Ваксина ДТК, кога се бие - Цепната глава?1г.9м?

  • 6 145
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 181
Моето детенце го оперираха от краниостеноза т.е. цепнаха и черепа(най-общо казано).Подобни са случайте ни и да ти кажа това което разбрах.Нея също я залепиха,а не я зашиха,защото е момиче и така остава по-малък и почти невидим белег.Явно консумативите са скъпи,защото повечето не ги лепят,а шият.В петък и махнаха превръзката и ми казаха да я мажа с крем,например здраве,за да се размеква коричката.Аз я мажа с Бочко.И да не се пипа и да не се чопли.Ако е на такова място,което може да се скрие от шапка,непременно я извеждай така.

А думите на доктора ако питаш мен са значели да му дадете някой лев.

# 16
  • Мнения: 1 320
Ако е дете в повечето случаи лепят , ако е жена / аз си сцепих главата при тр.злополука / се подвоумиха , но решиха "че не съм чак толково стара и все пак съм ЖЕНА" и ме залепиха също / бях на 26 години. При шев явно остават повече белези.
Една позната докторка ми каза да не мажа с нищо и се оказа права ... големия НЯМА белег след лепенето / беше на възрастта на малката/.
 

# 17
  • Мнения: 2 732
vpam, на нас ни направиха точно същите процедури - кръвно, снимки, лепене, само ваксината не биха, защото аз казах че има ... защото не знаех, колко и кога трябва да са бити ДТК-тата.

Всъщност до 2г. възраст се правят определен брой ваксини, и на Ели й оставаха точно реимунизация ДТК и реимунизация полиомелит.
Тази ваксина се полагаше така или иначе, и явно точно сега й е момента.

Исках да обсъдим и друго -
за шиене или лепене на рана.
От какво зависи? От дълбочината на раната, или от цената на препарата? Как се прави избора??

Защото вчера, лекарите като видяха първоначално раната, казваха че е дълбока и ще трябва да се шие - и лекарят даже вика - как ще го шия това дете... при което пък аз изтръпвах

Накрая легна на манипулационната маса, и я намазаха с лепилото, притисна двата края и това беше, за секунда стана

След което, ние попитахме, при такава дълбока рана /виждаше се черепа/, не трябва ли да се шие? А той даже сякаш засегнат отговори: вие не можете да оцените това, което направих за вас, не ми е жал за вас, а за детето ми е жал, това никой не може да ми плати /явно имаше предвид детската мъка, която съпреживява/.

Не мога достатъчно да разтълкувам думите му, бях и доста шашардисана, но излезе сякаш ние наистина не оценяваме труда му, или избора на лечение - каза че от шиенето може да остане белег, а от лепенето сигурно ще мине.

Но аз се зачудих, при положение че става с лепене, защо изобщо са се замислили за шиене? и въобще как става този избор?

Сега си мисля, че това беше по-добрия вариант, защото раната е на лицето и ще е лошо да остане грозен белег.

По този повод - имате ли идея трябва ли да се маже с нещо, за да не остане белег?
Ами и на мен ми ечудно от какво зависи дали ще те лепят или шият .Само че когато се наложи за моето дете не съм знаела че има вариант да я лепят после научих от други майки и ми идеше  #2gunfireлекаря Crossing Arms.С лепенето белега почти не се виждал

# 18
  • Мнения: 1 391
ох, ми сигурно това е искал, но аз нямам опит изобщо в такива ситуации и хич не ми и хрумна, че трябва да му даваме пари... бях направо не в час, пък и в крайна сметка нали това му е работата  Rolling Eyes

ами шапката няма ли да й дразни на това място - раната е точно на средата на челцето, успоредно на веждата, точно там където минават шапките

# 19
  • Мнения: 1 320
Временно ще карате без шапки ... купи й чадърче . Ако си спомням добре по снимките  малката имаше и дълга косичка . Добре  ще е да я връзваш , слагай шнолки , ленти , така че около раната да няма нищо .
За къпането не се притиснявай не е толкова страшно и да не й измиеш косата 2 седмици. Да не ходи в пясъчници и да няма много контакти с по-буйни дечица/ все в раничката гледат и все там искат да пипнат /.
Ала7 ти си права с лепене на тази възраст не остана белег / раната я получи на 1,9 г , сега е на 5,8 и нищо не се вижда/.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Ох, Колибри, четох темата ти и ми се изправи косата!!! Моята Калина днес стана на 1 и 10 м. - писахме си навремето в темата "Юлски мами"...Преди няколко дена падна от една пързалка, вследствие на което и ние бяхме в Пирогов да ни лепят главата, само че по-високо отстрани на челото, към косичката. Питаха ни редовно ли ни слагат ваксините и аз казах "дааа", но сега , четейки темата ти изпаднах в див ужас и веднага звъннах на педиатърката, която се оказа в отпуск и ще е чак на 11 на работа...т.е. не може да провери в картона...Каза, че 4-ти прием /първа реимунизация/ прави след 1 и 4 м., а ние откакто Калина стана на 1 и 4 сме ходили поне 3 пъти и се моля да й е сложено ДТК-то. До 11 сигурно ще откача! Спомням си, че единият от 3-те пъти й би ваксина и ако за този период няма друга, тази ще да е, дано! А, иначе и на нас ни казаха - никакво миене поне 5 дни и изобщо никакви мазила и превръзки. Просто раната се оставя на мира. Калина доста добре понася ситуацията, пожелавам и при вас да е така!!!

# 21
  • Мнения: 1 391
ох, миличката Калина!!!!! като чета сме абослютно същия случай!
Не се притеснявай за ваксината!! Вчера изнамерих в интернет сайт за ваксините по програма, които трябва да се бият. Точно тази ДТК се прави след 1г6м.до 2г. възраст /1г. след последната бита ДТК ІІІ/. И капки полиомелит - реимунизация се слагат на 22 месец.
Така че точно тази ваксина явно са ви били. То просто няма друга. Останалите вече са в училищна възраст.
Не се бой!!
Бъди спокойна, но на всеки случай провери тая работа.
Аз вчера казах че е бита в Пирогов, но днес се обадих на педито и тя каза да я водим, да я бият, та днес й я сложиха.
Засега геройски понася раната. Все едно я няма. Хич не се сеща за нея. Весела е, игрива, както винаги, има си апетит, абе нищо по-различно. Не я пипа - все едно я няма.
Дано така продължи. И на нас казаха никаква вода и мазила 4-5 дни. После личната ни каза, да мажем с "Контратубекс" за да не остане белег.
Ние в събота ще я водим на консултация за 1г.9м. и за полиомелит, та ще я погледнат отново и ще получим инструкции.
А на КАлина заздравява ли й раничката? От кой ден е? Дълбока ли беше? И чудеха ли се дали ще я лепят или шият? При нас бая се чудеха  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина също никакво внимание не й обръща. Случката стана в четвъртък, но коричката още не е паднала. Не беше много дълбока, но доста кръв тече - даже и в Пирогов като бяхме, като й я промият пак тръгва да тече /понеже минахме през няколко кабинета и във всички й я промиха/. Не са се чудили - лепиха й я, при това два пъти - веднъж още като ни приеха на входа на детската хирургия и травматология и после в отделението за възрастни - в самата сграда на Пирогов. Колибри, не се притеснявай! И аз първия ден, че и втория бях като зашеметена, направо не знаех на кой свят съм, но като гледам малката, че това с нищо не й попречи да продължи да дивее, се поуспокоих!

Общи условия

Активация на акаунт