йоан,а щом не са поискали да си го вземеш на обяд, явно и те имат желание да му помогнат да свикне.Успех Hug
Агнешка, аз Ния такава мъничка и крехка я помня от коледното парти, а сега на снимките е голямо детенце вече-много е хубава и миличка, голяма сладуранка е с този гащеризон   thumbsup , много й отива Heart Eyes !
Нанди, успех на ЯМР-то !

# 20
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Искрице, за съвсем друг форум става въпрос - за Асоциацията на децата с лицеви аномалии и техните родители Simple Smile А за този тук - всеки си пише каквото знае.

Аааа,аз не знам къде е ставало въпрос за форума на Асоциацията на децата с лицеви аномалии Rolling EyesПросто изказах мнението си за темата от съседния нам форум LaughingАднах те в листата на кю-то и сега чакам оторизация,да не се чудиш кой ти я иска-там съм danni Hug

# 21
  • Мнения: 2 327
Я да ви попитам, че имаше вече ходили - и ние трябва да ходим при офталмолог. Кой ще ми препоръчате? Някакви координати?
Имам си направление от личната лекарка. Ама като не знам къде да ида...

# 22
  • Мнения: 4 414
благодаря ви мами за милите думи Blush  bouquet
Я да ви попитам, че имаше вече ходили - и ние трябва да ходим при офталмолог. Кой ще ми препоръчате? Някакви координати?
аз съм много доволна от д-р Облашка от Вита - внимателна, приветлива, има подход към децата. само не зная дали работи със ЗК, защото ние ходихме на частно. на Ния прегледа мисля, че излезе около 35 лв., но я провери много обстойно - поне 40 мин. я преглежда. ако имаш въпроси - питай..тел.:960 4963; а това е от сайта:
http://www.vita.bg/spec.php?sp=24&d=14
сети, и нашият тати е така - категорично отказва да се премести.
дано по-бързо ви изникнат зъбките Praynig
Нанди, успех на ямр-то. ще стискаме палци!
Йепе, не ги мисли в градината - те имат опит. важното е Йоан да е здравичък и спокоен  bouquet
bebo4e, честит ви празник! горе главата!   bouquet Hug
Искрице радвам се, че пак си при нас. много ни липсваше. дано трудностите са вече зад гърба ти!
Петенце, как сте с Яни?

# 23
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Браво на всички деца и много целувки на вас и малчовците!
МОята най-добра приятелка се сдоби с племенник за 1ч Wink и е момче 51см и 3.5кг. Много е сладък.
Аз трябваше да ида до Т.Киркова да видя мамчето и да ви кажа сдадох багажа - нещо само при мисълта за новородено, раждане и болници изпадам почти в истеричен рев /е днес не можах, че шофирах/. НАправо не мога да се разбера - то вярно, че си има обяснение, ма как ще раждам не знам - май от рев няма да разбера че съм родила Wink

Браво за "мамо" на Гинко - сруваше си зора!

Искрице, леле колко си бойна - след втория ти пост щях да падна, а след третия - направо не вярвам, че пак пишеш. (Това ме радва защото просто много се бях затъжила.

Агжнешка, то много убаво тов адете бе /на кой ли се е метнало Wink/.

На Йепе ий желая леека седмица и чудесни лелеки - с търпение  и любов към децата!

На НАнди - сила и спокойствие да приеме това, което не може да промени и много вяра в това, че рано или късно всички несгоди се компенсират от щастие и късмет!
ЖЕлая прекрасни резултати!

На другите - моите прегръдки и целувки!

ЗА Съни, МИрослава и други мами дето не пишат - да се отчетат, че ще им дърпаме виртуално ушите!

А за нас - ДАни също не спи - т.е. буди се с рев поне 2 пъти на нощ и трудно заспива... Изгони татко си в др стая и туй то. Аз и бебето уж сме добре само дето мен ме е обзело едно такова гадно напрежение - имам гадно предчувствие, нищо хубаво не мога да си представя за бебето, а това ме съсипва - чувствам се като обречена, още преди да е станало нещо... МА предполагам, че е от пролетната умора и хормоните Wink дано мине скоро щото съм лоша компания особено за милия ДАни дето е "обречн" да е само с мен по цял ден Wink

Обичам ви и много прегръдки и целувки.

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Я, каква голяма и бодра нощна група  Hug Само дето не мога да се присъединя към вас в малките часове, понеже нашият татко спи в стаята с компа.

