Клиники в Истанбул - тема №2

  • 96 685
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 213
Mutzata, наистина е най-добре да се уточни това с лекуващите лекари за да не стане разминаване. В коя болницата сте?

# 691
  • Мнения: 9
Memorial....
А какво значи "доказана овулация"?

# 692
  • Мнения: 685
Мисля че най-надеждният начин за доказване на овулация е проследяване с ехограф (фоликулометрия). От Турция тестовете също са надеждни, но не съм ползвала.

# 693
  • Мнения: 9
Не са ми искали "прогестерон".Просто исках да подготвя повече резултати за първичен преглед...но сте прави!
По-добре да се придържам само към поисканото от тях!

# 694
  • Мнения: 9
Мили ,дами!...а кога ,в кои дни от месеца ни е най-добре да се направи първичният преглед?
   Темата е нова за мен и явно се обърквам!

# 695
  • Мнения: 2 006
Ако ще правиш цветна снимка, прегледа е добре да е преди овулация.
Ако вече имаш снимка и бъзаш да започнеш процедура може да отидеш на 2 ден  от цикъла и ако всичко е наред направо да почнете стимулация. Някой момичета са правили така, но не винаги става.

# 696
  • Мнения: 20
Овулация се доказва с тест за овулация, повишение на базалната температура и ехографско проследяване, че се е спукал фоликула. Или поне с едно от изредените.

# 697
  • Мнения: 2 655
Мисля че най-надеждният начин за доказване на овулация е проследяване с ехограф (фоликулометрия). От Турция тестовете също са надеждни, но не съм ползвала.

А българските тестове за овулация не са ли надеждни? Мисля този път да си закупя български, иначе съм ползвала турските на Predictor, но са досто скъпи. Дайте марка за надежден български тест?

# 698
  • Мнения: 213
Не са ми искали "прогестерон".Просто исках да подготвя повече резултати за първичен преглед...но сте прави!
По-добре да се придържам само към поисканото от тях!
Сетих се кога са ми искали прогестерон от Мемориал! Преди започване на подготовка за ЗЕТ ми искаха Estradiol, LH и Progesteron, изследвани на втори или трети ден от цикъл. Но за първичен преглед или начало на стимулация не са ми искали прогестерон. Явно се изследва на различни дни в зависимост от целта и случая. Питайте Севда но най-вероятно тя ще ви отговори, че нищо друго не искат, освен изследванията които са ви поискали вече. Успех!

# 699
  • Мнения: 1 680
В Мемориал при започване на стимулация искат ли задължително микробиология?

# 700
  • Мнения: 213
Не са ми искали микробиология изрично. Но в инструкциите, който ми дадоха пишеше, че е добре да съм минала цитонамазка преди ЗЕТ. Никой после не е искал да види резултатите.  Преди стимулация обаче дават антиботик на жената и мъжа. След пункцията също ми дадоха да пия антибиотик 4 дни (профилактично). Преди ЗЕТ пак пих антибиотик 4 дни. Може би разчитат това да изчисти инфекции, ако има такива.

Последна редакция: чт, 14 сеп 2017, 10:25 от Sienna sun

# 701
  • Мнения: 1 680
Ще обясня защо питам. Аз в България нямам опити, но чета, че задължително искат микробиология, а при Карликая не ми искаха и не съм правила. Опитът приключи с биохимична бременност и скоро, ако всичко е наред, ще започна нова стимулация. Започнах да се чудя дали пък тази микробиология не е от съществено значение. Затова исках да разбера дали и в други клиники в Истанбул не я искат, или само  Карликая. Струва ми се , че ако това е от ключово значение за опитите,  няма начин нашите доктори да го знаят, а в Турция да не са чували! Даже според моята логика (ако греша ме поправете), микробиологията трябва да е важна при естествено забременяване, тогава ако има бактерии във влагалищния секрет, ще увреждат материала. При инвитро ембриона се поставя директно в матката, т. е. в стерилна среда.??? Интересно ми е да разбера и други мнения по въпроса.            

Последна редакция: чт, 14 сеп 2017, 12:05 от puh4e05

# 702
  • Мнения: 1 221
Ще обясня защо питам. Аз в България нямам опити, но чета, че задължително искат микробиология, а при Карликая не ми искаха и не съм правила. Опитът приключи с биохимична бременност и скоро, ако всичко е наред, ще започна нова стимулация. Започнах да се чудя дали пък тази микробиология не е от съществено значение. Затова исках да разбера дали и в други клиники в Истанбул не я искат, или само  Карликая. Струва, че ако това е от ключово значение за опитите,  няма начин нашите доктори да го знаят, а в Турция да не са чували! Даже според моята логика (ако греша ме поправете), микробиологията трябва да е важна при естествено забременяване, тогава ако има бактерии във влагалищния секрет, ще увреждат материала. При инвитро ембриона се поставя директно в матката, т. е. в стерилна среда.??? Интересно ми е да разбера и други мнения по въпроса.           

Puh4е и аз съм се чудела същото, както и в България преди цветна снимка винаги искат микробиология, а в Турция не искат такава... Уж почиствали преди да вкарат катетъра и така избягвали риска от вкарване на бактерии. Може би и при трансфера е по същия начин. Нали уж те подготвят преди да вкарат ембритата. Аз за себе си реших че 1 месец преди да отидем за нов трансфер ще пусна микробиология и уреа и микоплазма, макар и да не са ги искали в Бахчеджи.

# 703
  • Мнения: 1 142
Аз си пуснах МБ за всеки случай.

# 704
  • Мнения: 1 680
Май ще си коригирам сама логиката. Може би все пак има значение, тъй като при трансфера катетъра минава през влагалището и може вкара навътре евентуални гадинки(освен ако антибиотика, който пием преди това не ги убива) Предполагам, че след направена микробиология, ако не е чиста, се лекува пак с антибиотик? И пак си мисля, че ако от това зависи успешен опит, в Истанбул щяха задължително да го искат.

Общи условия

Активация на акаунт