  Прекрасна и слънчева седмица на всички!

  Стънче, много се радвам за най - милата думичка! Дано Гинко само да те радва от тук нататък и всеки ден да те изненадва с нещо хубаво! А и вече без безсънни нощи!

  Нанди, знам колко ти е стегната душичката... мен всяко подобно изследване ме хвърляше в тих ужас. Ще се моля за добри резултати при вас  Praynig

  Искричка, прегръщам те сиииииииилно!  Hug

  Йепе, щом самите "моля другарки" не са те викнали по - рано и са оставили Йончо целия ден, значи наистина е бил спокоен и е приел добре новото място. Дано свикнете бързо и двамата!

  Аз след две седмици май ще трябва да се връщам на работа... не мога още да дам малката на ясла и реших да викна майка ми да я погледа малко тук, в Пловдив. И без това тя е единственият човек, на който мога да я оставя. Даже баща й не се наема да я гледа за повече от 10мин. Sad

# 25
  • Мнения: 3 537
  и моята след месец и нещо става на две години.Попитах мои познати майки кога да отида да я запиша на ясла и представете си какво бе учудването ми,като разбрах,че са си записали децата направо на детска градина. #CrazyОказа се,че в Ямболските градини вземат децата  при навършени 2 години,а не 3.Даже на една  приятелка детето още няма и две години.Яслите били празни.И така ,сега направо тръгваме на градина.Там ги учели на най-различни навици,нямало място за притеснения. newsm78

# 26
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  В Пловдив яслите не са празни въобще, а за място в тях се чака дълго... Но аз не мога да я пусна, защото все още сме на по - затегнат режим на пазене на главата от удари. А там никой няма да й върви по дупето непрекъснато и просто не мога да рискувам. Освен това през август ни предстои нов контролен преглед с рентген и чак тогава ще знам дали мога да мисля за ясла и градина /в идеалния случай/ или ще се настройвам за нова операция и още поне година гледане вкъщи...

# 27
  • Мнения: 2 543
Момичета, благодаря за окуражаването!  bouquet То май наистина се оказва, че ние по-трудно свикваме... Всеки случай, Йоан е заспал. Трудно му е било, ама му дали някакъв син заек, който бил любимият на цялата група (а вече и негов) и учителката го галила 15 минути по главичката и той взел че заспал. Направо се шашнах, че са били толкова внимателни  с него. Беше обядвал, а след това и закусвал. Когато отидохме да го вземем беше на индивидуална рехабилитация. Там вече не е било чак толкова успешно, ама все пак, разбираемо е. Аз съм много доволна, че така са протекли нещата. Дай Боже по-скоро да свикнем всички!!!

Геле, една майка от Плевен проучи въпроса с градините. Имало някаква детска градина "Теменуга", която била масова, но в нея имало и деца с говорни проблеми и съответно - логопед. Не зная колко е добра градината, но все пак си струва да се провери. Проблемът е, че майката не можа да ми даде телефони засега, но обеща да потърси и да ми ги прати. Всеки случй - поне знаеш името на градината и може да провериш на място.

# 28
  • Мнения: 882
Привет на всички майки и малките им съкровища! Hug
Аз все по-рядко се включвам, защото съм работеща мама. Когато обаче намеря дори и минутка време, познайте къде съм?
Силвито, ни донесе нова думичка от София. Сега Радито казва и "кака". Днес пък ни изненада с думичката "две" Peace Баба й се похвали, че доста труд е хвърлила докато я научи да казва на колко годинки ще става.
Да Ви кажа честно, сърцето ми се отпусна вече. Няма страшно- ще проговори. Знае малко думички, но всичките ги изговаря правилно.

На недоспалите мами и бебчовци, пожелавам бързо да се наспиват и да сънуват много чудни сънища.
За всички останали, слънчева и пълна с добри новини седмица.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 862
Йепе,много благодаря за информацията,ще я проверя веднага като се нанесем. Hug
Ние утре ще ходим до Плевен,защото имаме няколко предложения за квартири.Стискайте палци да намерим от първия път,че да не се разхождаме до там десет пъти.
И да ви кажа-оказва се ,че плевенските мами са доста отзивчиви,така присърце ме взеха и доста ценна информация постоянно ми дават,за което искам и оттук да им благодаря!
 хайде,лека нощ сега и да спинкате всички тая нощ!

Общи условия

Активация на акаунт